Clematis „Princess Diana“: opis odrody, tipy na pristátie a starostlivosť

K dnešnému dňu sú neskoršie klesajúce Clematis považované za najobľúbenejšie medzi ich kolegov. „Princess Diana“ je rastlina, ktorá môže ozdobiť územie s atraktívnym vzhľadom. Pristátie Táto Liana je vynikajúcou možnosťou záhrady, chaty alebo vidieckeho domu, okrem toho, že sa hodiny starajú úplne.

Popis

„Princezná Diana“ je trieda Texasu Clematis, čo je Liana s bujnými listami a elegantnými púčikmi. V roku 1984 bol chovaný britskými chovateľmi. Táto rastlina sa vzťahuje na rýchlo rastúce. Silný Bush môže dosiahnuť výšku 250 centimetrov, charakterizuje sa bytosťou výhonkov a svetlou zelenou farbou listov.

Pýcha, ktorá má zástupcu flóry, je považovaná za jeho kvety. Ich farbivo je zvyčajne nasýtené ružové alebo takmer červené. Farba typu – ktorýkoľvek z odtieňov žltej. V priemere kvet siaha od 5 do 7 centimetrov. V rovnakej dobe, tvar má podobnosť s tulipom, pretože je to lievik.

Štyri okvetné lístky Clematis Flower „Princess Diana“ sú charakterizované špicaté tipy, ktoré sú nasmerované hore. Záhradníci nemôžu, ale prosím, originalita a nezvyčajnosť tejto rastliny v kvitnúcej fáze. Bush patrí do mrazuvzdorného, ​​takže môže prežiť rovnomerné 45 stupňov mrazu. Nezabudnite však, že rastlina je pomerne citlivá na sucho a nedostatočné zvlhčenie.

Hodnota tohto zástupcu flóry nie je len v jej dekoratívnosti, ale aj v neporoleznosti, ako aj na hojnosti a trvanie kvitnutia.

Vlastnosti pristátia

Aby ste pestovali krásneho krídla Clematis, musíte si kúpiť vysoko kvalitné sadenice a starostlivo sa o to starať. Výsadný materiál „Princezná Diana“ má niekoľko typov.

 1. Odrezky v spánku. Sú predané balené substrátom alebo rašelinou. Skladovanie odrezkov sa vykonáva na chladnom mieste. Akonáhle výsadný materiál začne rásť, musí sa transplantovať do špeciálnej nádoby.
 2. Sadenice, ktoré majú výhonky a listy. Tento typ pristávacieho materiálu sa musí kúpiť 14 dní pred pristátím. Obchodné sadenice, ktoré potrebujete aj na chladnom mieste. Je potrebné vziať do úvahy v okamihu, keď preprava, ktorú prepravujú zle, pretože kvôli ich krehkosti sa často zlomia.

Po nadobudnutí stojí za to presunúť na výber stránky, kde rastlina rásť. V tomto prípade by ste mali uprednostniť dobre odvodnenú pôdu. Miesto musí byť osvetlené, ale zároveň chránené pred vetrom. Žiaduce je prítomnosť polovice, pretože Bush môže dostať slnečné horieť.

Napriek tomu, že tento zástupca flóry sa považuje za nenáročný, potrebuje kvalitnú a plodnú pôdu. Optimálnou možnosťou je hlinitá low-rastúca pôda. Ak chcete zlepšiť kompozíciu, môžete pridať superfosfát, vlhký alebo popol. Postup plánovania „Princess Diana“ zahŕňa takéto kroky:

 • kopanie jamy s hĺbkou 50 centimetrov a priemerom 40 centimetrov;
 • vyrážky na dne malého sutiny alebo tehly;
 • plnenie pôdnej vrstvy;
 • Výsadba sadeníc a jeho postrekovania s podkladom Fed.

Po výsadbe mladej rastliny stojí každých 7 dní. Ak je počasie horúce, potom zavlažovanie stojí za to častejšie, a to raz za 5 dní. Tiež Clematis sa musia pravidelne kŕmiť organickými hnojivami, ako aj voľné.

Aj keď pristátie tejto odrody by mali rastliny brať do úvahy takéto nuansy:

 • V teréne s chladným podnebím, Clematis sedí na jar, konkrétne v apríli – prvé dni mája;
 • Na horúcich oblastiach by mala byť rastlina zakorenená na jeseň;
 • Kruhy tohto zástupcu flóry sú potrebné vo vzdialenosti najmenej 100 centimetrov od seba.

Tipy pre starostlivosť

Clematis tejto odrody je veľmi citlivé na nedostatok vlhkosti, takže potrebuje niektoré udalosti starostlivosti. Táto rastlina netoleruje sucho. S nedostatkom tekutiny, existuje pokles veľkosti farieb, ako aj vyblednutie a zaostrenie. Množstvo zavlažovania závisí od veku kríka a počasia. Mladé Clematis musia zavlažovať raz týždenne a horúce počasie by sa malo robiť častejšie.

Počas prvých 12 mesiacov po výsadbe „princezná Diana“ nie je potrebné ho nakŕmiť, pretože to môže spôsobiť root hnijúce. Po tomto časovom období je potrebné oplodniť zariadenie podľa nasledujúcej schémy:

 • Na jar sa hnojiva dusíka robia a zavŕšnú kríky s vápenným mliekom;
 • Počas bootonizačného obdobia je Clematis kŕmené drogami s draslíkom;
 • Na konci kvitnutia je možné aplikovať hnojivá s fosforu;
 • Po orezaní používajte minerálne kompozície.

Vďaka mulčovaniu pôdy, štruktúrovanie a zlepšenie pôdnej kompozície. V zimnej sezóne, takýto povlak chráni korene rastliny z mrazu. V neprítomnosti mulčovacích záhradníkov je potrebné pravidelne naletieť a uvoľniť valcovaciu kruh. Aby sa zabránilo otáčaniu koreňov koreňového systému Bush, stojí za to zahmlievať drevený popol.

„Princezná Diana“ je Clematis 3. Skupina orezávanie. Výhonky rastliny sa niekoľkokrát znížia počas obdobia rastu. Na jeseň sa vyžaduje, aby sa skrátil takmer celý krík, nechajte 10 centimetrov rastliny z povrchu pôdy. Táto udalosť prispieva k tomu, že jarné Clematis sa stanú svieži a veľkým.

Pripravte lianu na zimné prechladnutie, stojí za to začať, keď sa objaví prvá nočná frost. Základom rastliny sa ponorí 0,1 metra. Na tento účel stojí za to používať pôdu zo záhrady, kompost. Ďalším krokom bude striekanie substrátu v blízkosti rastliny s rozpusteným fungicídom a postrekovaním svojho popola. K Bushovi sa starajú bezpečne, je pokrytá drevenou krabicou a posypané listami.

Reprodukcia

„Princezná Diana“ je hybridný z Clematis, ktorý semená lepšie nie sú násobiť. Získanie sadenice sú možné trochu iným spôsobom.

 • Divízia. Táto možnosť sa používa zriedkavý z dôvodu svojej intenzity práce.
 • Horizontálny typ GAG. Takáto reprodukcia nie je ťažké. V tomto prípade musíte oddeliť mladé kríky od materského zástupcu.
 • Paging of EsCAPES. Postup sa vykonáva v jarnom čase. Minulý rok musí byť videný a vložiť do kontajnera s namontovaným pôdou. Ubytovanie by malo byť dostatočne hlboké na to, aby počas zavlažovania.
 • Cherenci. Komperačný proces zakorenenia je zárukou veľkého množstva výsadby.

Clematis kultivácia je nekomplikovaný proces. Rastlina reaguje dosť citlivý na starostlivosť, zdobenie záhrady alebo domáceho pozemku.

Choroby a škodcov

Clematis „princezná Diana“ má odolnosť voči malickej rose, ale často trpí plesňovými infekciami. NsRizikové útok huba rastlina začína vyblednúť, to znamená, že stratí elasticitu, padajúce, kohúti. Zameranie ochorenia sa nachádza v koreňoch. Z tohto dôvodu záhradník stojí zvláštnu pozornosť na zaplatenie správnosti zalievania a starostlivosti o Bush vo všeobecnosti.

Miesta, ktoré sú ohromené ochorením, stojí za to likvidovať v máji. Po tomto záhrade bydlisko, musíte naliať rozpustený „fundazol“ pod koreňom. Príliš ovplyvnená časť by mala byť odstránená s pôdou, po ktorej sa dezinfekcia Zeme. Aby sa zabránilo vzhľadu šedej hniloby a pulzného rosy, je možné liečiť bush azocénu ako prevenciu.

Existujú situácie, keď „princezná Diana“ útočí na hrdzu. Toto ochorenie sa prejavuje hnedými škvrnami na listoch, tiež charakteristické značky – ich deformácia a sušenie. Bordeaux Kvapalina zachráni situáciu, ako aj chloropus. V posledných dňoch leta sa Clematis môžu stať chorobou, ascothyózou, cylindrosporiózou. Liečba rastliny spočíva v používaní síranu meďnatého.

Každá z vyššie uvedených chorôb je schopná zmeniť pohľad na kríky a dokonca ho zabiť, takže pri prvých príznakoch je potrebné okamžite začať liečbu.

Príklady v krajinnom dizajne

Clematis „Princess Diana“ často používa na území do Arbor alebo terasu. Okrem dekorácie sa tento LIANO používa na iné účely: môže úspešne zamaskovať neusporiadanú stenu, ekonomické rozšírenie, plot alebo oplotenie. Zaujímavou možnosťou je použitie kríka ako horizontálnej pôdneho zástupcu. Clematis by nemali pristáť okolo okien, výhonky nemôžu byť nasmerované na strechu: to sťažuje preniknutie slnečného svetla.

Clematis tejto odrody je možné nazvať zaujímavou rastlinou, ktorá je schopná ozdobiť akýkoľvek pozemok. Činnosti Bush starostlivosti sa nevyžadujú, takže to môže rásť aj záhradníci bez skúseností. Tento klasický a nenáročný zástupca flóry môže byť použitý nielen pre vertikálne zosuláv, ale aj na pestovanie v kontajneri. Územie, ktoré je zdobené tulipán-ako bohaté ružové kvety, bude vždy spôsobiť obdiv.

Recenzie ľudí, ktorí rastú Lian v ich pozemku, naznačujú, že „Princezná Diana“ je nádherná a veľmi krásna rastlina. S výhradou dodržiavania pravidiel Clematis Starostlivosť sa stanú skutočnou živou dekoráciou územia. Táto odroda je schopná dobývať srdce akéhokoľvek záhradníka so svojou krásou a sofistikovanosťou.

Pri výbere kríka s elegantnou kvetovou formou, nebudete musieť ľutovať vaše rozhodnutie.

Prehľad najlepších Clematis odrôd na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár