Clematis sa po zime zobudili: z akého dôvodu, čo robiť?

Clematis je Liana, korunovaná dlhodobá rastlina rodiny ILOK. Clematis dostal rozšírený kvôli veľkým krásne kvety s príjemnou sladkou vôňou. Dnes existuje mnoho odrôd tohto závodu: od malého zblíženia Clematis priamo do odrody Andromeda s veľkými svetlými farbami. Je známe, že Clematis je náladový rastlín, vyžaduje sa opatrná starostlivosť.

Tak často existujú ťažkosti vo svojich vlastníkoch. Jedným z najčastejších problémov je, že Clematis sa po zime zobudili. Otázky vznikajú, čo majú robiť a ako opustiť svoju obľúbenú rastlinu.

Príčiny

Niekedy nie je potrebné starať sa o skutočnosť, že Clematis nenechal výhonky na jar. Skúsení záhradníci tvrdia, že toto je normálny stav tejto rastliny, Clematis môže „sedieť na zemi“ aj v roku.

Ale stále je potrebné byť zaistení, pretože možno existujú nejaké vážne príčiny dlhého spánku. Preto je dôležité poznať skutočný dôvod, prečo nie je možné zobudiť rastlinu tak, že nezomrie. Najčastejšie to môže trpieť kvôli chybám pristátia. Existujú však aj iné možné faktory.

Nesprávna starostlivosť

Nesprávna starostlivosť o rastliny môže spôsobiť prebudenie oneskorenia, Koniec koncov, ak Clematis nezhromažďuje dostatok síl v priebehu roka, nebude sa môcť zobudiť na čas, a možno vôbec.

Clematis vyžaduje kompetentnú starostlivosť, zahŕňa správne zavlažovanie a orezávanie, ako aj kŕmenie a hnojivo.

 • Zalievanie. Clematis potrebuje hojné zavlažovanie, ale zároveň netoleruje konvergenciu. Byť dlhý čas v ohromenej pôde, môže nabušiť. Je potrebné, aby sa vodu raz za 5-10 dní, až kým sa Zem nestane mierne vlhkom. A môžete urobiť kvapkové zalievanie.

 • Orezávanie. Tak, že Clematis je správne vytvorený a obnovený, je potrebné orezať slabé a sušené (žlté) výhonky, ako aj niekoľko veľkých sekundárnych stoniek na stimuláciu rastu iných výhonkov. Okrem toho, táto rastlina musí byť orezaná na zime, takže stonky až do výšky 40 cm na výšku (pravidlá plodín sa líšia v niektorých odrodách).

 • Hnojivo. Veľmi často sa krajina ukáže, že je vyčerpaná, takže je dôležité vykonávať pravidelné kŕmenie s minerálnymi hnojivami, humusom, koňským hnojivom, kuraciemu biedni, popol, dusíka a špeciálnymi hnojivami pre danú rastlinu a mulčovanie.

Škodca

Ak netrátite včasné spracovanie rastliny, potom sa môžu paraziti smiať, čo môže zničiť Clematis. Napríklad, trápiť červ, vlna, medveď, štít, slimák (slimáky), web tick. NEPOUŽÍVAJTE. Najčastejšie prekvapené listy a stonky, ale ak je koreň poškodený, potom oživiť rastlinu bude ťažšie.

Ochorenia

Choroby Clematis nie sú menej nebezpečné ako parazity. Ale vyliečiť rastlinu je oveľa ťažšie. Šedá hniloba, hrdza, nekróza, septor alebo vily sú choroby, ktoré môžu spôsobiť vážne poškodenie. teda Nepotrebujete ich ignorovať: Ak nezačnete liečbu v čase, budete musieť úplne zničiť rastlinu tak, aby sa choroba neuplatňovala.

Zlý prístrešok

Takže Clematis zažili bezpečne na zimu a zobudil sa načas, to bude mať správny prístrešok pre rastlinu: Netoleruje teplotu menej -15 ° C. Je potrebné zahriať korene, pretože listy a kvety sú odolné voči mrazu. Najprv musíte zvládnuť koreňový krk a posypte pieskom a rašelinou. Samotný prístrešok môže byť vyrobený zo smrekových vetiev, polyetylénu alebo strešnej krytiny (pevná vodotesná lepenka).

Je dôležité vedieť, ako ľahko zadarmo Clematis z útulku. Od konca apríla je potrebné to urobiť postupne, takže rastlina netrpí mrazom.

Nevhodné miesto

Clematis je ľahký milujúci rastlín, Preto je potrebné ho stlačiť z južnej strany domu, kde slnko svieti väčšinu dňa. Rastlina, ktorá nedostane svetlo, bude slabá, a, samozrejme, bude sa zobudiť neskoro. Okrem, Je nemožné zasadiť rastlinu pod miestom, pretože budú hniť korene kvôli nadmernej vlhkosti. Clematis by nemali byť vystavené silnému vetru, inak sa jednoducho prestávka (na ochranu živý plot, mriežky, pre ktoré bude závod namontovaný).

Zlý smutný

Ideálna pôda pre Clematis – sugink, voľné a stredne mokré pôdy. Takáto pôda sa však zriedka nachádza, takže sa musí vyrábať zemitá zmes samostatne. Požadovaný:

 • rašelina;
 • humus;
 • piesok;
 • Minerálne hnojivá;
 • popol;
 • vápenec.

  Ak je pôda konvertuje, potom sa musíte postarať o drenáž vo forme kameňov, rozbité tehly, keramisit.

  Čo robiť?

  Zistenie dôvodu, prečo Clematis na jar nerastie, je potrebné ho čo najskôr odstrániť. Ak pochybujete, je lepšie sledovať niektoré pravidlá.

  • Starať sa o rastlinu, ako predtým. Pravidelné zalievanie a kŕmenie by nemali byť zrušené, aj keď kvety a listy zomreli. Koniec koncov, Clematisove korene sú veľmi živé, len podzemné parazity a reventnej pôdy ich môžu zničiť.
  • Oplodniť. Obnoviť a prebudiť rastlinu, kŕmiť ho rôznymi hnojivami: hnoj, hnojné hnojice, špeciálne komplexy obsahujúce draslík, fosfor a vápnik, minerálne hnojivá, humus. A tiež potrebujú mulčovať pôdu.
  • Rukoväť z chorôb a parazitov. Aj keď ste si nevšimli, že rastlina je chorá, je potrebné vykonať prevenciu. Sprej Bordeaux zmes alebo meď vitriol, fundazol.
  • Nedotýkajte sa zariadenia. Ak pochybujete, že Clematis je nažive, stále nezasahuje do svojho koreňového systému: Opätovné alebo voľné. Je lepšie opustiť samotnú rastlinu, a možno to bude mzdy (tam boli prípady, keď Clematis nedávali výhonky do 3 rokov). A nie je potrebné zasadiť ďalšiu rastlinu na svojom mieste, ako to môže tiež zomrieť.
  • Kryt. Aby ste udržali korene, je potrebné urobiť prístrešok, aj keď Clematis nezmizli na jar.

  Nevyškodzujte, ak Clematis nezvýši na jar, zabezpečiť správnu starostlivosť a vezmite trpezlivosť. A potom vás táto nádherná rastlina poteší so svojou krásou.

  Čo robiť, ak Clematis Blues zle? Odpoveď sa dozvie neskôr.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: