Clematis vinohradník: popis, pristátie a starostlivosť, reprodukcia

Dekoratívne Clematis Vine-Colutory sa často používa na terénny záhradný alebo domáci graf. Mnohí sa zaujímajú o to, ako sa o to starať, výsadbu a násobenie.

Popis

Clematis Vine-Colutory patrí do rodiny Lomonos Lutikov Rodina. KRUT pripomína Liana. Extrakované odrezky rebrovaných opustí Curl, pomáhajú vetkám zatrasenie základne akejkoľvek podpory a držať sa. Pre vašu schopnosť navigovať si zariadenie dostal definíciu „hrozna olivového“.

Lezecká rastlina je zdobená arbors, terasou, rôznymi plotmi. Veľmi skrýva rôzne nedostatky budov. Ker vytvára extra tieň, privedenie chladu teplé a suché leto.

V prírode existujú 2 formy divokej rastliny: bylinné a polo-artikulárne clematis. Bylinné výhonky zomrú po vegetačnom období, zostávajú len korene. Policajný typ toleruje zimovanie.

Koreňový systém tejto kultúry je dva typy:

 • Tenká tyč;

 • rozvetvený močenie.

Korene sa nachádzajú v horných vrstvách pôdy. Závod s prvým typom koreňového systému nemá rád transplantáciu. Kultúra musí byť okamžite umiestnená na trvalom mieste.

KRUB STEMS sú tenké flexibilné tyče s tmavým sušičom popraskanej kôry. Každý rok sa na nich objaví mnoho mladých výhonkov. Pre jednu sezónu môže Bush pestovať silne.

Komplexné nepárové listy sa skladajú z piatich alebo troch čepelí. Temný zelený list v tvare vajec s zaoblenou základňou a ostrým koncom pripomína srdce. Na okraji sú niekedy veľké zuby. Hladké alebo mierne dospievajúce listy môžu mať dĺžku 3 až 10 cm, šírka – od 3 do 4,5 cm. Blossom začína 3 roky po pristátí.

Páčiky sú tvorené len na mladých výhonkoch. Biele kvety majú ľahkú vôňu pripomínajúcu jemnú vôňu mandlíka. Ich priemer je zvyčajne 2 cm. Mobilné kvety sú zostavené v buggy kvetenstvo na dlhých nohách, ktoré niekedy dosahujú 12 cm. Kvety majú vzhľad hviezd. Jadro je pokryté početnými žltými tymami a obklopený 5 alebo 6 lístkami. Blossom sa vyskytuje v júni až júli a môže trvať až do konca septembra.

Na konci kvitnutia sa objavujú ovocie, zostavené v hriech. Ich hrany sú zosilnené, Perista dospievajúci nos môže byť 4 cm. Hnedé podlhovasté semená dosahujú 7 mm dĺžku a 4 mm široké. Ovocie zostávajú dlho na pobočkách.

Pristátie

Dôležitou hodnotou je výber rastlín pristátie. Intenzita rozvoja kvitnutia a kultúry závisí od toho. Svetlový affilome ker vyžaduje prítomnosť tieňa, inak listy na slnku hore a žlté. Musí chrániť pred návrhmi a vetrom. Kultúra Nie je to zlé pre prenášanie plynu a dymu.

Sprout musia byť zasadené v septembri-októbri. V oblastiach so studenými zimami je najlepšie nasadiť sadenice, aby sa vykonali skoro na jar.

Najprv musíte pripraviť pôdu. Musí nevyhnutne obsahovať v rovnakých pomeroch piesku, rašeliny, humusu (asi 20%). Výsledná zmes sa naleje do vykopaných pôdy (30%), potom pridajte kriedu, popol a komplexné minerálne hnojivo. Odvodnenie Použite drvený kameň.

Pripravovaná pôda sa umiestni do predkopávacej diery jeho dĺžky, šírka a hĺbka sú približne polovica metra. Surby sa nachádzajú aspoň menej ako merač z iných kríkov. Pridávajú sa do otvoru do hĺbky 15 cm, potom zavierané a mulčované pilitou vrstvou. Pri nízkych nočných teplotách by sa mali zakryť výhonky.

Starostlivosť

Nedôvodný ker nie je moc pozornosť. Potrebuje navlhčenú pôdu, ale nadmerná vlhkosť je nežiaduca. Je potrebné ho podľa potreby vody. V horúcich a suchých dňoch sa vykonáva hojné zavlažovanie každé 3-5 dní. By sa mali naliať pod rastlina 2 lyžica vody. Silný prúd by nemal spadnúť do stredu kríka.

Nastaviť blízke ročné rastliny a kvety prispievajú k zachovaniu vlhkosti a chladu. Ker dokonale priľahlý k množstvu.

Aby sa zabránilo hnilobe počas surového počasia, je potrebné skontrolovať spodnú časť kríka. Pinged procesy prispievajú k smrti kultúry. Anti-účesové činidlá sa používajú na odstránenie poškodenia po vysušení. Potom je pôda posypaná popolom.

Podávač produkuje skoré Riešenie pružiny: 1 šálka na vodoveku. Toto množstvo stačí na oplodnenie 3 kríkov. Potom opatrne potriasol zem a posilil pilín. Pružina hnojnosť kuracieho podstielky v kombinácii s dusíkom.

Od mája do augusta raz mesačne, integrované minerálne hnojivá s organickými prostriedkami sú alternatívne: hnoja zmiešaný s vodou. Fosforečné a potašové hnojivá prispievajú pred tvorbou púčikov, potom bude existovať mnoho sviežej kvetenstvo. Na jeseň je potrebné použiť humus a Korovyan.

Rezný ker odporučený 2 krát ročne. Na jar sa postup vykonáva pred vzhľadom obličiek. Jarné a jesenné orezávanie dávajú rastlinu elegantný vzhľad a krásny tvar. Tráva burinu je podľa potreby odstránená.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Napriek odolnosti voči rôznym chorobám, Kultúra môže niekedy podstúpiť hrdzu, root hnilobu a plesne.

 • Hrdza sa vyznačuje vzhľadom na body na listoch. Šírenie infekcie sa rýchlo vyskytuje. V krátkom časovom období je celý Bush pokrytý škvrnami. Liečba je vyrobená medenou silou. Poškodené vetvy odporúčajú odstránenie.

 • Root hniloba vzniká v dôsledku príliš navlhčenej pôdy. Je potrebné dôkladne vysušiť pôdu, neustále ju uvoľniť a dodržiavať pravidlá zavlažovania.

 • Matematicky odbrávka možno nájsť v sivej nájazde na listoch, ktoré sú eliminované burgundskym kvapalinovým alebo mydlom.

Niekedy kríky prekonávajú škodcov.

 • TLL živí šťava z mladých výhonkov a listy, pokrýva kultúru so špecifickou lepiacou vrstvou provokujúcou plesňových ochorení. Môžete ju zničiť postrekom so SOAP riešením.

 • Web tick končí letáky a strieľa web, biť celý krík. Tiedchik rozpoznáva čierne body na lístie. Hmyz je zničený prípravkami „fytoverm“, „aktellik“.

Reprodukcia

Rastlín Niekoľko spôsobov.

 1. Semeno skoro na jar. Po prvé, sú namočené v teplej vode, potom sa zasadená v nádrži s nutričnou zmesou. Po streľbe sa sadenice vykukujú a presťahovali sa do skleníka. Tam je ponechaná na celý rok. Na trvalom mieste v otvorenom pozemku sa sadenice presadzujú nasledujúce jar.

 2. 10-15 cm Dlhé odrezky Breed Lomonos v júli. Po prvé, rezačky sú umiestnené v nádobe s „koreňom“ za deň, potom sa zasadená v nádrži s nutričnou zmesou. V roku sa sánka v otvorenom pozemku.

 3. Reprodukcia sa vykonáva v polovici leta. Útek nakloniť na zem, niečo pevné a nechať klíčiť.

 4. Divízia Bush sa vyrába neskoro jeseň alebo skoré jar. Akútna lopatka oddelená od dospelých materských bush, spolu s koreňom. Poškodený koreňový segment je posypaný popolom a ošetrené roztokom manganistanu draselného. Po vylodenie do pôdy, zalievanie teplej vody.

Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár