Clematis „Westerplatte“: popis, rady o pestovaní a chovu

Clematis (Rovnaký Lomonos, Lozinka) – dlhodobý listnatý rastlina rodiny rodiny. Existuje mnoho odrôd a odrôd Clematis: kríky, polčasní pracovníci, kučeravé Lianas, bylinné rastliny. Triediť Clematis „Westerplatte“ (Westerplatte) Jeden z nich.

Zvláštnosť

Táto odroda triedy patrí k veľkým kvetovým kerom. Vydané v roku 1994 v Poľsku. Má vysokú dekoratívnosť a hojné dlhé kvety počas celého teplého obdobia v dvoch „vlnách“ s miernou prestávkou. Na prvej „vlnovej“ Clematis „WesterPlatt“ kvitne od konca mája a celého júna pri úspešnom ohromení výhonkoch minulej sezóny. Druhé obdobie začína od polovice júla na výhonkoch aktuálnej sezóny a pokračuje až do nástupu jesenného chladu. Kvety druhej „vlny“ sú tvorené v celom stonke mladých Lienas, rastliny si zachovávajú vysokú dekoratívnosť až do konca sezóny.

Podľa popisu sú kvety veľmi veľké (až 16 cm v priemere), nasýtený červeno-burgundsky granát, nebránia sa pod lúčmi slnečného svetla, veľmi veľkolepé. Okvetné lístky zamat, jemne hodvábne na dotyk. LIGHT STAMEND (biela alebo krém), tmavé červené antény. Shots rastú až tri metre dlhé, plastové stonky. Za priaznivé pre Clematis miesta „Westerplatte“ nemôže rásť nikoho desať rokov.

Metódy chovu

Landingový materiál pre vaše stránky záhradníkov najčastejšie kúpené v záhradných centrách. Ale ak existujú už vhodné Clematis vhodné vo veku vo veku, potom ich môžete propagovať sami. Reprodukcia sa vykonáva hlavne vegetatívne.

Žiarivý

Z rastliny s vekom najmenej 5 rokov pred začiatkom kvitnutia zo strednej časti Lianas, odrezky sú rezané a umiestnené do výsadbových nádrží s peat-piesickou pôdou pre zakorenenie.

Kaplnky

Vedľa dospelého závodu v pôde, drážka sa vykonáva, najbližší útek sa v ňom ohýba a zem je posypaná. Keď sa objavia korene, nový útek môže byť transplantovaný do samostatnej nádoby, bez toho, aby ho odstránil z materských Lienas. Tu sa Clematis obráti na koniec letnej sezóny.

Divízia Bush

Táto metóda sa aplikuje oveľa menej často, pretože je to viac pracovného procesu, než je šiling a dávať. Budeme musieť úplne kopať Bush, rozdeliť ho a zasadiť časti prijaté na pripravené miesto. Môžete užívať len mladé kríky (až 7 rokov), pretože koreňový systém výsledných rastlín je ťažké rozdeliť na časti bez vážneho poškodenia.

Reprodukcia semien je tiež možná, ale používa sa hlavne v chovnej práci a medzi záhradníkmi je prakticky žiadna.

Pristátie

Tento postup by malV súlade s odporúčaniami odborníkov:

 • Pristávacia jamka by mala byť pripravená priemerom približne 60 cm a 60 cm hlboko do hĺbky;
 • Drenážna vrstva vyrobená z jemného sutiny, keramisitu, kamienkov, ak je pôda svieti a inštalovaná, môže robiť bez odvodnenia;
 • Drenáž je položený humusom (približne 1 vedro);
 • Hnojivo zaspávame s malou vrstvou plodnej záhradnej pôdy v zmesi s rachotou rašelinísk;
 • Zo pôdy v jamke sa vytvorili malý hollyk, majú na neho semená, jemne šíriť korene, opuch, koreňový krk je zapojený;
 • Vyplňte zemskú pôdu z záhradnej pôdy a rašeliny s pridaním 1 šálky dreveného popola a 1 ručne z komplexných minerálnych hnojiva;
 • zhutnili pôdu a dobre utrite;
 • V pristátnej jame na úroveň pôdy by mala zostať asi 10 cm.
Prečítajte si viac  Všetko o Grafing Secateurs

Počas celého teplého sezóny, priestor v jamke postupne pridáva úrodnú pôdu až do plnej plnenia. Takéto opatrenie prispieva k aktívnej tvorbe silných koreňov a nových výhonkov, aby získali hustú korunu. Musíte okamžite nainštalovať podporu, aby ste nemohli poškodiť korene.

Pestovanie a starostlivosť

Rast Clematis „Westerplatte“ je jednoduché, niektoré špeciálne manipulácie nebudú potrebovať, pomerne štandardný súbor udalostí.

Zalievanie

Pre zalievanie clematis vyžaduje veľa vody. Jedna mladá rastlina je spotrebovaná až 20 litrov, pre dospelých – až 40 litrov vody. Zalievanie sa vykonáva v 5-10 dňoch, frekvencia zavlažovania závisí od počasia. Je lepšie nalejte vodu, ktorá nie je pod koreňom, ale vo vzdialenosti 30-40 cm od centra v kruhu.

Ak je príležitosť na montáž na mieste podzemného systému zavlažovania, potom je to najlepšia voľba pre Clematis.

Podkord

Liana kŕmia špeciálne kompozície kvapalných hnojív pre kvitnúce rastliny. Koľko prispievať – ​​závisí od konkrétnej situácie: zohľadňuje sa kvalita pôdy a stavu závodu.

Mulčovanie a uvoľnenie

Na začiatku sezóny môžete odstrániť starý mulč, klíčil burinu a mierne opletené pôdy pod Clematis. V budúcnosti sa pôda už neuvoľní, aby nedošlo k poškodeniu koreňov a pestovateľských výhonkov. Mulčovanie plytké čip, drevené piliny, rašeliniská. Prírodné materiály vložte vzduch do koreňov, zadržiavať vlhkosť a chrániť pred burinami.

Orezávanie

Troch skupín orezávania Clematis „Westerplatte“ sa vzťahuje na druhý. Prerezávanie podľa typu tejto skupiny poskytuje 2-time vykonávanie postupu na jednu sezónu:

 • V prvom orezaní v polovici leta sú minuloročné lynuns úplne odstránené, keď ich kvitnúce končí;
 • Druhé orezávanie sa vykonáva na konci teplej sezóny, krátko pred prístreškom na zimu, výhonky bežného roka sú skrátené, 5-8 výhonkov 30-50 cm vo veľkosti, ktoré v budúcej sezóne v jar bude kvitnúť prvú „vlnu“.
Prečítajte si viac  Buckop: Popis, odrody, pristátie a starostlivosť

Takéto orezávanie vám umožňuje kontemplovať na pozemku veľkolepých kvitnúcich liachov. Na jeseň, môžete LIANO úplne orezať (podľa tretej skupiny orezávania), ale potom prvá „vlna“ kvitnúce nebude. Po takomto orezaní v novej sezóne bude Clematis Rannets-počúvania schopné kvitnúť len uprostred leta na výhonkoch aktuálnej sezóny.

Príprava na zimu

CLEMATIS „WESTERPLATTE“ – Typ odolný voči mrazu. ale Aby sa zabránilo zmrazeniu koreňov a výhonkov v podmienkach našich drsných zimy, Lianas na zimu by mali byť ukradnuté. Je to neskoro jeseň, keď pôda začne zmraziť. Prvý odstrániť z letného odpadu, suché listy a stonky. Rašelina, zrelý hnoj, suché piliny. Výhonky odišli na zimovanie po orezaní, musíte otočiť krúžok a dať na pôdu, zakryť podlahový materiál, skicať husknik, a dať grugoid na to, len. Je dôležité, aby ste uhryzli rastliny.

Na samom doku úkrytu je potrebné ponechať malú medzeru pre cirkuláciu vzduchu, aby ste eliminovali spontánnosť výhonkov.

Choroby a škodcov

So vhodnou agrotechnológiou kultivácie a správnej starostlivosti, Clematis „Vesterplatte“ je odolný voči chorobám zeleniny a škodlivými léziami. Avšak, s nesprávnym zvoleným pristátím niekde v rohu záhrady v syre, neisté miesto Clematis je ohromené pleseňou rosy a plesňových ochorení.

Pre to Ak chcete zachovať Lian, musíte transplantovať Bush na vhodné podmienky. V profylaktické účely je potrebné na jar, aby ste mohli striedať s riešením medi.

Stáva sa to, že Clematis začnú vyblednúť. To je vážny problém pre túto kultúru. Zachávanie dochádza v niekoľkých typoch:

 • Fuzarious Wilt sa vyskytuje, keď porazení oslabené Shoots Fungus v horúcom čase, boľavé vetvy musia byť okamžite orezané;
 • Vertikálna vädná (vzdialená) ovplyvňuje Lianas pristál do kyslej pôdy, ktorá je neprijateľná; Pred výsadbou sa takéto pôdy vyčerpali s vápenom alebo dolomitou múkou;
 • Mechanická vädnutie nastáva pri pristátí na veterných oblastiach s návrhmi, rastliny sa silne hojdajú z vetra, súťažné súťažné fúzy, Lianas sú poškodené, Clematis začínajú vyblednúť.
Prečítajte si viac  Teplomery pre bazén: Typy a pravidlá voľby

Clematis „Westerplatte“ nemajú žiadne škodcov charakteristické pre túto kultúru. Sú ohromení všeobecnými škodcami záhrad (wll, web tick, iný listový hmyz), korene môžu poškodiť hlodavce a medveď. Z hmyzových rastlín sa liečia insekticídmi, z hlodavcov môže byť čiastočne chránený malým mriežkou.

Užitočné poradenstvo

V kvete rastúce existuje mnoho jemností, ktoré sa berú do úvahy skúsení záhradníci na dosiahnutie najlepších výsledkov v pestovaní rôznych kultúr. Existujú dôležité chvíle kultivácie a Clematis.

 • Clematis „Westerplatte“ miluje pozemky s dobrým osvetlením, ale má funkciu – výhonky dobre rastú vo svetle a koreňový systém preferuje tieňovanie. Skúsení záhradníci na tieňovanie odporúčajú zasadiť malé ročné kvety alebo trvalky s plytkými koreňmi v spodnej časti rastliny.
 • Najlepšia pôda pre Clematis „Westerplatte“ – úrodná krajina s neutrálnou kyslosťou.
 • Plastové stonky „Westerplatte“ môže byť nasmerovaný na rast vertikálne a horizontálne. Tvoria jemné jemné fúzy, ktoré držia na podporu, ploty, chloplaress. Takže, že Lianas môže byť dobre udržiavaná, pristávacia lokalita by mala byť neprístupná pre silné vetry.

Nákup zdravého pestovania materiálu, správneho poľnohospodárskeho inžinierstva a správnej starostlivosti sa zabráni základným problémom s pestovaním CLEMATIS „WESTERPLATTE“.

Aplikácia v krajine

V krajinných kompozíciách sa Clematis používajú na vertikálnu a horizontálnu dekoráciu plotov, plotov, arborov, samostatne vysušených kríkov a stromov, ktoré nie sú vôbec odstránené z miesta, a pomocou Clematis „Westerplatte“ sa môže zmeniť pôvodný „zvýraznenie“ kreatívneho plánu dizajnéra kvetinárstva. Vzorka Vseterplatte sa varí harmonicky pri výsadbe s inými odrodami, môžete úspešne vytvoriť skladby s parkom a množstvom ruže. Môže byť aplikovaný ako kultúra kontajnerov a veľké objemové nádoby budú potrebovať.

Clematis „Westerplatte“ sa považuje za nenáročnú odrodu, úspešne pestuje v rôznych klimatických zónach, zdobí záhradné pozemky úžasné v kráse s upravenými kompozíciami.

O tom, ako rýchlo rásť Clematis, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: