Colon’s TUI: odrody, výber a odporúčania pre pestovanie

Z dekoratívnych ihličnatých rastlín najobľúbenejšie a bežné TUI Western Colonum-tvar. Jej vlasť je Severná Amerika. Tento typ Thuu sa vyznačuje non-komoditou v obsahu, hustá koruna a jemný zápach. Rastlina sa používa na vytvorenie rôznych kompozícií alebo živých plotov.

Popis

Thuja Western Colon Feadory patrí k Evergreen kultúram, rastie vo forme kríkov a stromov. Má dlhý životný cyklus, pri vytváraní normálnych podmienok môže dobre žiť až 100 rokov a jednotlivých zástupcov – a do 200 rokov. V prirodzenom médiu, výška TUI popruhu dosahuje 25 m a v podmienkach záhrady rastlina v priemere rastie až 10 m. Vyznačuje sa pomerne pomalým rastom. Krone má pyramídový alebo stĺpový tvar, dolná časť je dosť vyvinutá.

Snímajte horizontálne, pevne priľahlé k trupu. Priemerná šírka koruny je 1-1,5 m. Koreňový systém automobilu silného, ​​ale líši sa kompaktný. Kôra v mladých rastlinách má červenohnedú a na dotyk hladký. Dospelé stromy majú sivú hnedú kôru, ktorá má vláknitú štruktúru. Krnky takýchto rastlín sú pokryté viacerými hlbokými pozdĺžnymi trhlinami. Malé šupinaté cupllies 2-4 mm dlhé sú umiestnené na kľúkoch fúzy a majú zelenú farbu.

Každé 2-3 roky ihly sa aktualizuje, vypadne s malými vetvami. To sa deje postupne, takže neovplyvňuje vzhľad kríka. Výhonky majú výraznú ihličnú arómu. Hoci Tyu sa nazýva Evergreen rastlina, v zime, jej koruna sa stáva žltozeleným alebo svetlom hnedým tieňom. Thuja Colon Pensed na vrcholy výhonkov Single One-Doma Kvety malých veľkostí. Plody TUI sú malé kužele 1 cm dlhé, s dvoma žltými semenami.

Western Western Tui Wood, ale veľmi silné, na špire má načervenalý tón. Vyznačuje sa nedostatkom živice a je úplne nepatrne. Vďaka takýmto funkciám môže byť drevený Tui Kolovide dobrý materiál na vytváranie nábytku, ale dlhý nárast hmotnosti a vláknitou štruktúrou Cortexu zasahuje do rozšíreného použitia v tejto oblasti. Popularita TUI Colon Feadory je vysvetlená jej nenársnosť. Okrem toho sa v podmienkach mesta dobre cíti dobre: ​​dym, prach a tespanec neovplyvňujú stav rastliny.

Bush ľahko prenáša transplantácie, orezávanie a zrážky a niektoré odrody nemusia byť opravená forma. Tento druh sa vyznačuje odolnosťou proti mrazu a môže byť v zime bez prístrešia pri teplotách až do -36 stupňov.

Triediť

Odrody západnej TUI sa líšia niekoľkými ukazovateľmi. V závislosti od tvaru kríka sú nasledovné:

 • Pivovar;
 • Tvar hrubého čreva;
 • hemisferický;
 • Znak.

Podľa farby môžu byť nasledovné:

 • prchavé;
 • So zelenými lístkami.

Podľa parametrov rastu je dekoratívna Thuja rozdelená do nasledovných typov:

 • Plné odolné – od 5 m;
 • Half-farebné – 3-5 m;
 • trpaslík – až 3 m;
 • Miniatúra – menej ako 3 m.

TUI’S DRUHY COLON je dosť viacnásobné, zástupcovia každého z nich majú jedinečné kúzlo a atraktívny vzhľad.

„Brabants“

Toto je typ Thuu, ktorý sa vyznačuje rýchlym rastom a má kužeľovú formu. Parametre rastlín Malé: Výška – 4-5 m, šírka – 1,5-2 m. Jasné zelené ihly v zime získava ľahký hnedý odtieň. Táto odroda sa vyznačuje odolnosťou voči mrazom a nevýznamným obsahom obsahu. Dobre rastie na svetle, vlhkej pôde, aj keď s dobrou starostlivosťou bude celkom dobré cítiť sa ako suchý graf.

Tento typ miluje dobré objasnenie, ale aby sa zabránilo spáleniu slnkom, je lepšie vybrať si miesto s možnosťou tieňovania, ako aj bezpečné od bustingu vetra. Krone je dobre odohrajúci strihu, takže môžete ľahko vytvoriť akýkoľvek tvar zo samostatne rastúceho kríka. Z skupiny kríkov môžete vytvoriť hustú bariéru bez úpravu a prihlásiť.

„Emerald“

Táto pyramídová Thua, parametre podobné zástupcom predchádzajúcej odrody, ale majú oveľa menšie miery rastu. Koruna hlbokej tmavo zelenej farby a nemení sa po celý rok. Tento druh uprednostňuje plodnú pôdu a pravidelné hydraury. Hoci odroda je odolná voči nízkym teplotám, ale je lepšie zasadiť ho na pozemku, kde je ochrana vetra. Na pristátie Vhodné svetlo alebo mierne tieňované miesto. Je ľahké urobiť účes, a kvôli tomu, že Bush pomaly rastie, je potrebné stráviť celkom zriedka. Živá bariéra z tohto typu TUI West nie je príliš hustá, pretože vrcholy stromov nie sú zatvorené, ale vyzerajú skvele obaja aj v kolektívnych pristátiach, ako aj účinne sa pozerajú do rôznych kompozícií.

Tvaroh

Toto je stupeň TUI kolónia s rýchlou rýchlosťou rastu. Rozlišuje sa prítomnosťou úzkej hustej koruny v dôsledku výhonkov, ktoré sa opierajú o trup. Mäkké páry majú tmavo zelený odtieň a výrazný zápach. Farba koruny sa nezmení v zime. Táto odroda preferuje vodičské krajiny s dobrou vlhkosťou a svetlom.

Tento typ sa vzťahuje na kultúry odolné voči mrazu, ale mladé rastliny sú náchylné na slnečné popáleniny neskoro v zime, takže stojí za to, aby sa zakryla koruna. Pre rýchlejšie a jednoduché prispôsobenie sa odporúča mulčovanie, pomôže udržať pôdnu vlhkosť a uvoľnenie. Rastlina vyzerá rovnako dobre v rôznych kompozíciách a vo forme živých plôch tvorí hustá, skôr vysoká stena. Zástupcovia tohto druhu patria do dlhých pečeňov, ich cyklus trvá 200 rokov.

„Stĺpec“

Výška kríka je 6 m s šírkou koruny 1,2-1,3 m. Ihly zostáva nasýteným zeleným celoročným. Krone má neúmyselné výhonky rastúce horizontálne. Rastlina rastie celkom rýchlo, pridaním asi 20 cm ročne. Tento druh je vhodný s mrazom, ale citlivý na sucho.

Pre jej pristátie sú stránky vhodné s polovicou. Na jar musíte postaviť kryt zo slnka. Zbíjacie rastliny sa vykonávajú podľa potreby. Táto odroda sa používa na vytvorenie sypkých živých plotov, vytváraní uličiek a kompozícií.

Sankista

Toto je odroda západnej TUI s trochu nezvyčajným zobrazením. Ihla rastliny je väčšia ako iní zástupcovia druhov a výhonky – pevné. To nedáva príliš vysoké ut (5-6 m na výšku) trochu displej. Krone má zlatú žltú farbu, ktorá je krásne pretekala do svetla. Pre disembarking viac sa hodí dobre osvetlený pozemok alebo polovica.

V tieni Crohn, obec vzácne a získava zelenú. Z hľadiska obsahu je druh Underible, ale uprednostňuje dobre zvlhčovaciu pôdu, netrpí studeným a vietorom.

Aby ste sa vyhli ihličkám opaľovania, je lepšie postaviť prístrešok na zimu. Táto odroda sa úspešne vyzerá vo forme slobodných pristátí, ale okrem toho vyzerá krásne v rôznych kompozíciách a ako živý plot, dôstojne stojí na tmavom pozadí iných kultúr. Ak chcete dať Kusta z rôznych foriem, použite tému z účesu.

Zlatá rukavica

Tento druh patrí do sférických odrôd hrubého čreva. Šírka kríka je 1-1,2 m. Hrubé výhonky sú umiestnené vertikálne a majú plochú formu. Farba kríka sa vyznačuje originálom: Vnútorná časť listov je zelená a hrany stromov sú zlaté. S nástupom zimy získajú zástupcovia tohto druhu krásnu farbu medi a na jar sa opäť stanú zlatým. Vzhľadom na povrchový koreňový systém sa rastlina nehodí príliš hustá a mokrá pôda.

Táto odroda preferuje dobre osvetlené pozemky, ale je to normálne v tieni, hoci v takýchto podmienkach je jeho pravopis stratený. Týka sa odolného voči mrazu, ale musí byť pokrytá jarným slnkom. Strike nemusíte rezať, vyžaduje sa len jarné sanitárne orezávanie. Táto Thua slúži ako vynikajúci doplnok k rôznym kompozíciám a používa sa aj ako nízke ploty alebo hranice.

„Glóby

Tento typ tiež patrí k sférickým kríkom, jeho parametre sú o niečo väčšie ako predchádzajúca odroda. Vyznačuje sa pomalým rastom, ale trvanie života môže byť 200 rokov. Ihly majú veľké veľkosti a mäkká šupinatá štruktúra. Farba koruny sa líši v závislosti od ročného obdobia: na jar – svetlo zelené, leto – tmavo zelená a v zime – hnedá. Miluje mokrú pôdu, ale musíte nasledovať, aby voda nebola stála. Je potrebné znížiť hrubú korunu, takýto postup prispieva k omladzovaniu výhonkov, stačí ju vykonať raz za dva roky. Stupeň odolný voči chladu a normálne prenesie tieň, v zime je lepšie pokryť kostry zo snehu. Tento druh vyzerá dobre v rôznych typoch pristátia.

„Hollstrup“

Toto je tvar hrubého čreva tohto trpaslíka ker (2-3 m) dobre zachovaný aj bez použitia strihu. Spojky sa nachádzajú ako váhy, haviari sa a majú stabilnú zelenú. Strom je vhodný pre akýkoľvek druh pôdy, dokonca aj hliny, ale uprednostňuje sa zvlhčovanú hlinku.

Závod je vhodný na rôzne osvetlenie, môže dokonca rásť v tieni, ale potom sa stratí koruna Pomp. Takéto rastliny sa používajú v rôznych typoch pristátia. Cítia sa skvele v podmienkach mesta.

„Macko“

Toto je miniatúrna odroda s korunou v tvare guľôčky. Upokojuje sú dosť tenké, ale sú umiestnené veľmi tesné. Mladé ihly sú veľmi mäkké, ale postupne vykonávajú pevnejšie. Výška kríkov dosahuje len 40 cm. Závod je potrebná miernou vlhkosťou, ako aj preferuje dobre osvetlené strašné alebo polovicu. Táto odroda vyzerá skvele na alpských diapozitívoch, miestach s malým námestím alebo ako dekor verandy a balkónov vo forme nožných plodín.

Pristátie a starostlivosť

Spomalenie koloniárom, musíte vziať do úvahy potreby každej odrody individuálne, inak kríky môžu byť zlé a rastú. Hĺbka jamiek závisí aj od koreňového systému a rozmerov. Koreňový krk musí byť o niekoľko centimetrov nad povrchom. Po vylodenie, rastlina hydratuje a položte krúžok s kruhom popruhu: kôra alebo hriech. Pravidlá starostlivosti o výtok Thuy Western Colon do nasledovného:

 • pravidelné hydratačné;
 • Dvojročné a staršie rastliny kŕmia kompost;
 • dvakrát v sezóne, aby hnojivá pre ihličnany;
 • lámanie pôdy raz ročne a nahradenie mulčovania;
 • Odstránenie vyblednuté, žlté listy;
 • Strihanie sa vyrába hlavne na jar, hoci niektoré stupne potrebujú častejšie orezávanie.

Na jeseň musíte vytvoriť rám mäkkých materiálov na ochranu pred snehom a jarným slnkom.

O odrodách TUY nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: