Conery Silver: Popis, pristátie a starostlivosť

Strieborná Cinerty je vo veľkom dopyte medzi záhradkami a krajinnými dizajnérmi. A toto nie je náhoda – okrem veľkolepého vzhľadu, táto kultúra je neoddeliteľná v takýchto vlastnostiach ako jednoduchosť poľnohospodárskeho inžinierstva, odolnosti voči suchu a jednoduchosť reprodukcie. V článku zvážte opis tejto kultúry, preskúmame vlastnosti výsadby a starostlivosti.

Popis

Rastlina je dnes prezentovaná s veľkým počtom druhov, čo umožňuje každému znalcovi atraktívnych kultúr si vybrať zariadenie pod jeho individuálnymi preferenciami. Cineroray bude schopný úspešne kultivovať nielen v otvorenej pôde, ale aj v skleníkových podmienkach, ako aj keď je obsiahnutý doma na verande alebo Windows.

Cinerty je striebro, druhým menom je popol, dostal svoje meno vo svetle vzhľadu listov, na ktorých je druh chum. Vďaka tejto funkcii kultúry niekedy dávajú popis podobný cloudu. Ako aj V rôznych zdrojoch sa môžete stretnúť s niekoľkými ďalšími položkami takýchto kríkov – cinera’s more alebo more, Maritima Cineraria (Cineroraria Maritima) a ďalšie.

Rastlina, vývoj, schopný tvoriť hrubý a atraktívny koberec v otvorenej zemi, ktorej výška môže byť upravená v súlade s preferenciami vlastníka záhrady. Vyrezávané listy nezvyčajného tvaru umožňujú používať CineroOmium v ​​spojoch spojov ako hlavné pozadie, zatiaľ čo v popredí zakorenenie jasnejších odrôd kvitnúce plodiny pre kvet.

Výška dospelej rastliny môže dosiahnuť jeden meter, ale tieto hodnoty sa líšia v závislosti od pestovaných druhov. Priemysel z kríža sa prideľuje na tendenciu ťažkého vetvenia. Lístie má veľké veľkosti, jej forma môže byť obvinený alebo oválny, najčastejšie bude zelená hmota peryristovaná.

Cineral Elhcresses Playmide Suctions, reprezentované koše s jazykovými kvetmi. Jadro farieb zahŕňa prítomnosť niekoľkých lístkov nachádzajúcich sa v centrálnej časti koša. V závislosti od odrody bude prevládajúca farba kultúry biela, bordó, červená alebo nasýtená fialová. Farba kvetenstva je prevažne žltá. Vo fáze kvitnutia, crossover sa v júni, v pohodlných podmienkach trvá rastúca sezóna pred príchodom prvých mrazov.

Ročné toto alebo trvalky?

V prostredí prírodnej Cineria je striebro trvalka. Najčastejšie sa mnoho rokov kultúry nachádzajú v tropických afrických zemepisných šírkach. V ďalšom podnebí je rastlina obvyklá, aby sa kultivovala ako ročná, v zriedkavých prípadoch v kvetinových lôžok nájdete dvojča.

Odrody

Medzi existujúcimi odrôd kríža stojí za to zdôrazniť najvyhľadšnejší.

„Strieborné dá“

Dekoratívna kultúra, s ťažkým šnúrkou vzhľadu listov. Strieborný prach je malé kríky s hustými fenusts, ktoré sa v procese rastu stanú atraktívnejšie. Zelená hmotnosť odrôd vyrezaných, na dotykovej kultúre bude zamatová, strieborná farba. Závod je veľmi často používaný amatérskymi kvetmi a krajinnými dizajnérmi.

Najčastejšie sa kultúra nachádza v pohraničných kompozíciách, pri kvetinových lôžok s obrábaním spoločností s inými záhradnými kvetmi.

Krvavý cineric

Rôzne univerzálny typ, ktorý si vyžaduje špeciálnu starostlivosť, ako ker prechádza skôr dlhým vegetačným sezónom. Dekoratívna atraktívnosť zariadenia zdôrazňujú malé zasnežené kvetenstvo s červeným okrajom. Výsadba kultúry sa zvyčajne vykonáva v zime alebo včasnom jari.

Prečítajte si viac  Primula "Akauulis": Popis a pestovanie

„Stelote“

Hybridná škála kríža. V úlohe materskej kultúry tejto rastliny sa použilo cementové cyklistické. Medzi expresívnymi rozdielmi v novom kríku stojí za zvýraznenie ďalšej farby kvetenstva – indigo tieň. V priemere je ker zvýšiť výšku 70 centimetrov, zatiaľ čo kultúra vytvára atraktívny koberec z veľkých listov na zemi.

„Nana“

Tento ker láka záhradníkov kvôli prítomnosti krásnych kvetenstiev, smerom von pripomínajúci harmanček. Okrem, Dekoratívna atraktivita dopĺňa farbu kvetov, ktoré sa vyznačujú burgundskymi strednými a nasýtenými ružovými lístkami.

Ako zasadiť?

Vzhľadom na túto kultúru na koreň vo svojej záhrade stojí za to poznať niektoré nuansy týkajúce sa vykládky cyklu. Všeobecne Všetky odrody kalu sú dobre prispôsobené a vyvíjajú sa v akejkoľvek pôde. Najlepšia rastlina sa však bude cítiť v pôdach obohatených o užitočné mikroelementy s dobrým prevzdušňovaním, bez stagnácie vlhkosti, čo môže viesť k výstupe koreňového systému.

Preto pred pristátím sa odporúča vybraná oblasť, aby pomohla minerálnym kompozíciám určeným pre záhradné farby. Ak sa predpokladá pristátie niekoľkých kríkov, studne na výsadbu by mali byť pripravené v prírastkoch 20-25 cm, rovnako sa týka medzier medzi radmi. Ak je túžba dostať si hrubý solídny koberec z cyklu na kvetinovej posteli, potom je možné znížiť vzdialenosť medzi semenáčikmi.

A bude to tiež správne vyzdvihnúť rastliny rastlín v otvorenej pôde s dobrým prístupom slnečného svetla, ale kal rastie dobre na polovicu.

Algoritmus pristávania rastlín zahŕňa niekoľko akcií.

  • Požadovaný počet otvorov je splatený na mieste viac ako koreňový systém v rastlinách vybraných na pristátie.
  • Zakorenenie zahŕňa umiestnenie Cycherra uprostred jamy spolu s pozemskými. Treba sa pokúsiť zachovať jeho integritu.
  • Ďalej sa pôda líši, vykonávajú sa zalievanie kultúr.
  • Ak sa pristátie vykonáva v období, keď sú možné nočné mrazy, mali by ste sa postarať o útočisko pre kvety v noci. Na tieto účely môžete použiť akýkoľvek netkaný materiál, záhradný film.

Vhodná teplota pre vývoj tipov v otvorenej zeme bude + 20 ° C. Zdravé rastliny, ktoré už boli prenesené adaptačné obdobie po vylodenie, schopné odolať menším denným rozdielom v hodnotách teplomeru. Kritická teplota pre kultúru bude + 4 ° C a nižšie. V takýchto podmienkach začne zomrieť nadzemná časť rastliny.

Koreňový systém môže vydržať na -2 ° C.

Ako sa starať?

Aby bola kultúra preukázať maximálnu atraktívnosť, a tiež správne vyvinuté, bude potrebné vykonať niekoľko povinných agrotechnických udalostí.

Prečítajte si viac  TRUTMENTY BATÉRIE PRE TRAVE: funkcie, hodnotenie a výber

Zalievanie

Cineuriografia je odolná voči suchu, takže v strednom prúžku je zvyčajne celkom prirodzené zrážky pre výživu. ale Treba sa vyhnúť nepretržitá neprítomnosť zalievania v každom prípade. Aby ste zistili, že rastlina na kvete chýba vlhkosť, je možné v vzhľade vyššie uvedenej časti – listy z kríža sa stáva pomalým, a kvet sa nevyskytuje ani vôbec.

Je správne vykonávať zalievanie pečenie, vyhnúť sa vlhkosti na zelenej hmote. Na zavlažovanie sa odporúča užívať len teplú vodu, pred odolné. Zadajte tekutinu nasleduje v vysielaní, po ktorom je uvoľnený, odstráňte unavenú trávu.

Stojí za starostlivo na objem zavlažovania, pretože pôdna horúčka môže vyvolať rozvoj plesňových ochorení.

 Podkord

Pre dobré kvitnutie a rast cinerálnych kríkov je viac správnejší. Niektorí záhradníci používajú minerálne komplexy dvakrát mesačne. Avšak, pre úplný rozvoj rastliny bude stačiť na zavedenie kompozícií obsahujúcich dusík v skutočnej fáze rastu až do záložky púčiky na jar.

Orezávanie

Ak chcete rásť v záhrade krásny kvitnúce rastliny, v procese starostlivosti o cement, je potrebné vykonať správne orezávanie vyblednutých púčikov včas. Takéto jednoduché manipulácie umožnia stimulovať zariadenie na tvorbu nových pásiem.

Zimný

V regiónoch s miernym podnebím, kríky kalu môžu byť ponechané na kvetinovej lôžku, aby kultúru v záhrade na budúci rok. Aby ste eliminovali nežiaduce mrazenie, záhradníci sa zvyčajne uchyľujú do úkrytu rastliny vrstvou mulča s použitím záhradného listu pre to. V jarnom prístrešku bude potrebné odstrániť, vykonávať sanitárne orezávanie fragmentov, ktoré boli zranené v zime.

V drsnom prostredí, s významnými teplotami v zime, cykloturistika sa zvyčajne vykopá z kvetu, na skladovanie doma v kríkoch zakorenené v hrnciách. Na obdržanie rastlín v zime sa odporúča pri izbovej teplote, pričom vedie zriedkavé zavlažovanie. Na jar môže byť crossover prenesený späť na otvorenú zem.

Pozorovanie takéhoto algoritmu pre zimovanie, strieborná cykloturistika úspešne kultivovať aj v Urals a Sibíri ako dlhodobú záhradnú rastlinu.

Metódy chovu

Najproduktívnejšou voľbou na získanie nového závodu je spôsob rastu krížovej metódy. V otvorenom pozemku je dosť ťažké vytvoriť vhodné podmienky pre rast novej kultúry zo semien, takže semená sú klíčenie v interiéri. Všeobecne sa montovaný pestovací materiál kríža zvýrazní vysokým stupňom klíčenia.

Tento proces vyžaduje niekoľko agrotechnických prác.

  • Najprv musíte pripraviť kontajnery a pôdu na výsevá. Spravidla na tieto účely, voľná a plodná záhradná pôda alebo nadobudnutý substrát, zmiešaný s pieskom v rovnakom pomere.
  • Pôda sa naliala do nádob alebo hrncov, manipuláciu a zvlhčovanú, po ktorej distribuujú na povrchu semien. Nie je potrebné ich prehĺbiť v zemi – to bude stačiť na pokrytie vrstvou piesku alebo mokrého papiera zhora.
  • Potom musí byť nádoba s vysadenými semenami pokrytý sklom alebo transparentným filmom.

Ďalšia starostlivosť bude pri pravidelnom zvlhčení klíčivosti pomocou rozprašovania tekutín. Teplota vzduchu v rovnakom čase by mala byť pri + 25 ° C. Spravidla sa prví výhonky objavili o týždeň neskôr po pristátí. Po výskyte častí materiálu pozorovateľa. Ceny Rastliny musia na nich tvoriť dve skutočné listy. Po transplantácii plodín bude potrebovať hnojivo. V otvorenej pôde môže byť mladá cyklistika zakorenená v máji-júni za predpokladu, že sadenice boli pestované z decembra.

Prečítajte si viac  Ostro ares: odrody, pestovanie a reprodukcia

A tiež získať novú kultúru, pomocou metódy zberu a výsadby odrezkov. Práca na obrobku výsadby sa vykonáva v lete, v tom čase, keď je slot aktívne rastie. Vhodnými odrezkami pre následnú kultiváciu budú horné stonky, ktorej optimálna dĺžka bude asi 10 cm.

Pre odrezky sú samostatné kontajnery pripravené so záhradnou krajinou a pieskom, ako aj odvodňovacia vrstva musí byť prítomná v obale. Pred nástupom na odrezky sa uchovávajú v stimulácii rastu pre koreňový systém, zakorenenie výsadby do pôdy jednej tretine. Pre ďalšie klíčenie budú musieť rastliny vytvoriť mini-skleník. Starostlivosť o odrezky leží v pravidelnom zavádzaní. Po zakorenení cyklu kinerálneho sa vstrekovací materiál odstráni, rastliny obsahujú v chladu pred príchodom pružiny.

V tom čase je možné zasadiť mladé rastliny v záhrade, keď teplota vzduchu nie je nižšia ako + 16 ° C. Pred prenesením krížovej hlavy, aby ste sa postupne vyučovali na ulici, nechávajte kontajnery na niekoľko hodín v čerstvom vzduchu.

Choroby a škodcov

Rastlina sa vyznačuje imunostom mnohým chorobám. Avšak, dlhé sucho alebo pôdna horúčka Môže viesť k zníženiu odolnosti voči rôznym typom hniloby, pulznej rosy a hrdze. Keď príznaky choroby na nadzemnej časti kultúry je potrebné vykonať spracovanie cyklov fungicídov, ako aj nastavte režim zavlažovania.

Medzi škodlivými hmyzu, ktoré sú nebezpečné pre krížovú hlavu, ktorá stojí za zmienku:

  • Tru;

  • paouth tick;

  • Bellenka.

Takéto škodcovia sa spravidla zaútočia na rastlinu počas obdobia silného tepla. Ak chcete zničiť nebezpečný hmyz v záhrade, uchýliť sa k striekaniu kríkov insekticídov.

Použitie v krajinnom dizajne

Takáto kultúra je v dopyte ako hlavné pozadie pri vytváraní v záhrade kvetinových kompozícií rôznych druhov. Najčastejšie, strieborné kríky zakorenené spolu s jasnými a kvitnúcimi záhradnými rastlinami na alpských snímok, v kamenných záhradách.

A strieborná cykloturistika sa môže použiť na vytvorenie originálnych vzorov na veľkých oblastiach záhrady. Harmonicky kultúra je kombinovaná s oranžovými alebo červenými kvetmi.

Záhradníci uprednostňujú bielky kríkov listu kombinovať s jasnými farbami, okrem toho kultúra je krásne dopĺňa jemné biele alebo ružové kvety.

Okrem skupinových plantáží sa krajinný dizajn nachádza ako slobodnými pristátiami vo forme oprávného koberca, ktorý bude stručne a atraktívny v kvitnúcim fáze, pred a po ňom.

Získajte viac informácií o pravidlách kultúry strieborného čistenia môže byť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: