Cyclamen European: Charakteristika, črty chovu a pestovania

Kvitnúce rastliny sú dekoráciou oboch domácich pozemkov a domácich skleníkov. V európskych krajinách môžete často vidieť veľmi krásnu rastlinu: európsky cyklámen, ktorý boli schopní prispôsobiť sa podmienkam domácnosti pre regióny s nepriaznivými klimatickými podmienkami. Väčšina a krásna kvetina získala popularitu v mnohých krajinách sveta a je široko používaná kvetinárstva na zdobenie priestorov.

Popis

Európska cyklámen – dlhodobá kvitnúca rastlina, ktorá patrí do rodiny farieb. Homeland Trassy Flower je južná Európa. V klimatických zónach s teplou a miernou klímou, cyklamen možno nájsť v parkoch, záhradách a pouličných lôžok. V Regióny s nízkymi teplotmi Tento kvet záhradníkov sa pestuje ako izolant a len v lete, aby sa držali na ulici. Vďaka krásnemu vzhľadu a jemnej aróme je kvet často nazývaný DryAkva alebo Alpine Fiopet.

Koreňový systém sa skladá z žiarovky vo forme predĺženej gule, na povrchu, z ktorých korene rastú. Maximálny priemer Tuber je 11 cm. Ozubená plechová doska v tvare pripomína srdce a nachádza sa na domáce zviera. Farba hornej strany plechu – nasýtená zelená a dno – fialová. Priemer jedného kvetu nepresahuje 20 mm a podobá sa motýľ. Farebná paleta púčikov je v rozsahu od ružovej až fialovej a fialovej farby.

Doba kvitnutia trvá viac ako 5 mesiacov. Kvety začínajú tvoriť už uprostred pružiny. Charakteristickým znakom cyklámana počas kvitnutia – prítomnosť nasýtenej a príjemnej arómy. Alpská fialová je nielen dekoratívna rastlina, ale aj terapeutická.

Alpská fialová je nielen dekoratívna rastlina, ale aj terapeutická. Chemické zloženie jeho šťavy zahŕňa alkaloidy, saponíny, éterické olejové a spojovacie zložky, ktoré majú protizápalové a antiseptické účinky.

Prípravky s cyklím sa používajú na liečbu týchto patológií:

 • gynekologické ochorenia;
 • neurologické poruchy;
 • reuma;
 • Zápal horných dýchacích ciest.

Alkohol Pickens s rastlinou sa používa na liečbu reumatizmu a dny.

V súvislosti s prítomnosťou jedovatých látok v koreňoch, pred užívaním drog je potrebné konzultovať s lekárom.

Starostlivosť

Len zdravý a silný kvet bude schopný potešiť a prekvapiť svojich vlastníkov počas dlhých rokov. Pred zakúpením tejto závodu je potrebné starostlivo preskúmať svoje vlastnosti a základné pravidlá starostlivosti.

 • Botanika odporúčajú umiestnenie cyklánu v dobre osvetlených miestach. Rastlina sa cíti pohodlne na systéme Windows, z ktorých okná ísť na východnú alebo západnú stranu. V prípade umiestnenia kvetu z južnej strany je potrebné vytvoriť umelé tieňovanie, ktoré bude prekážkou prenikania priameho slnečného svetla. Mnoho hostiteľských hostesov umiestnite kvetináče na policiach a stoly, pri ktorých sú nainštalované umelé svetelné zdroje.

 • Rastlina sa neodporúča vložiť do fajčiarov av kuchyni. V lete by sa mali brať kvetináče na balkóny a lodžiá, ktoré majú špeciálne záhady.

 • Najpohodlnejšia teplota na jar, leto a jesenné obdobia je + 18 °. V zime by teplota vzduchu v miestnosti nemala prekročiť + 15 °.

 • Počas obdobia aktívneho rastu musí byť rastlina mierne a pravidelne napojená. Rastlina negatívne odkazuje na navrstvenie a sucho. Zavlažovanie je potrebné len po vysušení hornej vrstvy pôdy. Odborníci odporúčajú zvlhčovať pôdu cez paletu, v ktorej je potrebné nalejte nepriamu teplotu vody.

Je prísne zakázané používať vodovodu, ktorá obsahuje veľký počet solí ťažkých kovov, chlór a vápna. Počas obdobia by sa malo znížiť množstvo zavlažovania na minimum.

 • Rastlina reaguje pozitívne na dodatočnú dodávku živín. Na jar av lete sa tento postup musí vykonať raz za 14 dní av zime z tejto udalosti je potrebné odmietnuť. Skúsené záhrady na kŕmenie odporúčajú použitie komplexných minerálnych hnojív pre kvitnúce vnútorné rastliny.

 • Odstrániť suché kvetenstvo a listy Je potrebné použiť metódu odskrutkovania.

V prípade nedodržania pravidiel starostlivosti o európske cyklámen môžu vzniknúť tieto ťažkosti: \ t

 • Zlženie a zaostrenie – nízka vlhkosť vzduchu;
 • S kvetenstvom a žiarovkami – prebytočná hydratačná pôda;
 • Montáž – robiť nedostatočnú živinu.

Reprodukcia

Na získanie nového závodu, biológovia odporúčajú používať dva metód chovu:

 • zakorenené dcérske spoločnosti;
 • Semená.

Výsadba mladých Lukovitz – najjednoduchší a najrýchlejší spôsob reprodukcie. Ak ho chcete implementovať, je potrebné oddeliť malé žiarovky z materského puzdra a dať ich do špeciálnych technických kontajnerov malých veľkosti, ktorých priemer 4 cm presahuje veľkosť žiaroviek. Keramické a plastové kontajnery nájdete na predaj. Skúsených kvetov odporúčajú uprednostniť keramiku.

Na pristátie používajte svetelný vzduch živín s veľkým pieskom, ktorý musí byť úplne naplnený pristávacím materiálom.

Môžete aplikovať nakúpenú zmes pôdy a samo-varená výživová pôda.

Pre jeho výrobu doma je potrebné zmiešať v rovnakom pomere:

 • List Earth;
 • humus;
 • veľký piesok;
 • Organická rašelina.

Výsledná nutričná kompozícia by mala mať nízku úroveň kyslosti.

V prípade nákupu hotových substrátov je potrebné uprednostniť zmesi pre cibuľovité farby. Pre maximálnu sporenie vlhkosti v pôde sa odporúčajú kvetinové hrniec machu na povrch.

Predpoklad počas výsadby kvetu – prítomnosť v spodnej časti drenážnej vrstvy, ktorá zabráni hraniu hľúz.

Rastlina nepotrebuje častý transplantát. Posun výsadby hrnca sa môže konať 1 krát za 4 roky. Najpriaznivejší čas – začiatok jari. Aby sa zabránilo mechanickému poškodeniu koreňového systému, odporúča sa kvetinárstvo používať metódu prekládky.

Pristávacie semená – komplexný a časovo náročný proces, ktorý je veľmi zriedka používaný doma. Najvhodnejší čas na siatie semien – začiatok jesene. Tento spôsob získania nového kvetu využívajú skúsení chovateľmi v špecializovaných škôlkach.

Ak si želáte pestovať závod z získaných semien konať krok za krokom.

 • Pred výsadbou semien Je potrebné namočiť do špeciálneho riešenia na 1 deň, čo zvýši percento klíčenia.
 • Výsadné kontajnery Naplňte organickou rašelinou, ku ktorému sa pridáva piesok a vermikulit.
 • Spracované semená Je potrebné rozložiť na povrchu pôdy a rozprašovaním veľmi tenkej vrstvy pôdy.
 • Pre hydratačnú pôdu Je potrebné použiť práškovač.
 • Zvýšiť drahokam Nádoba musí byť chránená plastovým filmom.
 • Nákupu možno odstrániť len 30 dní po vzniku výhonkov.
 • Po vzhľade 2 skutočné listy môžu byť vyzdvihnuté.

Mladá rastlina, získaná zo semien, bude môcť potešiť svojich vlastníkov kvitnú len za rok.

Choroby a škodcov

Rovnako ako akákoľvek rastlina, európsky cyklámen podlieha množstvu chorôb a negatívnych účinkov nebezpečného hmyzu. Medzi najnebezpečnejšie choroby, biológovia prideľujú niekoľko.

 • Mokré gnel – bakteriálne ochorenie, ktoré provokuje hnilobu. Značky – vädnutie a závesné plechy, prítomnosť nepríjemnej vône kvetu. Toto ochorenie je nevyliečiteľné. Aby sa zabránilo distribúcii infekcie, musí byť zariadenie vyhodené.
 • Blackleg – hubová infekcia, ktorá preniká do štruktúry stonky. Značky – Zlženie horných dosiek. Na spracovanie kvetu je potrebné použiť špeciálne chemikálie.
 • Šedý ganil – Plesňové ochorenie, ktorých spory, ktoré sú prenášané z rastliny pacienta na zdravé cez vodu a prúdenia vzduchu. Značky – prítomnosť bielej podlahy formy na všetkých častiach rastliny, rýchle ohyb postihnutých oblastí. Pred spracovaním kvetu fungicídov je potrebné znížiť všetky infikované časti.

Najčastejšie škodcov, ktoré môžu viesť k smrti cyklánu, sú nasledujúcim hmyzom:

 • roztoč;
 • trojnásobok;
 • vošky;
 • Štít.

Deformácia plechov a kvetenstiev, ako aj pomalú tvorbu nových výhonkov a krútenie starých stoniek je znakom cyklov zaškrtnúť. Veľkosť tohto hmyzu nepresahuje 0,4 mm, čo výrazne komplikuje svoju vizuálnu detekciu. Veľké roztoče sú pripomínajúce prašné.

Profesionálne záhradkári odporúčajú opláchnuť listové dosky s tekutým mydlom a zvládnuť kvetom so špeciálnymi chemikáliami.

Všímavý – najčastejší škodca, ktorý je v rozpakoch do závodu a berie všetku šťavu. Môžete vidieť hmyz na spodnej strane listu. Pred použitím jedovatých látok do rastliny je potrebné umyť listové dosky s mydlom roztokom.

Štít – stacionárny škodca, ktorý vyzerá ako tmavé miesto na hárku. Shield je prakticky nepohybovaný a dá sa ľahko odstrániť pomocou handričky navlhčenej v lekárskom alkohole. V prípade vzhľadu mladého potomstva, ktoré aktívne sa pohybuje pozdĺž stoniek a listov, musí byť kvet zaobchádzať so špeciálnymi insekticídmi.

Čierne a biele výlety – pohyblivé škodcov, ktoré sa môžu pohybovať z jednej rastliny do druhej. Hmyzové biotopy – kvetenstvo a listy. Známky – prítomnosť tmavých škvŕn na plechu a jeho deformácii. Ak chcete zničiť hmyz, musíte zvládnuť insekticídy kvetov aspoň 3 krát. Rozmazaná rastlina musí byť umiestnená na izoláciu z iných farieb.

Pri detekcii Beetle-slon musí byť istí, že transplantácia kvetu do nového hrnca.

Video o európskom cykláme Pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár