Cypress Lavson „Evenod“: popis, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

Cyprusovia sú veľmi populárne ako vnútorné rastliny, pretože vyzerajú len skvele. S tým istým úspechom zdobia záhradu a kvetinové záhony. Tento evergreen ker bude zdobený akýmkoľvek krajinným a interiérom.

Popis

Cypress rastlina obklopuje bohatú náboženskú-mytologickú históriu. Ker používaný v starovekom Ríme pre pohrebné obrady. Na západných a moslimských cintorínoch je Cypress najčastejším stromom. Jeho listy sa často používajú ako symbol nesmrteľnosti. Kiparisovik LAVSON „EVEOGE“ sa môže uchovávať doma, aj keď to možno najčastejšie nájsť vo dvore. Je to zimná ťažká rastlina, ktorá bola prinášaná z Severnej Ameriky, Východná Ázia je tiež považovaná za svoju vlasť.

Maximálna výška BUSH – 3,5 metra. Takáto veľkosť ker môže dosiahnuť iba 10 rokov po pristátí v otvorenom pozemku. Ak hovoríme konkrétne o kvete miestnosti, potom je jeho výška, spravidla 35 centimetrov. Pre rok, cyprus rastie len 5 a v zriedkavých prípadoch pre 10 centimetrov. Táto rastlina je zvýraznená korunkou v tvare kužeľa, ktorej priemer je v priemere približne o meter. Závod je na predaj v škôlkoch a obchodoch v malých hrnciách.

Postupom času vyžaduje transplantáciu so zvýšením kapacity kontajnerov.

Vynikajúca zimná ťažkosť tejto rastliny ju urobila v dopyte vo väčšine regiónov našej krajiny. Cypresian dokonale sa cíti ako v chladu a pri pomerne vysokej teplote vzduchu.

Vlastnosti pristátia

Cypresian môže byť odvážny do závodu v otvorenej zemi, rýchlo sa prispôsobí novým podmienkam. Rýchle rastúci strom krátko po nákupe vyvíja jeho kontajner. Najlepšie, ak je transplantácia vykonaná po kúpe o niekoľkých dňoch neskôr. Čím rýchlejšie sa rastlina zvykne na novú pôdu a životné prostredie, tým rýchlejšie začne rásť styling a výšku. Niektorí dizajnéri používajú cyressíva ako živý hedg. TRUE, je tu veľa času na to, aby sa staral o taký dizajn, pretože to musí neustále urobiť to orezávanie.

Typická dĺžka života rastlín – 20-25 rokov. Je žiaduce vyzdvihnúť také miesto pre neho tam, kde bude dostatok svetla a tieňa. Pôda by mala vždy zostať vlhká. Cyprusovia nemajú radi návrhy, ako väčšina dekoratívnych rastlín. Tiež netolerujú väčšiny chorôb a infekcie hmyzov, zle reagujú na rozmazanú ekológiu.

Výsadba Cypressov je príliš blízko k sebe alebo príliš blízko k iným stromom a konštrukciám, ktoré úplne odtieň môžu viesť k pomalému rastu a škodcovi vzhľadu.

Cypresian by mal byť umiestnený v zime – od novembra do marca, keď je rastlina v pokoji. ale Vyhnite sa pristátiu a transplantácii, ak na ulici Frost. Korene sú citlivé na chladné počasie a mrazenie ich môže ľahko poškodiť. Tieto rastliny ukazujú aktívny rast v skorom jari. Výsadba Young Crypresovikov v zime im umožňuje zlepšiť ich lepšie, zvyknúť si na nové prostredie.

Tieto kríky perfektne rastú v rôznych podmienkach prostredia. Vydržia zem s stojacou vodou a dokonca aj nízkym obsahom živín. Odborníci hovoria, že pri výsadbe cyresív sa nevyžaduje žiadna dodatočná príprava stránky. S cieľom poskytnúť živiny zasadené rastliny, Odporúča sa pridať nejaký kompost a rašelinu alebo sfagnum mach na zem.

Mulčovanie okolo základne Cypresiek pomôže chrániť mladé korene z kvapiek teploty.

Pri pristátí v kontajneri zohráva veľkosť zvolenej kapacity špeciálnu hodnotu. Rozmery kontajnerov závisia od veľkosti rastliny. Skúsených rabínov radí používať kontajner, ktorý je 2 centimetre viac v priemere ako starý hrniec. Keďže veľkosť rastliny zvyšuje transplantáciu do väčšej kapacity. Postup by sa mal vykonať, kým strom nedosiahne požadovanú veľkosť.

Prothing Roots každé 2-3 roky pomáha udržať ďalší rast, ktorý je dôležitý pre pestovanie kontajnerov. Pre výsadbu hrncov sa používa vysoko kvalitná odvodnená pôda a kontajner s drenážnymi otvormi. Cyprusovia netolerujú prebytočnú vlhkosť z koreňov, začínajúc hnilobou.

Ak je nová rastlina vysadená alebo transplantácia v inom hrnci, jeseň alebo zime – najlepší čas na to. Zatiaľ čo cypresívny spiace v zimnom období, zmena kapacity spôsobuje menej stresu ako počas aktívneho rastu, ktorý je pozorovaný na jar av lete. Idelná pozornosť by sa mala venovať procesu transplantátu v otvorenej pôde. Najlepší čas na to, podľa väčšiny plodín, nie je zima, ale neskoro jeseň.

Pred vykonaním postupu bude potrebné vyletieť rastlinu (asi 4 dni).

 • Vyberte si nový graf s dostatočným slnkom a tieňom v priebehu niekoľkých hodín. Je žiaduce, aby pôda bola ľahká, nie mramorská. Vzhľadom k tomu, že v prírodnom prostredí, táto rastlina preferuje rastie na svahoch, ak je to možné, musíte si vybrať šikmú stranu pre pristátie.
 • Uistite sa, že ste určili šírku koreňovej gule, meranie od začiatku do špičky vetvy. Vykopať otvory dvakrát širšie ako získané údaje a približne 40 centimetrov v hĺbke.
 • Vykopať cypresie ráno na zamračený deň, keď nie je veterný. Picker robí v kruhu, v niekoľkých centimetrov z najširších spodných vetiev. Lopata funguje tak, aby sa obrátili korene stromu. 40 centimetrov potrebuje malý náradie na sklopenie koreňovej gule.
 • V novej jame sa Cypresovik nachádza vertikálne v strede. Pridajte trochu pôdy okolo koreňovej gule a mierne tamper. Takže, kým sa jama úplne nevyplní. Tento proces opakujte, aby ste úplne naplnili otvor.
 • Potom musíte naliať zasadenú rastlinu. Top položte niekoľko kolmetórov mulčovania spomaliť stratu vlhkosti okolo stromu.

Pravidlá starostlivosti

Cyprusovia nevyžadujú veľa starostlivosti po pristátí a transplantácii. Prvá vec, ktorú potrebujete, je zachovať pôdu je mokrá, ale zároveň neumožňuje stať sa bažinami. Z plodiny bude potrebné inštalovať pravidelný režim zavlažovania. Hlavné pravidlo, ktoré by mal byť vedený – v letnej vlhkosti je viac, v zime menej. Rôzne typy cyresív vyžadujú rôzne množstvá vody.

Rastlina preferuje Dobre odvodnená pôda a zalievanie asi dvakrát mesačne v suchom počasí, ak rastlina rastie na ulici. V miestnosti závisí objem vody na veľkosti nádoby a teploty okolia.

Mal by sa vždy pamätať, že pôda v hrnci si zaschla oveľa rýchlejšie, ako keby Cypressovik rástol na otvorenej pôde. Tieto kríky sú odolné voči suchu, Prebytok vlhkosti vždy vedie k vzniku plesňových a bakteriálnych infekcií.

Skontrolujte, či je pôda potrebná pred ďalšou vodou. Ak suší dva centimetre, len potom môže voda. Bude nutné zvlhčovať nielen pôdu, ale aj vzduch. Na tento účel sú vhodné automatické inštalácie, ale môžete jednoducho zatvoriť kontajner s vodou a plytkými kamienkami v blízkosti rastlín.

Ak rabbing používa práškér, potom by ste nemali striekanie vody na lístie cypress woman, je lepšie to urobiť v blízkosti.

S cieľom poskytnúť závod s potrebnými živinami doma, Odporúča sa pridať kompostu v malom množstve na použitý pôdny kompost, aby sa pravidelne kvapalné hnojivá.

Práve preto, že črepníkové rastliny sú v nádržiach s odvodňovacími otvormi, živinami a vitamínmi rýchlo umyjú z nich. Mercalements sú konzistentné s zavlažovaním raz týždenne, zatiaľ čo dávka musí byť 4-krát nižšia ako výrobca na obale. V zime, že krmivo nie je vykonané, počas tohto obdobia by mala rastlina relaxovať. Neporušia pôdu a po transplantácii, pretože to významne komplikuje proces obnovy rastlín.

Cypresians môžu rásť v hrnci, pokiaľ je kapacita umiestnená na slnečnom mieste s dobrou cirkuláciou vzduchu. Črepné rastliny tiež milujú mulčovať na povrchu pôdy. Hnojiť kruhy na začiatku jari av júli. Použite akékoľvek hnojivo, ktoré má vysoké percento dusíka. Ideálny vzorec je považovaný za 19-6-9, kde prvá číslica je dusík, potom fosfor a draslík.

Pri aplikácii suchých zmesí pred prikrývaním bude potrebné navlhčiť pôdu. Ak sa to nerobí, potom korene môžu byť práve spálené.

Akonáhle rastlina dosiahne požadovanú veľkosť, nepotrebuje transplantáciu. Teraz sa zníži postup starostlivosti na pravidelný koreňový systém orezávania každých 2-3 rokov. Prerezávanie koreňov zahŕňa odstránenie časti koreňovej gule a zakaždým, keď bude musieť byť z nádrže odstrániť. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je vstať v blízkosti stromu a pomocou ostrého noža, rozrezať až 5 centimetrov koreňov. Po s výhodou rukoväť snímania s roztokom aktívneho uhlia, aby sa zabránilo infekcii hubovou infekciou.

Akýkoľvek použitý súbor Toolkit nevyhnutne potrebuje Dezinfikovať.

Cypresians majú tendenciu prekvitať na miestach, kde sa získa mnoho slnečných lúčov. Bez dostatočného množstva svetla, vnútorné vetvy tejto rastliny často zomierajú, v dôsledku toho je kvet škaredý, Preto je pre neho veľmi dôležité. Začiatočné plodiny by si mali pamätať, že tieto stromy nevytvárajú nové obličky na staré drevo, takže akékoľvek nahé oblasti vytvorené kvôli nedostatku svetla, nie je možné ho opraviť aj orezaním.

S výnimkou bonsai stromov, odstránenie starých pobočiek nie je nevyhnutným predpokladom na udržanie zdravia cypress. Tento postup sa koná podľa potreby, keď chcem poskytnúť špeciálnu dekoratívnu formu.

Najlepší čas na orezávanie je jeseň. Odstrániť mŕtve výhonky a odrezať z tvaru pobočky na kríkoch, ktoré rastú na chate a v hrnci doma. Je dôležité poznať meradlo a urobiť len orezávanie svetla, snaží sa neovplyvniť staré výhonky. Pobočky, ktoré idú príliš ďaleko, nebudú generovať nový rast a vytvoriť prázdny priestor. Z Corona Bush nikdy nebude schopný rásť krásne bonsai.

Ak je vystavené orezávanie odstrániť nevzhľadné hnedé mŕtve listy, namiesto toho je lepšie zvážiť možnosť odstrániť ho so silným tlakom vody z hadice. To je často dosť na odstránenie mŕtveho časti stromu. Pri vytváraní použitého bonsai Nepretržité manuálne odstránenie výhonkov.

Metódy chovu

Evergreen Cypresovik je forma, ktorá rýchlo rastie a môže sa množiť cez odrezky a radosti. Výsadný materiál rýchlo klíčuje s vhodným umiestnením v živnom médiu. Najlepšie je vziať odrezky z nového rastu na strome, ktoré sa práve začínajú zapadnúť a pokrývajú kôru. Obdobie zberu takého materiálu, spravidla, začína s polovicou leta a trvá až do začiatku jesene. Proces je nasledovný.

 • Na pristátie je pôda vhodná s rovnakým množstvom piesku, rašelinového machu a perlitu v kompozícii. A len potom, čo vyplňte nádobu.
 • Na odrezkoch odrezali listy zo spodnej polovice.
 • Nižší koniec každej vetvy v stimulácii rastu počas 10 minút.
 • Vložte dolný koniec vetiev v zemi, ale predtým to urobte jednoduchou ceruzkou alebo palicou.
 • Opäť napojená zem teplou vodou na zvýšenie vlhkosti okolo stoniek. Kapacitu zakryte plastovým vreckom a vyberte do miestnosti s teplotou vzduchu 21-23 stupňov na miesto, kde svetlo padá.
 • Každý deň otvorí plastovú vrecko, aby sa vytvoril prúd čerstvého vzduchu na sadenice. Vetranie vám umožní odstrániť extra vlhkosť, takže sa hniloba nezobrazuje na odrezkoch.
 • Po 6 týždňoch by sa mal tiež objaviť koreňový systém. Skontrolujte, či to môže byť mierne ťahanie nad stonkou. Ak sa cíti odolnosť, potom všetko šlo úspešne.

Transplantant Cypressik vo väčšej nádobe, keď korene dosahujú najmenej 7 centimetrov. Približne rok by mal preniesť rastlinu, aby bol pripravený na tento postup.

Cypresáni rastúcich v otvorenej zemi, môžete sa množiť s odstránením. Na tento účel sa spodné vetvy ohýbajú a ponáhľajú sa so zemou. Miesto raňajok je možné striekať stimulátorom rastu, takže korene sú rýchlejšie v zemi. Po roku môže byť odstránenie odrezané od rodiča a transplantácie. S touto metódou reprodukcie nie je potrebné vytvoriť skleníkové podmienky, rootový systém sa vyvíja a bez toho, aby sa napájalo, pretože napájanie sa vykonáva z hlavného valca.

Choroby a škodcov

Niektoré rabies nechápe, prečo je Lavsonov Cypress suchý, ak bol vybavený slušnou starostlivosťou. Faktom je, že vo väčšine prípadov príliš tieň vedie k vzniku väčšiny problémov. Odstránenie príčiny je veľmi jednoduché – potrebujú dať hrniec alebo transplantáciu závod v zapaľovacom mieste, kde jeho vetvy dobre fúka.

Zlý odvodnenie je tiež dôležitým faktorom pri vývoji vážnych ochorení cyprusov.

Je potrebné pravidelne skúmať rastlinu na prítomnosť koreňových fytokoférov a koruny spôsobenej plesňovým patogénom. Základné príznaky – Vyblednuté a bielené listy. Jedným z opatrení na boj proti tomuto problému – Odstránenie a zničenie poškodených výhonkov.

Ako prevencia stojí za to zalievať pôdu pod kríkom a nepoužívať hornú vodu, ktorá prispieva k šíreniu húb. Uistite sa, že ste sterilizovali použitý nástroj s alkoholom pred a po použití na cypress a medzi každým plátkom, aby ste sa vyhli šíreniu ochorenia.

Mŕtve vetvy sú odstránené predovšetkým na zvýšenie cirkulácie vzduchu vo vnútri koruny.

Domy Záhradníci musia venovať pozornosť vzhľadu rastliny. Hoci sú poradenstvo odolné voči veľkému počtu škodcov, trpia útokmi javcových váh. Dámske osoby majú biele okrúhle telá, veľmi malé. Hmyz je poháňaný šťavou z tkanív kmeňov a ihly. Prvý príznak infekcie – izolované oblasti hnedých lístkov s nevýznamným škodcom. Silná infekcia škodcov môže viesť k smrti. S cieľom kontrolovať tento proces, môžete použiť Nízkoxický olej alebo insekticídny mydlo.

Trvalo udržateľné choroby Kiparis sa stávajú obeťami plesňovej choroby. Phytoofotómia sa šíri sporadicky a aktívne sa vyvíja nad prebytkom vlhkosti a chladu.

V tomto ochorení sú špičky ihiel často natreté v hnedej a vredy sú vytvorené na vetvy. Toto ochorenie môže viesť k smrti rastlín, najmä slabých alebo mladých cyprusov. Táto fytoofluoróza sa objavuje do konca zimy. Kontrola ochorenia, Záhradník by sa mal vyhnúť prebytočnej vode, ktorá je dôvodom na vzhľad stojacej vody, a to zase prispieva k rastu hubov.

Odstránenie a zničenie infikovaných častí rastlín znižuje závažnosť ochorenia. Fungicídy sa používajú ako chemikálie.

Žlté ihly na cypresívne môžu byť výsledkom nízkej vlhkosti v interiéri alebo chloróze. V prvom prípade bude potrebné zlepšiť podmienky obsahu – zvýšiť množstvo zavlažovania, častejšie zvlhčovať vzduch v miestnosti. Chloróza spravidla spôsobuje nedostatok železa.

Aby ste uľahčili stav Cypresie, nemôžete používať hnojivá, ale namiesto toho vezmite silné alebo rašelinové mach a rozložte v blízkosti koreňov, aby ste zvýšili kyslosť pôdy.

Rôzne typy kliešťov Tiež loviť túto rastlinu. Tiny Red Spider Ticks majú ostré pazúry, ktoré prepichnú lístie a sať šťavu. Výsledkom je, že ihla stromu je bledá. Niektorí jedinci klieští môžu byť zobrazené len pod zväčšovacie sklo, takže malé škodcov, preto sa učí o prítomnosti plodiny nie vždy okamžite, ale len keď je strom už poškodený. Môžete zničiť hmyz s jednoduchým nárastom vlhkosti.

Kardinálna huba Seiridieium spôsobuje menej problémov ako iné hubové infekcie. Preniká cez trhliny v kôre a produkuje toxíny, ktoré zasahujú do pohybu z koreňov v hornej časti živín. Niekedy sa na závode objavia malé vredy, ktoré sú na kôre a môže odlúpiť živicu. Táto choroba často spôsobuje zmenu sfarbenie ihiel na infikovanej vetve a môže dokonca zabiť úteku alebo všetok strom.

Na odstránenie problému sa infikované vetvy odstránia čo najskôr. Liečba stromov s poškodeným kufrom nie je vykonaná, Cypresovik je zlikvidovaný.

Opísané rastliny trpia larvom mol. Môžete ich nájsť pod kôre, na lístie, kde sa živia. Niekedy larvy idú do vredy, ale nespôsobujú ich.

Bežné škodcovia cyprusov v chladnom počasí sú webové kliešte. Razbing nemôže vidieť tieto malé tvory, ale aplikujú viditeľné poškodenie, sania šťavu zo stromu. Keď je kliešť vložená do lístia, objavujú sa malé žlté škvrny, často sa dozvedia o infekcii. Vonkajšie, keď sa počasie stane teplými, prírodnými predátormi, vrátane Ladybugs, pomáhajú kontrolu infekcie, A doma je lepšie utrieť rastlinu s alkoholom.

Recenzie

O Cypressive Množstvo pozitívnej spätnej väzby. Táto rastlina je perfektne znepokojená teplotnými rozdielmi, nevyžaduje veľa starostlivosti. Razbing so skúsenosťami mu poradí, aby mu poskytol požadované množstvo slnka, dodržiavajte zavlažovací režim a monitoruje vlhkosť v miestnosti, potom sa dá vyhnúť väčšine problémov. Osobitná pozornosť by sa mala venovať koreňovému hnilobu, spôsobenému Phytoofluoro. Zvyčajne úvahy mladé rastliny, ktoré stoja v hrnci so zlou drenážou.

Ak eliminujete príčinu, potom sa nemusí liečiť, najmä preto, že je to skôr nepríjemné podnikanie.

Je potrebné si uvedomiť Tento patogén žije v pôde a spadá do cyprus cez rán alebo poškodené korene, čo je dôvod, prečo je dôležité spracovávať úseky s roztokom aktívneho uhlia počas transplantácie. Vzhľadom k tomu, huba zničí korene, rýchlo trpí celej rastliny, ktorá nedostane požadované množstvo kyslíka a živín. Keď je Cypress zdravý, poteší krásnu korunu, svetlé farbenie.

Takáto závod sa stane Krásna dekorácia akejkoľvek zimnej záhrady. Jeho rast môže byť riadený odrezaním koreňového systému a vytvorte zaujímavú formu cez orezávanie svetla.

O tom, ako sa riadne starať o Cyprus LAVSON doma, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: