Damascus Rose: Popis a pestovanie

Krása, široká paleta farieb a ohromujúca vôňa urobila ruže s najbežnejšou kvetinou na svete a legendárnym symbolom lásky a vášeň. Viac ako päť tisíc rokov, ľudstvo kultivuje tento zástupca ruže bedra. Jedna z najviac voňavých odrôd, Damašku Rose, dnes sa pestuje v súkromných záhradách a priemyselných váhách.

História odrody

Na pravej strane, ktoré sa nazývajú rodisko kráľovien kvetov, už dlho argumentuje Čína, India, Kréta Island a Staroveký Irán (Persia). Nie je náhoda, že perzské básnici nazývali ich domáce Gulistan – krajinu ruží. Damaska ​​Rosa (Rosa Damascena) vedie aj svoju históriu z luxusných záhrad Blízkeho východu. V doline rieky Barad sa úrodná pôda stala založením jednej z najbohatších a renomovaných miest staroveku. Staroveké Damask Kingdom ležiace na križovatke obchodných trás, volal v poézii „zneškranou Eden“, sa rozlišoval miernou klíma a hojnosť zelene, bola skutočná oáza medzi púšťou.

Obrázok Damascus Rose možno vidieť na konzervovaných fresky starovekých pompeje, kvetina bola veľmi populárna v rímskej ríši. Potom trieda prešla nejakým zabudnutím na oživenie novej sily v arabskom východe. Arabov nie sú zbytočné, sa považujú zistenia spôsobu získania ružovej vody destiláciou.

Vďaka ruže, príbeh držal názov Crusader Robert de Bree: Fascinovaný voňavým ker Damašku, bude ho zakrytý Francúzsku uprostred XIII storočia. Rozmanitosť sa rýchlo rozšírila a prevládala v európskom záhradníctve až do XIX storočia, kým sa nepreskúmal hybridy čajových čínskych ruží.

Popis

Klasifikácia rozdeľuje ružovú rodinu do skupín moderných a vintage ruží. Damaskaya sa týka triedy starých záhradných ruží, ktoré sa vyskytli z hybridných druhov, ktoré sa objavili v dôsledku krížene gallických a pižšími ruží (Rosa Gallica a Rosa Moschata).

Rastlina je dlhodobý ker vysoký až 1,5 m s dlhými stonkami a zelenými listami. Kvety Terry, pomerne veľké, až 7 cm v priemere, môžu byť rôzne odtiene – od smotany do svetlej ružovej. Niekedy môžete stretnúť druhy bielej a veľmi zriedka – červená. Hroty rôznych odrôd sú tiež odlišné: sú červenkasté, skôr pôsobivé alebo malé tvarované štetiny. Kvety kvety dlhé, ale najčastejšie len raz, v júni až júli, hoci odnímateľné (kvitnúce). Červené hladké ovocie sa objavujú na pobočkách na konci augusta.

Kombinuje túto skupinu ruží nezvyčajne silnú vôňu, takže je to táto odroda, pretože starodávne časy sa pestovali na získanie ružového oleja a voňavého vody.

Odrody

K dnešnému dňu existuje mnoho odrôd Damasku Roses, budeme analyzovať len tie najobľúbenejšie z nich.

Kazanlik Rose

Táto odroda bola doručená starovekej únii bulharské mesto v XVII Turks-Osmans. Unikátne funkcie a úžasná vôňa tureckých ruží našla nové tváre v Bulharsku. Priaznivé podnebie regiónu prispelo k pestovaniu cenných voňavých druhov, a dnes Rose Valley v blízkosti Kazanlyka je slávna turistická destinácia, kde sa koná ročný festival. Voňavý kvet, slávny pre svoju krásu a arómu, sa stala národným symbolom krajiny. Ruža KAZANYK ROSE sa považuje za jeden z najlepších na svete na výrobu esenciálneho oleja a bulharskí majstri uchovávajú jedinečnú metódu svojho vývoja tajomstva. Bush tejto ruže je stravavý, so silnými výhonkami. Machion kvety – ružová, so zlatými typu. Bloomes nie dlho, raz v lete.

Led

Toto je nízke emisné krídlo, dosahuje 1,2 m na výšku. Pomenovaná na počesť hrdinky gréckych mýtov, odroda má výrazné farebné charakteristiky. Jeho matné listy sú celkom nezvyčajné: tmavo zelený, zaoblený tvar, s strieborným šedejovým invalidom. Počas kvitnutia je Bush veľmi krásny: Dark-červené púčiky sa postupne odhaľujú na snow-white froté kvetenstvo s čerešňou z okvetných lístkov. LedA odolné toleruje dažde, mrazu a odoláva chorobám.

Nenáročné pre zloženie pôdy, rastie dobre aj v tieni.

Ispahan

Veľmi voňavý stupeň s jemným ružovým kvetenstvom, ktorého meno sa stalo z iránskeho mesta Isfahan. V stredoveku bol jedným z najväčších miest na svete. Rozmanitosť je dokonale proti chorobám a nepriaznivým poveternostným podmienkam. Vysoký Bush s jedným kvetom.

York a Lancaster

Podľa pôvodu a názvu je táto nezvyčajná trieda povinná slávnej strane britskej histórie – koniec väčšej ako 30 rokov vojnovej šarlátovej a bielej ruže. Srsť ramien domu Lancastera zdobela červenú kvetinu, a protichodná dynastie si vybrala svoje biele znamenie. Symbol nového kráľa Heinrichu VII sveta vládol po dlhom krvavom roku sveta urobil heraldický znak vo forme duálnej ruže: biely kvet na vrchole šarlát. Rose of Tudors a dnes je jedným z často používaných značiek: na kráľovskom erbe, minciach a t. D. Predpokladá sa, že stupeň bol chovaný belgickým chovateľom v približne 1576.

Na jednom kríku tohto jedinečného multicolorového druhu môžete vidieť ruže bieleho, šarlátových odtieňov a luxusných fantasyvescencií. Kvety svieža, Terry, s množstvom lístkov – 27-35 kusov. Rastlina dosahuje 150-200 cm výšky, nie je zlé niesť mrazu, môže rásť v tieni, má priemernú odolnosť proti chorobám.

Stupeň s hojným kvetom a vydrží to už dlhú dobu.

Aktuálne jemnosti

Ideálne pre pestovanie Damask Ruže južne od Ruska, ale záhradkárov stredného pásu, Sibír a ďaleko východného regiónu tiež úspešne využívať na osobných stránkach a na dizajne mestských parkov ako dekoratívny vzhľad. Samozrejme, priemyselné pestovanie odrody na výrobu esenciálneho oleja vo väčšine regiónov Ruska je nemožné. Pri pristátí na územiach severu voronezh regiónu, ružové kríky musia poskytnúť podkopnutý materiál na zimu.

Miesto pre ruže na stránke, ktorú si musíte starostlivo vybrať: Postarajte sa o Bush z popáleného slnka, ale nie, aby ste ho neustále zasadili v tieni. Shadow vyvoláva výskyt plesnia a rôznych hubových lézií a kvitnúce sa môže stať celkom SCANTY. Odporúča sa chrániť kroviny a pred návrhmi. Landing sa zvyčajne vyrába na jar na rovnomernom pozemku do úrodnej vyhrievanej pôdy s pôdou: čierny mlyn alebo voľná hlinka.

V oblastiach s miernou klíma a teplou jeseň je možné pristáť a koncom septembra.

Ak plánujete pristáť niekoľko rastlín, vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť najmenej 70-80 cm. Pri pripravenom vybraní v zemi (približne 50×50 cm) sa naleje vrstva živínovej zmesi: humus, humus, minerálne hnojivá. Survovanie musia odstrániť všetky poškodené, choré a suché korene. Koreňové koláče sú zapojené na 5 cm, zaspíte pristávajúcu pôdu na pristátie a vylejte hojne. V ideálnom prípade by mala byť pôda okolo sadenice mulčovaná pomocou pilín alebo rašeliny. Mulch eliminuje časté zavlažovanie.

Zavlažovanie rastlín je regulovaný teplotným režimom: V horúcich dňoch by sa malo zvýšiť na 2 krát týždenne a s prístupom jesene sa postupne znižuje. Pred nástupom mrazov by mali byť ruže poháňané hojné, až 30 litrov na kríku.

A na zavlažovanie sa vždy pripravuje teplá voda, ochorenia sa môžu vyvinúť z chladu.

Ružový Bush vyžaduje tvorbu koruny. Môže sa vykonať aj v prvom roku a potom včas jar pravidelne vykonáva sanitárne orezávanie.

Keď sa ruže klesá, a nočné teploty budú klesať, je potrebné pokryť ich koreňový systém na zimu. Najčastejšie je na to, rašelina sa používa alebo jednoducho naleje okolo vrstvy hlavne zeme s výškou asi 15 cm. Na jar sa tento prístrešok vyčistí, keď bude pravdepodobnosť návratu mrazov zmizne.

Damaska ​​Rose je krásna stará trieda, ktorá nevyžaduje nadmernú starostlivosť, ale s dostatočnou láskou vaša záhrada dá nielen svetlé kvitnúce, ale aj ohromujúcu arómu.

Pokiaľ ide o históriu pôvodu Damascus, pozri video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: