DEIN WHILE: CHARAKTERISTICKÉ A ZVUKOVANIE

  Krajina dizajnéri už dávno všimli nenáročnú rastlinu rodiny Kiziylovy Dren. Je zasadený nielen na úsekoch pre domácnosť. V mestách, ktoré sú menovky, pretože s ním je veľmi ľahké vykonávať územné zón stránky. Ľahko toleruje teplo a chlad, nebojte sa škodcov a chorôb – sna o každom záhradníku. Vzhľadom na to, že v ruštine sú písmená „E“ a „e“ v konverzačnom štýle rovnaké, názov rýchlo rastúceho ker je napísaný ako dych alebo. Krásna rôznorodá záhradná kultúra používaná v terénnych úprav, známych mnohým nazývaným Kizil. Z hadov všetkých druhov asi tucet – je to biela.

  Charakteristický

  Cornusalba – Single Plant. Má niekoľko synonymácií názvov: DEEN TATAR, DOGYWOOD, Telicranis, Svidin, Svida. Rôzne druhy majú vitalitu stromu alebo ker. Existuje aj niekoľko typov trávnatých trvalých rastlín. Vo forme stromu dosahuje rastlina 5 metrov výšky, vo forme kríkov – od 25 cm do 3 m. Priemer koruny v rôznych druhov – od 1,5 do 5 metrov.

  AREAL: Mnoho oddielov rastie z Chukotka do Japonska, na pobreží Atlantiku, Ďalekého východu, severu Európskej časti Eurasia. Biely Svdin uprednostňuje usadiť sa v Severnej Ázii. Často to robí. Jasné semená často jedia vtáky a šíria sa po celom svete.

  Jeho meno Derete White dostal nielen kvôli farbe ovocia, ale aj kvôli farbe listov. Okrem toho to môže byť rôzne typy rastlín.

  Kultivované formy môžu mať biele, žlté, červené, nise ovocie. Croon rastliny sa stanú z bieleho – striebra na Motley, zlatú farbu. Flexibilné lesklé vetvy môžu byť jasne červená, žltá, červenohnedá. Kvetenstvo mlieko biele majú priemer 5 cm. Kvety v máji – jún.

  Ovocie – Berry – Kostyanka od 1,5 do 3 cm. V nezrelej forme má modrastú farbu, keď sa dozrievajú na bielom a modrej farbe.

  Ak je obvyklé dogwood je jedlé bobule, biely nie je jedovatý, ale nemôžete nazvať to chutné, aj keď sa mi páči vtáky. Zriedenie Doba ovocia: August-október.

  Svidin je dobrý v každom ročníku. V zime, keď je ker bez lístia, jasné vetvy, krásne orezané v tvare misky alebo námestí, budú ďaleko viditeľné. Na jar sa objavuje jasné lístie av máji sú biele kvetenstvo pokryté klobúkom. Počas leta, listy získavajú jas, a kvety sa menia na bobule, tiež postupne menia farbu. Jesenné potešenie s jasnými farbami, zmršťovanie s deleress s jesennými lístkami. A taká krása môže byť pozorovaná nielen vo svojich vlastných záhradách, ale aj na brehu rieky alebo pozdĺž ciest.

  Odrody

  Durren odrody sú výsledkom výberu špecialistov z celého sveta zo Severnej Ameriky do Japonska prostredníctvom Európy a Ázie. V dôsledku toho sa objavili nasledujúce dekoratívne typy Svidiny.

  „Argentomarginata“ („Elegantissima“)

  Slávny Bush Grade, ktorý je hemisférou, takže 3 metre. Na dlhodobej závode s životnosťou 50 rokov, mleté ​​pobočky a bielym tkaninou. Jasné červené tyče nie sú viditeľné v lete kvôli líniu a veľkému počtu bielych kvetenstiev. Ale v zime môžu byť vidieť z diaľky. Na páde telice sa zmení na svetložltú, oranžovú alebo fialovú guľu.

  Elegantissima začína kvitnúť v poslednom mesiaci jari a poteší s jeho kvitnutím až do konca júna. Malé biele kvety sú tvorené do globálnych kvetenstiev. Zelené listnaté dosky z eliptického tvaru Bodied Biele Zigzag Stripe. Zdá sa, že táto farba sa zdá, že lístie je otvorené. Dokonca aj neustále rastie v tieni, krík nestratí svoju dvojfarebnú farbu. V auguste začnú dozrievať biele modré bobule. Ker rastie až 40 cm ročne. Nebojte sa mrazu, sucha, tieňa.

  Ako sa veľmi pevne rastie nielen nahor, ale aj na bokoch, často sa používajú ako živé ploty.

  Slonoviny halo (slonovina halo)

  Nevyzerá ako iné odrody bielej skrútenej. Podnikanie v raste – Výška rastliny je asi 1,5 metra. Je to dobré pre terénny krajín park pozdĺž skladieb, pre záhrady, t. Na. Bush nebude zlikvidovať veľa tieňov. Závod sa používa ako skupinový výsadný prvok a ako stojaci solitátor. Upokojuje majú čerešňovú farbu a listové dosky – zelená so širokým žltým prechodom. Biele sférické ovocie v čase dozrievania získavajú si sivý-modrý odtieň. A listy na jeseň sa stávajú karmínovým.

  „Aurea“ (AUREA)

  Fall rýchlo rastúci Bush vysoký až 2,5 m a priemer koruny do 3,5 m. Vertikálne tenké vetvy majú červenohnedú farbu. Matte Leaf dosky nie sú prispôsobené, ale rozšírené. Farba lístia sa mení počas obdobia vegetácie z hnedého burgundu cez zlatú žltú až načervenalý alebo citrón. Krémobiele kvetenstvo s medom Aróm kvitnú v júni, niekedy druhýkrát v septembri. Neprijateľné biele modré bobule sa objavili skoro na jeseň. Keď umiestnenie v tieni listov nemôže kúpiť zlatý odtieň. Odolný voči suchu, nevyžaduje zimné pole.

  Rovnako ako iné odrody, volajúci sú odolné voči chorobám. Dokonale vhodné pre krajinné usporiadanie.

  Gouchaultii

  Dekoratívne dekoratívne derén s priemerom s priemerom 3 m. Jasné červené vetvy, Motley listnaté dosky: Zelení, ohraničené žlté-ružové, mnoho bielych modrých ovocia, ktoré sa objavujú po bielych kvetenstve. Na jeseň, listnaté dosky získavajú farbu z bledo ružovej až fialovej červenej. Dĺžka dĺžky – približne 8 cm. Je lepšie pestované na solárnych bazénoch, ale toleruje tienisté miesta.

  Môže urobiť dlhú dobu bez zavlažovania, ale pôda by nemala byť pevná. Kvôli flexibilite majú vetvy vysokú odolnosť voči vetrom. Ak je ker vysadený, aby sa zlepšil záhradný graf, je potrebné konštantné orezávanie, aby sa dodržali dobre udržiavané, ako aj iné dekoratívne odrody. Ak bolo pristátie vyrobené na úpravu terénne úpravy, rastlina je úplne bez orezania, je to odolné voči mrazu.

  V ruskej transkripcii Gouchaultii má niekoľko mien: huhalty, goothalty, goudaoleti, goweshalt.

  „Cream Cracker“ (Cream Cracker)

  Relatívne nízky rýchlo rastúci ker vysoký 0,8 – 2,5 m s priemerom koruny 1-2 m. Kvety dvakrát (v júni a septembri) malé biele (krém). Ovocie-bonusy majú okrúhly tvar. Grey-Green Listy majú krém Kaima, mladé letáky sú nudné zlaté žlté. Pacienta na akékoľvek druhy pôdy, okrem všetkých prázdnych. Tiež miluje slnko, nemá rád močarský terén, nížiny. Nevyžaduje osobitnú starostlivosť, odolnosť voči chorobám, mrazu. Jasná purpurová červená kôra je prítomná len vo mladých výhonkoch, aby zachránil farbu starých pobočiek vyrezané.

  Dobre prispôsobené na pestovanie v meste. Často používané pri tvorbe kytice – suché.

  Kesseling (Kesselringii)

  Stupeň s neobvyklými vetvami fialovej čiernej. Kolo Krone listy 2 – 2,5 m. Biele-ružové malé kvetenstvo kvitnúce na jeseň. Bobule majú okrúhly tvar. Mladé svetlé zelené lístie padá fialovú farbu. Svidin miluje svetlo, mokrú, kyselinu alebo neutrálnu pôdu. Nežiaduce, ale v marci je potrebné prerezávanie, aby sa dosiahol požadovaný formulár.

  V zime, s chýbajúcimi lístkami, vyzerá krásne vedľa kríkov, ktoré majú žlté a červené pobočky a výhonky. Dobré v skupinovom pristátí alebo ako sorater.

  Sibírske perls (cornusalba sibírske perly)

  Jasné červené vetvy tvoriace prázdnu tesnú korunu s výškou 2 – 2,5 m. Ovál, tmavo zelená na vrchole a sisido-whiten dno listové dosky vyzerajú mierne vrásčitý. Na jeseň, červené fialové odtiene získavajú. Malé voňavé kvety sú v prvej dekáde júna hojne objavujú. Podľa jesenné ovocie-bonusy z bieleho odbočiť na modrasté-ružovo voľné bobule. Rýchlo rastie, oveľa lepšie na zvlhčených odvodnených pôdach. Tiež s ľahkosťou tolerovať nedostatok vody a nízke teploty.

  Siberica (Sibirica)

  Biely vodca Telizácia výška 3 metre s rovnými iskra koralové červené farby. Leaf dosky tmavo zelených tónov bližšie k listové lístie sa stali tmavou fialovou alebo burgundou. V celom lete je ker oblečený v kvetenstve v tvare mesiaca. Belavé malé korálky-bonusy pre zrelosť sa stávajú modrastými. „Sibírsky“ je jedným z najobľúbenejších deleníkov, t. Na. Sliva do sibírskych mrazov, s krátkym letným a krátke slnečný deň.

  Miluje dažde, reagujú na ne, aby zlepšili jas listov. Keď suchá lístie bledé a cripp.

  Siberica Variegata (Sibirica Variegata)

  Tiež, Svadin nie je stálezelený s piatym zeleným listovým doskám, lemovaný ružovou farbou. V zime, nízke (až 1,5 m) hustí fialové-malinové výhonky bez listu. Variant (Motley) letáky v bielej a zelenej. Na jeseň Kaima zostáva bledý a zelené zmeny do fialovej. Kalibrácia po celý rok teda poteší jeho vzhľad a svetlé farby. Kvety, ako by mali byť, biele, ale so svetlými zelenými a príjemnou vôňou. Biele bobule postupne dozrievajú a stanú sa modrastou.

  Ker vyzerá dobre spolu s ihličnany, vhodné pre živé opuchy a krajinný dizajn. Neschopnosť v starostlivosti.

  „SPACHETHII)

  Veľký dekoratívny stupeň pestovanie pri 2 m. Pružina sa javuje zelené listnaté dosky so širokým žltým bope, jesenné farby sa zmení na fialovú s žltou farbou. Dav s červenohnedý kôry a brušné bobule na jeseň. Malé biele kvety, veľké kvetenstvo sa nachádzajú v lístiach, kvet od mája do augusta.

  Dostatočné, ale pod podmienkou zasneženej zimy, inak sú pobočky zmrazené. Dokonale vykonáva úlohu jednotlivých rastlín v záhrade alebo v parku, ale aj v skupine vyzerá dobre.

  Vlastnosti chovu

  Sweatin možno vynásobiť niekoľkými spôsobmi: odrezky, koreňové reťazce, semená. Pri zriedení reznou časťou sa výsadný materiál rozreže do mája júna a okamžite zasadil v Shushk (tzv. Dočasné pristátie pristátie pre zakorenenie rastlín). Na to sa rotujú drážky 20 centimetrov hĺbky, ktoré zaspia zaspáva rašelinu s pieskom. Stonky dali takým spôsobom, že stlačí na stranu drážky. Všimnite si, že načrtnuté obličky sú nasmerované smerom nahor. Odrezky zaspávajú Zem vo vzdialenosti 15 cm od seba.

  Niektorí záhradníci zavŕšili sadenice po pristátí, ale je oveľa jednoduchšie dokončiť pôdu a potom rastlín rezané vetvičky. Znamenie, že odrezky začali dať korene – vzhľad obličiek a rast výhonkov. Jesenné sadenice môžu byť prevedené na trvalé miesto. Vzdialenosť je vybraná v závislosti od rozmanitých a pristávacích cieľov: pre živé hľadisko, vzdialenosť je minimálna, na dekoráciu a terénne úpravy – od 1,5 do 3-5 m.

  Vzhľadom k tomu, hustota je šíriaci ker, dolné vetvy často, lisovanie na zem, dať korene. Takéto vetvy úhľadne vykopali tak, aby nedošlo k poškodeniu koreňov, nakrájajte vetvu z centra kríkov, transplants odtok na trvalom mieste. Často, na urýchlenie tohto procesu, bočné vetvy sú špecificky redukujú zem, aby ste získali rýchlejšie koreňové reťazec. Pobočky na transplantáciu v zime je potrebné si vybrať rozšírené, inak pravdepodobnosť mrazenia.

  Metóda semien – najviac časovo náročné a dlhé. Pri reprodukcii majú semená niekoľko spôsobov. Zlatá jeseň, keď teplota nepresahuje +5 stupňov, semená sa výsadba v skleníku, zaspávajú rašeliny, piesok, piliny, humus. Hustota vysťahovania 8-15 g / m2, hĺbka pristátia 5 cm. Klíčenie sa vyskytuje v druhom roku, transplantácia sa vykonáva v výške rastliny 50 cm. A ak to nie je priemyselná výroba, potom je iracionálny v skleníku.

  V južných zemepisných šírkach si môžete premýšľať o izolácii semien v otvorenej pôde, a v strednom pruhu a severných zemepisných šírkach, môžete sa pokúsiť pestovať rastlinu na neustále pristátie doma na parapete.

  Pravidlá pristátia

  Na pristátie ker niektorého z uvedených odrôd sa nevyžaduje špeciálne zručnosti. Nežiaduvnosť ponerač umožňuje výsadbu rastlín v takmer akejkoľvek pôde. Samozrejme, mulčovaná drenážna pôda pomôže rýchlejšie, aby sa root a rástla, vytvára svieži jasnú korunu. Áno, a rastú také kríky bude dlhšie. V niektorých prípadoch sú však sadenice osobitne zasadené na bývalých skládkach domácich odpadkov, aby skryli účinky ľudskej činnosti.

  Rýchlosť prežitia sa zhoršuje kyslé pôdy, ako aj stagnujúcu vodu. Hoci v niektorých prípadoch kríky vysadené v zónach záplav, ale. Na. Toto je dočasný fenomén spojený so sezónnou povodňou, rastliny ju môžu prežiť. Voľná ​​pôda je spôsob, ako dodať koreňový systém s kyslíkom a dať jej možnosť korene rýchlejšie.

  Čím viac slnka na stránke, jasnejšie bude lístie a zaujímavejšie farby výhonkov v zime, najmä odrody Elegantissima, Sibiricavariegata, Spathii. Ale tieň je celkom vhodný pre Svidinu.

  Načasovaním môže byť pristátie skoro na jar alebo jeseň. Čoskoro na jar, keď je zem stále začne zmiznúť a plnú vlhkosť, závod Bush na trvalom mieste. Niektorí záhradníci odporúčajú vybrať štyri roky starej šarvách. Bush pestované v hrnci má uzavretý koreňový systém. Takáto inštancia môže byť zasadená na jeseň, asi mesiac pred nástupom mrazov.

  Korene sú v stabilnom stave, chránené pôdou z nádoby a ľahšie prispôsobiť sa trvalým miestom na mieste. Ale jama by mala byť stále väčšia ako koreňový systém, t. Na. V čase prípravy miesta na pristátie je pôda opitý a nasýtený kyslíkom. Výsledok – korene sú ľahšie rásť a koreň v silne pôde. Zem musí rozliať dobrú vodu. Zvyčajne pri stravovaní sadenice, nie menej ako vodný vedro.

  Potom, čo sa semeno znížil do jamy a zaspal zem, pôda sa mierne bacuľala. Pri pristátí na jar počas celého teplého obdobia musia byť sadenice napojené raz týždenne. Častejšie častejšie. Dospelé rastliny odporúčajú zalievanie 1 krát za desaťročie, ale je to tiež veľmi podmienené: všetko závisí od počasia. Rôzne oddychové odlúčeny rast od 25 do 50 rokov.

  Čo sa neuskutoční pri pristátí, takže je oplodniť čerstvé „živé“ hnoja. Z takéhoto hnojiva Bush môže horieť, t. E. zomrieť. Aj keď pristátie nie je potrebné usilovať sa o zasadiť dych príliš hlboko.

  V rastlinách sa umiestnenie prechodu z koreňov na vrcholy nazýva „koreňový krk“ a určí zmenou farby na tomto mieste. Pri pristátí nie je možné ponoriť krk pri koreni.

  Jemnosti starostlivosti

  Starostlivosť o dekoratívne kríky je zalievanie, uvoľnenie, kŕmenie, orezávanie, tvorba kríka. Zalievanie závodu je potrebná na počasí, s výnimkou len vysadených sadeníc. Určiť, že rastlina katastroficky nemá vlhkosť v listoch: stávajú sa mäkkými, vyblednutými, postupne sa stávajú dumpingovými pobočkami. Zavlažovanie sa vykonáva ráno alebo večer, inak sa voda v horúcom poludnie rýchlo odparí a zeminy na zem a premení na kameň. Uvoľnenie sa vykonáva nielen na odstránenie burín, ale aj na zásobovanie kyslíka, to je tzv. „Suché zavlažovanie“. Uvoľnenie dospelých rastlín sa vykonáva na jeseň a na jar na šírku koruny. Mladé kríky musia stúpať (skok) s opatrnosťou, aby ste nepoškodili korene.

  Takmer všetky rastliny milujú dusíkatých hnojív, dych nie je výnimkou. Môžu byť kúpené v obchodoch pre záhradkárov a záhradkárov. Leto ako hnojivo je vhodné rašeliniská alebo prírodné hnojivá z haldy kompostu. Ale podávač sa vykonáva, ak je zem veľmi chudobná. A všeobecne, Svinin je dosť nenáročný, a to aj na podávač – len choré rastliny a mladí ľudia potrebujú humus častejšie.

  Prerezávanie požadovaných dekoratívnych rastlín, najmä používané v krajinnom dizajne. Účelom orezávania je vytvoriť korunu a spomaliť rastúci ker. Sanitárne orezávanie trávia 2-3 krát za sezónu. Ak to netrátite, staré vetvy sa prijímajú na dne, postupne suché. Popraoztrok po orezaní rýchlo rastie a otočí krík do bujnej rastliny.

  Pre prácu, mali by ste variť robotníkov rukavice, hacksaw, záhradný secateur, seker. Najprv odstráňte vetvy s plesňovými škvrnami, suché alebo mrazivé, ako aj krivé rastúce pobočky. Sanitárne orezanie začína plynúť od tretieho roka po výsadbách. Čas orezávania – jar a jeseň: stimulovať bohaté kvitnutie a hrubé lístie, rezané pobočky na jeseň; Pre prijímanie s jasnými viacfarebnými výhonkami, prerezanie listov až do jari.

  Počas sezóny, výhonky sa znížili 2-3 krát na 1/3 – 1/4 dielu pobočky.

  Krov je narezaný na niekoľko foriem:

  • vo forme hemisféry, zvolenej pre tieto nízke emisné kríky;
  • oblúk, klenuté, t. Na. Vetvy sú veľmi flexibilné, sú pripojené k rámu alebo plotovi;
  • vo forme sviečok, stelov, stĺpcov; Na tento účel sú vhodné, vyrastajú sa, a nie na boku, vrcholy sú posiaty vo forme plameňových sviečok, špicaté stele alebo valcové kolóny;
  • Vo forme zvierat alebo geometrických obrázkov je možné použiť nielen samotný krík, ale aj rámovú štruktúru, ktorá jej poskytne formulár.

  Derene nevyžaduje prístrešok v zime.

  Choroby a škodcov

  Rovnako ako mnoho ovocných kríkov, človek môže trpieť hubou so sivou hnilobou a pleseňou, ako aj z hmyzu: tly a štíty. Príčina plesňových ochorení je pravdepodobnejšie nielen prebytočné zavlažovanie, ale aj spor s vlastným plánovaním. S najväčšou pravdepodobnosťou nestálym stromom alebo ker rastie v blízkosti. Choré vetvy by mali byť odstránené a sušené tak ďaleko od miesta, a Bush je liečený zmesou Bordeaux, TOPXIN, CHORUS ALEBO INÉ FUNGICIDES. TRU a štítna žľaza nastriekaný škodcami – od ukradnutých zemiakových vrchov, tabaku, horčice, končiacich karbofosom a konaním.

  Príklady v krajinnom dizajne

  DEIN môže byť jediná dekorácia – soledil na pozemku alebo v parku. Napríklad je to biele-camel „Elegantissim“.

  Ale tiež vyzerá skvele v skupine. Preto sa tento ker používa ako univerzálny prostriedok pre renovácie parkov a domácich pozemkov. Vysoké kríky Delea, vysadené pozdĺž plota, dokonale odtieň z kvetinových kompozícií a make-up rastliny.

  Deren Biela je vhodná na vytvorenie mixbooku v kombinácii s ihličnatými kríkov, Ivy, Alissum, Fern, Spire.

  Spievajúci vyzdobí kvetinový zábradol najskoršieho jar a neskorého jesene, keď nie sú žiadne listy na ostatných vysokých rastlinách.

  Rôzne odrody Svidin vysadené v blízkosti, a to nielen robia pozemok svetlý po celý rok, ale tiež pomáhajú vytvoriť atmosféru pohodlia, relaxovať dušu vedľa krásneho závodu.

  Ešte viac informácií o zamorenom bielom vo videu nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: