Dekoratívne jedli: Popis, odrody a kultivácia

Dekoratívne jedli veľmi často zdobia oblasti mestského parku, pretože absorbujú hluk a prispievajú k čisteniu vzduchu z prachu.

Sú atraktívne pre majiteľov súkromných domov a letných chatov, pretože je impozantný zapadajú do zeleninových kompozícií škôlky.

Typy a odrody

Základný botanický popis jedli – evergreen strom s mentálnymi spinty listy a tenkovú príjemnú arómu. Existuje obrovské množstvo rôznych typov ihličnatých krás. Mená najbežnejších predstaviteľov sú pomerne jednoduché a hovoria o svojich hlavných charakteristikách. Pri výsadbe záhradného priestoru sa používa asi 20 typov vypaľovania, ktoré majú rôzne odtiene ihiel a korunového tvaru.

 • Smrekový obyčajný. Najbežnejší vzhľad, ktorý má 50 záhrad. Pre osobné miesto sa odporúčajú nízko-temperamentné a stredné stupne s výškou 1,2 m až 3 m. Odtiene listu sa líšia od bledého zlata na smaragd. Pobočky sú vianočné alebo pyramídové formy.

 • Smrekový smrek. Odrody sú prezentované vo veľkom rozdelení. Môže rásť až 25 m, existujú aj trpaslík zástupcovia nie viac ako 2 m výšky. Krásna koruna môže byť pyramídovým alebo kužeľovým tvarom. Ihlová ostnatka, svetlo modrá, striebro alebo zelená.

 • Sisaya jedľa. Odvodené viac ako 20 dekoratívnych foriem tohto typu. Vynikajúci vzhľad vysokými s kužeľovými korunkami a nízkymi kobercami sférického tvaru. Tento názov prijatý kvôli Sizo.

V krajinnom dizajne vyzdobiť územie záhrady, veľmi sa teší na rôzne odrody.

 • AKROKONA. Externe pripomína Bush s výškou približne 1,5 metra, zriedka môže rázorovať až 4 m. Mladý vianočný strom má bohatú zelenú, ale keď vyrastieme viac smaragdového odtieňa. Na konci mladých vetvičiek sa hrbky objavujú vo veľkých množstvách, ktoré dávajú špeciálnu dekoratívnosť a živo vyniknúť na pozadí ihiel.

Vyzerá skvele v osamelé a skupinové pristátie.

  • Aurea. Ihla tejto odrody má jemný zlatý zelený tieň. Zima Hardy, dokonale udržiavaná v zime. Strom je náročná na svetlo, neodporúča sa pre plánovanie v tieni. Výhodne jediné pristátie.

  • Barry. Croon stupeň pozostáva zo silných vertikálnych vetiev. V mladom veku má tvar lopty a v priebehu rokov pripomína oválu. Krone potrebuje periodickú obriezku. Strom je efektívnejšie vyzerá v skupinových kompozíciách.

  • Bialobok. Stredne veľký strom rastie až 1,5-2 metra, veľkosť v priemere 1 m. Zvlášť neodolateľný v máji-júni, keď sa objavujú rast smotany a vytvárajú kontrast na celkovom pozadí modrej ihly. Počas prvých troch rokov je potrebné posilniť na zime.

  • Glauca. Nenáročná rýchlo rastúca odroda. Každoročne pridáva 30 cm rast, v šírke – 15 cm. Dosiahne výšku až 20 m, v priemere – 7 m. Krone sa podobá širokému špicatému kužeľu. Ihly sú husté a ostnaté, v mladom veku, želáku-modrá, v priebehu času, získavať zelenú farbu s sizy rook. Zaujímalo by ma a atraktívne sa pozrite na pristátie pri bráne domu.
  Prečítajte si viac  Ako transplantácia chryzantéma?

  • Inverzný. Označuje križovatku mysle. Vetvy rastú a kradnú na zemi. Každý rok sa ich dĺžka zvyšuje o 30-40 cm. Celková výška zariadenia nepresahuje 1,5 m. Pre horizontálny rast potrebujete ďalšiu podporu.

  Veľké dekoratívne kamene môžu slúžiť ako jej.

  • Konica. Veľkosti obce sú malé, korunné tenké kužeľové typy. Ihly na dotyk veľmi jemný, tenký a absolútne nie Rs. Rastie pomerne pomaly, pridáva len 4 cm počas roka. Svetlo v obsahu, v súvislosti s tým, čo je populárne so záhradkami.

  • Nana. Nízky vzhľad, maximálne dosiahne 5 m. Pobočky Pozrite sa hore, lístie je veľmi veľkolepé, korunka vo forme misy. Používa sa na vyhodenie v skupine, ako živý plot, a tiež vyzerá v malých záhrad vedľa dverí na svetlé farby.

  • Oldenburg. Krásny a nenápadný vzhľad, dobre tolerovať mráz a sucho. Korunný kužeľ. Chinks jemnej modrej. Každý rok sa výška stromu zvyšuje o 30-35 cm. Môže byť vynikajúcou dekoráciou záhradných kompozícií. V jednom pristátí tiež vyzerá vynikajúce.

  • Celebrita. Úžasné mini drevo s modrou spojkou. Koruna misky s mierne natiahnutým. Rastie veľmi pomaly, nepresahuje výšku 0,6 m.

  • Formanek. Prešívaný. Vetvy rastú v horizontálnej forme, ktoré tvoria hustú pokrytie ihiel. Ak chcete dať vertikálny typ, kmeň by mal byť zviazaný, keď rastú na podporu.

  Odporúča sa pre pestovanie v hrnci, bude to vynikajúca výzdoba terasy.

  • Tsuckerut. Nízko-temperidné druhy, nenáročné do pôdy. Korunný kuconovitý formulár. Ihly krátke, jasný zelený tieň. Potrebuje slnečné lúče. Vhodné pre dizajn malých skalnatých záhrad a alpských diapozitívov.

  • Echinforis. Veľmi kompaktná nízka sférická rastlina. Rast nepresahuje 0,5 m, priemer je 1 m. Charakterizované pomalou rýchlosťou rastu, nepotrebuje častý účes pre tvorbu koruny. Ihla krátka, modrá farba. Je lepšie požiadať o dekoráciu alpinarských a kompozícií v kontajneroch.

  Ako zasadiť?

  Podľa pravidiel, pestovanie jedinca nespôsobí ťažkosti aj v neskúsenej záhradkár. Sadenie na pristátie v oblasti krajiny je lepšie kúpiť v detskej izbe alebo špecializovanom obchode. Zvyčajne sa predávajú v hrnciách alebo kontajneroch. Pre väčšinu odrôd bude najlepšia možnosť dvojročnej inštancie.

  Najlepší čas na vymedzenie v krajine – koniec apríla – začiatok mája. Počas tohto obdobia sú obličkové rastliny v stave spať a je ľahšie sa zmestiť. Môže byť zasadený na konci augusta – začiatkom septembra, keď je koreňový systém v aktívnom raste.

  Medzi etapy disembodies patrí niekoľko krokov.

  • Pit na pristátie je lepšie pripraviť sa vopred, asi 4-7 dní. Musí zodpovedať veľkosti koreňov. Pre dvojročné sadeníc, bude postačujúca veľkosť 60 cm pre 80 cm, a ak sa plánuje pristáť veľa veľkej veľkosti, potom sa musí jam vykopať. Pri sedení niekoľkých sídiel by mala byť vzdialenosť medzi vysokými jamami približne 4-5 m, za priemerne – aspoň 3 m, pre trpaslík – od 0,5 m do 1 m.
  • V spodnej časti pristátia JAMA je žiaduce položiť vrstvu zlomených tehálových alebo drenážnych kameňov. Dobre ťahajú pôdu a neumožňujú, aby boli mimo nadmernej vlhkosti. Z vyššie uvedeného, ​​nalejte vrstvu úrodnej pôdy, na to potrebujete zem zo záhrady, aby ste sa zmiešali spolu s hnojivami alebo kompostom.
  • Spustite stromček do jamy spolu s krajinou. Je dôležité, aby sa koreňový krk umiestnený v zemi a nebol blokovaný do pôdy. Opatrne naplňte jamu s pôdou a mierne kompaktnou. Približne 20 cm od sadenice musíte mierne zdvihnúť zem, vytvárať valček v kruhu a priestor vo vnútri je zaplavený drevenou pilinou.
  • Implementovať hojné zalievanie rastlín. Je nevyhnutné nielen na zastavenie smädu, ale aj na to, aby nevytvoril vzduchové dutiny v zemi.
  • Vložte prístrešku v blízkosti a naviazať sa k nemu.
  Prečítajte si viac  Ako a čo hnojenie trávnika?

  Správna starostlivosť

  Hlavná starostlivosť o zelenú krásu je znížená na zalievanie a účesové pobočky. V prvom týždni po plánovaní môžete vodu každý deň, ale v malých častiach, takže nadmerná vlhkosť nie je stála. Po 2 týždňoch by sa zavlažovalo 2 krát týždenne, objem vody pre mladého stromu by mal byť 5 litrov.

  Po tomto období môžete vodu menej často, v období Aridsia je dosť na 1 krát týždenne – 1 Bucket (7-10 l) pre každý valček.

  Pravidelne uvoľnená pôda, ale plytká, asi 5-6 cm. Zhora posypeme malým vrstvou rašeliny v 4-5 cm. Prstoklad z minerálnych hnojív na vstup len v prvých 4-5 rokoch, inak je šanca, že lesný strom bude rásť na pozemku.

  Uistite sa, že odstráňte sušené vetvy a potom stačí začať účes zdravé vetvičky. Smrek je dobre tolerovaný obriezka, rahovanie a šklbanie na tvorbu koruny a udržanie rastu v požadovaných limitoch. Prvý účes môže byť najskôr o rok neskôr. Následne stráviť ročne v jarnom čase.

  Výška stromu môže byť znížená. Aby ste to urobili, musíte sa odskrutkovať a znížiť horné výhonky tak, že existujúce živiny sú hladko rozdelené na všetky vetvy. Vzhľadom k tomu, sila závodu bude pokračovať z zdanlivých vetiev, a to bude potešiť. Jedná o ateliéru v závislosti od toho, ako orezať pobočky. Pre účes je lepšie použiť manuálny secátor alebo tajomstvo. Aby sa zabránilo nežiaducim zväzkom pobočiek a výskytu rán, musia byť nástroje nabrúsené. Rezné miesta môžu byť liečené 7% karbamidovej malty.

  Použitie v krajinnom dizajne

  Evergreen ihličnaté rastliny zdobia akékoľvek územie. So zmenou sezóny sa panoráma krajiny mení, ale ihličnaté pristátia ho oživujú aj v chladnom zimnom období. Vyzerajú skvele s trávou trávnika, nízkymi kríky a veľké kvetinové kvetinové postele.

  • Skladby a vodné útvary. Často jedli výsadbu ako dekorácie ciest a dekorácie alpských diapozitívov. Ak chcete ozdobiť rovnú stopu, je lepšie vybrať si stromy s kužeľnou korunou, a malé oškodzované stromy vyzerajú v blízkosti zásobníka.
  Prečítajte si viac  Pleet Rose "Klaming": odrody a ich vlastnosti

  • Živý plot. Veľmi miloval v mnohých záhradkárov žijúce ploty z ihličnatých zástupcov. Prosím, nielen v jarnej sezóne, ale aj po celý rok. Používajú sa na ochranu územia z vetra a zvýrazniť zóny. Lepšie prispôsobenie pyramídy a guľovitých druhov. Veselo odlíšiť živý plot na pozadí iných vykládok jedli s modrým alebo oceľovým dotykom.

  Základné pravidlo pri pristátí týmto spôsobom – používanie jedného typu ihličnatých rastlín.

  • Trávnik. Bylinné trávniky môžu byť diverzifikované a oživené niekoľkými smrekovými plodinami. Elegancia poskytne vysoké alebo stredne rastové stromy. Charm pridávajú kužeľové a sférické rastliny. Na miniatúrnom trávniku esteticky vyzerá ako jediná jedľa.

  • Skupinové pristátie. Pri vytváraní viacerých kompozícií je dôležité zvážiť kombinujúce plantáže vo forme koruny a farby lístia. Malebné sú vybavené, tvorené berúc do úvahy kontrast farby ihiel a foriem konfigurácií. Napríklad pyramídové druhy sú dobre harmonizované s guľovým a flutrujúcim. Farebný efekt sa získa pri umiestnení jedľa s kvetinovými lôžkami. Bohužiaľ vyzerá ako bustovanie hydrangea.

  • Mixboro. Registrácia kompozitných súborov pomocou rôznych flórových zástupcov. Zároveň sa Evergreen zástupcovia zvyčajne vzdávajú hlavné miesto v národnom tíme Klumba alebo ako pozadie pre kvety. Ideálna možnosť – pristátie v jednej zmesi modrého smreka spolu s Barbarisom, Kizzjankom alebo Hortenziou. Vytvorenie zmesi, vyžaduje kompatibilitu rastlín. Siatie CUPLLIES zvýšiť kyslosť pôdy, ktorá nie je vhodná pre všetky plantáže.

   • Róiar. Návrh módnych skalnatých záhrad zahŕňa povinnú prítomnosť ihličnatov. Voľba zástupcov závisí od veľkosti Rocarium. V malej jednej, bude skvelé vyzerať ako brúsenie a trpasličí odrody, veľké, nepochybne, bude zdobiť vysoké alebo stredné druhy.

   • Bonsai a krepkované záhrady. Podmienky strednej klímy nie vždy umožňujú pristátie na trvalé miesto na otvorenie pôdy niektoré dekoratívne odrody jedľa stromov. Stromy južných oblastí sú bolestálne reagujúce na teplotné rozdiely, ktoré sú nedostatočne odrážajú na ich blahobytu. Optimálne riešenie – pristátie v kvetináčoch a nádobách. V teplom čase sa nachádzajú v záhrade av zime budú zapísané na zatvorenú verandu. Bezbariace a trpaslíkové ihličnany rastú v hrnci. V rovnakej dobe, tým viac rastlín, tennejší pre neho musí byť kontajner. Výhodou kontajnerových záhrad je, že jeho konštrukcia sa ľahko zmení pri zmene usporiadania kompozícií.

   Pristátie dekoratívnych psníc bude nádherná možnosť pomôcť obohatiť a diverzifikovať dizajn domu alebo záhradného pozemku. Nevyžadujú, aby sa starali, otočili miesto na útulné miesto odpočinku a urobili krásu ani jeden rok.

   O tvorbe makushki, jedli vidieť video nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: