Dlaždice pre bazén: Typy, výber a pravidlá pokládky

Pri zabezpečovaní bazéna v súkromnom dome je dôležitá jeho vysoko kvalitná tvár. Existuje niekoľko možností povlaku, medzi ktorými je dlažba najobľúbenejším materiálom.

Požiadavky na bazén

Prítomnosť veľkej škály dlaždíc vám umožňuje, aby sa bazén povlak farbistý a jasný. Bežná dlaždica, ktorá sa používa doma, nemôže byť použitá ako povlak pouličnej nádrže. Dlaždice, určené pre sporák bazéna na ulici, musí spĺňať určité požiadavky.

 • Maximálnu stabilitu Negatívne prírodné faktory (teplotné kvapky, mráz, jasné slnečné svetlo).
 • Rôzne trvanlivosť, spoľahlivosť a trvanlivosť, Vzhľadom k tomu, veľké množstvo vody bude mať silný tlak na dlaždice. Mala by tiež mať vysokú zhoršenú.
 • Indikátor absorpcie vody. Vzhľadom k tomu, dlažba vykonáva funkciu hydroizolácie, koeficient absorpcie vody by mal byť veľmi nízky (nie vyšší ako 6%). Inak je schopný krátky čas absorbovať veľa vody, čo povedie k jeho vnútornému poškodeniu, deformácii, vzhľadu trhlín a narušenia tesnosti.
 • Odolné voči chemickým prípravkom. Dezinfekcia a čistenie bazéna sa uskutočňuje s použitím detergentov a chemických prípravkov často obsahujúcich chlór. Tieto látky reagujú s povrchom dlaždice, čo vedie k postupnej strate počiatočného dekoratívneho typu.
 • Dlaždice musia spĺňať bezpečnostné požiadavky: byť nekĺzavý, s reliéfom a hrubým povlakom.
 • Jeho povrch by nemal byť porézny, V opačnom prípade to nie je absorbovať len vodu, ale bude sa tiež stať zdrojom mikroorganizmov, baktérií a plesní, ktoré povedú k tvorbe hlienu a ohrozenia poranenia na klzkom povlaku.

Dôležitá sú tiež dekoratívnosť a estetický vzhľad plášťa rybníkov.

Dlaždice a ich vlastnosti

Na zakrytie misiek bazéna sa používa niekoľko typov dlaždíc.

Sklo

Sklenená dlaždica poskytuje úplné tesnenie, pretože koeficient absorpcie vody v skle je takmer rovný 0. Jeho dôležitou kvalitou je vysoká mráz a tepelná odolnosť. Voľne udržiava teplotu v rozsahu -30 – +145 stupňov a ľahko prenáša približne 100 posunov mrazu a otepľovania.

Vplyv väčšiny kyselín, ktoré sú súčasťou čistiacich chemikálií, nepoškodzuje sklenený povlak a dlaždice nezmení pôvodnú farbu a nestratí svoj počiatočný atraktívny typ.

Sklenená dlaždica má zvyčajne štvorcové a rôzne veľkosti. Dlaždice malých rozmerov je vhodnejšie použiť na obloženie nerovných sekcií, zaoblených povrchov a ohybu. V prípade poškodenia akéhokoľvek prvku obkladu je ľahké nahradiť nové.

Vonkajšie sklo dlaždice, s ohľadom na veľký tlak vody, nezničí a nie je deformovaný, kvôli ktorým má dlhú životnosť. Táto dlaždica odolná voči mrazu je tiež charakterizovaná vysokou odolnosťou voči nárazom, ktorá je zakúpená v dôsledku dodatočného streľby vo výrobe.

Dlaždice má veľmi farebný vzhľad a jeho farebná paleta sa vyznačuje veľkou odrodou kvôli zavedeniu takýchto prvkov, ako je bór a selén, kadmium a perla.

Prečítajte si viac  Red Astilba: Odrody a pravidlá ich kultivácie

Keramický

Dlaždice je pomerne populárne a často sa používa na pokrytie misky nádrže. Jeho kvalita sa neustále zlepšuje v dôsledku zavedenia nových prísad, ktoré zvyšujú pozitívne vlastnosti výrobku (sila, tvrdosť). Využíva takéto technológie, ktoré znižujú pórovitosť textúry materiálu so súčasným zvýšením jeho hustoty.

Keramická dlažba má:

 • spoľahlivosť, dlhá životnosť, praktickosť;
 • dobré charakteristiky odpudzujúce vody;
 • Vynikajúca pevnosť a požiarna odolnosť;
 • Neškodnosť pre ľudí a hygienické vlastnosti.

Táto dlaždica nevyžaduje komplexnú starostlivosť.

Porcelán – ďalší typ dlaždice. Vo svojej výrobe sa takéto komponenty používajú ako biele hlinky a pole, kaolín a kremeň. Pridaný oxid rôznych kovov, ktoré mu dávajú určitú farbu. Jeho streľba nastane pri teplotnom režime v stupňoch +1300. V dôsledku toho sa všetky komponenty roztopia, šíria sa medzi sebou, čo dáva materiálu najvyššiu silu.

Gumový

Gumové protišmykové dlaždice sa vykonáva podľa jedinečných technológií vysokokvalitných surovín. S vysokou elasticitou a hustotou sa nerozpadá a nevydrží, odoláva ťažkým zaťaženiam a je odolné voči mechanickým účinkom.

Má tieto vlastnosti:

 • Odolnosť voči vlhkosti, pretože to absolútne neabsorbuje vodu;
 • Vysoký protisklzový účinok – schopnosť klesať, pošmyknutia, je prakticky neprítomný;
 • Odolnosť voči slnečnému žiareniu – farbenie absorbuje absolútne pod vplyvom ultrafialového materiálu;
 • Odolnosť proti mrazu – Dlaždice je s nízkymi teplotami, netvorí trhliny pri teplotách;
 • Dobrý odpisový efekt zabezpečuje úplné zranenie – dokonca aj s náhodným poklesom neexistuje pravdepodobnosť vážneho zranenia;
 • Dlhý servis.

Všetky typy dlaždíc sa vyrábajú vo veľkom sortimente a majú rôzne farby – monofónne (biele, červené, čierne a iné farby), ako aj so vzorom.

Najlepší výrobcovia

Trh s konečnými materiálmi je reprezentovaný veľký sortiment dlaždíc, môžete nájsť produkty zahraničných aj ruských výrobcov. Vedúci domáci výrobca dlaždíc je spoločnosť Kerama marazzi, Na trhu už viac ako 30 rokov. Talianske technológie platia pre výrobu vysoko kvalitných výrobkov. Vyrobená dlaždica zodpovedá nielen ruským, ale aj medzinárodným štandardom.

Výrobky nasledujúcich nemeckých firiem využívajú nezmenený dopyt:

 • Interbau bliká, výroba až 40 druhov keramických dlažieb s neštandardnou farebnou dekoráciou;

 • Agrob Buchtal, Asi 70 sadov dokončovacích elitných dlaždíc, ktorého je charakteristickým znakom jedinečným antibakteriálnym povlakom, ktorý neumožňuje tvorbu a vývoj baktérií.

Turecký výrobca predstavuje SERAPAOL, produkuje porcelánové dlaždice, ktoré má medzinárodné certifikáty kvality.

Okrem toho sú produkty takýchto zahraničných spoločností rovnako populárne:

 • Podlahové grily, Trend, Skalini – Taliansko,
 • Prírodné mozaiky, PrimoColore – Čína;
 • Latina Ceramica, Cerasa – Španielsko.

Výber bielenia

Žiadna každá konštrukčná adhezívna zmes je vhodná na obklady. Lepidlo pre dlaždice a iné typy dlaždíc musia mať určité kvality.

 • Vysoké vlastnosti adhézie (lepenie) sú potrebné na spoľahlivé opraviť dlaždice a zaručiť kompletné tesnenie. Je obzvlášť dôležité, aby tieto vlastnosti nemenia pre horšie po konečnom sušení. Úroveň adhézie na lepidlo na dlaždice by nemalo byť pod 1 MPA, pre mozaiku, tento indikátor nie je nižší ako 2,5 MPa.
 • Elasticita Potrebné odstrániť vnútornú expozíciu, ktorá je spôsobená konštantným tlakom vody. Okrem toho, po vysušení, vysokokvalitné hydroizolácie by mali byť poskytnuté takýmito vlastnosťami ako plasticity a elasticitu. Tieto vlastnosti tiež varujú trhliny.
 • Lepidlo musí byť vodotesné, Pretože voda je neustále ovplyvnená.
 • Prítomnosť inertných vlastností. Prvky obsiahnuté v lepidle by nemali vstúpiť do chemickej reakcie so soli a rôznymi dezinfekčnými zložkami chlóru obsiahnutých vo vode a čistiacich prostriedkoch.
 • Lepidlo odolné voči vlhkosti by malo mať tiež dobrý mráz a vysoký možný odpor. Teplotné rozdiely by nemali ovplyvniť a zhoršiť jeho vlastnosti.
 • Dôležité dostupné z antigroviteľných vlastností, bránenie tvorbe a vývoji foriem.
 • Ekológia – požadovaná kvalita. Lepidlo by sa nemalo uvoľňovať vo vodných látkach, škodlivé pre zdravie ľudí.
Prečítajte si viac  Host "Wide Brim": popis, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

Dlaždice lepidlá pre bazén sa vyrábajú v 2 typoch: prášok a roztok. Základom práškových zmesí – cementu a roztoky sa pripravia na základe akrylovej, latexu, polyuretánu a epoxidovej živice.

Ak si chcete vybrať vysoko kvalitné lepidlo, preferovanie by mali byť uvedené na 2 komponentné adhezívne kompozície na báze latexu: majú najvyššiu úroveň adhézie. Odporúčajú sa Glue značky:

 • Unis „bazén“;
 • IVSIL AQUA;
 • „Wins – bazén“.

Technológia dokončenia

Boj o rezervoár je celkom možný s vlastnými rukami, ak sa držíte určitých pravidiel. Po skončení stavebného diela by sa najprv mali odstrániť všetky odpadkové a cementové mlieko, aby vylučili všetky povrchy bazénu od znečistenia. Po úplnom plnení misky, s pomocou maliarskeho valčeka 2 vrstvy priméru.

Po vysušení by mal byť povrch zarovnaný pomocou Pripravená plastifikovaná zmes. Môže byť pripravený samostatne, s použitím piesku, cementu, špeciálne LaTÍVA (IDROKOL X20-M) A VODA.

  Až po tom, čo môžete pokračovať priamo na obkladom nádrže.

  Technologický proces je podobný práci s dlaždicami doma.

  • Najprv dajte obklad na steny misky, Nastavenie povlaku riadkami v horizontálnom smere. Na povrchu sa odporúča označiť značku zo strany majákov alebo inštalatérov: to pomôže priamo a stlačiť dlaždice.
  • Lepidlo sa aplikuje na dlaždice a steny s ozubenou špachtľou, ktorých veľkosť sa musí zhodovať so šírkou dlaždice. Potom sa aplikuje na stenu, zarovnanie s kaučukom.
  • Dajte ďalší prvok. Je dôležité dodržiavať určitú vzdialenosť medzi dlažbami: Na to sú prechody umiestnené v švoch, ktoré musia zodpovedať zvolenej veľkosti blokového švu.
  • Ovládajte hladké kladenie každého prvku. Prebytočná lepiaca zmes okolo dlaždice by sa mala okamžite odstrániť: Po čase to bude veľmi ťažké.
  • Každý je potrebné skontrolovať aj S pomocou výstavby.

  Pokládka Dlaždice začína centrálnou časťou výkresu, postupne idete dole na hrany. Pri povolení spodnej časti zásobníka použite inú metódu. Tile položili trojuholníky. Povrch predlneného dna misky sa podmienene rozdeľuje o 4 trojuholníky, ktoré uskutočňujú diagonálne.

  Prečítajte si viac  Výber a montáž kolies pre MOTOBLOCK

  Najprv vložte prvý riadok pri stene bazénu, nasledujúca poloha je kolmá na prvú, a bude to vodítka pre nasledujúce pruhy. Okraje trojuholníkov musia položiť rezné dlaždice.

  Na konci obkladu sa nastúpia na stehu švov. Je potrebné utesniť interkulické sloty a vytvárať estetické a elegantné druhy. Špeciálne zloženie na odobranie sa používa na mokré miestnosti – Fuigu. Môže byť biely alebo natretý kel v požadovanom tieni: v tóne alebo kontrastovaní dlaždíc.

  Samotná škriatka – jednoduchý proces. Medzerové medzery sú naplnené injektívnou zmesou.

  Po určitom čase sú švy zosúladené s vlhkou špongiou a brúsnymi.

  Užitočné odporúčania

   Nasledujúce rady o skúsených majstrov pomôže správne vykonávať prácu na dekorácii bazéna.

   • Pre obloženie misky nádrže Nepoužívajte veľké vyvážené dlaždice – môže sa deformovať pod pôsobením silného tlaku vody. Jeho rozmery nesmú byť viac ako 12,5×24,5 cm.
   • Obdĺžnikové bazény Môžete nahrať dlaždice s rozmermi 15x15cm. V prípade zásobníkov s neštandardnou formou sa vyžaduje dlaždica s menšími rozmermi: so šírkou a dĺžkou v rozsahu 2-10 cm.
   • Pre obloženie pouličných bazénov Mosaické dlaždice nemožno použiť, pretože nevydrží veľké teplotné rozdiely, jej čipy sú vykopané a musia často opraviť mozaiku.
   • Pri obložení misky s mozaikou s malými prvkami Odporúča sa, aby ich najprv lepidlo na papierové listy: Uľahčilo prenášanie vybraných položiek na správne miesto. Ak chcete odstrániť papier, mal by byť vlhký.
   • Na pokrytie rôznych prvkov dizajnu zásobníka (steny, dno, schody) Mala by sa použiť len príslušná dlaždica. Akákoľvek dlaždica má značenie, ktorá znamená stupeň absorpcie vody, úroveň anti-sklzu a pre obloženie, ktoré sú určené.
   • Neodporúča sa pripraviť veľké množstvo lepidla, Od 3 hodín zachytáva a stáva sa nevhodným.
   • Suché zmesi Mal by byť pripravený striktne podľa pokynov, bez toho, aby porušil akúkoľvek položku a pomery, inak lepidlo nebude mať potrebnú kvalitu.
   • Aditívum v tekutom sklenenom lepidle Zvyšuje jeho prevádzkové vlastnosti. Toto riešenie je založené na sodíkových a draselných silikátoch, má veľmi vysoký stupeň penetrácie. Preto sa môže použiť na utesnenie akéhokoľvek typu bázy.

   Viac informácií o dlaždice pre bazén nájdete v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: