Drucové vesláry: Zariadenie, odrody a tipy na výber

Do tohto dňa, pece na palivovom drevo pracujú v krajinných domoch, čo je dôvod, prečo takéto úpravy ako drevené vlny používajú veľký dopyt. Veľmi uľahčujú proces protokolovania, ktorý manuálne dáva oveľa ťažšie a škodlivé fyzicky.

Čo to je?

Kvapky na chate alebo v súkromnom dome vyriešiť pomerne veľký problém. Nie je to tajomstvo, že rezné palivové drevo je veľmi ťažká, vyčerpávajúca fyzická práca, ktorá trvá aj dlhú dobu. To je dôvod, prečo viac a viac obyvateľov prímestských a vidieckych domov získavajú palivové drevo alebo ich robia nezávisle s použitím rôznych častí a komponentov zo starých domácich spotrebičov a zbytočných strojov.

K dnešnému dňu, priemyselné ponúk Dve základné odrody týchto nástrojov. Toto je stĺpec a kužeľový drevený – líšia sa vo vlastnostiach pracovnej časti. V prvej verzii je reprezentovaná akútnou, nachádzajúcou sa horizontálne alebo vertikálne doskou, ktorá prichádza v pôsobení tlačidla a doslova odreže kock. Tento stĺpec sa nazýva Rache.

V kužeľovej verzii je pracovný povrch špeciálny skrutkový závit. Zaokrúhlenie, taký kužeľ sa zrúti do protokolu na princípe skrutky a jednoducho rozdeľte na 2-4 diely.

Cone Rover sa vyznačuje najvyššou technickou a prevádzkovou kvalitou, Výnimočná funkčnosť a jednoduchosť použitia.

Typicky, jednotka pre obrobok palivového dreva v skrutkovej rover má celkom kompaktné rozmery, a ak je to potrebné, môže sa vždy presunúť z jedného miesta na druhé.

Charakteristickým znakom kužeľového dreva je jeho skutočne podstatný zdroj. Pri výrobe takejto záhradného inventára sa používajú výlučne silné a opotrebované materiály, takže to môže ľahko odolať aj najvýhodnejším zaťaženiam.

Môže byť použitý v širokej škále prírodných klimatických a poveternostných podmienok, zatiaľ čo rezanie dreva nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu.

Charakteristika

Akýkoľvek mechanizmus, ktorý je určený pre obrobok dreveného paliva, musí určite spĺňať technické požiadavky, a to sa týka roverného typu: hydraulické, ako aj mechanické a kužeľové.

  Dajte nám prebývať na hlavné technické a prevádzkové charakteristiky týchto:

  • Optimálna pracovná dĺžka (vzdialenosť medzi klinom a piestom) je 50-55 cm;
  • Sila separácie potrebnej pre neprerušované rozdelenie drevenej billetety – na úrovni 5-8 ton;
  • Rýchlosť otáčania potrebnej na aplikáciu sily na drevené vlákna je najmenej 400 ot / min, ale nie viac ako 600;
  • Piestový pohyb – Ďalším parametrom rýchlosti – zodpovedá 4 m / s v priamom pohybe a 7,5 m / s v opačnom smere;
  • Motorový výkon – 3.4 kw.

  Pre skrutkovač je prítomnosť obmedzovača zdvihu špeciálnou hodnotou.

  Náklady na skrutkovač začína od 20 000 a dosahuje 130000 p., Zároveň môže druhá inštalácia rozdeliť obrobok 40 cm doslova za pár sekúnd.

  Dizajn a princíp práce

  Štrukturálne znaky kužeľových otvorov sú založené na pracovnej interakcii matice a skrutky, kde silné drevo vykonáva v úlohe orechov. Na pevnej kovovej plošine, rozbušku motora s hrotom, vyrobený vo forme jednej alebo dvoch odpojenej skrutky. Otočí sa rýchlosťou 250 až 400 otáčok za minútu.

  V rovnakej dobe, motor prichádza v pohybe a tvrdohlavnej doske, zasiahne stojace mosadz k pohybujúcemu sa kužeľa. Výsledkom je, že skrutka leží v bočnej stene obrobku a drevo okamžite rozdelí pozdĺž jej vlákien.

  Existujú dva základné konštrukčné okruhy týchto ROVER. V prvom rade je dvojstupňový kužeľ pripevnený priamo na hriadeľ s nízkym rýchlostným elektromotorom s výkonovými parametrami 4-5 kW a počet otáčok nepresahujúcich 500.

  V druhom uskutočnení sa používajú dvojručné kladky z niekoľkých veľkostí, ako aj pružné popruhy pohonu a malá kladka je upevnená na hriadeľ motora a.

  Najjednoduchšie z vyššie opísaných mechanizmov je paľba stroj – je to základný diagram bez komplexných uzlov. Zahŕňa motor, skrutkový kužeľ a navyše, prevodovku, hriadeľ a dva ložisko. Okrem toho je prevodovka oba továreň s ozubeným prenosom a reťazcom alebo premennou.

  Priamo leżiskové ložiská sú upevnené na nástroji v špeciálnej oceľovom alebo liatinovom prípade, môže byť bežné pre obe časti alebo oddeliť pre každé ložisko.

  Lôžko je zvyčajne dosť odolná, zmontovaná z oceľových rúrok alebo rohov spojených zváraním.

  Motor skrutkovej fródy u 220 voltov sa vykonáva z hustého náradia, pomerne pevnej látky. Nie je možné, aby sa s vlastnými rukami doma – možno ho zbierať len v továrni.

  Osobitná pozornosť by sa mala venovať rezaniu nití, musí byť ponechané vľavo, pretože pri priskrutkovaní skrutky do stromu by to malo vytiahnuť na seba, v skutočnosti, s pomocou závitových poznámok, existuje translačná pohyb kŕčov.

  Výhody a nevýhody

  Hlavnou výhodou akéhokoľvek streľby je minimalizovať úsilie potrebné pre tyče. S akvizíciou takéhoto inventára sa už nebudete musieť ohýbať, pretože jednotka môže byť upravená pod jej rastu.

  Ak máte potrebu pracovať na palivovom dreve, všetko, čo sa od vás bude vyžadovať, je jednoducho zapnúť inštaláciu a dať ckocky – a všetko ostatné urobí bez vašej účasti.

  Princíp kužeľového dreva je taký jednoduchý, že aj žena alebo muž alebo človek sa môžu vyrovnať s prácou.

  Dizajn je pomerne jednoduchý, zatiaľ čo dostatočný výkon je nízky – nie viac ako 3-4 kW. Na použitie domu je dostatok skrutky s parametrom 80 mm a dostatočná dĺžka inštalácie je 250 mm. Takéto výrobky sú celkom kompaktné a mobilné – môžu byť inštalované kdekoľvek a v prípade takejto potreby niesť.

  Z nevýhod by sa malo poznamenať dosť nízky stupeň bezpečnosti a potrebu priniesť drevené prázdne miesta na vlastnú päsť. To nevylučuje samotný vznik únavy, hoci výrazne znižuje jeho závažnosť, zatiaľ čo proces tyčí guľôčok sa výrazne zrýchľuje.

  Názory

  Kužeľová skrutka Rover sa zvyčajne vykonáva v mobilnej a individuálnej verzii. V poslednej realizácii je rám vybavený dvojicou dvojice kolies, vďaka ktorej môže byť zariadenie ľahko presunuté z miesta ukladania do taniera.

  Metóda pohonu sú všetky skrutkové svietidlá rozdelené na benzín, elektrický, okrem toho možno nájsť na predajných priemyselných modeloch pôsobiacich v dôsledku rotačného pohybu traktora hriadeľa.

  Elektrické modely zvyčajne fungujú z jednofázovej siete, ale existujú výrobky, ktoré bežia z troch fáz.

  Je však potrebné pochopiť, že tieto tri fázy sú pomerne problematické, aby doručili na svoje osobné stránky – to bude stáť „okrúhle“ sumy, takže väčšina majiteľov domov uprednostňuje menej výkonné, ale zároveň oveľa praktickejšie možnosti na jednofázové možnosti.

  Benzínové modely sú optimálne pre prácu v oblastiach krajiny vzdialených z miesta siete AC, a navyše na miestach, kde nie je dodaná elektrina.

  Údržba takýchto zariadení nepotrebuje osobitné výdavky, líšia sa vysokou funkčnosťou a účinnosťou.

  Kombinované – podobné zariadenia fungujú z elektrickej energie a benzínu. Sú optimálne pre domáce použitie, ale často sa uplatňujú v priemyselných podmienkach.

  Podľa spôsobu kŕmenia palivového dreva, niekoľko typov skrutkových rovín.

  • Horizontálny – V tomto prípade kocky padajú do špeciálneho sklzu a pohybujú sa smerom k kužeľu. Tam je druhá možnosť, keď je log zostáva na svojom mieste a rezačka sa pohybuje smerom k nemu.
  • Vertikálny – Zároveň sa billtet dodáva vo vertikálnom smere, zvyčajne prešívací povrch sa pohybuje do cut.
  • Zmiešaný – Tieto modely kombinujú niekoľko rôznych typov denníka.

  V závislosti od konfigurácie sa zariadenia rozlišujú s vymeniteľným kužeľom a bez neho.

  Najlepšie modely

  Najobľúbenejšie s kužeľovým rezbárskym „Splitter“. Toto technologické zariadenie vám umožňuje pichnúť kolo s priemerom až 50 cm.

  Rýchlosť kužeľovej skrutky sa mení od 150 do 400 rpm. Inštalácia je 1 kocka. m / hodina a výkon – 1,5-3 kW.

  Hmotnosť jednotky je rovná 90 kg.

  Veľmi populárne drevené drevo-skrutky „mrkva“. Tento mechanizmus je jednoduchý, ale zároveň účinný a vďaka elektrickému princípu prevádzky je možné použiť podobný mechanizmus v takmer akomkoľvek farme.

  Sila drevenej frézy listy 2.2 kW, rýchlosť otáčania je 3000 otáčok za minútu.

  Pracovná časť lôžka má rozmery 40×70 cm.

  Ťažký zotrvačník vytvára pomerne silnú kinetickú energiu, takže s pomocou „mrkvy“ môžete pridať najkomplexnejšie guľatiny bez zaťaženia motora. Zároveň je rozdelenie kŕčov tak efektívne, že guľatiny doslova „burst“.

  Avšak, keď rozdelenie protokolov, hlavná vec nie je zarobiť, pretože drevené drevo je dosť nebezpečným dizajnom a môže počas niekoľkých sekúnd natiahnuť rukávy vášho oblečenia v kuželi.

  Kužeľ carving „skrutka“ pracuje na jednoduchom princípe: Otáčanie, kužeľ vstúpi do dreva ako skrutku, rozdelenie na kúsky.

  Často sú takéto zariadenia konštruované nezávisle. Pri práci s týmto drevom je však potrebné dodržiavať elementárnu bezpečnostnú techniku.

  Ako si vybrať?

  Pri výbere väzieb odolné voči továrni by sa malo brať do úvahy niekoľko dôležitých parametrov.

  Sila nárazu je jednou z hlavných charakteristík zásadného významu pri výbere drôtu. Je meria sa v tonách, zatiaľ čo pre domácnosť používajú viac ako dosť modelov s parametrom 5-6 t. Tento parameter je dosť, aby sa rýchlo sklzil palivové drevo pre plechový kúpeľ alebo malý sporák.

  V priemysle používajú drevené skrutky s indikátorom 10 ton, sú optimálne pre kotolové izby alebo na veľkom spracovateľskom priemysle.

  Ak chcete pracovať s veľkými objemami dreva stojí za výber modelu pre 12 ton.

  Majte na pamäti, že čím vyššie je úsilie, tým vyššia by mala byť moc. Niektorí bezohľadní výrobcovia zabezpečujú, že slabé motory môžu vytvoriť významné úsilie na rozdelení – to je podvod. Parametre napájania menej ako 3 kW môžu stačiť len na úsilie v 4-5 tonách.

  Osobitná pozornosť si zaslúži výber takýchto parametrov ako jednofázové alebo trojfázové motory. Trojfázové zariadenia sú považované za silnejšie, vyžadujú profesionálne elektroinštalácie s napätím 380V. Takéto úpravy sú optimálne pre veľké inscenácie s vysokou intenzitou používania, ale v každodennom živote stojí za to obmedzené na jednofázové mechanizmy. Môžu byť pripojení k štandardnej elektrickej sieti, majú vstavanú ochranu pred napäťovými skokmi.

  Tento parameter je dôležitý ako najväčšia veľkosť loga, ktorú môže rozdeliť. Tento parameter priamo závisí od funkcií zdvihu piestu. Pre horizontálne mechanizmy by nemalo byť viac ako 40 cm, pre vertikálne – nie viac ako 50 cm.

  Venujte pozornosť prítomnosti obmedzovača zdvihu – toto je dodatočné zariadenie, ktoré nie je dostupné vo všetkých modeloch. Takáto adaptácia vám umožňuje pracovať s krátkymi pruhmi, pretože mechanizmus nezávisle blokuje ich pohyb späť.

  Prehľad modelového rozsahu skrutkových ROVER vo videu nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: