Druhy a odrody spiries

Možno tam žiadny majiteľ materského pozemku chce rásť. Každý sa snaží zdobiť a vyžarovať svoju oblasť ubytovania, výsadbu krásnych stromov a kríkov. O jednej z týchto rastlín – spiriára – a pôjde dnes.

Popis

Spirea je listový ker rastúca až 2 metre na výšku. Má rozsiahlu diverzitu druhov. Kvety v závode malé, zozbierané v kvetenstve. Na každom kvetine 5 zaoblené lístky, mierne zvlnené okolo okraja. Ich farba sa líši od snehu-bielej až jasne karmín, v závislosti od odrodových dodávok Bush.

Všetky veže sú rozdelené do 2 veľkých skupín: Tí, ktorí kvitnú na jar (na výhonkoch minulého roka, od mája do júna), a tí, ktorí lietajú v lete (na mladých výhonkoch aktuálneho roka, kvetu začína uprostred leta a končí na jeseň).

Závod je med a priťahuje všetky druhy hmyzu so svojou sladkou vôňou.

Populárne druhy

A teraz sa zoznámia s najobľúbenejšími odrodami spiries.

Symbolista

Spirarea PRUNIFOLIA – extrémne atraktívny springwriter. Jeho biele froté kvety so žltými zármutkami sa zbierajú v sférických kvetenstve 3-6 kusov v každom. Do výšky kríka rastie až 2 metre. Tenké vetvy, dobre ohnuté. Opchly listy, podlhovasté, bylinné zelené, s „vnútri“ sú mierne dospievajúce; Na jeseň, maľované červeným alebo červenohnedým odtieňom.

Prevrátený

Spirarea Salicifolia – Krásny ker, siahajúci až 2 metre vo výške. Nazýva sa to pre formu listu: špicatá, predĺžená (až 10 cm). Salicifolia Spiraea vetvy vyrastú.

Táto odroda je obzvlášť cenená za krásne kvitnúce: Malé kvety sa chystá rozmazať kužeľové kvetenstvo a ovplyvňujú rôzne odtiene (snehobiele, jasne ružové, lilac, vínne červené).

Dĺžka každého „opuchu“ – asi 25 cm.

Trojrozmerný

Spiraea Trilobata L. dosiahnuť výšku 1,2 metra. Má sférickú alebo kopulovitú kompaktnú korunu, veľmi zhrubnutú. Mnoho pobočiek, vyrastajú a strany. Látky sú malé (od 1,5 do 3 cm), mierne pripomínajú formu trojcestného alebo päť palubu „nohy“ s špicatými okrajmi „prstov“. Keď kvitnú, majú žltý odtieň, postupne sa mení na bylinné-zelené top a modrasté-zelené „s vnútri“; V páde sa stal zlatým.

Kvety z spiaea Trilobata L. Malé (5-8 mm), snehovo biela, so žltkastými stánkami, sa zbierajú v hustých dáždnikových kvetenstve.

Priemeru

Spiraea Media Schmidt je schopný „umývať“ 2 metre vo výške. Má zaoblenú korunu, vetvy vyrastú. Letáky – 2,5-5 cm dlhé, elipsy alebo v tvare vajec. Mať 3-5 zubov okolo okraja, farba je jasne zelená, je tu šedé hĺbkové dno.

Kvety sú malé (8 mm), snehovo biela alebo bledožltá, sú zhromažďované v hustých kvetenstve, hemispon, ktoré sa nachádzajú na vrchole úteku a usadením. Priemer každej kvetenstva – 4 cm.

biely

Spiraea Alba – dvojmetrový krásny ker, priemer koruny je rovnaký. Vetvy vyrastú, letáky Lancatheroid, s ostrými tipmi a podávanými hranami. Dĺžka dosahujú 7 cm, šírka – 2. Snehobiele kvety, so žltkastý stred, veľmi malé, zozbierané v našuchorených buggy kvetenstvo, s pyramídovým tvarom. Dĺžka každého „prehnaného“ prichádza na 15 cm.

Gorodálny

Spiraea Crenata má výšku 1-2 m, priemer koruny – 1,6 m. Listy rastú striedavo, majú tvar ovoidu, pestovať až 3,5 cm dlhé, v šírke – 1. Na okraji listov trochu vybavenie. Maľované v tmavom zelenom tóne.

Kvety malé (5-8 mm), obrat, biely, sedimenty – svetložltá. Zozbierané v hustých hemisférických kvetenstve, z ktorých každý obsahuje až 12 kvetov.

Hyrverobealista

SPIAEA HYPERICHIFOLIA L. – Nízky ker (0,5-1,6 m) so zahusťovanou korunou koruny. Vetvy rastú striekajúce, mierne ohnúť knihu. Riadok (2,5-3 cm), elipsy alebo nepriamo. Ich farba je sivá-zelená, z opačnej strany je slabý vstup.

Snehobiele kvety, malé (6-8 mm), zozbierané v dáždnikovom kvetenstve.

Japonec

Spirarea Japonica má mnoho rôznych odrôd, ale budeme o nich hovoriť tesne. Teraz popisujeme klasickú japonskú rozmanitosť.

Prečítajte si viac  Vlastnosti rastúceho závislosti od semien

Výška kríka je 1,2-2 metra, priemer koruny je s ním identický. Stonky. Listy vo forme oválu, môžu dosiahnuť 2,5-7,5 cm. Striedavo.

Ružové kvety sa zbierajú v hustých kvetenstve nachádzajúcich sa na koncoch výhonkov.

Berezolista

Spiaea betulifolia – nízko-rýchlostné puzdro (0,6-1 m) s priemerom koruny na meter. Má sférický tvar, vyzerá veľmi elegantný a kompaktný.

Spiaei Shots Berezoliste vyrastať, zahustený. Letáky sú mierne pripomenuté brezou, ale bez špicatého tipu (majú viac zaoblenými liehovinami). Okraje sú mierne spojené. Dĺžka zoznamu – približne 5 cm.

Biele kvety, so žltkastými posadí, sa zbierajú v malých krytových kvetenstve.

Iný

Pokračujeme v obozretí sa s populárnymi odrodami Spiray.

 • Spirerea Kalinoliste. V skutočnosti, takže mylne odkazuje na rastliny Phylocarpus Opififolius alebo Bubbler Kalinolist. Hoci sú zástupcovia jednej rodiny (ruže farebné), ale tieto sú rôzne kríky. Budeme však stále povedať o bubbler, pretože vyzerá so spiriermi veľmi podobnými. Rastlina sa vyznačuje hrubou sférickou korunou tvorenou prázdnymi rastúcimi výhonkami.

Tri-Haired letáky, s agrovanými hranami, ich farba môže byť burgundsko, žltá, oranžová, zelená alebo červená v závislosti od odrody. Kvety majú bielych ružovými okvetnými lístkami, žltozedrancovou jadrom a dlhými tyčmi s hliníkovými tipmi, čo je dôvod, prečo kvetenstvo vyzerať ako multicolored načechrané gule.

 • Spirerea. Bočný ker (1,5 m), výhonky vyrastú. Emerald-zelené listy, mierne predĺžené. Kvety sú malé, jemné ružové, zmontované v buggy kužeľové kvetenstvo až do 20 cm dlhé.

 • Spiraea waughty. Pôdnectvo. Výška dosiahne maximálne 25 cm, šírka trikrát viac. Výhonky „rozrastanie“ na zemi, mierne zvyšuje tipy. Elipsyné letáky, zúbkované, až 4 cm dlhé. Kvety malé, snehobiele, zozbierané v kvetenstve.

 • Spirea Nipponskaya. Povodeň, veľmi striekajúci ker, ktorého vetvy rastú „na stranách“. Maximálna výška zariadenia – 2 m. Listy rastú striedavo, majú formu oválu, ich farba je bylinná zelená. Biele kvety, so žltými strednými a zaoblenými lístkami. Chystáte sa do hustých kvetenstiev štítu.

 • Spiriya Douglas. Podobne ako predchádzajúca odroda, aj keď tesne pod rastom – až 1,5 m. A odtieň kvetenstva bližšie k Lilac.

 • Spieho si papier. Očarujúce malé Bush (0,5-0,8 m) s priamym únikom a zaoblenou korunou. Listy sú malé, zelené v lete a na jeseň-žlto-červená, fialová. Jasné ružové kvety tvoria hustý dáždnik kvetenstvo.

 • Spiraya Wangutta. Ohromujúci rozmetarový ker rastúci až 2 m na výšku. Pobočky sú uložené knihou, pokryté tmavo zelenými lístkami a snow-bielymi kvetenstvami, kvitnú tak silnú, že dojem obrovskej snehovej misky je vytvorený.

 • Spioleus Dubberballs. Charakterizované stopovými výhonkami, výška je schopná dosiahnuť 2 m. Koruna zahustená, klenutá. Ováčité letáky, predĺžené, s ostrými hrotmi, až 5 cm dlhý. Snow-White „Fluffy“ kvety so žltými stánkami tvoria hemisferické kvetenstvo.

Hybridy

Spirea – tak obľúbený krásny ker, že jeho typy sú často krížom, aby ste získali ešte zaujímavejšie odrody.

 • Spirea sirentswet. Je to hybridný z bielych farieb a solárnych druhov. Dosiahne výšku 1,2 m, má lakelové listy a pestročné fialové kvety zozbierané v rozmazaných kvetenstve.

 • Spirea fritz. Hybridná odroda získaná v dôsledku prechodu japonských a bielym druhom. Nízka (až 1 m), ale široký bush. Oplácové listy, ukázali, v dĺžke dosahujú 5 cm. Kvety sú veľmi malé, ružovo-biele, nudené v krytových kvetenstve.

 • Spirerea Hybrid Alpenglyuhen. Malý sférický bush s dosahovaním vo výške 0,8 m. Vetvy rastú prázdne, listy úzke, priezvisko, bylinné zelené. Biela biela kvety, drobné (6 mm), ide do kvetenstva.

 • Spiraea argument (Ostrogied). „Ovocie lásky“ odrôd tunbera a multi-kvetov. Vo svojom vzhľade počas obdobia kvitnutia sa podobá pozdravom salvo. Výška je schopná dosiahnuť 2 m, vetvy zväzkov, zelené listy, zúžené. Snow-Biely kvety tvoria veľmi hrubé kefy – aj listy nie je takmer viditeľné kvôli nim.

 • Spiraya Billarda. Usporne krásny ker, hybridný spiraea, a v chovu 2 metrov. Listy dlhé a široké, lancer. Kvety sú veľmi malé, svetlé ružové, ísť do dlhých cystických kvetenstiev, vyrastať.
Prečítajte si viac  Malva trvalka: odrody, pristátie a starostlivosť

Najkrajšie odrody

Naša oboznámenie so spriatím pokračuje. V súlade – najkrajšie odrody dekoratívne-chladenia, prekvapujúce nielen ich kvet, ale aj nezvyčajné lístie.

Springnetswear

Líšia sa v skorom kvete, okvetné lístky kvetov maľované v rôznych odtieňoch bielej.

 • Spirea tunberg. Veľmi atraktívna odroda. Rastie až 1,5 metra na výšku. Tenké vetvy, ktoré vyrastajú a strany tvoria sférickú korunu. Letáky sú veľmi úzke (dĺžka 4 cm, 0,5 – na šírku), zvyšujú sa žltý odtieň, v lete sa stanú zeleným a na jeseň – ohnivý. Snow-biele kvety, veľmi tesne zakryté vetvy po celej svojej dĺžke.

 • Spiriya sivá (popol, „grefish“). Externe podobný predchádzajúcej odrody, ale väčšie (1,8 m na výšku, 2 – šírka). Počas obdobia kvitnutia sa podobá penoví snow-white fontána.

 • Spirerea Wangutta „Gold Fontein“. Nedávno odvodené v oblasti Poľska. Nízka – až 1,2 m, šírka rastie až jednu a pol meračov. Je známa svojimi nezvyčajnými listami – majú zlaté fontein jasne žlté s prímesou zelenej. Hemisferické kvetenstvo. Okvetné lístok farba – biela, kvetina stredná – zlatá.

 • Spirea Nipponskaya „Snowmound“. To isté v šírke a výške (1,5 m) Spieho „Snowmound“ počas obdobia kvitnutia sa podobá pozdravu. Elipsy-tvarované letáky, na vrchole zelenej, s „vnútri“ majú modrastý odtieň. Speeise-White Flowers, tienenie kvetenstvo, kryt vetvy po celej dĺžke.

 • Spiriea Creamyoliste. Výška je schopná dosiahnuť 2 m. Opchly listy alebo elipsy, podlhovasté, bylinné zelené. V jesennom období získavajú červeno-hnedý alebo oranžový odtieň. Kvetenstvo malé, pozostávajú len z 3 alebo 6 snehovo bielych kvetov, majú dáždnik. Scolar Spereray má froté, ktorej kvety sa podobajú malým ružám.

Svetnvevevy

Tieto odrody sú charakterizované kvetmi na výhonkoch bežného roka. Najvýraznejší zástupca je japonský spiree, ktorý má mnoho dekoratívnych odrôd.

 • „Makrofilla“. Nízke Bush – Až 1,3 m, v šírke o niečo viac – 1.5. Výhonky vyrastú a tvoria korunku v tvare kopule. Leafs sú dosť veľké (15 cm dlhé, 10 – šírka), predĺžené. V skutočnosti, vďaka nim, táto odroda je považovaná za dekoratívne: keď kvitnú, majú svetlý červený tieň, potom sa stať zeleným, a do konca svojej životnej cesty – červená červená. Kvety ružovo, zhromaždené v kvetenstve.

 • „Gold Flame“. V šírke a výške dosiahne približne 0,8-1 m, má sférický tvar. Listy Goldflame nie sú veľmi veľké (až 6 cm), na konci smerujú. Majú veľmi zaujímavú farbu: najprv sú červeno-oranžové, potom sa stanú žltou farbou. Ker vyzerá veľmi dekoratívne, „topánka“ jasne ohnivé vrcholy mladých ročných výhonkov a na jeseň sa stáva zlatým. Kvety na odrody ružové, zozbierané v kvetenstve.

 • Malá princezná. Nízky Bush (0,6 m), dvojnásobok širokej šírky. Koruna zaoblená, elegantná. Malé letáky (až 3 cm) tmavo zelená farba, žltá na jeseň. Kvety sú fialové, zozbierané v „našuchorené“ kvetenstvo.

 • „Anthony Waters“. Schroen Bush, rovnaký v šírke a výške – 0,8 m. Krone klenul, strieľa sa mierne visí. Socelita veľká, hustá, veľmi jasná ružová. Listy najprv načervenalé, po mastnom. Na jeseň sa rastlina poteší oči s červeno-žltou farbou.

 • „Alblora“. Malý ker (0,8 m), smasler. Má kruhové zhrubné korunky. Dlhodobý dlhodobý pohľad (za rok, ktorý rastie 5-10 cm). Oplácké listy, predĺžené. Pôvodne bylinná zelená, v jesennom období sú maľované v zlate. Kvety Snow-White, Malé, nudené v kvetenstve až 7 cm v priemere.

 • „Crisp“. Malý Bush (výška – až 0,6 m, šírka – 0,8 m) s zahusťovanou korunou v tvare guľôčky. Lístie počas obdobia vzhľadu má načervenalý odtieň, neskôr zelený, stáva sa lesklým. Jedným z vlastností odrody je silnou podráždenosťou listov, čím dáva krebujúcu podobnosť jazýčku plameňa v jesennom období. Kvetenstvo dáždnika, ružovo-lilac.

 • „Zlaté princezny“. Úžasné rastliny v jej kráse. Je nízka – až polovica meter, v šírke – 2 krát viac. Má korunu v tvare vankúša. Lístie najprv má svetlý žltý odtieň, potom mierne „zmizne“, stáva sa jednoducho žltým, a v jesennom období – červená-oranžová. Blossys vo forme štítov majú jasnú ružovú farbu.
Prečítajte si viac  EustomA: Popis a odrody, pristátie a starostlivosť

 • „Medzhik koberec“. Očarujúce pôdne hrubé črevo (výška – 0,6 m, koruna v priemere dvakrát toľko). Lancelted letáky spočiatku majú šarlátový odtieň, otočili sa na červenú a žltú. Kvety Pinkish-Lilac, ide do kvetenstiev.

 • „Manon“. Nízky Bush (0,8 m). Má letáky lacelike tmavo zelených farieb (mladé prasiatka – červená). Jesenné farby sa mení na žltooranžovú a nakoniec sa stáva červeno-fialovou. Lahodné ružové kvety, malé, zozbierané v kvetenstve.

 • „Nana“. Malý Bush (celková polovica výšky). Vajcia v tvare letákov, predĺžené, zelené (ale najprv majú načervenalý tón), s jazzovými hranami. Kvety – Rolovato-červené, kvety vo forme štítov.

 • „Odenasal“. Povodňový ker (meter na meter). Listy sú široké, vajíčko, v letnej sezóne sú zelené, a na jar a jeseň natreté v purpur. Ružové ružové kvety, kvetenstvo – inštalatérske práce.

 • „Shiroban“, alebo „Jenpey“. Extrémne nezvyčajný trojfarebný stupeň – na ker na jednom čase prosperujúce kvety bielych, ružových a fialových odtieňov. Idú na dáždnikové kvetenstvo a rastlina vyzerá ako elegantná kytica. Vo výške kríka je malý – až 0,8 m, v šírke približne rovnakej. Zelené listy, v jesennom období je maľované červenou farbou.

 • „Zlatý koberec“. Veľmi malá žltá zdravá spirea: iba 0,2 m na výšku a 0,4 – šírka. Ocenili pre svoje svetlé žlté lístie, ako prakticky nekvitne.

 • „Firelight“. Len úžasná krása rastlina. Je to nízke – 0,6 m, vetvy sú striekajúce, letáky spočiatku majú bohatú oranžovú farbu, postupne sa menia na žlto-oranžovú, potom – v žltej zelenej farbe. Jeseň „Firelight“ Flame Red. Jasné ružové kvety, zhromaždené v kvetenstve.

 • „Zlatá maunda“. Malý Bush (0,5 m). Milovníci majú malú svetlú farbu. Kvety ružovo, zhromaždené v kvetenstve.

 • „Darts Red“. Výška – Až merač, výhonky vyrastú. Tmavo zelené listy, pôvodne mať načervenalý príliv. Kvety sa nudia v kvetenstve, ich farby – crimson.

 • „Frombleli“. Sférický ker rastúci až 1,2 m vysoký. Lietavé nasýtené zelené, kvety – Lilac-ružová.

 • „Nevesta“. Biela spiraray. Môže rásť až 2 metre na výšku. Nazýva sa to, že nie je zbytočné – počas obdobia kvitnutia s jeho padajúce snehu-white „sukne“ sa naozaj podobá neveste.

 • „Neon Flash“. Výška rastlín – 0,8-1 m, priemer koruny je približne rovnaký. Nové letáky, rastúce, majú červeno-farbu, neskôr sa stávajú nasýteným zeleným a na konci – Burgundsko. Ružové fialové kvety, zhromaždené v krytových kvetenstve.

 • Krajina červená. Ker s korunkou vo forme hemisféry a výšky až 0,7 m. Vajcia v tvare vajíčok, pretiahnuté, so zadzblinmi okolo okrajov, mierne pokrčených; Letná zelená, jar a jeseň – červená. Kvety natreté v Crimson, zozbierané v hustých kvetenstve.

 • „Japonsko trpaslík“. Veľmi nízky ker (do 0,3 m), ktorý má zaoblenú korunu, malé svetlé zelené listy a ružové-fialové kvetenstvo.

Ako si vybrať?

Akákoľvek škála spirius je dekoratívna takmer po celý rok (áno, nenechajte sa prekvapení, aj v zime, bez listov a farieb svojich vetiev, je to veľmi krásne ohnuté a padá, a hemisferická koruna je pokrytá zasneženou „Dome“). ale, Aby ste urobili správnu voľbu a zakúpenie najvhodnejších rastlín, stojí za to venovať pozornosť obdobiu ich kvitnutia. Ako si spomeniete, sú tu springwenty a letné odrody, a preto, ak ste kompetentne vyzdvihnúť a zasadiť kríky, môžete si vychutnať svoj dekoratívny pohľad počas celého roka.

Mnohí majitelia vidieckych domov a domácich pozemkov si vyberajú spilahus, aby vytvorili „živé ingrediencie“. To je absolútne odôvodnený pohyb: takéto pristátie sú „naliate“ v akejkoľvek krajinnom dizajne, zatiaľ čo vyzerá veľmi šikovne a slávnostne. Najvhodnejšie pre túto odrody:

 • Irovel;
 • Japonské odrody s vysoko umiestneným kvetenstvom alebo dekoratívnymi listami;
 • sivá;
 • Biela, vrátane „nevesta“;
 • Wangutta;
 • Biliard;
 • Douglas.

Spiray Grey „GRAFT“ je prezentovaný na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: