Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Oatman je dlhodobá obilná kultúra, ktorá dosahuje výšku 60 cm. V prírodnom prostredí rastie na lúk, a na chatách av domácnostiach je rozšírený ako dizajn siatie a valcovaných trávnikov. Sa líši nenáročné pre typ pôdy a klímy: rastlina je odhodlaná sucha a mrazu, dobre rastie a vyvíja sa aj na chudobnej pôde.

Výhody a nevýhody

Oatman je dlhodobá bylinná kultúra. Typ prehľadávania koreňového systému, skrátený. Nadzemná časť stonku, treskavé, slabo trenia. Listové dosky sú ploché, pozdĺž okrajov a na vrchu hrubého. Ultrazvukové lístie, šírka je 3-5 mm, na dne sú malé uši.

Kvitnúce leto. Veľkosť Metel sa líši do 7-20 cm. Sweeper sa môže komprimovať alebo šíriť. Spikelety majú ľahký fialový odtieň, podlhovastý tvar, podlhovastý. Dĺžka hrotov je 1,5-2 cm. Rastlina je obľúbená so zariadením trávnikov. Okrem toho predstavuje výnimočnú hodnotu napájania, má nehnuteľnosť, ktorá odolať aboserom a miešaniu. Vysoké požiadavky sú prezentované na kultúr trávniku.

Oatman má nepochybné výhody pred mnohými ďalšími rastlinami, takže to získalo rozšírené v záhradnom záhradníku.

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Zvážte tieto výhody:

  • vytvorenie suchého a pevného koberca;
  • Rýchle klíčenie: Semená navštevujú 5-7 dní a mesiac neskôr, je vytvorený hladký bylinný povlak;
  • Rastlina je vhodná na vytvorenie náteru trávnika medzi zvyškom záhradných pristátí;
  • Ovelné ovsené vločky sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči suchu, dobre rastie na plnených plnených slnečno, transfers na 14 dní bez zavlažovania a dažďa.

Oatman, podľa všetkých agrotechnológií na 10-15 rokov, si zachováva svoj pôvodný vzhľad. Dokonca aj starý trávnik vyzerá atraktívny. Okrem toho ovsené vločky odkazuje na extrémne nenársné kultúry: môže sa úspešne rozvíjať aj na chudobných, nížinných pôdach a na piesočnatej pôde. Treba však mať na pamäti, že táto tráva Chudobní toleruje vyťahovanie, Preto nie je potrebné zasadiť na usporiadanie detských a športových ihrísk. Pri aktívnom použití sa vytvorí hnací plyn a významne zhoršujú typ bylinného koberca.

Podmienené nevýhody zahŕňajú Invazívnosť Kultúra. To môže znásobiť nielen semená, takže aktívne zvládne neobsadené oblasti prostredníctvom šírenia rizómov.

A ak tráva nie je pravidelne opláchnutá, štruktúra rizómov sa stane tak hustým, čo zabráni rastu akýchkoľvek iných rastlín.

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Popis druhov

Existuje niekoľko typov ovsených vločiek, zvážte ich viac.

  • Červený. Zvláštnosť tohto druhu je, že sa vzťahuje na územie prostredníctvom podzemných výhonkov. Vďaka tomu sa tráva používa všade na vkladanie vlastností na trávnikoch. Najlepšie rastie a rozvíja sa na ľahkých pôdach v chladnom prostredí.
  • Červený volochoid. Má tenké predĺžené listy. Rozširuje najväčšiu vytrvalosť, ak v porovnaní s inými druhmi. Celkom tolerantný odkazuje na absenciu slnka, používa sa na tieň trávnik. Populárne so zariadením golfových ihriskách a dekoratívnych trávnikov.
  • Červený tvrdý. Rastie s hustými krátkymi krídlami tvoriacimi hrubú výšku. Dobre toleruje neprítomnosť zalievania a utiahnutia tepla. Používané vo všetkých typoch trávnikov, okrem športu.
  • Trstina. Je nudné a tepelne odolné druhy. Táto nehnuteľnosť je vysvetlená zvláštnosťou koreňového systému, ktorý môže preniknúť hlboko do zeme a dostať vlhkosť aj pri sušení hornej vrstvy. V horúcich dňoch v neprítomnosti zavlažovania si trstina oatmeal zachováva jeho nasýtené farby a dekoratívne druhy. Odoláva ťahaniu, takže sa používa na usporiadanie ihrísk a športových trávnikov.
  • Ovčie. Jedna z najschopnejších odrôd, cíti sa dobre na chudobných pôdach, tolerovať sucho a zimné mrazy. Môže rásť v tieni, tvorí hrubú výšku. Používa sa na registráciu trávnikov o domácich pozemkoch, všetky druhy hromadnej a cestnej premávky.

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Ako spievať trávnik?

Pre kultiváciu trávnikov v strednom pruhu Ruska, trávnaté zmesi založené na ovsených vločkách a mäty. Kombinácia týchto bylín tvorí hrubý herbický kryt, ktorý sa vyznačuje trvanlivosťou a odolnosťou voči chladu. Ak chcete získať vysoko kvalitné pokrytie, musíte sa držať jednoduchých pravidiel.

Výber semien

Nízka kvalita semenného materiálu sa stáva hlavným dôvodom, prečo je trávnik naliehavý. V každom balení musí existovať značka s uvedením mien byliniek, ktoré sú súčasťou zmesi, ich pomery, účel, percento klíčenia, ako aj rýchlosti klíčenia. Je tiež žiaduce vidieť informácie o percentuálnom podiele klíčivosti faskových bylín cez zasiatené kultúry. Tento parameter však tento parameter určujú však domáci dodávatelia osív.

Odporúča sa získať zmes pozostávajúcu z dvoch troch plodín, z ktorých jedna je ovsená vločka a iné bylinky by mali byť podobné agrotechnológiou. Na štítku by mal byť vymenovaním trávnych trávností – „pre trávnik“. Veľké spoločnosti zvyčajne predávajú semená, ktoré boli predtým liečené fungicídmi a rastovými stimulantmi. Tieto opatrenia zlepšujú klíčivosť sadeníc, zabraňujú rozvoju plesňových ochorení.

Ruskí výrobcovia často kombinujú ovsené vločky a lúku mätu. Tieto byliny majú rovnaké miery rastu, ale reagujú inak na úroveň slnka a vlhkosti. Ak teda jedna z kultúr zažíva negatívny vplyv na životné prostredie, druhá rastlina nereaguje na tieto problémy a trávnik stále zostáva zelený.

Obe kultúry sa zvyčajne zhodujú vo výške a hrúbke stoniek, takže trávnik vyzerá esteticky.

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Načasovanie

V prírodnom médiu, semená po dozrievaní. V pôde, ktorú zimu a po úspornom snehu. Preto, výsadba ovsených vločiek môže byť na jar a jeseň. Jediný sa neodporúča na čas schnutia – leto. Počas tohto obdobia sa slnečné lúče odparujú príliš veľa vlhkosti a tráva musí bojovať s prežitím. Preto je najlepšie zasadiť trávnik v sezóne, keď je v zemi veľa vody a nočná teplota vzduchu drží v 12-15 stupňoch.

Ak budete musieť zasadiť trávnik v lete, potom sa snažte nechať sušenie pôdy. Určite potrebuje inštalovať systém autopolivácie.

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Technológia pristátia

Na území pridelených pod pestovaním trávy trávy, je potrebné zničiť všetky buriny trávy, mučenie, odstrániť kamene a ďalší odpad. Na tento účel môžete použiť manuálne odstránenie, mulčovanie alebo hlboké kultivácie. Predbežné kultivácie sideriátorov alebo spracovanie Zeme s herbicídmi má dobrý účinok. Pozemok pod trávnikom nafúknutým na hĺbku bajonetovej lopaty.

Počas búšenia by ste mali zlomiť všetky veľké hlinené súpravy – to urobí substrát ako úrodné a uvoľnené. Po zrušení by mal byť povrch rozpustený pomocou lupiča, odstrániť všetky hrbole, zarovnanie jamiek.

Pre plný rast a rozvoj trávy, pôda s neutrálnym pH. Ak má pôda alkalická reakcia, pridajte nejakú rašelinovú strúsku, aby sa neutralila mletá kyslosť podliehali vápnu. Na zvýšenie plodnosti v pôde sa zavádzajú organické hnojivá: biohumus, ohromený hnoja alebo kompostu. V prípade potreby môžete úplne aktualizovať hornú vrstvu Zeme, nahradiť úrodný trávnik. Po všetkých prípravných prácach na pestovanie územia územia je pôda opatrne rozliať a roll v klzisku.

Na ramenom povrchu tvoria hladké pozdĺžne a priečne drážky hĺbka 1-1,5 cm. Semená sú zasiate na základe výpočtu 40-60 g / m2. Presné sadzby naočkovania sú zvyčajne uvedené na obale s trávou. V konečnom štádiu sú vybraté semená a opätovné valcovanie s valčekom alebo ťažkou kruhovou trubicou. Pred vzhľadom k baktérii sa zavlažovanie uskutočňuje metóda kvapiek.

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Tipy pre starostlivosť

Ovsené vločky je všeobecne dosť nenársné. Avšak, trávnik bude vyzerať viac dekoratívne, ak sa o to staráte. Voda trávnik ako sušenie pôdy. Ak je tráva vysadená v dekoratívnych účely, potom použite automatický útlak, miesto pre aktívnu zábavu je lepšia na vodu cez noc.

Pravidelne odstráňte sušenú trávu a burinu. Bránia vstupu do koreňov vzduchu a živín, čím blokujú rast ovsených vločiek. Majte na pamäti, že v prvých rokoch burín je mnoho: vyrastú z semien, ktorí boli pôvodne v zemi alebo boli prevedené do peria. Na miestach s nadbytkom vlhkosti, vzhľad machu. V tomto prípade by sa malo zlepšiť odvodnenie stránky.

Na zachovanie životne dôležitých aktivít rastlín pôdnych baktérií vyžadujú prevzdušňovanie. Pre to každých 10-14 dní potrebujete vypočítať pôdu záhradnej vidlice. Tieto opatrenia umožnia, aby vzduch prenikol na najhlbšie vrstvy pôdy.

Z času na čas, trávnik vyžaduje účes alebo puzdro. Môžete vykonávať prácu kedykoľvek, ale je dôležité, aby bola tráva suchá. V opačnom prípade sa riziko fytopatogénnej mikroflóry zvyšuje. Na miestach, kde sa z nejakého dôvodu správne objavili, musíte vykonať subss.

Dva alebo trikrát ročne, ovsené vločky potrebuje hnojivá. Na jar je kultúra dobre reagovať na dusíkové hnojivá, na jeseň – na zmesi fosforečných-potaš. Dobrý účinok poskytuje použitie síranu draselného a dusičnanu amónneho: sú vyrobené vo výške 10 g / m2.

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Recenzie Recenzie

Záhradníci často používajú ovsené vločky na vytvorenie trávnikov. Všimli si však, že Tráva sa môže použiť len v zmesi osiva. Zároveň by sa mal percentuálny podiel ovsených vločiek líšiť v závislosti od prevádzkových podmienok. Tak,Keď môže prevládať dekoratívny trávnik, môže prevládať objem kultúry. Oatman dobre zvládňuje úlohou registrácie hraníc a zoningu. A tu Na zasiatenie športového trávnika alebo ihriska, jeho podiel musí byť minimálny.

Trávnik z ovseného vločky sa nepokazí z kosenia a stonky sa nestanú tukom. To spôsobuje vysokú atraktívnosť kultúry pre usporiadanie domova území.

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

Druhy a pristátie pre trávnik za trávnik

O tom, ako sa riadne starať o trávnik, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár