Dub v krajinnom dizajne záhradného pozemku

Krajinný dizajn môže byť najviac odlišný. Zdobenie vašej krajiny alebo záhradného pozemku, majitelia sa môžu uchýliť k používaniu rôznych pristátí. Krásne dodatky budú rôzne kvety a dokonca aj stromy. Dnes budeme hovoriť o úlohe dubu v krajinnom dizajne záhradného pozemku.

Najlepšie názory a odrody pre záhradné záhradníctvo

Po čerpaní jeho záhradného pozemku môžu majitelia použiť rôzne stromy. Ak chcete, aby sa na území ako atraktívne a bohaté, potom sa pekný dub určite stane rozhodnutím o víťazstve. Strom tohto plemena má obzvlášť dobrý, prezentovaný vzhľad schopný veľkolepé zdobené dizajnom krajiny.

Existuje niekoľko najobľúbenejších druhov dubových odrôd, ktoré sú najvhodnejšie pre záhradnícku dvor na chate. Zoznámte sa s nimi bližšie.

Nafukovaný

Pestovanie lesov v Rusku. Má krásne drevené svetlo odtieň.

Možno už dlho je pod vodou, potom, čo je viditeľné vo svojej farbe. Cherry dub je atraktívny nielen krásne prírodné farby, ale aj elegantný drevený vzor.

Toto plemeno sa často používa na výzdobu miestnej oblasti a na výrobu rôznych návrhov nábytku. Krytý dub sa rozlišuje brilantnými listami, ktoré majú zelenú farbu zhora a pod – najľahšia farba. To rastie tento strom s reálnym gignikom a poteší jej krásu kedykoľvek v roku. Maľovaný dub – perfektné riešenie záhradného dekorácie.

Červený

Ďalšie dubové druhy, ktoré sa môžu pochváliť elegantným vzhľadom. Samotný strom rastie s elegantným a štíhlym. Výška môže dosiahnuť 25 m, má hrubú a nádhernú korunu. Červený dubový barel je pokrytý tenkým a hladkým šedým odtieňom kôry. Viac staré stromy, zvyčajne pokryté charakteristickými trhlinami.

Červené dubové kvety, keď jeho lístie kvitne. Má žaluď s sférickou štruktúrou. Strom je neustále plodný po dobu 15-20 rokov. V mladom veku, červený dub rastie oveľa rýchlejšie a aktívnejšie ako európske poddruhy.

BOLOTNAYA

Na výsadbu v záhradnom pozemku je vhodný krásny močiar oak. Toto je populárne plemeno, ktoré má nezvyčajnú pyramídovú korunu. V prvých rokoch rastu stromu Krone vyzerá ako úzka pyramída a časom začína expandovať. Štandardná výška dubovej dubovej – 25 m, šírka – až 15 m.

Swamp Oak má priamy a štíhly trup. Je to kôra zeleno-hnedého tieňa. Ten sa vyznačuje hladkým povrchom, ktorý pretrváva mnoho rokov.

Strom strieľa visí, priťahuje pozornosť na elegantné červenohnedé farby.

Swamp Oak je viac rozmarný ako ocente rozmanitosť tohto plemena. Je menej odolný voči mrazu a náročnejšia na kvalitu hladiny pôdy a vlhkosti.

Kde môžem zasadiť?

Oak – veľmi krásny a bohatý strom, ktorý poteší majiteľov s najväčším pohľadom, ale len vtedy, ak si správne vyberiete miesto na pôdu. Táto otázka musí byť prijatá veľmi vážne a zodpovedne, pretože Je z vybranej zóny, že rast a zdravie zeleného gigant bude závisieť.

Ak majú majitelia graf, ktorý má stredné alebo skromné ​​rozmery, potom sa dub odporúča zasadiť v zvýraznenej rekreačnej oblasti alebo na útulnom trávniku.

Riešenie vinslukov – miesto na plote (oboje z vnútra aj zvonku). Vhodná zóna v cieli susedných okien.

Ak je pozemok priestrannejší a jeho plocha je 30-40 akrov, je možné vytvoriť celé vstupné alky alebo ochranu záhrady zo severnej strany. Často sú duby vysadené ako elegantný živý hedge.

Nakoniec sa neodporúča zasadiť strom, ktorý sa posudzuje v mieste, ktoré tieň padá zo záhradného domu alebo iných vysokých stromov. Majitelia si musia pamätať, že dub je svetlovlasá kultúra. V tieňovaných zónach budú sadenice zlí a môžu chorá veľmi vážne Rhine – plesne.

Výber dobrého miesta na dub, musíte si uvedomiť, že tento strom miluje priestor. Koreňový systém by nemal trpieť toastom vody – to bude znamenať veľmi zlé následky. Kyslosť pôdy pre pristátie OAK by malo byť blízko neutrálneho. Je žiaduce, aby pôda bola celkom úrodná.

Ako vytvoriť zloženie v krajinnom dizajne?

Oak bude hrať úlohu luxusnej scenérie krajinného dizajnu, ak vopred a dobre premýšľať o všeobecnom zložení budúcej dekorácie pekného územia. Pre tieto účely sa často obrátia na služby profesionálnych dizajnérov, ktorí sú schopní rýchlo a efektívne naplánovať veľkolepú krajinu dizajn na stránke. Majitelia však môžu dobre vyrovnať s týmto a nezávisle. Môžu pustiť fantasy na vôľu a pripojiť svoje kreatívne schopnosti, premýšľať o tom, ako vytvoriť krásnu zloženie s dubom v krajinnom dizajne.

Najjednoduchším riešením je pristátie niekoľkých stromov v blízkosti vstupu na miestnom území.

Dokonale vhodná elegantná a dobre upravená domácnosť. Kvôli takýmto rozhodnutiam budú dom a samotný graf schopný dať poznámky zo stredovekého radosti a luxusu.

Dub môže tiež slúžiť ako dekoratívna zložka, ktorá vylučuje hranice záhradného pozemku. Súčasne s tým, zelené giganti budú varovaní vstúpiť na územie príliš veľa slnečného svetla.

Dub vyzerá veľmi dobre v jednom súbore s nízko-temperamentnými plodinami. Obzvlášť atraktívne sú konkrétne ihličnaté plemená rôznych odtieňov alebo hromadných kríkov s veľkými plechovými doskami. Samozrejme, že takéto kompozície vyzerajú esteticky v kombinácii s dobre upravenou a valcou šťavnatou originálnou chuťou.

Minimalistický, ale veľmi útulný dizajnérske zloženie bude môcť vytvoriť, ak pozíte vedľa dubového baru, drevených lavičiek alebo stoličiek, tabuľky. Výsledkom je krásna rekreačná oblasť, kde sa majitelia budú môcť skryť v tieni otravného slnečného svetla.

Ak chcete vytvoriť naozaj luxusný dizajnérske zloženie, môžete vybaviť malý rybník na mieste alebo umiestniť krásnu fontánu. Vedľa týchto objektov, dub bude vyzerať najmä prezentované a hodné.

Existuje mnoho možností, ako urobiť veľkolepé dizajnérske zloženie na záhradnom pozemku pomocou dubu. Každý hostiteľ rozhodne, aké rozhodnutie väčšina z nich príde na chuť a zdá sa, že je to možné.

Správna starostlivosť

Požadované plemeno dreva, ako každý iný, potrebuje kompetentný odchod.

Ak zanedbávate potrebné ukončenie postupov, dub stratí prírodnú krásu a nebude vysoká kvalita krajiny.

Analyzujeme na položky, ako sa riadne starať o tento strom.

 • Je najjednoduchšie pestovať zdravý strom z zrelého žalúdka. To bude veľmi rýchlo a ľahko klíčiť.
 • Môžete tiež transplantovať malý dubbyj z lesa. Ale potom záhradník musí byť opatrný, pretože tento strom má veľmi dlhé korene – je ťažké ho kopať.
 • V prvých rokoch života musí dub musieť utrieť a zapojiť sa do neho. Je veľmi dôležité nezabudnúť na prevenciu vážnych chorôb, ako je muffin dew. Je potrebné monitorovať stav lístia, pretože je to presne to, že je to z toho, že táto nebezpečná huba sa prejavuje. Rátne rastliny montážne listy môžu spôsobiť veľké škody.
 • Dub vyžaduje správne orezávanie, Inak, v krajine, nebude schopný ubytovať. Príliš skoro na plodín IT Strom nie je potrebný, inak sa mladý strom obráti na malý krík. NESPRAVUJTE LEPŠIE, aby sa vám podarilo normálne vytvoriť trup.
 • Aby bolo vetvenie stromu aktívnejšie, a koruna je hrubá, budete potrebovať účes rastu cez korunu. Toto je jedna z populárnych techník umenia tém.

  Ak sa správne staráte o dub, ktorý ste zasadili na záhradnom pozemku, potom bude potešiť svojou krásou a uprataným vzhľadom. Zabudnúť na odchodové procedúry, ktoré sa neodporúča.

  Niektorí majitelia čelia komplexnosti dubovej ostri. V takýchto situáciách sa odporúča uplatniť sa na služby skúsených špecialistov, ktorí budú môcť rýchlo a krehký strom, dať jej dobrú formu bez poškodenia.

  Povernosť

  Napriek jeho elegantnému vzhľadu, dub ako záhradné pristátie nedostali najobľúbenejšiu slávu. Z tohto dôvodu, tento strom doslova pokrytý rôzne druhy poverov a príznakov. Tak, Podľa jedného zo starých ľudí sa predpokladá, že dub je jedným z nežiaducich susedov na webe, pretože výsadba tohto mladého stromu je skóre núdzovej smrti. Predpokladá sa tiež, že v dome, ktorým by dub rastie, majitelia veľa zrania.

  Aj v taoistickej praxi sa Fengshui považuje za dub, ktorý rastie vedľa domu, ako keby polovica pozitívnej energie. Z tohto dôvodu, človek nemusí mať určitú výhodu – niektoré časti sa zdvihne.

  Stále existuje mnoho ďalších vstupov, uvoľní poverčivé osoby z pristávacieho dubu na území ich záhrady. V rôznych národoch sa tieto príznaky líšia. Samozrejme, vedecké dôkazy uvedené znamenia a presvedčenie neexistujú. Mnohí ľudia neočakávajú, že dub pracuje na nich alebo ich domov je zlý, takže odvážne to položil na jeho stránku a neľutujte ho v budúcnosti. Každý človek sa rozhodne, čo veriť, ale nie vnímať príliš doslova.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: