Červená bereza

Jedným zo špecifických zástupcov vzácneho stromu stromov, ktoré majú najviac obmedzenú oblasť, je červená breza. Kvôli nekontrolovanému odlesňovaniu a nedostatku opatrení na zachovanie tohto cenného typu je závod na pokraji zmiznutia, zatiaľ čo nesie nepochybné výhody pre životné prostredie a človeka: breza zabraňuje pozemkom v osvetlení miestnych rieky.

Popis

Unikátna červená breza, tiež nazývaná Birch Yarmolenko, je stredne veľký strom, ktorý je schopný pestovať na výšku od 2 do 5 m.

Zaujímavé vlastnosti plemena:

 • barel pokrytý šedou žltou kôrkou;
 • Výhonky hnedých alebo hnedých s červeným prílivom, mladé vetvičky sú krčmy a dozrievajú s mnohými resintroduktov;
 • Letáky miniatúrneho stromu, tvaru vajíčsky alebo kosoštvorcový tvar, ich šírka až 2 cm, a dĺžka nie je viac ako 2,5 cm, o krátke manžety (približne 0,6 cm) listy sú kliny, majú pookulyan tip, už viac 5 rezidencií, na malej strane;
 • Dospelé letáky sa vyznačujú svetelným dnom, jasnou zelenou hornou tvárou a publikovali závojom;
 • Počas kvitnutia, na konci pružiny, breza je pokrytá oválnymi a podlhovastými sergetami nie viac ako 2 cm dlhé, každý plod má 2 listov a zdvíhaciu nohu;
 • Ovocné stupnice s úzkou doskou nachádzajúcou sa v strede sú nahé a vo svojich častiach sú verš, váhy na bokoch, kratšie a vzhliadnuté, sa líšia vo forme podlhovastého vajíčka;
 • Ovocné orechy s našuchoreným vrchom vyrastať širokú časť dopredu (nepriamo), krídlami jeden a pol krát viac na šírku ako semená.

Na juhu sa môžete stretnúť aj s podobným stromom, je to breza s červeným, alebo skôr burgundskym a medeným lístiam, až 10 metrov vysoký a korunný objem v 3 m. Táto biróza, ktorá má nemennú popularitu medzi letnými obyvateľmi a vlastníkmi súkromných domov.

Aspekt, Obe skaly nie sú príliš vhodné pre stredný pás s chladnými zimami. Mladé výhonky sú často zmrazené v zime, v dôsledku čoho rastlina nevyrastie do svojej prirodzenej výšky.

Kde rastie?

Yarmolenkovskaya Bereza (Betula Jarmolenkoana Golosk) – Endemická preferujúca určitá oblasť rastu, veľmi obmedzená v jeho oblasti. Strom je distribuovaný vo východnom Pamir, na východnom TIEN SHAN. Jeho vlasť je Stredná Ázia, najmä ALMATY Kraj Kazachstanu.

Malý počet týchto vzácnych stromov rastie v horských oblastiach hrebeňa Terek-Alatau na území Kazašskej republiky. Neďaleko sa nachádza obec Narynkol, ktorá je v podstate izolovaná z civilizácie, vďaka svojej polohe v nadmorskej výške 2 tisíc. m nad morom. Teda, Rozsah červenej brezy je obmedzený listami pozemkov dvoch horských riek – Bayankol a The Tees.

V prírodných podmienkach s chladným podnebím rastie tento zástupca flóry takmer na kameňoch. Pôda pre červené brezy je kamienková – Toto je pôda pozostávajúca z veľkých kamienkových frakcií, ako aj piesku, sutiny a štrku, niekedy hliny. Táto krajina je vytvorená v procese pohybu horských riek, v ich pobrežnej časti.

V súčasnosti toto plemeno rastie na súperiovej časti riečnych dolín s malým obsahom dusíka a humusu. Inými slovami, to sú nevhodné pozemky pre väčšinu rastlín. Avšak aj v takýchto nepriaznivých podmienkach breza, Yarmolenko by mohol ďalej prežiť, ak ľudia, vrátane miestnych obyvateľov, pochopili dôležitosť zachovania tohto druhu.

V súčasnosti je strom vyrobený na červenú knihu, pretože rastlina, ak nie, aby sa na obnovenie zóny jeho prirodzeného rastu, môže navždy zmiznúť z tváre našej planéty.

Príčiny zmiznutia

Hodnota červenej brezy je, že strom môže interferovať so strachom z horských riek a akumulovať v nich akékoľvek, vstupy a pozastavené, vklady. To je dôležité, pretože zásobníky sú zdroje čistej pitnej vody. Okrem, Strom varuje zničenie pobrežnej časti pobrežia v dôsledku vážnych povodní a povodní spôsobených dažďami alebo tavenie snehu.

Birch Yarmolenko má navyše dekoratívny vzhľad a môže byť dobre použitý pre terénne parkoviská, štvorce a súkromné ​​územia. Počet týchto stromov je však katastroficky znížená, a teraz je otázka ich spásy obzvlášť akútna, aspoň s cieľom ušetriť potomkov.

Niektoré faktory viedli k takýmto problémom.

 • V prvom rade sú to prírodné dôvody – Stenová klíma spôsobená dlhým chladným obdobím a vzdialené umiestnenie osídlenia Narynkolu. Z tohto dôvodu, miestni obyvatelia sú nútení zásobovať na palivové drevo sami, a preto strom uvedený v červenej knihe pokračuje podstúpiť nezákonné rezanie. Situácia zhoršuje skutočnosť, že toto plemeno má vysokú horľavosť.
 • Druhé menej vážne faktory smrti rastlín – nedostatok osobitne určených oblastí pre domáce zvieratá domácich zvierat. Populácia stromov by sa mohlo obnoviť nezávisle, ak dobytok pravidelne nejedol mladý prasiatok.
 • Ale najsmutnejší je miestne obyvateľstvo vzhľadom na skutočnú hodnotu vzácnych stromov, ktoré odrezali.

Teraz, s barbarským postojom k jedinečnej brezovej, baykinal lesníctve vytvorené v roku 2004, ale pokuty a iné sankcie neprestanú ľudí z zničenia celých polí tohto stromu. V súčasnosti je to v skutočnosti nie je možné nájsť dospelých, zdravé brezy – môžete vidieť len pne s rastúcimi prasami.

Zostáva len vyzvať verejných pracovníkov a štátnikov, aby zachránili červené brezy z plného zničenia. Nakoniec sa pokúša vytvoriť škôlky na pestovanie Yarmolenkovského breza, Existujú projekty na využívaní dreva pre záhradnícke mestá a dizajn botanických záhrad Republiky. Ale zatiaľ stále vieme veľmi málo o tejto jedinečnej rastline av súčasných podmienkach jeho kultivácie nie je ekonomicky výhodné.

  ale Vedci a jednoduché nadšenci neopúšťajú nádej na obnovenie segmentov tohto stromu. Dúfajme, že budú môcť zlomiť stenu nedorozumenia, a jedného dňa pochopíme, že červená breza je uložená.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár