Flox obsadené: popis, odrody, pristátie a starostlivosť

Medzi mnohými rastlinami, ktoré sa nachádzajú na moderných kvetinových záhonoch, jednoduché, ale v rovnakom čase očarujúce Phloxes nie sú obzvlášť rozlíšené. To však neznamená, že sú nehodí pozornosti – naopak, takáto rastlina určite si zaslúži miesta na akomkoľvek pozemku. Sú nenároční a nevyžadujú veľa starostlivosti. Zároveň takéto kvety vyzerajú veľmi krásne a kombinujú s väčšinou letných farieb.

Zvláštnosť

Popis tejto kvety vyzerá veľmi jednoduchý. Flox naplnené vo výške nedosiahne viac ako 40 centimetrov. Avšak, nižšie rastliny. Stonka tmavo zelená. Majú malé listy, okrem toho majú tvar ovoidu. Dĺžka ich je 3-4 centimetre.

Klasické farebné farebné flox – modrá alebo samo-levanduľa. O niečo menej často sú kvety bielej, fialovej alebo ružovej. Z ich kolegov sa tieto Phlox líšia nielen so tieňom. Majú širšie okvetné lístky, ktoré úhľadne úzkeho bližšie k stredu kvetu.

Kvitnúce tejto rastliny začína v polovici mája a môže trvať až do konca júla. Floxy sú vynikajúce na zostavovanie kytice. Môžu byť kombinované s najrôznejšími farbami a evergreen rastlín.

Triediť

V prírodnom médiu rastú na lúky Severnej Ameriky. ale Odborníci sa dobre vyskúšali a viedli veľký počet druhov tejto krásnej rastliny, ktorá sa môže postarať o takmer každý kút Zeme.

Chattahoochie (Chattahoochee)

Toto je trvalka, ktorá je nízkym kríkom. Listy takéhoto phloxu sú veľmi hrubé, s mierne vyvýšenými kefami. Kvety natreté v levanduľovej farbe.

Táto odroda je taká dobrá, ktorá dokonca udelila ocenenia kráľovskej záhradníckej spoločnosti Veľkej Británie.

Modrý mesiac

Takéto phloxes sú najnižšie. Výška kríka nepresahuje 20 centimetrov. Kvety majú modrú farbu lila; Ich priemer nepresahuje 4 milimetre. Blossom začína na konci mája a trvá asi mesiac. Ale ak Bush rastie na polovicu, bude trvať o niečo dlhšie.

„Biely parfum“

Táto odroda je krásna nízka svetelná rastlina s hrubými bielymi kvetmi. Na jednom stone je možné okamžite vytvoriť niekoľko farieb, ktorých priemer nepresahuje dva centimetre. Výška kríka je 35-40 centimetrov. Ak plánujete tieto Phlox do niekoľkých riadkov, potom krásny biely koberec bude vyzerať čo najviac.

Mraky parfumu

Takáto závod je veľmi často používaná na vytvorenie ROCARS. Kríky sú nízke, až 25 centimetrov. Kvety sú celkom voňavé; Vždy spokojný s vašou jemnou modrou farbou. Priemer nepresahuje dva centimetre.

Prečítajte si viac  Ako propagovať Laptic?

Napriek všetkým jej rozdielom, ktoré sú uvedené vyššie, sú odrody rovnako vhodné na registráciu akejkoľvek lokality.

Ako zasadiť?

Landing floxs na otvorenie grunt – to je v každom prípade veľmi zodpovedná práca. Najprv musíte urobiť miesto. Mal by byť dobre osvetlený. V extrémnych prípadoch fit a polovica. Ale úplne v tieni takéto rastliny nemôžu pristáť, pretože budú vyblednuté a malé. Jar je považovaný za najpriaznivejší mesiac pre vylodenie týchto farieb – počas tohto obdobia bude Phlox schopný urobiť to najlepšie. Môžete to urobiť na jeseň, ale najneskôr do začiatku septembra.

Pristátie by sa malo urobiť na zamračený deň alebo večer. Šírka medzi kríkmi by mala byť najmenej 40 centimetrov. Otvor musí byť dobre vylievajúci a až po úplnom absorbovaní vody, môžete pristáť. Ak je Bush dosť dospelý, potom korene musia skrátiť až 10 centimetrov.

Ako sa starať?

Dokonca aj lenivý ľudia sa budú môcť starať o Phloxes – Rastliny nevyžadujú príliš veľa pozornosti. Hlavná vec je včasná zavlažovanie. Vzhľadom k tomu, kultúra má systémový koreňový systém, musí byť pravidelne napojený, ale nie príliš usilovný. Vlhkosť by nemala byť príliš veľa, z jeho nadmerných koreňov sa môže dokonca ohnúť.

Okrem, Z času na čas by sa mala vyliať pôda okolo kríka. To je nevyhnutné nielen pre pozemok, ktorý sa pozerá úhľadne, ale aj na odstránenie burín tak, aby neboli vyčerpané pôdu. V prípade, že ste to neurobili príliš dlho, veľmi opatrne vymazali. Koniec koncov, ak to urobíte nečinne, môžete poškodiť korene kvetu.

Ďalším dôležitým bodom je kŕmenie. Hnojivá vám umožňujú urobiť bush viac vytrvalý a zvýšiť počet farieb na ňom. V celej sezóne môžete vytvoriť podávače, pomocou minerálnych a organických hnojív.

Napríklad na konci mája môžete kŕmiť Phlox s kvapalinovým riešením kuracieho podstielky. Pomer by mal byť nasledovný: 25 gramov vrh na 1 vedier vody. Feeder môžete opakovať až po 2 týždňoch. Tentoraz však v riešení potrebujete pridať viac potash soli.

Nabudúce sa hnojivo prinesie len v júli. Na to použite konvenčné riešenie. Posledné kŕmenie padá na konci kvitnutia. V tejto dobe stojí za to použiť roztok draselnej soli a fluóru.

V tomto okamihu nerobia žiadne hnojivá obsahujúce dusík, pretože prispievajú k rastu zelenej hmoty, že v zime bude zbytočné.

Niektorí začiatočníci záhradníci veria, že je úplne voliteľné. Takýto rozsudok je však nesprávny. Je potrebné to urobiť, aby ste ochránili krík pred vzhľadom škodcov alebo rôznych chorôb. Orezanie rastlina je najlepšie ihneď po kvitnutí alebo na konci leta. Odborníci odporúčajú prerezávanie spodných vetiev bez toho, aby ovplyvnili vrchol.

Prečítajte si viac  Ako urobiť snežnýmobile z motoblock?

V tých regiónoch, kde sú zima príliš chladno, kríky musia byť dobre. Ak sa to nerobí, potom môžu floxes zmraziť. Ako krycí materiál, môžete použiť suché rašeliny, drevené piliny alebo suché padlé listy. Mulčová rastlina je výhodne po manipulácii s krídlom insekticídmi.

Metódy chovu

Existuje niekoľko možností na chov phloxes. Každý musí byť oboznámený so všetkými.

Deliaceho kríka

Flox šíri veľmi rýchlo vyrastať, pretože taký spôsob reprodukcie záhradníkov používa najčastejšie. Aby to urobilo, stačí vykopať kríky, rozdeliť ho do niekoľkých častí, a potom ich pristáť do jamiek pripravených vopred. V prvých dňoch je potrebné zabezpečiť pravidelné zalievanie všetkým.

Semená

Týmto spôsobom nie je možné šíriť Phlox. Ale ak urobíte všetko úhľadne, je celkom možné uspieť. Stojí však za to, že takýto spôsob reprodukcie môže viesť k strate vlastností odrôd.

Pozrite sa na semená buď v otvorenej zemi, alebo v predplatnom predplatených kontajneroch. Druhá metóda je efektívnejšia – v skleníkových podmienkach, môžete získať oveľa viac výhonkov. Pre pristátie osiva sa používa špeciálny substrát. Mal by zahŕňať rašeliny, suché foliating humus, ako aj jemný piesok z rovnakých častí.

Pomalé semená sú potrebné na začiatku jari do hĺbky dvoch centimetrov. Keď sa objavia prvé výhonky, potrebujete ich každý deň. Už na začiatku mája môžete pristáť hotové sadenice v otvorenom pozemku.

Žiarivý

Obrobok odrezkov sa najlepšie vykoná na začiatku mája. V tejto dobe, stonky už napísali šťavu a plné sily. Stačí strihať výhonok pomocou ostrého noža, a potom ju rozdeľte na dve časti takým spôsobom, že dve uzly zostali na každom. Potom musia byť varené odrezky vysadené vopred pripravenej a mierne navlhčenej pôde.

Na vrchole improvizovaného „obvodu“ je potrebné pokryť filmom alebo sklom. Je potrebné vytvoriť skleníkové podmienky. Doslova o mesiac neskôr sú odrezky dobre fixované a tvoria plnohodnotný koreňový systém.

Prečítajte si viac  Lily Tiger: Popis, odrody, pristátie a starostlivosť

Choroby a škodcov

Napriek tomu, že takéto Phloxes sú nenáročné a v skutočnosti rastú samy, niekedy ich musíte zachrániť z rôznych chorôb. Tu sú najčastejšie.

  1. Korenie. Sa prejavuje v období kvitnutia. Svetelné pruhy sa začínajú objavovať na okvetných lístkoch. V tomto prípade, rastlina potrebuje kopať, a potom spáliť, až kým sa zvyšok kríkov infikovať.
  2. Nafúknutý rosa. Takáto choroba sa najčastejšie objavuje v dôsledku vysokej vlhkosti. Bojovať ho, že stojí za to použiť akékoľvek fungicídy, napríklad „topaz“ alebo roztok furacilínu.
  3. Hrdza – Ďalšie nepríjemné ochorenie, ktoré sa prejavuje vo forme hnedých škvŕn. Následne sa vzťahujú na všetky listy. O niečo neskôr sú úplne stláčaní. Ako prevencia takejto choroby sa môže použiť zlodejská zmes.

A je tu aj veľký počet škodcov, ktoré môžu čeliť floxu podľa chuti. Po prvé, stojí za zmienku nematódy – malé parazitické červy, ktoré sa živia šťava z tejto rastliny. Jeden nematórod môže odložiť viac ako 100 vajec. S ich vzhľadom by sa Bush mal kopať a spáliť spolu s vajcami nebezpečných červov.

Okrem, Floxes milujú slimáky, slimáky alebo obyčajné húsenice. Zvlášť sú nebezpečné počas obdobia rastu mladých výhonkov. Ak sú to húsenice, a práve sa objavili, môžu sa zbierať rukou. Ak bol čas vynechaný, bojovať s ním stojí za to, aby sa na použitie špeciálnych drog, ktoré sa predávajú v ktoromkoľvek príslušnom obchode. S slimákmi alebo slimámi, môžete bojovať s pomocou pascí inštalovaných na listoch alebo pod kríkom.

Použitie v krajinnom dizajne

Flox Spread je dosť krásna rastlina, ktorá je veľmi často používaná v krajinnom dizajne, a nielen na výzdobu záhradných tratí. Floxes sú často vysadené v kvetinových lôžok alebo v záhrade.

Často sú vysadené vedľa ihličnatých rastlín. V tomto prípade vyzerajú veľmi dobre na zelenom pozadí.

Je možné úspešne kombinovať Phloxes a Astrants, as Badhouse a s pestrou molínovou. Okrem toho môžete pristáť niekoľko odrôd PHLOX súčasne. Súčasne môžu byť ich odtiene najrôznejšie.

Zhrnutie, možno povedať, že šírenie Flox je ideálne pre kultiváciu na akomkoľvek pozemku. A ak poskytneme náležite starostlivosť, budú môcť potešiť neuveriteľnú krásu svojich majiteľov počas leta.

Viac informácií o tomto Phlox nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: