Frazere FIR: Popular Creaters, Vybavenie Výsadba a starostlivosť

Ihličnaté kultúry nestratia svoj dopyt z hľadiska používania v krajinnom dizajne. Medzi rastlinami sú populárne k dnešnému dňu zdôrazniť frázu jedľa, pozoruhodný pre jeho dekoratívny komponent a nenáročnosť v starostlivosti.

Popis

Strom sa stal známym vďaka botanike John Frázu a južná časť Ameriky sa považuje za domácu kultúru. Názov jedla, ktorý bol prijatý na počesť svojho objavovania, dátum OCULSE ABIES FRASERI je považovaný za 1811. Rastlina je stálezelená SWIFT Stredne veľkosti, ktorý v dospelosti môže dosiahnuť výšku 10 metrov. Kmeň na priemere stromu bude asi 45 centimetrov. Swerble tvorí kužeľovitú zelenú korunu, ktorej vetvy môžu rásť priamo alebo pod svahom 45 stupňov. Kôra na kufri jedle nemá výraznú drsnosť, zvyčajne je maľovaná v šedej hnedej. V priebehu času sa však na kultúru vytvárajú popraskané a rôzne nezrovnalosti, čo pomáha posúdiť vek ihličnanov. Niektorí záhradníci sa nazývajú jedlom dánskej frázy.

Ihly stromu sú špirálové ihly, ktorej dĺžka bude asi 2 centimetre so šírkou asi 0,3 centimetrov. Zároveň to bude nasýtený zelený, bližšie k farbe tabuľky môže mať Nashey Shades. Na spodnej strane ihiel je zvyčajne prítomný pár strieborných pásiem. Ovocie v jedle sú reprezentované valcovými tvarmi, ktoré sa vyvíjajú vo zvislej polohe vzhľadom na kultúru, ich veľkosť môže dosiahnuť 7 centimetrov so šírkou približne 3 cm. Mladé kužele sú natreté vo fialovej farbe, v procese zrenia zmenia svoju farbu na hnedú. Kultúra je celkom v dopyte, pokiaľ ide o zakorenenie v otvorenom pozemku, preto sa používa na pestovanie v súkromných záhradách a domácich pozemkoch, ako aj v dizajne verejných priestorov, mestskej krajiny.

Prehľad najlepších odrôd

Dnes je Fracera Ryby reprezentované dvoma a pol desiatkami odrôd, Stojí za to zdôrazniť najviac vyhľadávané.

 • Modrá kapota. Dekoratívna kultúra sa odporúča pre jednorazové zakorenenie alebo na pestovanie v zložení s inými ihličnatými rastlinami. Rozmanitosť sa rozvíja veľmi pomaly. Koruna patrí do vankúšových druhov, rastie asymetricky, v šírke zvyčajne dosahuje 3,5-4 metra. Ihly sa vyvíjajú celkom hustí, na koncoch ihiel, ktoré sa výrazne otáčajú, vetvy rastú smerom nahor. Brazy jedľa môžu rásť až 6 centimetrov v dĺžke, farba má hnedé žlté vločky.

 • Brandon Recket. Stupeň je v dopyte po pestovaní v kolíkoch, v skupine alebo jednotlivých kompozíciách v otvorenej pôde. Jedľa nereaguje viac ako jeden meter na výšku, zatiaľ čo šírka korunky môže dosiahnuť 1,5 metra. Croon rastie hrubý, má formu gule. Ihla bude mať sivú zelenú farbu a malú dĺžku, spravidla v jednej sezóne, miniatúrna kultúra môže v priemere pridať veľkosť 3-5 centimetrov. Medzi pozoruhodné vlastnosti odrody stojí za to zdôrazniť svoju zimnú ťažnosť, schopnosť sadenice rozvíjať aj v sektore na polovicu.

 • Franklin. Ďalší dekoratívny trpaslík stupeň Fracera FIR, ktorý je často zakúpený za ROCARY a HEARTER GARDENS. Croon rastliny budú mať zaoblený tvar, vyniká svojou hustou. Povrch ihiel je lesklý, maľovaný v zelenej s strieborným odtieňom. Kultúra rastie v priebehu roka len 5-7 centimetrov. Rastlina je nenáročná pre znaky osvetlenia terénu, kde rastie, ale v úplnom tieni jedle, s najväčšou pravdepodobnosťou zomrie.

 • Prostrata. Stupeň patrí k kultúram s flutterovými pobočkami. Ker nie je zvýraznený svojimi veľkými veľkosťami. Takéto odrody sú spravidla v dopyte pri vytváraní krajinného dizajnu na malých územiach.

Okrem vyššie uvedených hybridov, jedľa podriadeného jedľa, nasledujúce odrody sú v detských škôlkach: \ t

 • Raul je trpaslík;

 • Ciciaky;

 • FASTIGIATA COMPACTA A I.

Pravidlá pristátia

V poriadku, aby závod správne a nestratil svoju dekoratívnu príťažlivosť, pred zakorením požiaru jedľa, je dôkladné vybrať si miesto, kde sa zmestí. V prírodnom prostredí, Evergreen kultúra rastie v horskej oblasti vo vysokej výške, kde prevláda vysoká vlhkosť vzduchu, teplota sa nezvyšuje až do kritických vysokých značiek. Leto bude krátke, a zima – dlhé a s hojným snehovým obalom. Ak je v záhrade dokonale približných podmienok pre voľne žijúce zvieratá, nebude možné vytvoriť, potom je možné ihličnan najlepšie dať do polovice. Špecifické požiadavky na jedľa bude veľkosť pôdy v otvorenej zemi – ihličnan je najvhodnejšia pre rastlinu vo svetle a úrodnej pôde s priemernou kyslosťou a prítomnosťou dobrej drenážnej vrstvy.

Pri výbere výsadbového materiálu stojí za to preferencia kultúr zakorenených do kontajnerov. Pre takéto jedľa neexistujú žiadne obmedzenia času plánovania času, s výnimkou zimy. Charakteristickým znakom koreňového systému jedle je prítomnosť mikroorganizmov na ňom – ​​MIKORIZA. Ich hlavnou úlohou bude pomoc pri asimilácii vody a zvyšku životne dôležitých komponentov z pôdy, ale takýto asistent bez pôdy je extrémne rýchly, takže zakorenená získaná sadenice by mala byť v spojení s hlineným automobilom z nádoby, ktorá Zvyšuje šance na rýchle prispôsobenie kultúry na novom mieste. Pred nástupom jedľa je potrebné pripraviť graf, na to, že pôda v pridelenom mieste musí byť prepnutá, odstrániť všetku trávu unavenú, dodatočne pridať do pôdy trávniku, piesku a rašeliny, ktoré budú pozitívne ovplyvnené v pôde.

Algoritmus FIR FIRE vyzerá takto:

 • Je to vhodnejšie zakoreniť evergreenovú kultúru s príchodom jari, takže semenec má možnosť prispôsobiť sa novým podmienkam v teplej sezóne, ale niektorí záhradníci radšej vykonávať také práce na jeseň, čo neznižuje pravdepodobnosť prežitia rastlín;
 • Pozrite sa na pestovanie jedľa by malo byť vo veľkosti 2 krát viac ako koreňový systém ihličnatého spolu s hlinenou miestnosťou; Pri pripravenom prehlbovaní je potrebné nalejte tretinu extrahovanej pôdy, navlhčite koreňový systém sadenice, aby ste ho usporiadali v strede;
 • Potom rastlina zaspí zostávajúce množstvo Zeme, pôda sa líši, rastlina je hojne navlhčená; V niektorých prípadoch je povolené mulčovať prioritný kruh pomocou kompostu na to.

Ako sa starať?

Pokiaľ ide o následné poľnohospodárske podniky, Frazere Ryby nedoručí špeciálne problémy, takže kultúra je vhodná na pestovanie dokonca neskúsených amatérskych záhrad. Hlavné činnosti týkajúce sa starostlivosti sú nižšie.

 • Zalievanie. V prídavnej vlhkosti bude ihličnatko potrebovať teplo, ako aj v prvých jarných mesiacoch, ktoré budú slúžiť ako ďalší stimul na prebudenie stromu. A v lete je potrebné vykonávať týždenné pružiny koruny, zalievanie sa vykonáva ako pôda sušená.

 • Podriadený. Funkcia FIRE potrebuje každú pružinu, prinášajúce živiny pred položením mulčovej vrstvy do valcového kruhu. Optimálnou možnosťou bude použitie granulovaných kompozícií. Na 1 m2 budú potrebovať viac ako 150 gramov.

 • Mulčovanie a pôdne. Valcový kruh bude vyžadovať uvoľnenie, aby sa zabránilo tvorbe kôry na povrchu vody, ako aj rast unavého trávy. Ako materiál pre mulčovanie bude optimálna možnosť ihly.

 • Sanitárne a dekoratívne orezávanie. Jedľa z prírody bude mať atraktívny vzhľad koruny, takže tvarovacie orezávanie sa vykonáva len vo výnimočných prípadoch. Sanitárny účes pre strom sa však vyžaduje, spravidla sa takéto udalosti vykonávajú s príchodom pružiny, až do pohybu šťavy. Suché časti podliehajú odstráneniu, ako aj poškodené výhonky.

 • Príprava v zime. Kultúra podľa prírody sa vyznačuje dobrou zimnou ťažkosťou, ale rastlina potrebuje spoľahlivé útočisko pred ľavými nárazmi vetra, najmä to sa týka mladých sadeníc. Prvý zimný. Kultúry dospelých po 3 rokoch sa dobre vyvíjajú a prenesú zimu bez dodatočnej ochrany.

Vzhľadom k tomu, rastlina, okrem otvorenej pôdy, sa úspešne pestuje vo veľkých nádobách, stojí za to vedieť hlavné nuansy týkajúce sa starostlivosti o jedľa v takýchto podmienkach.

 • Rastlina môže zomrieť z nadmerného zvlhčovania pôdy a stagnácie vlhkosti v pôde. Takže zavlažujúca kultúra by mala byť mierna. Najlepšie je postarať sa o drenážny systém vopred, ako aj prítomnosť palety. V kontajneroch, zalievanie pod koreňom, okrem toho bude potrebné pravidelne sprejovať korunu vody.
 • Prvé 2-3 sezóny kultúry budú potrebovať ďalšie kŕmenie. Je správne používať skladové kompozície určené na ihličnaté zariadenia.
 • Korunné orezávanie bude musieť len dať akúkoľvek formu. Takáto práca by sa mala vykonávať na jar.
 • Transplantácia plodín vo väčšej kontajneri sa vykonáva najskôr 2 roky.

Reprodukcia

Framera je mrazená kultúra. Semená na ihličnaj sú vytvorené len na dosiahnutie 15 rokov. Výsadný materiál sa odporúča klíčiť do úrodnej pôdy s pridaním rašeliny a machu, udržiavanie vysokej vlhkosti. Vhodné čas na osadenie semien bude jar, niektorí záhradníci ich zasiať na jeseň. Pred zakoreňovaním jari by sa zmontovaný materiál mal podrobiť umelej stratifikácii, najmenej 2 mesiace. Potom je potrebné obsahovať nádrže pri teplote aspoň + 20 ° C, udržiavanie pôdy mokré.

Dôležitý! Zostávajúce metódy získania novej kultúry nedávajú pozitívny výsledok, pretože odrezky nedovoľujú korene aj vo vode.

Choroby a škodcov

Vývoj mnohých ochorení v jedle môže ovplyvniť kolísanie teploty. Je možné zistiť, že rastlina má problémy s klesnou ihlou, ostré kvapky teploty môžu tiež viesť k smrti ihličnatého. Riziko pre Frazere Firuza predstavuje koreňový hnilobu, baktérie sa vyvíjajú v zemi s hojným zvlhčovaním kultúry, ako aj prítomnosť príliš blízko podzemnej vody. Známky choroby budú žlté ihličnaté, rovnako ako šírenie ochorenia hore trupu stromu. Liečba sa uskutočňuje s použitím fungicídov, ako aj odstránenie postihnutých oblastí rastliny. Nebezpečný pre ihličnan bude huby-DROVERIK – typ bakteriálneho hniloby, ktorý ohrozuje koreňový systém, postupne stúpa kultúrou. S takou chorobou, huby môžu rásť v rustikálnom kruhu, postupne biť do trupu, tvoriť prázdnotu v ňom. Kultúra liečba vykonáva nakupovanie fungicídov.

Medzi hmyzu, ktoré môžu poškodiť jedľa, by mali byť vybrané paustickou tick. Je schopný aktívne sa dostať von, zničiť kultúru. Známky porážky s takýmto škodcom bude web a žltosťou na ihličkách. Zničiť Tick, môže byť napájaná vysokou vlhkosťou pomocou metódy posype vpretiek alebo striekaním insekticídom. Vlna môže kŕmiť šťavu z kultúry, v dôsledku čoho ihly v jedle klesnú a suché. Boj s škodcom sa vykonáva skladovacích kompozícií, ako aj preventívnej kultúry ošetrenie medi energickým.

Príklady v krajinnom dizajne

FREARDER FIRE JE ZVÝŠENÝCH ATTRAKTÍVNOSŤOU, VYPLÝVAJÚCE SVETLOSTI, KTORÉ MÔŽE SPOLOČNOSTIKA. Dekoratívne trpaslíkové odrody budú môcť stať skutočnou výzdobou parku v dôsledku krásnej a nádhernej koruny s hustým a zeleným syrom. Skupinové rastliny s použitím Frazrape FIR vám umožňujú vytvoriť atraktívny záhradný dizajn s prísnymi čiarami a šťavnatými zelenými.

Ako sa riadne starať o frázu jedľa, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: