Frekvencia a pravidlá Petunia

V celom lete a začiatok jesene petúnie prosím oko s rôznymi farbami a tvarmi kríka. Pod pádom zostávajú svetlé miesto na kvetinových postele, napriek chladu. A ďalšie zrejmé plus týchto farieb: sú dokonale kombinované s ostatnými a organicky sa pozerajú do kompozícií s ročnými a trvalcami. Avšak, zavlažovací režim sa môže líšiť.

Požiadavky na vodu

Zavlažovanie Petunia sa líši v závislosti od pôdy, počasia, umiestnenia, rastlín veku a niekoľkých ďalších faktorov. K kvalite vody sa požiadavky tiež líšia. Jedna vec je krehká a jemná sadenice a úplne odlišné – kvitnúce kríky v auguste.

Zvyčajne Petunia zasadiť sadenice veľmi skoro: vo februári, takže môžu kvitnúť na konci jari. Seeds Petunia sú veľmi malé, zasiať ich povrchovo a pôvodne strieľa sa podobajú tenké vlákna, ktoré nepravidelné zavlažovanie môže zničiť. Počas tohto obdobia, aby sa ušetrila vlhkosť, sa odporúča pokryť prestrelky s filmom, pričom ho otvorí len pre vetranie.

Semenáčiky sa opatrne zavliekali s použitím vnútornej teploty vody. Chladné je kontraindikované kvôli nebezpečenstvu choroby s čiernou nohou. Chladné teploty v tomto období sú veľmi znížená imunita, Sadenice môžu dokonca zomrieť. Takže voda sa zahrieva v miestnosti a zároveň sa bránia počas dňa. Okrem toho sa zbaví chlóru, nepriateľa rastlín, jeho teplota sa stáva najpohodlnejšou pre petúnové sadenice. Zalievanie plodín najprv starostlivo, Použitie, napríklad pipeta, lekárska striekačka bez ihly alebo postrekovača na striekanie domácich kvetov.

Ako budete rásť, teplota vody môže byť mierne znížená, ale nie viac ako 1 stupeň za deň. Zvýšené sadeníc, zatiaľ čo rastie doma, potrebuje pohodlnejšie podmienky, ako je pristáť v otvorenom pozemku.

Po výskyte 2 prítomných listov vo vode je potrebné začať pridávať okamžité hnojivá. Najlepšie je použiť komplexné produkty, ale môžete sa navýšiť dusík, fosfor, draslík. Spočiatku je potrebné zvýšiť obsah dusíka, pretože rastlina aktívne sa tiahne a stavia zelenú. A pred pristátím sadeníc v teréne by ste mali venovať pozornosť skutočnosti, že petunias dostane dostatok fosforu, ktorý ovplyvňuje vývoj koreňového systému.

V čase vytvrdzovania by sa mali meniť sadenice a teplota zavlažovania. Voda musí byť ochladená. Môžete napríklad nastaviť nádobu s vodou na zavlažovanie na balkón alebo v blízkosti otvoreného okna.

V čase, keď by malo byť pristátie v otvorených pozemných zariadeniach plne pripravené na zalievanie studenou vodou.

Pereénading Petunia, môžu byť napojené s obyčajnou vodou. Ak sa zavlažovanie vykonáva z valca, najprv môžete ohriať vodu na slnku. Ale zvyčajne po určitom čase, Petunia pozoruhodne hovoria na zalievanie studenou vodou z hadice. Avšak, tam sú niektoré jemnosti v závislosti od toho, kde kvety rastú: v pozastavenej kaše alebo na kvetinovom zábere.

Lepšie napojené ráno alebo večer?

Tento postup je najlepšie organizovaný súčasne. Vo večerných hodinách sa nachádzajú a nevýhody. Počas dňa nie je potrebné, aby voda nielen Petunia, ale aj iné kultúry. Najmä Zalievanie na poludnie. Voda v najteplnejšom čase sa odparí intenzívne, a preto nemá čas na únik koreňov a neprináša niektoré významné výhody Petunias.

Okrem toho, malé kvapky vody, ktoré padli na kmeň a listy, hrajú úlohu mini šošoviek, cez ktoré kvety môžu dostať horenie. Koniec koncov, slnko, je v Zenith v lete, je veľmi nebezpečné. Takže zalievanie počas dňa je organizované len ako posledná možnosť.

Veľmi pohodlné na vodu kvetinové postele vo večerných hodinách. Voda impregnovaná vodou zostáva vlhká celá noc. A to znamená, že rastlina sa cíti pohodlne aspoň polovicu dňa (to znamená večer, noc a časť rána), pričom sa užitočné látky z pôdy rozpustenej vo vode. Čoskoro ráno môže byť účinok posilniť, premýšľal o pôde okolo kríkov. Niet divu, že táto metóda sa nazýva suché zavlažovanie.

Hnojivá sú najlepšie dané od večera, ktoré boli predtým rozpustené vo vhodnej kapacite. Tam je ďalšie plus večerné zalievanie. Ak ste napojili hlaveň, voda má čas zahriať, a kvety nemajú stres kvôli teplotnému rozdielu.

V rannej vode môže byť, ak je to možné. Samozrejme, časť vody sa odparí popoludní, takže je potrebné použiť trochu viac vody ako obvykle. ALE Na svete je najlepšie organizovať zalievanie aspoň 2 krát denne. V tejto dobe bude tiež vhodné aj kvapkové zalievanie.

Normy frekvencie a zavlažovania na ulici

Petunia ľahko toleruje krátkodobé sucho, ale zároveň budete musieť starostlivo pozrieť na stav kríkov: skrátenie výhonkov, odstrániť suché listy a kvety. Ale počas sucha je potrebné často vodu všetko, najmä kvitnúce, rastliny a zabezpečiť, aby krajina rehabilitovanej nižšou ako 10 cm.

Ako najlepšie vypočítať normy v závislosti od podmienok vstupu, môžete si prečítať nižšie.

V Kashpo

V pozastavenej kaše, najčastejšie dal Ampel Petunia. Vyzerá to krásne len pod podmienkou, ak je oveľa vyššia ako úroveň Zeme. Takže vodopád z zelených a kvetín poteší hosteska na dlhú dobu, kultúra starostlivosti správne.

Zalievanie kvetín v Kashpo nemusí nie je na rozvrhu, ale keď sa pôda vysuší. Faktom je, že malé korene, ktoré prenikajú celé hlinené auto v hrnci, v neprítomnosti vlhkosti postupne atrofia.

Preto je potrebné v lete nevyhnutné najmenej 2-krát denne, najmä ak sa Kashpo nachádza na slnku.

Aby sa zabránilo sušeniu, pôdna zmes by mala byť moderovaná. Veľmi dobrý pridať pri výsadbe sadeníc v kontajneri nejaký riečny piesok a drvené sphagnum. MOSS Absorbuje prebytočnú tekutinu a potom to postupne dáva rastlinu.

V spodnej časti hrnca je potrebné, aby sa odtok z malých rozbitých tehál alebo štrku rôznych veľkostí. ALE Na povrchu pôdy je potrebné umiestniť akúkoľvek zmes mulčovania. To môže byť humus, mach a iné rastlinné komponenty.

V otvorenej pôde

Po výsadbe sadeníc petunície v otvorenej pôde by to malo byť pokryté slnkom, pretože koreňový systém ešte nie je prispôsobený dodatočnému zaťaženiu. Rastlina sa dobre ochladzuje pred vzhľadom „bažinami“ efekt a odísť tak týždenne bez zavlažovania. Je potrebné, aby sa koreňový systém intenzívne vyvíjal a pri hľadaní vlhkosti sa vytvorili nové korene. Ak budeme pravidelne po transplantácii, potom bez stimulácie, koreňový systém nebude tak rýchlo rásť.

Pre otvorenú pôdu, ako aj pri pestovaní v Caspo, je najlepšie použiť mulčovač.

Ako mulč môže pôsobiť ako organické materiály (piliny a čipy, mach, šupka, kôra vyblednutých stromov, listy) a anorganické (film, čierny Agrofiber, Ceramzit a malý štrk, Burlap). Mulčovacie materiály výrazne znižujú spotrebu vody počas zalievania, pretože pôda dlhá zostáva vlhká. S gramotnou distribúciou mulčovania Petunia nemôžete vodu niekoľko dní. To platí najmä za predpokladu, že hostitelia na dlhú dobu sa nezobrazujú na pozemku.

Ako voda kvety doma?

Petunia – jedna z najbežnejších farieb pre domáce dekorácie, verandu, arbors. Mnohé pestované Petunias na balkóne. Zvlášť veľkolepý vzhľad v tomto prípade Ampel Form. Padajúce dlhé výhonky, hojne zdobené kvetmi, najmä potrebujú byť opatrní.

Po prvé, takže zavlažovanie bolo účinné, hlinené COM pre každú rastlinu by mala mať objem 1,5-3 litra v závislosti od veľkosti kríka. Koniec koncov, rastlina vyvinie koreňový systém od začiatku jari na neskorú jeseň. Preto malé kontajnery v tomto prípade nie sú povolené. Hrniec musí byť drenáž a drenážne otvory. Držať vlhkosť bez vody na vodu nemôže.

V tomto prípade sa výmena vzduchu zníži, zem môže byť tvarovaný a koreňový systém – zomrieť.

Zalievanie kvetov v hrnci potrebujú ako pôdne zrno. V každom kontajneri tento proces prechádza individuálne. Niektoré Kashpo sa nachádzajú na slnku, iní – v tieni. Ak chcete presnejšie určiť stav pôdy, je potrebné znížiť prst pri 3-4 cm vo voľnej zemi. Ak je vlhkosť vo vnútri, je potrebné chýbať, prepad, že petúnie sa nepáči.

Užitočné poradenstvo

Existujú podmienky, v ktorých sa vaše kvety budú cítiť pohodlne na balkóne av krajine.

Do Petunias hojne kvitnú po celé leto, musíte dodržiavať pravidlá a poznať niektoré jemnosti zavlažovania.

  • Petunia miluje hojné zalievanie.
  • Dospelé rastliny (nie sadenice) sú úplne odolné voči suchu a môžu vydržať nejaký čas bez vody. Ale nemali by ste zneužívať.
  • Ak sú prestávky v zalievaní príliš časté, kvitnúce nebudú konštantné a tvarované púčiky padnú. Takže to sa nestane, musíte dať na zem okolo Bush Hustá vrstva mulčovacieho materiálu. Je potrebné vziať do úvahy, že mulč musí byť aktualizovaný alebo posypať asi raz mesačne.
  • Zavlažovanie petúnových sadeníc, ktoré žijú od 3 do 5 mesiacov v podmienkach spoločného mestského bytu, sa líši od zalievajúcich rastlín prevedených na otvorenú zem. Najprv potrebujete vodu len teplotu miestnosti a chlad. Uistite sa, že sa postupne vyskytol pokles teploty vody na zavlažovanie vody.

Ako naliať Petunias, pozrite sa do videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: