Geikhell: popis, odrody, agrotechnika

Geikhella – rastlina odvodená umelo. Jej tvorcovia chceli získať veľkolepú dekoráciu pre dizajn krajiny. A uspeli.

Popis

Geikhella – dlhodobý hybridný získaný prechodom Tiallla a Geihans. Toto je bylinná rastlina pre otvorenú pôdu s hrubými povrchovými koreňmi, flexibilnými stonkami a dekoratívnymi listami, ktoré sa nachádzajú na dlhých rezačkách. Spodnej časti hustých listov a tuhých.

Rastlina dekorácie – jeho rozsvedčené listy, ktorého tvar je podobný javorové listy. Leto Niektoré typy sú uvoľnené malé svetlé kvety. Väčšina kríkov stúpa nad povrchom Zeme nie viac ako polovica metra. Maximálna výška, berúc do úvahy vyčnievajúce nad listom kvetov, 70 cm.

Dizajnéri a záhradkári používajú závod pre hraniciach a zaradenie do kvetinových súborov.

Geikhella sa rozlišuje nenáročnosť:

 • môže rásť na slnku aj v tienivých miestach;
 • nestratí jas farby listov až po mrazy;
 • pokryté snehom, dokonale toleruje silné mrazy až -40 stupňov;
 • nezmizne s krátkym suchom;
 • Nevyžaduje osobitnú starostlivosť;
 • reagujúce na mierne krmivo – zvýšenie veľkosti.

Typy a odrody

Geikhella má obrovské množstvo odrôd, ktoré sa líšia veľkosťou a farbou lístia. Tam sú rastliny so zelenou, červenou, fialovou a inou kvetmi listov. Kvety vo forme zvonov pre všetky odrody malé, zozbierané v predĺžených kvetenstve. Najobľúbenejšie odrody amatérskych kvetov a krajinných dizajnérov sú nasledujúce.

 • „Bridget Bloom“ S jasným zeleným lístím a ružovým a koralovým farbám.

 • Mint Frost – Srebral rastlín nazelenalý odtieň.

 • Butterovaný rum – Caramel-Red Compact Bush. V priemere nie je rastlina viac ako 30 cm, vo výške – približne 15-20 cm. Dobrý rastie v tieni vysokých stromov. Zmení farebné listy z jarnej ryšavky na jeseň burgundsko. Odroda je ideálna pre hranice a zasybáci, v kombinácii s inými odrodami Geehrell, Geraniovcov a hostiteľov.

 • Riedka medová ruža Zvlášť dobré obklopené papraďom alebo inými zelenými krídlami.

 • „Zatmenie Slnka“ (Preložené „Solar Eclipse“) sa objaví v nasýtenom brankovom. Na najviac tipoch vyrezávaných pekných, možno vidieť jemný šalátový rám.

 • „Rosalie“ trochu sa líši v priebehu sezóny. Na jar, listy sú žlté-zelené, do konca letného tmavého greeny sa objavujú s hnedými pruhmi. Výška Koxy – Nie viac ako 45 cm.

 • V Hopchotch Lístie s rôznou farbou – Zo zelenej, dávajúce žlté, oranžovo-červené. A chladič na ulici, čím viac fialovej vo veľkých vyrezaných doskách. Biele kvetenstvo na tenkých stonkách vyčnievajú až 25-30 cm. Kvitnúce dlho, začína v druhej polovici mája, končí na konci júla.

 • „Zlatá zebra“ označuje kategóriu priemeru. Jeho fialové oranžové letáky s jemnými šalátovými hranami sú schopní maľovať inad vegetáciu v každom počasí. Je to naozaj nádherná rastlina, najmä v čase kvitnutia, keď sa objavujú malé snehové biele kvety.

 • „Stop“ V najlepšom svetle sa pozerajú na hnedé pozadie otvorenej krajiny. Zelené dosky maľované požiarmi červenými žilami.

 • Z mosadze lucerna Veľké listy majú červeno-hnedý stred a broskyňový farebný okraj. O akciách dosky pitvajúce hnedasté telá.

 • „Tapestry“ Krásna počas kvitnutia, keď sa pozadie svetlej zelene javí ako jemné ružové guľky kvetenstva.

Stojí za zmienku o takýchto rastlinách Kimono, „KVIK SILVER“, „SWEET“, REDSTERFALLY, „ALABAMA SUNDRISE“. Upozorňuje si mnoho ďalších druhov tohto farebného kríka. Všetky originálne odrody nie sú uvedené, najmä ak sa domnievate, že kvetflowers pokračujú vo svojich experimentoch, stiahnutia nových rôznych typov dekoratívnych rastlín.

Pristátie

Rastlina si zachovala materské nápisy Geihans. Rovnako ako jej progenitor, Geikhell preferuje slabo a neutrálne pôdy. Okrem toho nemá rád konvergenciu. V strednom pruhu Ruska sú kríky vysadené do znečistenej dolomitovej múky s pôdou, v jamkách s drenážnou vrstvou od 3 do 5 centimetrov. Integrované hnojivo sa pridáva do diery pokladnice dreveného popola. Korene Saplings posypeme voľnú pôdu. Je dôležité opustiť otvorenú centrálnu obličky. Na metre štvorcového môžete maximalizovať 12 puzdra.

Hoci Geichera je rovnako dobre pocit na slnku a na polovicu, stojí za to zvážiť preferencie konkrétnej odrody rastlín. Napríklad striebro a iné listy s jemným maľbou je lepšie na osvetlených oblastiach. V tieni žijú dobre puzdrá zelenej alebo malinovej farby.

Vo Veľkej záhradnej záhradnej záhrade je to vhodné, kde je súčasťou dňa, že zdieľa vyššie rastliny.

Starostlivosť

Je ľahké sa starať o rastlinu, nevyžaduje veľa pozornosti, neberie veľa času. V jarnom odrezaní mŕtvych listov. V suchom počasí, potrebujete na vodné kríky. Treba pripomenúť, že nadmerne navlhčená pôda je škodlivá pre Geichell. teda Pri pristátí sa musíte starať o nízke materiály z koreňov dažďovej vody. Kŕmenie sa prakticky nevyžaduje. Je to najprv po pristátí v zemi, môžete urobiť dusíkové hnojivo.

Keďže koreňový systém je nešťastný a periodicky vyčnieva z pôdy, je posypaný vlhkom, zmiešaný s veľkým pieskom z času na čas. Veľké dávky organických rastlín sú kontraindikované.

Povinná operácia rozdeľuje kríky raz za 3-4 roky. To je všetko jednoduché poľnohospodárske inžinierstvo. To je dosť dosť, aby sa rastlina rozširuje dobre a prosím.

Reprodukcia

Reprodukcia závodu sa vykonáva dvoma spôsobmi:

 • Rozdelenie pobrežia;
 • CHERENKOVANIA.

Reprodukcia semien je nemožná. Rastlinné kvety, ale nedávajú plody. Stáva sa to väčšina umelo odvodených odrôd.

Divízia

Divízia Busha vyžaduje pravidlá agrotechnológie. Operácia sa vykonáva raz za 3-4 roky. Ak sa to nerobí, Bush je tŕň a stráca príťažlivosť:

 • Stonky sa vytiahnu;
 • Top suché suché.

Najlepší čas na rozdelenie – začiatok tretieho štvrťroka roka. Je to v tomto čase, keď kvet zastaví, a korene začínajú rásť. Druhá polovica júla – začiatkom augusta je najvhodnejším obdobím pre reprodukciu Geehrella. Na konci leta, dosť času na koreňovanie nových formácií pred zimným chladom.

Použité Bush:

 • korene sa dôkladne umyjú;
 • Odrežte sušené procesy;
 • Rozdeľte sa do niekoľkých častí, po zdravých obličkach na každej časti.

Vzdialenosť medzi priľahlými pristátiami asi 20-30 centimetrov. Malé časti sú zasadené v hrnciách a v pôde sú umiestnené s už pestované a posilnené.

Žiarivý

Pre chov s odrezkami vyžadoval mladé výhonky. Objavujú sa na jar. Niekde na začiatku apríla môžete začať chov. Nové výhonky rezané a umiestnené do plavidla s vodou, klenutý koreň. Na vytvorenie koreňov sa vyžaduje viac ako mesiac. Po výskyte koreňov sa rastlina pohybuje do nočníka s nutričnou zmesou.

Z nádoby do zeme, transplantácia Bush potom, čo začne aktívne rásť, pretože sa objavia nové listy. Návykové na nové miesto prechádza ľahko. Ak bolo pristátie na trvalé miesto vykonané krátko pred začiatkom chladného počasia, je potrebné zakryť buď slamou alebo zálivom a padlými listami alebo pozorovaním materiálu.

Choroby a škodcov

Geikhella sa vyznačuje odolnosťou voči väčšine chorôb. Môže byť ovplyvnený takýmito malým kúskom ako svetlé miesto a pleseň. Infekcia sa prenáša z rastlín v blízkosti a v odmeňovaní pečenia pôdy. Z pulzného rosy, vyjadrené vo forme bielych formácií na listoch, eliminuje striekanie fungicídov.

Ak je lístie rozpustené hnedými škvrnami, znamená to, že sa objavil utopené škvrny. Ailment spravidla spôsobuje konvergenciu dlhodobých dažďov a vysokých teplôt vzduchu. Kombinácia, že môže prípravky s medenou. Niekedy svetlé slnko vedie k popáleniu listov. Toto sa dá vyhnúť zvýšením zavlažovania ráno alebo večer v najhorúcejšom počasí.

Krmivo šťavnaté štíhle. Hmyzu slzných otvorov, zanechávajú nevzhľadné belavé stopy za nimi. Vystrašiť škodcov pod kríkmi nalejte hydratované vápno. Najväčšia účinnosť sa dosahuje s rozptylom počas aktivity hmyzu – ráno a večerné hodiny. Z primárnych prostriedkov je vhodný na vaječný plášť. Pokrčený a rozptýlený na zemi, stáva sa neprekonateľnou prekážkou pre chát na ceste k šťavnatému „tabuľke“.

  Poškodenie koreňov aplikuje furridges. Sušenie hornej časti rastliny povie, že hmyz sa živí na svojich koreňoch. Weevil opustí stránku, ak je pôda okolo kríkov posypaná pilinou v Creolain. Na prípravu „medicíny“ bude potrebovať dvojicu kavilínových lyžíc na klesaný vodný vedro. Ďalší spôsob, ako sa zbaviť Weevil, je horčičný prášok. Jedna polievková lyžica sa rozpustí v litri vody a striekajte všetky rastliny.

  Správne vybrané kríky Geichella vyzdobí akúkoľvek záhradu. Milovníci rodiny stále viac využívajú rastlinu, aby poskytli svoje časti jedinečného kúzla. Početné typy jasných lístkov vám umožňujú vytvoriť najviac bizarné a originálne kompozície.

  O tom, aký rozdiel medzi Geikhera a Geichellah, vyzerajú ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár