Geraniová lúka: Popis odrôd a zvláštnosti

Geraniová lúka – sofistikovaná jemná rastlina s modrou, fialovou, modrou, fialovou a ružovými kvetmi. S MET MET POLYAA S Geraniom na lúke je nemožné, aby sa z nej nadšol nadšený. Dobré nielen krehké kvetenstvo, ale aj vzorované vyrezávané listy na elegantných stonkách. Rastlina miluje hojnosť svetla, okrem oblastí a lúk, možno nájsť na solárnych lesoch rád, hranách, na rozlohy vidieckych krajín.

Geraniová lúka je nižšia v pompoch a jasnosti s dekoratívnymi odrodumi, ale jej záhradníci stále rastú na svojich stránkach, vyhodnocujú kultúrne liečebné vlastnosti.

Všeobecný

Závod patrí do rodiny Geraniovej, miluje mokré a stredne mokré pôdy. V závislosti od nasýtenia pôdneho krytu rastie vo výške 20 až 80 centimetrov. Koreňový systém je silný, stonky sú jednoduché, opelené krížovou cestou. Geranium kvitne v júni a júli a ovocie v auguste a septembri. Jej ovocie obsahujú semená a vyzerá ako zobák žeriavu, takže v ľuďoch sa tráva nazýva tráva … Geranium je preložené z gréckeho – „Zhuravlik“, ale Bulhari dali meno „Zdravie“ pre svoje liečebné vlastnosti.

Geranium ako liek aktívne sa aplikuje z XVI storočia. Ako suroviny využívajú trávu, zozbieranú počas kvitnutia a odišky zozbierané na jeseň. Moderní chemikov v zložení rastlín našli množstvo užitočných stopových prvkov, vitamínu K, keratínu, éterických olejov, kyseliny askorbovej.

Obsah tanítu v sušených odhromoch je 30%, v tráve – 15%. Je to táto tantinávna kyselina, ktorá dáva čaj, ktorý sme tak zvyknutí na pitie, tartness a vôňu. Tanín je cenný s antibakteriálnymi, protizápalovými a hemostatickými vlastnosťami, pochádza z tela solí ťažkých kovov a toxínov. Tak, že je to krehký pôvabný kvet ukázal byť Skutočný „lekára“ podľa prírody.

Odrody

Na základe Gerani Lugovoy boli záhradné odrody tejto rastliny chované, ktorý dávame v texte. Pristátie a starostlivosť o nich sú rovnaké, môžete si vybrať akýkoľvek druh platovej triedy a odvážne na vašich stránkach.

 • „Purple vtáky“. Krásna a úplne nenáročná, odolná voči mrazu, ktorej výška dosiahne jeden meter. Má veľký svieži kvet od 7 do 10 centimetrov v priemere. Formuláre hromadných kríkov. Môže byť zasadený ako jediná rastlina alebo nastavená na iné farby na kvetinovej posteli ako spoločník. V každom prípade poteší svoje svetlé modré a fialové kvetenstvo. Celé leto – od júna do septembra.
Prečítajte si viac  Aký je pneumatický bar a kde sa používa?

 • „FOCUS POTUS“. Svetlo-milujúca a vlhkosť-milujúci trvalka s skráteným odrezkom. Kvety majú fialovú farbu s levanduľovým odtieňom, bylinnou časťou rastliny – nasýtený tmavý fialový tón. Geranium dosahuje 40 centimetrov na výšku, kvitne v júni až júli Lush Bush, ale nie vždy stabilný. Chov delenie Bush po kvitnutí.

 • „Laura“. Peňažná veľmi krásna rastlina s bielymi plnými kvetenstvami a oprávníkmi. S jeho jemným kúzlom je Geranium úplne nenáročný. Vo voľnej forme sa nachádza v lúkach, v horách, na brehu zásobníkov a riek. Rastlina tvorí malé čisté kríky.

 • „Splish Splash“. Vytrvalý hrudník s skráteným odrezkom. Široko otvoril veľké kvetenstvo hnavnej bielej alebo modrasté-bielej farby s postriekaním na lístkoch. Používa sa v mixéri a jediné pristátie.

 • „Perf Gost“. Názov je preložený ako fialový duch. Je to vzácna, úžasná odroda s krásnymi vyrezávanými čokoládovými fialovými listami, ktoré prichádzajú do kontrastu s bielymi jemnými kvetmi. Geranium rastie až 50 centimetrov vysokých, pohľady od júna do októbra.

Pristátie

Výber miesta pre Gerani, mali by ste vedieť, že potrebuje priestor a ide dobre. Rastlina miluje plodnú slabosť pôdy. Väčšina odrôd uprednostňuje slnečné miesta, umožňujú malý tieň a miernu vlhkosť, a len niektoré druhy súhlasia, že žijú v suchých tieňovaných podmienkach.

Pri pristátí žalania by mali brať do úvahy dobrú drenáž pôdy, takže neexistuje stagnácia sedimentovej vody. S zavlažovaním počas starostlivosti by ste to nemali preháňať.

Umiestnite kvety po mrazoch, na samom začiatku jari, v dobre nebezpečnej pôde. S náležitou starostlivosťou sa rastlina kvitne do jesene.

Zvážte každý krok pestovania geraniínu:

 • Najprv vyberte príslušné miesto a sú určené časom;
 • Postele skok a explodujú spolu s kompostom;
 • Vo vzdialenosti 30-50 cm Urobte toľko vybrania, koľko sadeníc sa pripravuje;
 • Každé vysadenie je inštalované vertikálne, zaspíte zem a mierne tamper;
 • Jemne zavlažovaný geranium, snaží sa spadnúť pod drieku, a nie na bylinnej časti rastliny.

Starostlivosť

Závod je nenáročný, ale ak ste sa o to postarali, bude poďakovať svieži a dlhým kvetom.

Prečítajte si viac  Hraničná georgina: druh, pristátie a starostlivosť

Na zalievanie čokoľvek nové, aby nepridali. Tvorcovia žuvania milujú miernu vlhkosť, to znamená, že musíte sledovať, že Zem nebráni, ale aj stagnácia vody nemôže byť povolená. Izba Geranium je lepšia, že nie je sprejovať z práškových prostriedkov, ale opatrne vodu korene.

Organické a minerálne hnojivá zadajte každú jar. Kŕmenie sa stane stimulátorom rastu rastlín, ovplyvní hustotu kríka.

Napriek tomu, že Lúka Geranium – divoká krása, susedstvo s burinami nebude prospech. Nasleduje to, rovnako ako akúkoľvek inú záhradnú kultúru. Je lepšie robiť v máji, keď rastliny ešte nie sú pokryté aktívnym listnatým obalom.

Po vegetačnom období by mali byť suché prasiatka odstránené, aby sa umožnili mladým výhonkom prejsť pružinou. Geranium môže byť dokonale zimovanie a nemusí pokryť. Ale niektorí záhradníci ho stále odstránia z otvorenej pôdy a visia na zimných koreňoch smerom nahor, výber miest na verandach alebo v prístreškoch, kde teplota vzduchu nepresahuje +8.15 stupňov. V zime sa pozerajú na korene, ktoré nie sú swam, pravidelne ich hydratujú.

O tri roky neskôr by mal byť rastlina rozdelená a vylodiť na novom mieste. Tak sa dodávajú s dekoratívnou izbou Geranium.

Reprodukcia

Hľadáte Geranium rôznymi spôsobmi: s pomocou odrezkov, semien alebo procesov. Ale najvhodnejšie rozdeliť rastlinu. K tejto metóde sa uchyľujú, keď žuvacie výhonky a je čas na transplantáciu. Pôda na novej sekcii je pripravená vopred, kvapkajúca, shry a krmivá.

Drsť ťažšie k semenám, mali by byť vopred na mokrej tkanine. Keď začínajú ohovárať, sedí v rašelinových okuliaroch, piesku a humusu pridávajú do pôdy. Nie všetky semená sa môžu vyliezť, takže sú umiestnené v jednom pohári od 2 do 5 kusov. Výsadba kontajnerov položil na slnečnú stranu a pokryté celofánom.

Je potrebné dodržiavať tak, aby sa Zem riadila. Keď postrekli robia cestu z pôdy, celofán sa čistí. Prettakované rýchle výhonky sú transplantované do zeme.

Ak chcete poslať proces geranium, vyrábať vopred, za pár týždňov, kruhové rezy. Oddelené od materského kríka, procesy sú celkom dobre root a začnú pestovať nezávisle.

Cheeseelover sedí s odrezkami na jar alebo na jeseň, v rovnakom čase prerezávania rastlín. Ak chcete naplánovať reznice, miesto by malo byť zvolené slnečné, dobre vyhrievané. Potašové hnojivá pomôže rastlinu rýchlo a v budúcnosti, zaobchádzajte s aktívnym kvetom.

Prečítajte si viac  Okrúhle bazény: Čo sú lepšie ako pravouhlé?

Choroby a škodcov

Najčastejšie sa nadmerná vlhkosť stáva príčinou závodu, ak je teplota vzduchu skôr teplá, začínajú množiť patogénne mikróby a iné parazity. Chewper podlieha rôznym typom chorôb.

 1. Hniloba. Toto je hubové ochorenie postihujúce koreňový systém. Postihnutá rastlina je pokrytá svetlom raidom a vyzerá ako prístrešok cobweb.
 2. Huba botritídy. Geranium oslabuje a prebudí nadol, na stonkách sú vytvorené hnedé škvrny, a na listoch sa nachádza čiastočné umieranie krytu.
 3. Bakteriálne infekcie. Dôvod reprodukcie mikróbov v podmienkach teplej vlhkosti. Listy sú pokryté škvrnami a začínajú vyschnúť z okraja. S procesmi bežiacimi procesmi stráca závod celý celý decidálny kryt a vyblednuté.
 4. Vírusové ochorenia. Chewper je pozoruhodná vírusová flóra. Rastlina je pokrytá škvrnami, prestane rásť a nakoniec vyblednuté.
 5. Edém. Upravené bubliny s tekutinou na trávnatej časti Gerana pripomínajú opuch. Keď sa praskne, dotknuté miesto získava hnedý odtieň. Pacientová rastlina zmení žltú a odvráti sa. Choroba môže ovplyvniť počas svojho pobytu za podmienok vysokej vlhkosti a znižovania teploty.
 6. Škodcov, ktoré napadnuté geranium TLL, BLOCK A COLOR TRACK. Stabilné teplo môže spôsobiť invázie parazitov. Pacientová rastlina by sa mala aktívne opláchnuť roztokom aspirínu (jedna tableta na 8 litrov tekutiny), potom lieči inkscídne lieky.

Dobrá starostlivosť o rastliny možno považovať za prevenciu svojich chorôb.

Zavádzanie

Ako liečivá surovina v žuvaní je všetko cenné: tráva spolu s kvetmi a odnože. Ale zbierať ich v rôznych časoch. Pozemná časť je rezaná počas obdobia kvitnutia, keď rastlina pošle všetky jeho užitočné vlastnosti, pošle kvety a mladé letáky.

Rhorómy sa zbierajú na jar alebo jeseň, keď Geranium vybledne a netráti väčšiu moc na udržanie čerstvej zelene a všetky užitočné vlastnosti sa sústreďuje v koreňovom systéme.

Ako vidíte, Geranium Loadow nás môže potešiť nielen vo voľnej prírode, ale aj v záhradných miestach. Jej úžasné liečebné vlastnosti môže byť dôvodom na chov tejto krásne rastliny v jej záhrade.

O používaní, ľudových metódach liečby a kontraindikácií na použitie geraniových lúky, pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: