Gladiolus nie je kvet: príčiny a metódy na ich odstránenie

S príchodom tepla v záhradných miestach Bloom Beautiful Gladioli. Táto kultúra sa považuje za nenáročnú, v súvislosti s ktorou je veľmi populárny medzi detaktmi z celého sveta. S týmito farbami sú však niekedy problémy. Pokúsime sa zvážiť možné dôvody, ktoré zasahujú do plného kvetu Gladiolu.

Keď kvet?

Gladiolius sú podmanivé, statické kvety. Sú zahalení v halo tajomstva a okolo nich je veľký počet legients. Rodisko elegantnej rastliny je považovaná za horúcu Afriku. Moderní chovatelia sú asi 5000 odrôd gladiolov.

Táto rastlina rastie z žiaroviek. Obdobie kvitnutia závisí od rôznych rastlín. Napríklad, skoré rysy sú spokojní s ich úžasnými púčikmi 60-70 dní po pristátí (tento rok). Pokiaľ ide o stredné a neskoré druhy, spravidla začínajú kvitnúť po 80-100 dňoch.

Niekedy gladiolus (alebo šinters) odmietnuť potešiť svojich majiteľov s krásnymi kvetenstvami alebo poháňami – príliš malé a nudné. Existuje mnoho dôvodov. Pochopme si.

Prečo nie sú žiadne kvety?

Skúsení záhradníci vyčlenila niekoľko dôvodov, prečo kvitnutie gladiolus „brzdy“.

Kvalita Lukovitz

Nákupom starého a slabého výsadbového materiálu, záhradník to robí v smutnom obrázku: kvety neboli včas kvitnúť. V prvom rade je dôležité si vybrať odrody a odrody, ktoré sa môžu prispôsobiť klimatickým podmienkam vášho regiónu. Stojí tiež za zváženie, že niektoré odrody môžu relaxovať niekoľko rokov po prvom kvitnutí, akumulovanú silu. Hovoríme o holandskom gladiolus. Ďalším dôležitým bodom: Zber materiálu sami, záhradník je povinný dodržiavať všetky pravidlá pre skladovanie žiaroviek a nezabudnite na starostlivý výber. Inak by kvitnutie gladiolov by nemalo čakať.

Nesprávny výber miesta

Táto rastlina je veľmi milovaná slnečnou farbou, ale je lepšie ju skryť pred nebezpečným popoludňajším slnkom. Maximálne osvetlenie musí byť prítomné ráno a večerné hodiny. V tieni Gladiolus je nepravdepodobné, že by ste sa radovali s sviežou kvitnutím alebo púčiky budú malé a bez života. Obzvlášť potrebná sú stredné a neskoré odrody gladioli. Plot pre pristátie je lepšie vybrať si otvorené a svetlé. Avšak, chrániť krehký kvet zo silných bustovacích vietorov je stále stojí za to.

Ďalším dôvodom, prečo gladiolus neuvoľní šípku v prvom roku – stav pôdy. Pôda, ktorá neprenáša čerstvý vzduch, nepriaznivo ovplyvňuje vývoj koreňového systému rastliny. V dôsledku toho sa zvyšuje riziko gladiolusovej choroby alebo iných infekcií. Niekedy Gladiolus nedáva šípku, pretože bol zasadený príliš blízko rezidenčných priestorov. Ďalším dôležitým bodom: Gladiolusy nerastú na jednom mieste viac ako 2 roky.

Prepätovníctvo tohto typu dekoratívnych rastlín je potrebné zmeniť zloženie pôdy. Napríklad, ak sa kvety usadili v Chernozem, potom nasledujúce pristátie je vhodná pôda.

Porušenie technológie výsadby

Dôvodom nedostatku kvetov na rastline leží v nesprávnom procese výsadby. Niekedy záhradníci robia množstvo chýb.

 • Vo väčšine prípadov je to spôsobené kvalitou pôdy. Scothers dávajú prednosť vzduchom priepustné, vypúšťané pôdy bohaté na dôležité mikroelementy a minerály. Príprava pôdy sa začína vopred (v jesennom období). S príchodom tepla sa pôda znova vystrašila a vyčistená burinami a tiež vykonala potrebné hnojivá. Ak sa pôda nie je správne pripravená, potom jeho chudoba povedie k nedostatku kvetov.
 • Nadmerné prehlbovanie LOCKER tiež ovplyvňuje proces kvitnutia. Cerrid s obličkami by mala zostať na povrchu zeme. Nadmerne hlboko dobre oneskoruje rozvoj rastliny. Okrem toho, nežiaduce pristátie na jednej stránke mladých a dospelých žiaroviek. Najnovšie jednoducho opýtajte mladých.
 • Tiež nepodlietajú v gladiolusoch v nadmerne navlhčenej pôde (napríklad v období dažďov). Existuje možnosť, že prebytočná vlhkosť povedie k smrti žiaroviek. Neskúsení záhradníci Je dôležité pochopiť, že výsadba žiaroviek v nečinnej pôdy povedie k ich smrti. Teplota pôdy by nemala byť nižšia ako +10 stupňov.
 • Nie je povolené blízke pristátie. Vzdialenosť medzi inštanciami by nemala byť nižšia ako 20 cm.

Zlé podmienky pre rast

Gladiolus sú známe svojou nenáročnosťou a nevyžadujú starostlivú starostlivosť. Nováci však často umožňujú rozšírené chyby.

 • V prvom rade hovoríme o súkromnom zalievaní. Skump Skajniki prirodzene potrebujú hojnú pôdnu vlhkosť. Napriek tomu je mimoriadne nežiaduce umožniť stagnáciu vody, pretože záblesky žiaroviek sa začne hniť.
 • Zriedkavé zalievanie je tiež zničené pre podmanivý kvet. Ak bol povrch pôdy pokrytý kôrou, potom pôda potrebuje vlhkosť.
 • Pokiaľ ide o orezávanie, na jednom kríku by mal byť ponechaný od 3 do 5 listov, takže žiarovky dostanú všetky potrebné látky. Inak bude v budúcom roku blufovať.
 • Ďalším dôvodom, prečo gladiolusy nedávajú šípku, je absencia kŕmenia. Ak záhradník nemal čas, aby sa hnojivo okamžite po výsadbe rastliny, potom by ste nemali čakať na krásne kvety na pozemku.
 • Okrem toho, niektoré pokračujú, aby sa dusík počas kvitnutia. Tento postup je zakázaný, pretože púčik sa môže zasadiť, neotvorte sa.

Nezabudnite na pôdnu voľbu. Nedostatok kyslíka bude viesť k smrti kroviny.

Škodcov a chorôb

Žiadna rastlina nie je poistená proti poškodeniu z dôvodu chorôb alebo útokov škodlivého hmyzu. Gladiolus nie je výnimkou.

Fusarióza

Na zasiahnutej týmito chorobami krovia spomaľuje rast koreňového systému a listy. Ak sa ochorenie vyvíja v júli – august, lístie nemôže dlhú dobu zmeniť tieň, zmení sa žltou s príchodom jesenného chladu. Na postihnutých žiarovkách sa objavujú hnedé škvrny. Choré kríky žiaduce zničiť. Vývoj takéhoto upozornenia prispieva k zvýšenej vlhkosti pôdy alebo naopak, sucho.

Výletné

Malé chyby sa schovávajú v budoch a kŕmia ich šťavou. Choroba sa prejavuje nasledovne: Kvetenstvo Zmeňte tieň na najjasnejšej, potom žltej a nakoniec. Parazity, spravidla, útočia na závod na konci augusta.

Drôtový

To sú škodcovia-červy, ktoré žijú pod zemou a ohromujú žiarovky Gladiolus. Souse ker nemá šance, aby potešil záhradník s jeho kvitnutím.

Tipy pre špecialistov

Chrániť rastlinu od útoku parazitov a rôzne choroby sú celkom možné. Na to stačí preventívne opatrenia. Napríklad je dôležité, aby ochrana proti fusarióze splnila niekoľko pravidiel:

 • zasadené kvety do teplej pôdy;
 • Nepreháňajte s zavlažovaním;
 • voľné pôdy;
 • včas, aby sa hnojivá (dusík, fosforu-potash).

Všimnite si, že je dosť ťažké vyrovnať sa s touto chorobou, takže pred výsadbou je žiaduce odolať žiarovkám v „Fundazola“ roztoku (0,2%) počas 20-30 minút.

Z škodcov, ktorí sa dostali na nájazdy počas vegetačného obdobia „Aktar“ alebo „Actellik“. Spracovanie opakovania po 2 týždňoch. Len v sezóne, stačí držať 4-5 preventívne udalosti. Chráňte vykopané žiarovky v zimnom období: Purifikovaný pestovací materiál sa ponorí do roztoku „Carbofos“ (3%). Potom dôkladne umyté a sušené. Zo Wireman je dosť na to, aby priniesol liečivo „ochranu“ (10 ml).

O tom, prečo gladiolus nekvitne a čo s tým robiť, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár