Hodnota bazéna: funkcie a typy

Veľký počet ľudí, ktorí žijú vo svojich vlastných domoch alebo chate snívajú o vlastnej nádrži. Vytvorenie bazéna je dosť nákladné vo finančnom pláne, pretože to, čo si každý môže dovoliť plniť svoju túžbu. Ale je možné ho urobiť na mojej stránke a vlastné. TRUE, spoľahlivosť takéhoto dizajnu bude závisieť od hmotnosti faktorov a charakteristík. Jeden z nich, ktorý by sa mal venovať pozornosť, je hydroizolačný bazén. Správne vykonané izolácie z vodnej misky bazéna poskytne príležitosť, aby sa takáto konštrukcia spoľahlivá a zvýšila jeho trvanlivosť.

Zvláštnosť

Malo by byť povedané, že žiadny bazén nemôže urobiť bez takýchto vecí, ako je hydroizolacia. Bez nej to bude len betónová jama v zemi. Prítomnosť povlakov, ktoré chránia steny z vlhkosti, umožňuje dosiahnuť určité účely.

 • Rezervoár. Bazén je nádoba s veľkým množstvom vody, ktorá má pomerne vážny tlak na steny tohto dizajnu. Samozrejme, voda pod tlakom bude hľadať akýmkoľvek spôsobom. Aj keď hovoríme o malej medzere. A ak bude hydroizolácia vykonaná nie veľmi vysoká kvalita, určite nájde takú medzeru.

 • Ochrana dokončovania. Ak bude keramika dlaždice použitá na vnútorný dizajn kapacity bazéna, potom by sa malo obávať, že základňa, kde sa bude prilepený ako čo najviac. Samozrejme, takýto povrchový materiál má určitú odolnosť voči vystaveniu vody. Ale absencia hydroizolácie jednoducho zlomí priľnavosť s lepiacou kompozíciou, pretože dlaždice jednoducho zmizne.

 • Ochrana základne z betónu. Dobrý betón, z ktorého sa zvyčajne vykonávajú rôzne hydraulické štruktúry, by mali byť vynikajúce na prenášanie dlhodobého kontaktu s vlhkosťou. Ale pomocou hydroizolačných zmesí vytvárame ochranu, ktorá umožňuje výrazne zvýšiť trvanlivosť vyrovnávacej vrstvy a samotného betónu. Mimochodom, malo by sa tu povedať, že aj tá dobrá vodotesnosť nepomôže, ak je technológia vytvárania betónových stien rozbité a použil sa materiál s nízkou kvalitou. Keď sa kontajner začne kolaps – otázka času.

 • Ochrana vonku. Vonkajšia hydroizolacia je vyžadovaná týmito prvkami dizajnu, ktoré sú umiestnené pod úrovňou zeme. To nebude zabezpečiť iba betónovú ochranu pred infiltráciou podzemných vôd s rozpustenými vrstvami, ale tiež sa stane ďalšou vodnou bariérou, takže zem nie je vlhký okolo obvodu.

Všeobecne platí, ako sa dá zabezpečiť, hydroizolácia bazéna má množstvo funkcií a nie je možné ho zanedbávať. Čím lepšie je to hotové, bude to lepšie pre celý dizajn.

  V neposlednom rade je to zabezpečené pomocou vysoko kvalitných materiálov.

  Preskúmanie druhov

  Malo by sa povedať, že hydroizolacia bazéna je iná. Stáva sa napríklad dva typy:

  • valcované;
  • Žiaruvzdorný.

  V prípade posledne menovaných sa jej uplatňovanie vykonáva na základe toho, čo bolo vopred veľmi dobre pripravené. Tento typ hydroizolácie je umiestnený na vnútornej strane zásobníka.

  Ak hovoríme o valčeku, zvyčajne sa používa na vonkajšie hydroizolačné práce. Nevýhodou valcovaných materiálov je, že nie sú veľmi dobre spojené s nátermi rôznych typov. Kvôli tomuto, po položení materiálu švu je potrebné variť a zdvihnúť hrany na pripojenie s hydroizolačným činidlom betónových misiek.

  Hydroizolácia je tiež interná a externá.

  Vnútorný

  Ak hovoríme o takomto type hydroizolácie, potom je potrebné chrániť tieto konštrukcie z vody, ktorá bude vo vnútri.

  Ak sa bazén vykonáva v nejakom stave budovy alebo miestnosti, potom to bude stačiť len na to, aby to bolo. Tento typ hydroizolácie je vytvorený celý rad požiadaviek.

  Materiál, z ktorého sa bude vykonať, musí spĺňať tieto požiadavky: \ t

  • majú vysokú pevnosť a elasticitu;
  • byť šetrný k životnému prostrediu;
  • Nezrúhliť sa z účinkov ultrafialového materiálu;
  • byť odpudzujúci vodou;
  • majú zvýšené charakteristiky adhézie;
  • dobré odolať zničeniu;
  • majú odolnosť voči hydrostatickému a dynamickému typu.

  Okrem toho, vnútorná hydroizolačná vrstva, ktorá je pod dlažbou, musí byť čo najužívajúca. Všetky zadané kritériá zodpovedajú membráne, penetrujúcemu tmelu a tekutému kaučuku. Je to t23 hydroizolačný materiál, ktorý bude najlepšie položený pod dlažbou.

  Exteriérový

  Ak hovoríme o vonkajšej hydroizolácii, potom sa na to používa bežecký alebo obyčajný film.

  V niektorých prípadoch sú steny bazéna zvonku jednoducho podvedené bitúmen, ktorý bol predtým roztavený na oheň.

  Pravda, špecialisti neodporúčajú použitie tohto typu materiálov z nasledujúcich dôvodov.

  • Ruberoid a film pri umiestnení vytvorených spojov. Nie je možné ich nemožné lepiť, pretože to, čo švy začínajú plynúť časom. Stáva sa príčinou zničenia stien bazéna, po ktorej bude vnútorná hydroizolacia s dlaždicami.

  • Slabá elasticita takýchto materiálov – Ďalšia chyba. Zmršťovanie s kvapkami pôdy a teploty majú negatívny vplyv na rezervoár vo forme rozšírení a malých pohybov. A to sa stáva príčinou vzhľadu na neeelastických materiáloch prestávok a trhlín.

  • Tieto materiály majú extrémne malú aplikáciu. Film môže byť zastavený najviac 10 rokov a basume-založené rafinérie a tmelu založené na bitúmene niekde po 20 rokoch. To znamená, že po tomto čase bude bazén potrebovať kopať a vykonávať hydroizoláciu.

  • Film, grugeroid a bitúmen sa veľmi rýchlo začnú chlopne z stenách bazéna vyrobeného z betónu. Dôvodom je to krehká spojka, ktorá v tomto prípade nemôže byť trvanlivá. Takáto hydroizolacia bude musieť byť stlačená do nádrže na misku, ktorá vedie k veľkým finančným výdavkom.

  Všeobecne platí, ako sa uistiť, že je lepšie používať drahý externý typ pre hydroizoláciu, ale najkvalitnejšie materiály. Napríklad membrány, hlboké penetračné kompozície alebo tekutý kaučuk.

   Ochrana tohto typu bude účinne vykonávať svoju funkciu asi pol storočia. Hydroizolácia môže byť dvojzložková, vyrobená z dvoch uvedených materiálov. Potom dostane ďalšiu spoľahlivosť.

   Extrémne nežiaduce pre hydroizoláciu aplikujte tekuté sklo. Keď zamrzne, tvorí tuhý film, z dôvodu, ktorý otázka praskania vrstvy takejto hydroizolácie v dôsledku rozdielu teploty je len otázkou času.

   Klasifikácia materiálov

   Na vytvorenie hydroizolácie bazénov dnes sa používa pomerne veľké množstvo materiálov. A to nebude nadbytočné, aby ich klasifikácia a pochopili, čo sa líšia a aké vlastnosti sú. Zvyčajne sú zatriedené do dvoch kritérií:

   • Podľa metódy žiadosti;
   • Používať.

   Na použitie

   Ak hovoríme o vodotesných materiáloch podľa spôsobu použitia, potom Sú rozdelené do 2 kategórií:

   • polymér;
   • bitúmenový.

    Bimemen používaný na izoláciu je materiál, ktorý je výsledkom mrazeného prúdenia vzduchu. ALE GUDRON – výsledok zahrievania poslednej frakcie, ktorá sa získa spracovateľským olejom vo vákuovom priestore pri teplote vyššej ako 400 stupňoch. Dôležitou charakteristikou izývacieho typu bitúmenu je nemožnosť rozpustenia vo vode. Keď sa takýto materiál aplikuje na povrch, vytvorí sa vodotesný vysokopevnostný vodotesný povlak, non-korózia.

    Všeobecne platí, že použitie tohto typu hydroizolácie umožňuje výrazne zvýšiť čas prevádzky bazéna a zabezpečuje jeho stabilnú operáciu aj pri trvalom kontakte s podzemnou vodou.

    Treba poznamenať, že bitúmen je základom pre vytváranie valcovaných a náterových materiálov – tmelu.

    Ak hovoríme o polymérnych látkach, potom tieto látky sú založené na polyuretán. Keď sa takýto materiál aplikovaný na povrch, vzduch sa interaguje a transformuje sa na film polymérneho typu, ktorý zaisťuje vynikajúcu ochranu proti vode.

    Hymerová hydroizolačná je v podstate univerzálna. Jeho silné strany môžu byť nazývané:

    • vynikajúca elasticita;
    • trvanlivosť;
    • Jednoduchosť aplikácie;
    • Vysoko kvalitná spojka s rôznymi druhmi materiálov – betón, tehlová, sklenená, keramické dlaždice;
    • Teplotná odolnosť.

    Izolácia polyméru je dva typy – striekané a povlak. Zvyčajne je reprezentovaný rôznymi druhmi tmelov a tmelu. S pomocou druhej pomoci, môžete chrániť ťažké dosiahnuť a nie veľmi hladké povrchy. Tesniaci materiál je viskóznejšia látka, ktorá sa ľahko aplikuje na takmer akýkoľvek povrch. To zahŕňa tekutý kaučuk. Hydroizolácia vyrobená polymérnym povlakom – vynikajúcim riešením pre akúkoľvek misku betónu.

    Podľa spôsobu použitia

    Motestované materiály sa líšia v metodike aplikácie. Podľa tohto kritéria sú:

    • valcované;
    • povlak;
    • rozprašovaný.

    Posledná skupina, ktorá zahŕňa bitúmenové a polymérne materiály, ako aj prenikavé impregnácie, Používa na vytvorenie pevnej vrstvy bez švov. Zvyčajne sa zvyčajne vykonáva dvojzložková alebo jednozložková polymér-cementová hydroizolačná hydroizolačná, s použitím, ktorú je celkom jednoduché, môže byť jemne zapečatené nie veľmi veľké póry a praskliny, ktoré môžu byť v betónovom povlaku. Pre väčšiu účinnosť namiesto dlaždice sa použije gumová farba, ktorá bude mať pomocnú, ale podobnú akciu. Náterové materiály sa vyznačujú nízkou cenou a môžu poskytnúť skutočne kvalitnú ochranu betónových náterových misiek s minimálnymi nákladmi práce.

    Vykonajte aplikáciu niekoľkých vrstiev tmelu so špachtľou alebo štetcami môže mať dokonca osobu bez skúseností.

    Polyvinylchloridový film, gumený, filmová membrána, by mala byť pripisovaná valcovaným materiálom. Zvyčajne sa používajú na vytvorenie ochrannej vrstvy misky na oboch stranách. Ale pri použití takýchto materiálov švov v izolačnom kryte sa nevyhýbajte. Ak chcete zablokovať švy, zvyčajne vložte materiály tohto typu v 2 vrstvách.

    Týmto názvom striekaných materiálov je jasné, že sú ušetrené na miske bazéna. Patrí medzi ne Travellers. Populárna hydroizolácia tohto typu vyrobená polyuretánnou penou.

    Najlepšie nástroje

    Ako už bolo jasné, voda v bazéne nemá nielen vplyv na dokončovacie materiály misky, či už omietky alebo dlaždice, ale aj na báze sám. Z tohto dôvodu by materiály používané na hydroizoláciu nemali len odolať vlhkosti, ale aj odolné voči rôznym typom vplyvov.

    Nie každý materiál má tieto charakteristiky. Existuje iba 3 možnosti na vytvorenie hydroizolácie naozaj vysokej kvality:

    • Membnálna ochrana;
    • použitie hydroizolačných materiálov takzvaného hlbokého penetrácie;
    • Použite tekutú gumu.

    To neznamená, že iné finančné prostriedky budú horšie. Len tieto tri metódy sú považované za najúčinnejšie. Povedzte im trochu viac. Použitie tekutého kaučuku bude relevantné z dôvodu extrémne veľkej elasticity, odolnosti voči mechanickému poškodeniu, ako aj nedostatok švov. Takýto materiál sa použije buď postrekom alebo manuálne. Je lepšie vytvoriť hydroizoláciu vnútorného typu, aby ste použili nasledujúce prostriedky:

    • Silikónová kompozícia „HYPERDESSMO PB-2K“;

    • MASTEA s názvom „dels bp“;

    • Kvapalná gumová stierka stupňa;

    • 1-zložkový vrchný náter anycolor gumy;

    • Zloženie valčeka.

     Impregnácia tohto typu bude vynikajúce riešenie.

     Ak chcete vytvoriť hydroizoláciu, môžete použiť rôzne látky z Litikolu.

     Tento formulár produkuje takéto materiály:

     • Zmiešajte pre hydroizolačnú krytinu;

     • Hydroizolačné penetráciu typu osmogrout;

     • Hydroizolácia cementu typu ELASTOCEM MONO;

     • Látka na vytvorenie Aquamaster betón vodotesné.

      Použitie tohto typu materiálov umožní vytvoriť dobrú hydroizoláciu bazéna, výrazne obnovuje čas betónovej misky.

      Vynikajúce riešenie pri vytváraní hydroizolácie Bookovej misy bude použitie špeciálnych elastických látok pre hydroizoláciu z ceresTo. Napríklad zmes s indexom CR 66 je určená na ochranu konštrukčných konštrukcií pred vystavením vlhkosti, hydroizolácie bazénov, pivnikov, sprchy, vodných nádrží. S hrúbkou 2 milimetrov táto zmes vníma deformáciu so šírkou zverejnenia na pol milióna.

      Všeobecne platí, ako sa môžete uistiť, na trhu je dostatočný počet celkom dobrými materiálmi, ktoré vám umožní vytvoriť dobrú hydroizoláciu bazéna vnútorného a vonkajšieho typu misky.

      Čo to lepšie?

      Ak hovoríme o tom, ako najlepšie urobiť hydroizoláciu bazéna, potom bola uvedená čiastočná odpoveď na túto otázku. Išlo o tom, že najúčinnejším riešením tohto typu sú membránová ochrana, použitie kvapalného kaučuku a použitie materiálov na hydroizoláciu hlbokého penetrácie. Zvyčajne prenikajú hlboko do stien a spodnej časti betónovej misky o 45-50 centimetrov, vďaka ktorej sú všetky trhliny a póry materiálu vysoko zakryté. Okrem toho, ich použitie umožňuje zlepšiť betónové vlastnosti a poskytnúť jej dodatočnú pevnosť a hydroizolačnosť.

      Použitie takýchto materiálov umožňuje zvýšiť stabilitu základne misky na účinky nízke teploty a ďalšie modifikátory, ktoré sú obsiahnuté v špecifikovaných materiáloch, eliminujú vzhľad formy na betón.

      Pravda, Tieto kompozície majú mínus – ich vlastnosti v oblasti potrubných spojov a betónového povlaku sa silne znižujú. Ale tu môžu iné izolačné materiály prísť na záchranu, ktorá v agregácii umožní vytvoriť vynikajúcu a spoľahlivú hydroizoláciu pre bazén zvonku aj zvnútra.

      O hydrotesistení pri bazéne pozri nižšie.

      Hodnotiť článok
      ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
      Pridať komentáre

      ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: