HOST „HALKEY“: Popis, pristátie a starostlivosť

Skutočným vrcholom tienistickej záhrady bude nenáročný hostiteľ – bylinná pôdna elektráreň s mocným podzemným a širokým listom. Pochádzajú z Ďalekého východu, Kórey a Číny za viac ako 10 storočí zdobí záhrady japonských zástupcov. Pred výskytom XVIII storočia nemohol byť hostiteľom vyváža von z východných krajín, ale keď rastlina prišla do Európy, rýchlo vyhral srdcia záhradkárov. Zvlášť krásny vzhľad v kvetinovej lôžku rastlín s modrými listami, medzi ktorými hostiteľa „HALKEY“.

Popis

Hosta Hosta Host (Latinsko Meno Hosta Hybrida Halcyon) sa vzťahuje na klasické typy hostiteľa. Jej stredne veľké listy majú reliéfny povrch vytvorený z pozdĺžneho rezidencie. Priemerná šírka jednotlivého listu je asi 100 mm a dĺžka plechu dosky – 160 mm. Rastlina dosahuje výšku na polovičný meter, ale v čase kvitnutia, kvitnúce je vyhodené púčiky o 0,7 m nad zemou.

Dať popis hostiteľa, treba poznamenať, že podobné podlhovastám Funyls levanduľových farieb zozbieraných v chladených kvetenstve, vyzerajú dosť malé a nie sú hrozivom rastliny. Skutočná výzdoba stupňa „HALKEY“ je považovaná za modrú s voskovým maľbou hustých listov. Hlboké modré listy sa zachovalo v priebehu sezóny.

Vosk RAID na listoch sa používa na ochranu pred popálňami vytvorenými pod lúčom slnka a ukladanie vlhkosti. To je obzvlášť dôležité pre danú odrody, takže hostiteľ „HALKEY“ preferuje polčasovú mienku a cíti sa dobre v solárnych pozemkoch.

Reprodukcia

Po umiestnení na miesto hostiteľa, mnohí premýšľať o tom, ako šíriť oslobodené rastliny. Hostiteľ možno vynásobiť tromi spôsobmi:

 • Rozdelenie kríka;
 • zastavenie;
 • Semená.

Divízia Bush

Po dosiahnutí veku piatich rokov je Bush kopanie, rozdelené na samostatné časti a transplantáciu. Stráviť túto operáciu skoro na jar alebo jeseň. Musí sa vykonať v preventívnych účele, aby sa zabránilo Bushovi v skrátení a odstránení poškodených oblastí koreňa.

Drops rastliny, Rhizome rozdeľuje na oneskorenia s 2-3 rozetami listov. Každý decenty skontrolujte, vyčistite poškodené oblasti koreňa, časti sekcií posypte búšotom uhlím a závodom na novom mieste.

Žiarivý

V júni a júli môžu byť odrezky použité na chov, ktoré používajú bočné výhonky s ružicou listov.

Oddelenie úniku, listnaté dosky sú skrátené o jednu tretinu, aby sa ušetrila vlhkosť a zasadiť stonku na miesto, aby ste zadali priame slnečné svetlo. Pôda okolo vykládok sa musí udržiavať v mokrom stave, neumožňuje stagnáciu vody.

Reprodukcia semien

Ak chcete zachovať rozmanitosť, je najlepšie použiť prvé dve metódy chovu. Ale pre tých, ktorí chcú experimentovať, existuje ďalší spôsob – to je siatie semien rastliny. By sa mali pamätať, Vzhľadom k tomu, hostiteľ „HALKEY“ je hybridná odroda, existuje šanca dostať sa semená s rozdielmi z materského kríka.

Dokonca aj nadobudnutie semien v špecializovaných predajniach nezaručuje zachovanie odrodových značiek.

Pristátie a starostlivosť

Výber miesta na ubytovanie hostiteľa „Halkey“, malo by sa pripomenúť, že táto trieda dokonale sa cíti ako pozemok s akoukoľvek osvetlením, hlavnou vecou je, že je dostatok vlhkosti bez stagnácie. Pôda uprednostňuje voľné, slabo kyslé, priepustné pre vzduch a vlhkosť.

Príprava miesta pristátia, potrebujete:

 • Prepnite pôdu do hĺbky bajonetovej lopaty;
 • aby hnojivá;
 • kopať objem 2-krát väčší koreň;
 • DAINAGE;
 • Nalejte malý sklíčko pripraveného substrátu, na ktorom bude umiestnený systém koreňového sadenice.

Výhon je umiestnený v pripravenom diere, narovnanie koreňov na plnom kopci. Zaspávajú zostávajúcou pôdou, po raste obličky na rovnakej úrovni s povrchom pôdy. Pozemok je potiahnutý a napojený stojacou vodou.

Ďalšia starostlivosť spočíva v pravidelnom zalievaní, keďže rastlina miluje vlhkosť. Zavlažovanie sa robí skoro ráno pod koreňom aspoň raz za 3-4 dni, neumožňuje sušenie pôd. Povrch zavlažovanie je potrebné sa vyhnúť tak, aby netrpeli dekoratívnosť kríka a neprehrievajte pôdu, pretože hustá húština listov zabraňujú vlhkosti vniknutiu do koreňov rastliny.

Rastlina stupňa „Halkey“ je pekná zimná odhodnatá, ale pri príprave na zimnú dobu je potrebné vyliezť na krík s podlahovým materiálom. Je mimoriadne dôležité, aby to urobili pre mladé rastliny. Dobre pomáha udržiavať vlhkosť mulčovanie pôdy okolo kríka na jar.

Ochrana rastlín by sa nemala robiť, jediná vec, ktorá musí byť vymazaná je kvitnúce kvety.

Ak je hostiteľ vysadený na pozemku so zlou pôdou, potrebuje kŕmenie hnojivá najmenej trikrát za sezónu, ale najneskôr do júla. Na tento účel môžete použiť akékoľvek komplexné hnojivo pre záhradné rastliny.

Fakering rastliny v neskoršom období môžu viesť k smrti, pretože hostiteľ nebude mať čas na prípravu na zimný stav odpočinku, naďalej zvyšovať zelenú hmotu.

Ochorenia

  Ďalšou dôležitou fázou hostiteľskej starostlivosti je boj proti chorobám.

  Ak sa na listoch rastliny, to znamená, že žlté škvrny a diváky, to znamená pravdepodobnosť vírusovej lézie. Bohužiaľ, vírusové ochorenia nie sú ošetrené a jediný spôsob, ako sa vyrovnať s ňou, je úplne zničiť postihnutú rastlinu a pôdu a nástroje, ktoré prichádzajú do kontaktu s ním starostlivo dezinfikovať.

  Pravíckych chorôb, najčastejšie nájdené:

  • Filosóza, ktorá sa prejavuje vo forme hnedých škvŕn so sivým nájazdom na rastlinách oslabil po zime;
  • Annznóza, ktorá je dôsledkom nedostatku potravín a nadmernej vlhkosti.

  Fungicídy sa používajú na boj proti chorobe.

  Na správny pristátie a starostlivosť o hostiteľa, pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: