HOST „KIWI FULL MONTI“: Popis, pristátie a starostlivosť

Hostiteľ je vytrvalá bylinná rastlina, ktorá patrí do Rodiny Sparazhevy. Je to veľmi rôznorodé podľa jeho veľkosti: existujú veľké kópie s výškou viac ako 1 meter a trpasličí kríky, ktoré nerastú nad 10 cm.

Vo voľnej prírode sa hostiteľ nachádza v tienistých lesoch na území Ďalekého východu. V súčasnej dobe je veľmi obľúbená záhradná rastlina. Toto je splatné, predovšetkým, s jeho dekoratívnymi listami a nenápadným na svetlé osvetlenie.

Externá charakteristika

Hybrid Host „Kiwi Full Monty“ (Kiwi Full Monty) Ako samostatná odroda bola zaregistrovaná v roku 2000 na Novom Zélande. Bush tejto rastliny má kupolovitý tvar a rastie až 50 cm na výšku a 115 cm môže dosiahnuť šírku. Vajcia-tvarované listy tohto hostiteľa majú výrazný modrý odtieň, ktorý nemení farbu celú sezónu. V strede listu je jasná zóna tzv. Color ChartTRES, ktorá je oddelená od modrého pozadia s tenkým bielym prúžkom. V dospelých rastlinách získajú listy pokrčený povrch s priemernou hustotou štruktúry.

V júli, hostiteľ „Kiwi Full Monti“ produkuje blowllosure asi 50 cm dlhý. Má zábavné alebo lievikové zvončeky bledých levanduľových odtieňov, zozbieraných v cysterious inkvescencii. Kvety bez kresby, vôňa, ktoré nemajú. V opise odrody poznámky Po skončení kvitnúcich semien v Kiwi Full Monty nie je vytvorená.

Ako zasadiť?

Host „Kiwi Full Monti“ preferuje Mierne tienisté miesta. Pristátie sa vykonáva koncom apríl-začiatkom môže, keď listy ešte neboli zablokované. Na jeseň môžete zasadiť rastliny na jeseň. Na zloženie pôdy tento hostiteľ všeobecne nie je náročný, ale je lepšie zasadiť ho na mokrej, úrodnej pôde, ktorá má dobrú priedušnú drenáž. Pozemok by mal byť neprimeraný a chránený pred návrhmi a silnými nárazmi vetra.

Pred výsadbou hostiteľa, Zem by mala byť opatrne hojdačka. Potom musíte urobiť široký Plytké studne vo vzdialenosti 30-40 cm od seba. Musím dať do diery Drenáž malých kamienkov alebo suchých vetiev zmiešaných s drevenou kôrou. Na vrchole sa odporúča pridať malé množstvo pôdy a Hnojivá (napríklad dusičnan amónny a superfosfát). Potom musia byť korene umiestnené na šírku a vyliahnu zem, potom by mala byť rastlina hojne vylievaná a inšpirovaná kôrom alebo pilinou.

Odporúčania na pestovanie

Napriek tomu, že hostiteľ „Kiwi Full Monty“ je pomerne nenáročný a rýchlo rastúci rastlina, Potrebujete starostlivo prečítať nasledujúce tipy na starostlivosť.

  • Zalievanie. Táto odroda miluje časté a hojné zalievanie v horúcich letných dňoch. Ale je nebezpečné naliať hostiteľa, pretože prispieva k rozvoju plesňovej infekcie. Voda sa odporúča brániť. Zalievanie rastliny je lepšia čoskoro ráno, po vode tak, že voda nespadá na listy a nevymýval ochranný vosk.

  • Podkord. Je to nevyhnutné len v prípade rastúceho „kiwi fulti monti“ na zlej nefermentačnej pôde. Ako hnojivo môžete použiť infúziu kovboja s pridaním malých častí dusičnanu amónneho a síranu draselného. Nasleduje, že sa počas sezóny niekoľkokrát napájam: v apríli, na konci mája av júli.

  • Prerezávanie a prípravu na zimu. Rezanie je potrebné na jeseň pred nástupom mrazov. Malo by byť opatrne odrezať kvety, listy sa neodporúčajú. Kurva listy a korene lepšie odstrániť na jar po snehu. Na zimu musí byť pôda okolo hostiteľa starostlivo meditovaná rašelinou alebo skosenou trávou. Ako dodatočná ochrana môžete použiť padlý sneh.

  • Bojovať proti škodcom. Hlavným poškodením závodu sa aplikuje slimákmi a háďatkami mŕtvice. Najprv sa môžete pokúsiť lákať do malých misiek s naliatím piva, ktorý opustí korene v noci. Odporúča sa tiež posypať pôdu v blízkosti hostiteľa plytkého vaječného plášťa a škrupín. Kmeňové háďatká môžu byť detegované na širokom hnedej pruhy na listoch. Takéto listy by mali byť orezané a rastliny na transplantáciu na nové miesto, takže koreňová liečba slabým manganistanovým roztokom.

Použitie v krajinnom dizajne

Host Kiwi Full Monty vyzerá skvele v prvom rade hraníc. Je to veľkolepé otrasie suvenírne miesta pekné do očí s modrastým vrahom. Krásna vyzerá ako pristátie do kontajnera so sivými stenami.

Rovnako ako mnoho hostiteľov, organicky vyzerá s nízkymi ihličnatými rastlinami, lojálnymi, astilbamami, papradami. Nie je to veľmi veľké hostitelia, na ktoré „Kiwi Full Monti“ patrí – je to vždy ideálna možnosť pre alpské šmýkačky, ruženec a kompozície s použitím kameňa.

O tom, ako zasadiť hostiteľa, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: