Host Zibold: Vlastnosti, odrody, Agrotechnika

Hostiteľ – nezvyčajná rastlina, ktorá zdôrazňuje a spája rôzne typy farieb, fúkanie kompozície. Zároveň to nie je flexibilné pozadie, pretože má dosť vysokých dekoratívnych vlastností. Hosta Sieboldiana (Hosta Sieboldiana) vyzerá krásne kedykoľvek, takže obľúbený z mnohých krajinných dizajnérov.

Popis a charakteristiky

Rastlina sa vzťahuje na trvalky a patrí Do Rodiny s ramge. In vivo, možno nájsť v Japonsku (Honshu Island). Kush získal svoje meno na počesť slávnej botany Philip Zibold. KRUT má široké plechy s pomerne hustou štruktúrou, ich dĺžka je asi 30 cm a šírka až 25 cm. Listy sú pokryté miernou kyvnou háčikou, ich hlavný tvar s dobre vyslovenou stuhou.

Farbenie má modrasté-sivý odtieň, pretože rastlina patrí do modrých hostiteľov. Bush vydáva nízke (asi 40 cm) kvety, na ktorých sú vytvorené svetlo-lila funk tvarované kvety, ktoré majú dĺžku 5-6 cm. Kvety Zibold Host v júli, kvetenstvo sú takmer zaznamenané v zelených listoch.

Na konci kvitnutia sa na nich spúšťajú malé plody, s čiernymi semenami. Koreňový systém rastlín sú ilustratívne, kompaktné veľkosti.

Odrody

Najobľúbenejšie a krásni zástupcovia hostiteľa Jibold sú:

 • „Elegancia“ – Veľmi krásna rastlina, s sivasty-modrými listami a ľahkými fialovými kvetenstvami, výška Bush dosahuje 65-70 cm a v šírke až 90 cm;

 • „Francis Williams“ Tiež má pomerne veľké veľkosti, listy majú nerovnomerné farby – hrany sú lemované žltohodnotím pásom a hlavnou farbou je sieu-modrá;

 • Halcyon – odroda, ktorá bola odvodená ako výsledok hostiteľskej hostiteľskej hostiteľskej hostiteľa, sa vzťahuje na nízke kultúry, listnaté dosky sa vyznačujú krásnym modrastým odtieňom;

 • Hercules – Vysoký krík s veľkými modrozelenými listami a bielymi kvetenstvami rozpustenými v júni;

 • Semperaurea patrí k pomerne veľké odrody, široké listy natreté v žltých tieniach.
Prečítajte si viac  Hydrangea Rôzne "Limelight": popis, pristátie a starostlivosť

Pristátie

Obdobie vegetácie hostiteľa začína trochu neskôr ako iné kultúry, takže sa dá ľahko zasadiť na konci jari alebo začiatkom jesene. Rastlina – Telebivoy, čo by sa malo zvážiť pri výbere pozemku. Host Zibold uprednostňuje ľahkú, plodnú pôdu s dobrou vlhkosťou. Hlinená a piesočná pôda pre pestovanie hostiteľa sa nehodí. Optimálny čas na pristátie – večer, lepšie po 18 rokoch.00, keď teplo a teplota mierne klesá.

Pristátie sa vykonáva takto:

 • Studne na pristátie sa stačia a dostatočne hlboko;
 • na spodnej strane nalejte malé ovocie;
 • Na zvýšenie priepustnosti vzduchu pôdy môžete tiež pridať malé množstvo rašeliny;
 • Ako drenáž stojí za to používať perlit;
 • V recesle ​​nalejte nejakú vodu a umiestni sa semená, ale musí byť umiestnená tak, že všetky obličky sú nad zemou;
 • Rastlina je zavlažovaná a zaspať;
 • Top Použite vrstvu mulčovania (piliny, kôra alebo rašelina).

Vzdialenosť medzi jamkami je vytvorená na základe parametrov dospelej rastliny, 30-80 cm. S jesenným pristátím, najmä ak je zima studená, sadenice stojí za to, aby sa poľnohospodárstvo v zime. Hostiteľ je kultúra odolná voči mrazu a dospelé rastliny sú dosť schopné zimu bez prístrešia, ale mladé kríky môžu zmraziť.

Ako sa starať?

Starostlivosť o rastlinu nie je veľmi ťažká a tiež neberie veľa času.

 • Zalievanie Bush stojí v dopoludňajších hodinách alebo večer, ale tak, že v noci majú spodné listy čas na suché. Mokré listnaté dosky lákať slimáky, ktoré poškodzujú rastlinu. Okrem toho, zalievanie sa nemusí vykonávať na listoch, pretože sú pokryté špeciálnym filmom, ktorý možno umyť. Zároveň sa dosky stratia svoju obranu a príťažlivosť – modernosť krytu.
 • Krmivo Kvetina je dosť 2-4 krát v sezóne. Naposledy, keď rastlina oplodnila v auguste. Pre hostiteľa Zibold sú vhodné komplexné podávače, stojí za to po dobrom zvlhčení rastliny a výhodne do 11 hodín. Na začiatku jari sú vyrobené komplexné podávače so stopovými prvkami, počas kvitnutia – hnojivá s draslíkom a fosforu a na jeseň – sulfát draselný.
 • Na konci kvitnutia stojí za to rezanie šípok, ktoré nezdravujú rastlinu. Okrem toho, rastlina strávi energiu na dozrievanie semien.
 • Pre zimu je Bush odrezaný, nemôžete pokryť, ako druh odolného voči mrazu. Stačí naliať na to vrstvu suchého lístia.
Prečítajte si viac  Ako sa zbaviť práškovej rosy na kŕdle?

Organické kŕmenie (nie čerstvé) je možné pridať pod Bush v priebehu sezóny. V lete je tiež potrebné pravidelne prerušiť pôdu, odstrániť buriny a vyblednuté kvety.

Metódy chovu

Je možné pestovať Zibold’s Host:

 • zastavenie;

 • semienko;

 • divízia.

Ako kotlety majú malé mladé výhonky alebo zásuvky s malými listami, ktoré majú koreň a ľahko oddelené. Zároveň Bush nekopáva. Suché kotlety ihneď v pôde a tvare, na normálne zakorenenie, potrebujú ponižovať každý deň. Ak výhonky vyzerajú pomaly a bez života, nebojte sa, za pár dní pôjdu. Reprodukčné semená je pomerne časovo náročné a využíva najmä chovateľov na odstránenie nových odrôd, okrem rady hostiteľských semien veľmi slabý.

Ale kto sa chce pokúsiť, môže to urobiť takto:

 • Semená sa uchovávajú v roztoku stimulátora;
 • V nádobe je pôda tesnenie a semená sú vysadené na hĺbke 6-7 mm;
 • zhora nalial malú vrstvu perlit a opäť pôda je potiahnutá;
 • Držte nádobu pri teplote + 20 ° C;
 • Po niekoľkých týždňoch sa časti objavia, keď je vytvorený prvý list, sú presmerovaní (pôda musí byť výživná);
 • Malý piesok naleje na pôdu;
 • Je potrebné pravidelne vody, ale cez paletu;
 • Ak sa chcete pripraviť na vylodenie v otvorenej pôde, výhonky pravidelne je potrebné vziať do ulice.

Na pozemku sa môže poslať, keď sú pevné a budú mať 3-4 obličky.

Divízia Bush je najbežnejším spôsobom chovu hostiteľa Zibold. Závod je schopný rozdeliť 4-5 rokov života. Postup sa vykonáva na jar alebo začiatkom jesene. Bush je dobre zavlažovaný, kopanie a oddelený ostrým nožom na niekoľko častí a každý by mal mať aspoň pár zásuviek.

Pri pohľade na kríky stojí v tej istej hĺbke, na ktorej mantátová rastlina rástla. Zvlhčovanie mladých rastlín je dobré a pravidelne, kým ich úplné zakorenenie.

Prečítajte si viac  Bazén Bazén: Vlastnosti, materiály a krok za krokom pokyny

Choroby a škodcov

Hostiteľ môže byť ovplyvnený vírusom HVX – choroba poškodzuje len tento typ rastlín. Výsledkom je, že listové dosky sú pokryté škvrnami, slabmi. Infekcia vírusom sa vyskytuje cez šťavu, takže všetky nástroje pri orezaní je potrebné dezinfikovať. Bohužiaľ, choroba nie je ošetrená, infikované kríky spálené. Aj kvôli nesprávnym podmienkam alebo odchodom môže rastlina trpieť hnilobným koreňovým krkom, ochorenie je vyjadrené žltou farbou.

Liečba je vykopať puzdro, odstránenie pacientov a spracovanie fungicídov. Zariadenie je tiež transplantovanie do inej oblasti (ak je pôda ílu, pridajte piesok alebo rašelinu), umiestnite dve pilulky do otvoru do otvoru počas transplantácie. Najčastejšie je úžasné húsenice a slimáky.

Aby sa zabránilo stravu listom s nimi, stojí okolo závodu, aby umiestnil vrstvu mulčovania z piliny a popola, a ak existuje mnoho hmyzov – insekticídy.

    Host Zibold slúži ako skutočná výzdoba stránky, jej aplikácia je vhodná: pozdĺž skladieb, na kvetinových lôžok, v blízkosti stromov alebo plotov. Pestovanie tejto kultúry, môžete si byť istí, že to dá vzhľad záhrady v jedinečnom kúzle.

    Ako zdieľať a transplantovať hostiteľa na jeseň, pozrite sa na nasledujúce video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: