Hraničná georgina: druh, pristátie a starostlivosť

Border Dahlias patrí k mnohým rokom lacných rastlín. Používajú sa pri vylodenie v záhradách, parisázach, kvetinových postele, keď sú zarámovanie skladieb a plotov.

Zvláštnosť

Nočná trieda Dahlias, nazývaná hranice, tvoria malý hustý Bush s jasnými farbami a množstvom nasýtených zelených listov. Plechy majú jasne výrazné pruhy, hrany môžu byť hladké a podávané. Priemer kvetov sa môže pohybovať od 10 do 20 cm. Popis kvetov sa líši v závislosti od typu. Okvetné lístky prichádzajú okrúhle, dlhé, rovné alebo skrútené, rôzne farby.

Hlavný rozdiel v starostlivosti o hranice Dahlias z obvyklého je, že nie je potrebné citovať a kravatu. Rastliny sami tvoria hromadné kríky, ktoré nepotrebujú podporu. V rovnakej dobe, nízkozdvižné odrody kvitnú oveľa dlhšie a viac ako vysoké rastliny. Burgundsko Dahlia dosiahne výšku 60 cm. Veľkosť kvetu, sú rozdelené na jemne, stredné a veľké kvetové.

Kvety poznamenali, že malé rastliny majú dlhšie obdobie kvitnutia. Veľké bahniny okvetných lístkov sa rýchlo tečú. Little Dahlias sú:

 • hranica – výška 40-60 cm, tvoriť svieži krík s veľkým počtom farieb;

 • Hranice trpaslíkov – squatted puzdrá 30-40 cm na výšku, vyzerajú dokonale v vykládke popredí;

 • Trpasličí hrnce – Maximálna výška rastlín je 30 cm, vhodná na pestovanie vo vázach.

Skúsených znalcov georgin, že výška závodu závisí predovšetkým na zložkách pôdy a podmienok rastúceho kvetu. Rastlina získala svoju popularitu vďaka dekoratívnym vlastnostiam: sviežni púčiky neopúšťajú nikoho ľahostajní. Okrem toho sú kvety úplne nenársné pre starostlivosť, dobre sa prispôsobujú aj nepriaznivým podmienkam.

Počas vegetatívneho obdobia sa nemusia starostlivosť. Pestovanie Dahlias – jedno potešenie.

Približne 30 malých kvetov môže byť vytvorených na každom kríku. Kvitnú na začiatku leta a držali až do mrazu. K výhodám zariadenia možno pripísať:

 • predĺžené a násilné kvitnutie;
 • Kvetina vyrastala z drážkovaných hľúz už koncom júna uvoľní púčiky;
 • Nie je potrebné vytvoriť tvorbu kríka;
 • Stonky sú veľmi silné, dokonca aj silné veterné slamky vydržali;
 • prakticky nie sú náchylné na choroby a poškodenie parazitov;
 • rôznych miestach na vylodenie;
 • Rýchly rast;
 • Nedostatočné na svetlo;
 • Dobrá bezpečnosť hľúz bez dodatočnej starostlivosti.

Odrody

Rozmanitosť odrôd hraničných Dahlias omráčených. Oni sa líšia nielen štruktúrou púčikov: s jedným neďalekým okvetné lístky, froté alebo polo-svet, golier, ale aj najrôznejšia farebná paleta. Mäkké pastelové farby sa menia na nasýtené svetlé, mnohé odrody harmonicky kombinovať viacfarebné farby. Holandský chovateľ overve po dlhej práci priniesol špeciálne poddruhy georgin s frotickými kvetmi.

Všetky odrody sú zhromaždené v združení Galleri (sú tiež nazývané – Georgina Galleri).

Oni sa líšia pre kompaktné kríky s kvetričmi s priemerom 10-12 cm. Odolné a celkom vysoké kvety umožňujú ich znížiť pre kytice a kompozície. Odrody v sérii pomerne veľa, ich mená sú často podobné menám slávnych umelcov.

 • „Art deco“ – Dekoratívne sústruhy Busting s kvetmi 12 cm. Vonkajšia strana špicatých lístkov oranžovej a internej – červenohnedá. Kvety z mája na začiatok mrazov.

 • „Leonardo“ – Squat stupeň dosiahnuteľný 35 cm. Kvetenstvo typu sa podobá košíku s priemerom 15 cm. Pagogické kvety okolo okrajov sú natreté v ružovom tieni, a stred má konvexný, žltý tón. Kvitne veľké množstvo púčikov a držať ich na dlhú dobu.

 • „Monet“ – Výška puzdra sa môže pohybovať od 30 do 60 cm v závislosti od kvality starostlivosti a veľkosti hľuzy. Nasýtené zelené listové dosky, biele kvetenstvo alebo s ľahkým fialovým odtieňom. Jazyk lístkov, mierne priľahlý. V krátkom čase môže vydržať mínus teploty (až -5 stupňoch).

 • „La Tour“ – Vyznačujú sa nezvyčajnou farbou listov, sú nazelenalizované s burgundovým odtieňom. Kvety – koše ponuky fialovej ružovej farby, na špicatých tipoch, je nasýtený, a v blízkosti základne je svetlo.

 • „Rivera“ – patrí k trpasličím odrodám, má tmavo zelené listy. Korálky sú hemisférické, jazykové súvisiace, pozostávajúce z rôznych druhov okvetných lístkov: v strede sú valcované do voľnej trubice, na okrajoch bytu. Hlboké červené sfarbenie.

 • „Vermeer“ – tiež squat nádherné puzdro s tmavou zelenou farbou listových dosiek. Kvety sú dosť veľké, svetlo oranžové, nudné. Stupeň potrebuje zvýšené kŕmenie, pretože kvitne mimoriadne násilne. Buds sú v kvete od začiatku leta a až do konca jesene.

 • „Cobra“ – Vytvára bubnik do výšky 45 cm s veľkými kvetmi s priemerom približne 14 cm. Kvety s rôznymi odtieňmi červeno-oranžového tónu. Mimo zakrivených lístkov nasýtenej farby a vo vnútri svetla.

 • „Serenade“ – Bush sa vyznačuje hromadným a krásnym fritým žlto-bielym kvetenstvom – koše. Základy farieb nasýteného žiarivého žltého tónu a hrany sú takmer biele.

Sortoeria „Melody“ sa objavila aj v Holandsku. Rastliny sa vyznačujú vyššou rastúcou ako georgina galleri, dosah 55-60 cm. Kvetenstvo vo forme koša jazyka majú priemer 10-12 cm. Dahlia kvitnú na dlhé, dobre tolerovať transplantáty.

 • „Dora“ – dosiahne výšku 55 cm. Kvety sfarbenie je dosť veľkolepé: základňa a stred žltej, a vrcholy a okraje okvetných lístkov ružové, farby majú hladký prechod. Odroda sa vzťahuje na veľmi nenápadné, potrebuje len osvetlenie a nekonzistentnú vlhkosť.

 • „Fanfars“ – s dobrou starostlivosťou a prítomnosť úrodnej pôdy môže rásť až 60 cm. Oválne kvety, so zaoblenými hrotmi a mierne vlnovými hranami. Fuchsia farebné púčiky, zelené tónové listy so slabým burgundovým odtieňom.

 • „Allegro“ – nízke veľkosti kríka s veľkými koralovými farbami. Základňa bootónu je žltá a vrcholy svetlého fialového tónu. Listové dosky maľované v tmavozelenej. Má rôzne „ružové allegro“ s krásnymi ružovými kvetmi.

 • „Harmony“ – Docela svieži Bush s burgundovým odtieňom lístia a veľkých frotických kvetenstiev. Okvetné lístky pretiahnutia s dvoma pozdĺžnymi poznámkami, ktoré sa zbiehajú na vrchol. Farbenie ružové, odskrutkované kvetinové listy majú svetložltý odtieň.

 • „Mambo“ – Bush s tmavými červenými malými kvetenstvami. Okvetné lístky, mierne skrútené vo vnútri, sú voľne umiestnené navzájom. Centrum kvetov je natreté v tmavšiemu tónu ako hrany.

Sortoeria „Topmix“ bola v poslednej dobe vytvorená v Holandsku. Druhy sú neoddeliteľné v malých veľkostiach až 40 cm vo výške a kvetenstvo – jednoduché typy, s malými kvetmi rôznych farieb. TOPMIX’s Dahlias sa pestuje hlavne semene.

 • „Žltá“ – Bucket s vhodnou starostlivosťou je schopný dosiahnuť len 25-30 cm. Malé kvety vyzerajú jemne, pozostávajú z jasných žltých rúrkových lístkov.

 • „Vine červená“ – závod s jasnými zelenými plechovými doskami a drobnými kvetenstvami. Okrajové lístky tmavého červeného odtieňa a oválneho tvaru, centrálnej žltej. V určitej vzdialenosti od stredu vytvorili jasnú burgundovú čiaru počas obvodu.

 • „Sweetheart“ – má nezvyčajné sfarbenie púčikov. Bližšie k stredu sú biele, mimo ružovky-lilac a v strede sa nachádzajú žltkasté rúrkové lístky.

V kvetinárskych kruhoch, najnižšie odrody Dahlia starej výberu, vyslovené semienmi, sa nazývajú jignova južne. Hoci neexistuje takáto varná séria. Predávajú sa v zmesiach rôznych farieb. Kvetenstvo môžu byť froté a jednoduché. Rastliny nenáročné a nevyžadujú osobitnú starostlivosť.

 • „Figaro“ – patrí k trpaslíkom, nedosiahne rast a 30 cm. Kvetenstvo – koše ako kvety chryzantému. Malé rúrkové okvetné lístky uprostred žltkastých alebo oranžových, a boky sú najdôležitejšou farbou. Závod je nenápadný, rozvíja sa dobre v otvorenej pôde av nádobách.

 • „Veselé chlapci“ a „piccolo“ – Aj trpaslíkové odrody sú také podobné, že väčšina záhradkárov ich považuje za jednu odrodu, ktorá má dve mená (v Európe – jedna, a máme inú). Kvety sú charakterizované jedným alebo dvoma radmi okvetných lístkov všetkých druhov odtieňov.

Okrem týchto rozsahov, stále existuje mnoho odrôd Dahlias.

 • Šťastný bozk – holandská odroda. S formou kvetov viac ako chryzantémy alebo harmanček. Svetlé farby prevládajú vo farbe, najmä oranžové.

 • „Romeo“ – Kvety s jednodruhovými lístkami nasýtenej šarlát. Vo forme kvetenstva sú rovnaké ako predchádzajúca odroda.

 • „Deti kardinála“ – Docela populárna odroda. Kvety majú inú farbu lístkov, ale s jedinečným bronzovým odtieňom.

 • „BOOGIE WOOGIE“ – Rozlišuje sa nezvyčajne svieži kvety, majú svetlé ružové štekanie a bližšie k stredu žltej.

 • „El Nino“ – odroda s veľkými burgundskými bootons.

 • „Hviezdy Lady“ – patrí do kaktických odrôd Dahlia. Ružové lístky predĺžené, s špicatými tipmi. Kvety sami sú celkom objemné, priemer môže dosiahnuť 25 cm.

 • „Aspen“ – jedna z najkrajších a slávnych odrôd v našej krajine. Patrí do polkruhových odrôd. Symetrické kvetenstvo, s špicatými lístkami. Kvety s rôznymi miestami biela: od snehu-biela na smotanu.

 • „Slnečný chlapec“ – Pomponoidná trieda s malými svetlými žltými púčikmi.

 • Dojem – Pozrite si kategóriu goliera Georgin. Vyzerá to veľmi pôsobivé: externé okvetné lístky – široké, maľované v fialovej farbe, a bližšie k jadru sú potrebné hotelové vnútorné listy ľahšieho tónu.

 • „Goldband“ – Má non-žiadne kvety žltej farby.

Rôzne s ich nádherným výhľadom a takýmito odrôd Georgínu ako „Red Pygmy“, „Little Tiger“, „Ecstasy“, „Red Rock“, „Berliner Klin“, „Larris Love“, „Princezná Grazia“.

Ako zasadiť?

V otvorenej pôde, Border Dahlias Disembark, keď sa v noci objaví stabilná plus teplota a úplne prechádza hrozbou mrazov. Miesto pristátia je vybrané solárne a vinárstvo. Pôda musí byť dobre uvoľnená a oplodnená, môžete použiť vlhký alebo drevený popol. Okrem toho, drenáž je pridaný pre väčšiu voľnosť, môže to byť piesok, rašelina, omrvinky alebo drobný štrk. Bez ohľadu na miesto vykládky – otvorená pôda, váza alebo kontajner, drenáž by mala byť vysoká kvalita.

Kapacita je lepšie vyzdvihnúť volumetrické, takže rastlina je v nich pohodlná. Pri vylodenie v záhrade by sa mali hľuzy vstrekovať pomerne hlboko, vzdialenosť medzi rastlinami musí byť odhodlaná pri 30-40 cm. Výhonky by mali byť umiestnené na vrchole, inak kvet nebude schopný klíčiť. Po pristátí sú Dahlias tvarované (posypané s jemne rozdelenou kôrou stromov) a hydratuje.

Do rastliny rastú správne, použite podporné kamene, ktoré tiež pomáhajú príde.

Ako sa starať?

Georgins nevyžadujú veľa starostlivosti, všetko, čo potrebujú – teplo a vlhkosť. Pri vysokých teplotách vzduchu, kríky napojené dvakrát týždenne. Je potrebné zvlhčovať koreňový systém a vyhnúť sa klastru tekutiny na plechových doskách. Tak, že vlhkosť je lepšia v pôde, pred zavlažovaním sa odporúča plavbu. Hnojivá prispievajú dvakrát mesačne.Vyblednuté púčiky musia okamžite odstrániť, aby vytvorili nové. Pred polevou hľúz vykopať a odísť na skladovanie, črepníkové kvety vstupujú do miestnosti na zimovanie.

Reprodukcia

Nočná stupeň Dahlias sú chované niekoľkými spôsobmi:

 • štiepenie rhorómov;
 • semená;
 • Cherenca.

Najefektívnejší spôsob, ako propagovať Georgina, je rozdelenie hľuzy. Na jeseň, po kopaní, rhizome je jemne rozdelený, každá časť musí mať koreňový krk a aspoň 2-3 obličky. Ak hľuzy nerozdeľujú, s časom stráca rastlina dekoratívnosť a odrodové funkcie. Rezy na koreňových častí je potrebné liečiť nasekaným dreveným uhlím. Uložte ich v tmavom suchom a chladnom mieste.

Urýchliť kvitnúce kríky, hľuzovky rastlín v hrnci s kvetinovým substrátom a rašelinou. V každej kontajneri sa umiestni len jeden hľuzovka, inak sa korene môžu naočkovať, čo je plná škody pri pristátí. Hrnce sa môžu uchovávať na akomkoľvek teplom mieste. Ak hľuzy klíčia, kvitnúce rastliny začne výrazne neskôr. Semená Georgínu majú dobrú klíčenie – klíčky sa objavujú na 4-5 po siatí.

Pre väčšiu produktivitu vytvárajú skleníkové podmienky, to znamená, že sú pokryté filmom alebo sklom, nezabúdajú sa na zvlhčovanie a vetranie. Reprodukcia Semená nie sú obzvlášť populárne, pretože kríky kvitnú len tri mesiace po siatí. Hoci pre varialnú sériu „Mignon“ a „Topmix“ sa tento spôsob kultivácie praktizuje veľmi často.

Pre Žiarivý Použite cut-off shows asi 10 cm dlhé. Stojí za zmienku, že je potrebné stráviť tento postup v lete. Rezanie sú liečené koreňovacími činidlami, sedia sa v dobre navlhčenej pôde s riečnym pieskom a pokryté polyetylénom. O dva týždne neskôr sa objavujú korene a sadenice idú do rastu.

Pri použití takejto metódy sa vytvoria veľké kvetenstvo a všetky charakteristiky odrody sa uložia.

Uskladnenie

Keď je polevou hľúz, Dahlias vykopať a uskladnené v tmavých, suchých izbách. Niekoľko dní pred kopaním všetkých púčikov a ponecháva potrebu znížiť. S Dang-off Rhizoms, zvyšky Zeme jemne odstraňujú, všetky rezy sú posypané zložením kriedou a uhlím. K hľúzom sú dobre zachované, musia poskytovať dostatočnú úroveň vlhkosti a čerstvého vzduchu. Kvety sa odporúčajú na skladovanie rašeliny, popola alebo piliny.

Použitie metódy balenia parafínu, hoci mnohí používajú jednoduché noviny alebo mäkkú handričku. Skladujte hľuzy lepšie v drevených boxoch alebo boxoch.

Choroby a škodcov

Burgundsko Dahlias sú skôr odolné voči chorobám, ale v dôsledku nadmerného zvlhčovania môžu byť ovplyvnené chorobami, ako je rakovina baktérií, vírusová mozaika alebo pleseň. Prvé dve choroby sú nevyliečiteľné, kríky nevyhnutne zničia. V oblastiach, kde rástli, nemôžete rásť Dahlia najmenej 5 rokov. S motínovou rosou bojovou koloidnou sivou. Z parazitov sú šľahacie kríky najznámejšie:

 • Výlety a TLL odstránené nasýteným mydlom roztokom a karbofosom;
 • Drôtový červ vylúčený hexachlór;
 • MOCKÁRIE A SLUCHY Strach z draselnej soli a metalgecidu, z ľudových prostriedkov postihnutých tinktúrou z Cetersburg a Wormwood.

Ako prevencia pred pristátím by mala byť Dahlian Pôda liečená Mangánom.

Ako zasadiť nízko-rýchlosť Dahlia, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: