Hydrangea Chloróza: Popis, príčiny a spôsoby liečby

Hortensia chloróza je vyjadrená v žltách listov. Toto nie je jediná kultúra, ktorá podlieha tejto chorobe. Príčinou je porušenie počas výroby takejto látky, ako je chlorofyl. Ak záhradník všimne takýto fenomén na svojich rastlinách, musí naliehavo začať liečbu.

Zvláštnosť

V Číne sa objavil úžasne svetlý a veľkolepý dlhodobý ker Hortensia, a niekoľko desaťročí neskôr sa stalo známym na celom svete. Teraz je mnoho odrôd veľmi populárne v našej krajine. Blossom sa vyskytuje každý rok, rastlina sa rozlišuje bujné a hojné kvetenstvo. Niekedy však môže ovplyvniť také nepríjemné ochorenie ako chloróza.

Dôvodom pre výskyt ochorenia je nedostatok železa. Problém môže byť buď v pôde, v ktorej tento prvok nestačí alebo v neschopnosti hydrangey, aby ho absorbovali nezávisle. Vznik choroby môže predchádzať rôznym momentom. Napríklad na jar môže byť ostré teplotné výkyvy. Pre metabolizmus je tiež škodlivý, ak je lístie na slnku, a koreňový systém – nemá čas na zahriatie pôdy. To vedie k tomu, že sa porušujú procesy zodpovedné za tvorbu chlorofylu. Ak nezačnete liečbu v čase, ker môže zomrieť.

Chloróza sa prejavuje zožltnutím listov rastliny, pričom telá nemenia svoje farby, zostávajúce zelené. Okrem toho sú možné aj iné prejavy. Toto je zníženie veľkosti listu, ich krútenie z okraja a fikcie. Rovnako ako ochorenie sa môže prejaviť na púčikoch, ktoré sa časom deformuje a creep. Upokojuje sa na vrchole Bush začnú umierať, hodí sa do koreňového systému. Stáva sa posledným bodom, po ktorom konečne zomrie kvetina.

Toto ochorenie sa môže vyskytnúť v takýchto kultúrach, ako je citrón, Azalea, Gardenia. Nebojí sa fialkov. Treba poznamenať, že Hydrangea môže rásť nielen na pozemku, ale doma, a to ho nezachráni od chlorózy. Avšak v prvom aj druhom prípade môžu prijať preventívne opatrenia. Najprv si musíte vybrať správny substrát. Musí to byť ľahká pôda, priepustná pre vzduch a tekutinu.

Tesné oneskorenia pôdy vlhkosť, respektíve, to je základ pre tvorbu alkalického média, zároveň sa prejavuje choroba. A dôvodom môže byť deficit mangánu a dusíka.

Ak hovoríme o záhrade Hydrangea, choroba je pozoruhodná kópie rastúce vo vysokom obsahu vápna. Dôvod môže byť zranený v hojnosti humusu pri kŕmení. Treba poznamenať, že rastliny, ktoré môžu ovplyvniť chlorózu, uprednostňujú rásť v slabo kyslej pôde, bude potrebný na pravidelnú kontrolu. Môžete vodu do rastliny s okyslenou vodou. Filtrovaný a dážď. Kvapalina musí byť obhajovaná, inak to bude ťažké.

Ako liečiť?

Nie je to tajomstvo, že prevencia by sa mala konať včas. Zahŕňa vytvorenie slabého prostredia. Ak to nepodarilo robiť v správny okamih, budete musieť liečiť Hydrangea. Vykonáva sa v etapách. V prvom rade by sa mala nahradiť pôdou. Potom musíte naliať závod s okyslenou vodou. Vo vode a zem je potrebné pridať železo.

Najvýhodnejší je chelátový tvar hardvérovej prísady. V tomto podobe je element dokonale absorbovaný rastlinou. Hydrangea sa má liečiť, ako aj pod koreňovým pridaním drog. Takéto kompozície môžete použiť ako chelátované železo, „železné“, „Micro-Fe“ a ďalšie.

Najlepšie železo absorbované rastlinou pri postreku. Je to najúčinnejšie prostriedky. Prvok sa naučil počas dňa. Týka sa to predovšetkým chelata zo železa, ktorý je vydaný so značkou „menej hnojív“. Pri zakrývaní sa impregnácia vyskytuje dlhší čas, približne 3 dni.

Liek môže byť pripravený nezávisle. Existuje niekoľko spôsobov.

  • Prvá prvá znamená zmiešanie pol lyžičky kyseliny citrónovej, približne rovnaké množstvo železných výparov a 1 litra varenej vody. Kompozícia sa získava oranžová, koncentrácia železa chelata v tomto prípade je 0,5 g na 1 liter. Môže sa použiť ako na striekanie rastliny a na to. Skladujte hotové riešenie v chladničke, doba trvania nie je dlhšie ako 2 týždne.
  • V druhom prípade sa bude vyžadovať 10 gramov uhliackeho žehličiek, 2-krát viac askorbová kyseliny, ktorá musí byť rozvedená v 1 litri vody. Kvapalina tiež sprej a napájaná Hydrangea.

Záhradníci sa odporúčajú na vyslobodenie od chlorózy, ktoré nie sú ďaleko od Hydrangea hrdzavé nechty a cínu. Ak je to možné, mali by ste zoškradiť hrdzu so železom a potom ju premiešajte s pôdou okolo rastliny. Treba poznamenať, že žltnutie listov môže dôjsť z rôznych dôvodov. Patrí medzi ne deficit vlhkosti v zemi alebo jeho prebytok, prudko rastúce slnko, ak hydrangea rastie v otvorených oblastiach, teplotné rozdiely, nedostatok živín.

Rastlina z stresových podmienok by sa mala stanoviť čo najviac.

Odporúčania pre starostlivosť

Rýchlejšie vyliečenie chlózy v Hydrangea s použitím striekania. Liek sa absorbuje oveľa rýchlejšie ako pri zavlačení. V niektorých prípadoch vznikajú ťažkosti, pretože sa môže vyžadovať analýza laboratóriu pôdy, ktorá zavádza novúce záhradkárov do strhu. Ak existujú príznaky tejto choroby, musíte sa prihlásiť k jeho špeciálnemu zloženiu. Nemôžete sa báť používať striekanie a zavlažovanie. Copper Cuniry pre Hydrangea je vhodné použiť na jar, pred začiatkom vegetácie. Tým sa zvýši odolnosť kroviny na útoky na hmyz alebo šírenie chorôb. Takéto prísady ako „topaz“ a „iskra“ pomáhajú dobre.

Treba poznamenať, že prevencia ochorenia je jednoduchšie, než ju vyliečiť. Preto by ste mali využiť tieto odporúčania:

  1. Umiestnenie Hydrangea je lepšie za jeden deň; Nevydrží priame slnečné svetlo;
  2. Vhodná ľahká a slabosť pôda;
  3. Nie je možné dovoliť, aby sa sucho pôdy, musí byť neustále vlhká;
  4. Kŕmenie by sa malo vykonávať podľa harmonogramu;
  5. Nie je možné použiť tuhú pevnú vodu;
  6. Postup by sa mal vykonávať ráno alebo večerné hodiny, kým nie je slnko príliš aktívne;
  7. Poštový.

Ako pomôcť Hydrangea počas chlorózy, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár