Hydrangea Hrubovanie: Charakteristiky, odrody a kultivácia

Taký krásny kvitnúci ker ako Hydrangea, vyhral veľkú popularitu medzi záhradkami. On je nenápadný pri odchode, odoláva mínus teploty a tiež kvitne niekoľko mesiacov v rade. Jedným z typov je Hydrangea Hrubing. Charakteristiky a pravidlá agrotechnológie – V článku.

Popis

Rodina Hydrangea Rod z Japonska, avšak v XIX storočí sa kultúra stala populárnou v európskych krajinách. Prvé výsledky výberu sa nelíšili v dobrej dostupnosti v otvorenej odolnosti a mrazu, kvet bol považovaný za výlučne vnútorný. Po uplynutí času sa šľachtici podarilo odstrániť niekoľko druhov hydrangey s ich charakteristickými vlastnosťami.

Tak, Jedným z populárnych typov kultúry je hydrange. Je to vysoký Bush (môže dosiahnuť 3 metre) s hrubými vetvami, na ktorých sa nachádzajú dekoratívne listy (veľkosti 35×25 cm). Mladé lístie pripomína tmavo zelené zamat. Avšak na konci leta sa stáva hnedou oranžovou.

Kvetenstvo dozrievajú dosť veľké. Najviac maľoval v snehovej bielej farbe. ale Tam sú lila kópie s materiálom Lilaac, charakterizované malom veľkosťou. Kvety sa nachádzajú v strede. Ich, zase, priestorové veľké biele púčiky.

Doba kvitnutia trvá od augusta do septembra, čo je veľkou výhodou Hydrangea na iné záhradné plodiny.

Hydrangea drsný (alebo hrubý) má vysokú zimnú ťažnosť. Táto funkcia umožňuje záhradkárov pestovať rastlinu v takmer všetkých klimatických podmienkach.

Jediná vec je dôležité vedieť – s príchodom zimného ker, je potrebné zabezpečiť dobrú ochranu pred vetrom a chladom.

Odrody

Zaujímavé je, že tento typ má niekoľko odrôd – Zvážte najobľúbenejšie.

 • Saržiarsky. Tento druh záhradného kvetu najmä miloval záhradkárov Ruska. Externe a na dotyk listu sa podobá zamat. V popísaných púčikoch sa lístky nachádzajú oddelene od seba. Avšak, celé kúzlo leží v kombinácii niekoľkých odtieňov kvetov – nasýtená fialová je nahradená jemnou ružovou, potom ide do bledo modrej. Niekedy si môžete všimnúť malé biele škvrny. Bush rastie dosť veľké – až 4 metre. Prvé prekvitavé padá na konci augusta, pokračuje až do prvého snehu.

 • „Horúca čokoláda“. Táto odroda bola získaná relatívne nedávno. Rozlišuje sa veľkými sterilnými kvetmi natretými v strede fialovej a na okrajoch – bledá ružová. Púčiky sú veľké – priemer asi 30 cm. Okrem toho, listy „horúce čokolády“ – Furry-Rosha. Počas sezóny sa odtieň zmení – zo striebra na olivový. Zmeny sú tiež kôry a vetvy – v zime, že sú duté hnedou červenou, pripomínajúcou čokoládu. To isté platí pre listy. Kvety krovky začína v júli, až do mrazov.

Pristátie

Vhodné miesto na pestovanie Hydrangea Hydrangea – svetlé, chránené pred návrhmi. Neodporúča sa zasadiť mladú rastlinu pod pravými lúčmi slnka, takýto vplyv bude negatívne ovplyvniť vývoj hydrangey.

Pokiaľ ide o pôdu, je výhodné vybrať si živiny, neutrálne, môže byť trochu okyslený.

Pred pristátím na trvalé miesto je potrebné pripraviť sadenice. Kúpiť lepšie v špecializovaných kvetinárskych obchodoch alebo v osvedčených záhradkárov. Odporúča sa vybrať si vek 2-3 roky rastlín.

Plánovanie pristátia môže byť pre jar, hneď po tavení snehu, alebo na jeseň, lepšie v septembri.

Technológia výsadby zahŕňa prípravu jamy. Hĺbka je približne 50-60 cm. Drenážna vrstva z rozbitých tehál alebo sutiny. Z nad plodnou pôdou s humusom, rašelinou. K tejto zmesi sa tiež pridávajú minerálne hnojivá.

Medzi krídlami by sa mal pozorovať interval 2 metra. Sadlovanie umiestnené v jamke. Keď dedina v diere, starostlivo narovnajte korene. Na konci je Zem posypaná tak, že koreňový krk vyzerá von. Posledná etapa – bohaté nalievanie každého krídla približne dva vedra vody.

Tip od záhradkárov: Ak sa pristátie vykonáva v suchom dni, sa sadenice by mali byť starostlivo nastriekané vodou.

Starostlivosť

Hydrangea Hrubing – Vlhkosť milujúci. Proces vývoja koreňových a listnatých systémov priamo závisí od tohto indikátora. Okrem toho, nedostatok vody negatívne ovplyvňuje kvet kroviny. Preto hlavná starostlivosť o hydranges znamená pravidelné zavlažovanie – najmenej 3-krát týždenne. Každý Bush vyžaduje 4 vodné lopaty.

Na zamračených dňoch bude dostatok zavlažovania. Ak chcete zachovať vlhkosť v pôde, skúsení záhradníci používajú mulčovaciu vrstvu rašeliny.

Nezabudnite na uvoľnenie prioritných kruhov – pomerne dvakrát za sezónu.

V prvých dvoch rokoch po pristátí, Hydrangea nepotrebuje kŕmenie – Počiatočná dodávka živín v pôde sa ešte nebola spotrebovaná. A tu 2-ročná rastlina môže byť zahájená o hnojení minerálnych kompozícií. Takže, počas tvorby púčikov, superfosfátov, korovyak, sulfát draselného (vodný pomer 1: 10). Zvýšenie pevnosti vetiev pomôže mesačné zavlažovanie kríka s roztokom mangánu (2 mg na 10 liter kvapaliny).

Od tretieho roka, Hydrangea stojí za plodinu. Zvyčajne táto udalosť spadá do marca-apríla. Po prvé, pacienti sú odstránení, slabé, poškodené vetvy a výhonky. Ďalej, v minulom roku sú prerušené, zanechávajú mladé obličky.

Napriek odolnosti voči chladu, Hydrangea potrebuje prístrešok na zimu. Ak to chcete urobiť, namontujte vrstvu suchých listov, pilín, cítil, ktorý je naskladaný okolo trupu.

Reprodukcia

Sadická kultúra šľachtenie troch spôsobov.

 • Semená. Nádoby sú naplnené mokrou pôdou, kde sú semená posuvné. Ďalej by mal byť pokrytý semenáčikmi so sklenenou doskou alebo filmom. Ako sušenie pôdy zvlhčuje. Po asi 3 týždňoch, jazda na klíčkoch a po niekoľkých rokoch sú sadenice pripravené na pristátie na trvalé miesto.
 • Cherenca. Menové procesy sú odrezané, umiestnené v pohári s vodou. Ďalej sú rozdelené na časti, ktoré sú nasiaknuté v riešení „Kornin“. Normy zasadené v pôde zakorenené za 30 dní. Mladé sadenice sú zasadené ako obvykle.
 • Deliaceho kríka. Spočiatku strom kopanie. Korene čisté zo zeme, premyté pod žeriavom. Dodáva sa na fragmenty Hydrangea sa lieči „Kornvin“. Každá časť Bush Land v dierach.

Choroby a škodcov

Hydrangea Hrubovanie je dosť odolné voči rôznym chorobám. Napriek dobrej imunite je rastlina stále infikovaná alebo útok škodcov.

 • Chloróza. Choroba dáva žltkane letáky, ktorých pruhy sa stmavnú. Príčina – Zvýšené alkalické prostredie. Roztok železných pár (45 g na vedierku vody) pomôže bojovať (45 g na vedierku vody), ktorý sa musí striekať.
 • Nafúknutý rosa. V tomto prípade sú listy pokryté škvrnami. Časom, začnite stmaviť. Spracovanie by sa malo začať okamžite, pretože boli zistené prvé príznaky. Záhradníci odporúčajú používať „Fundazol“.
 • Dláždené tick, weevil, chyba, vlna. Zvýšená aktivita škodcov je pozorovaná v zakalenom, chladnom počasí. Najúčinnejšie prostriedky – insekticídy.

Častejšie Hytenzia rachabloing pozdĺž ulíc, parkov, štvorcov. Dostala najväčšiu popularitu s majiteľmi priestrannej záhrady, letných chatov.

   V krajinnom dizajne sa kultúra používa v kombinácii s ihličnatými stromami, ako aj malými krídlami. So vhodnou starostlivosťou, snehobiele a ružové poháriky vyzdobia záhradu niekoľko mesiacov.

   Prehľad Hydrangea Schelava Pozrite sa na video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár