Hydrangea „Madzhikal Sweet Summer“: Popis, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

„Madgické sladké leto“ – ohromujúca rozmanitosť metribot Hydrangea, ktorá je vysoko hodnotená kvetinou. Má veľmi veľkolepý vzhľad, vyzerá to skvele, ako v prítomnosti kvetov rastúce svieži klastre, a bez nich. Na popis tejto závodu sa v našom článku hovoria o osobitosti a zložitosti jeho pestovania.

  O triede

  Magické letné Hydrangea priniesli chovatelia Holandska v roku 2006. Na krátku dobu sa navyše známa po celom svete, okrem toho je to cena výstavy plantárií. Maximálna výška závodu je 1,5 metra. Jeho koruna je veľmi hrubá a vo forme sa podobá loptičke. Kvetenstvo môže dosiahnuť 13 centimetrov na výšku, sú veľmi podobné prevráteným hranicám hrozna. Sú vo vertikálnej polohe a zdobia celý ker.

  Treba poznamenať, že kvetenstvo sú prakticky sterilné. Ovocné kvety v nich dosť trochu. Treba poznamenať, že časom sú schopní zmeniť farbu. Keď sa púčiky kvitnú, majú svetlo-šalátový odtieň, neskôr sa stanú bielymi a bližšie k jeseň, ktorý získavajú jemnú ružovú farbu. Blossom začína v júli a končí v októbri.

  Treba poznamenať, že listy sú tiež schopné meniť farbu. Na začiatku sezóny majú zelenú farbu a v páde sa stávajú fialovými. To umožňuje, aby rastlina vyzerala veľkolepá, aj keď kvet je u konca. Táto odroda má základný pôvodný systém. To znamená, že korene sú veľmi blízko povrchu. V súlade s tým budú potrebovať tekutinu, ktorá môže byť udržiavaná deembodies v bezprostrednej blízkosti podzemných plodín. Je to celkom vhodné takéto rastliny ako Ivy alebo Barwin.

  Zimný

  Hydrangea „madgické sladké leto“ je odolný voči mrazu. To znamená, že v oblastiach s miernym klimatickým klímou môžu dospelé kríky zima bez prístrešia. Cítia sa pohodlne pri teplotách až -28 stupňoch. Mladé rastliny sú najlepšie kopanie na jeseň, spolu so zemou, dať do hrnca a dať do miestnosti. Ak nezastavíte starostlivosť, Hydrangea poteší svoj vzhľad záhradníka av zime. Avšak, zatiaľ čo existuje šanca, že to bude kvitnúť, bude to menej aktívne.

  Ako chov?

  Čo sa týka chovu, pre túto odrody sú odrezky zvyčajne používané alebo reťaz. Podrobnejšie zvážte každý z spôsobov.

  Žiarivý

  Ak chcete začať, je potrebné extrahovať pristávací materiál. Odrezky by mali byť odobraté z koreňových výhonkov, z používania na strane najlepšie odmietnuť. Na domácich odrezkoch sa pripravujú od konca zimy až do polovice apríla. Brehy by sa mali vykonávať pred výhonkami vyhrať, resp. Približne od júna do júla. Každý z nich musí byť prítomný 2-4 páry obličiek.

  Ak sú prítomné malé listy, zakorenenie prejde ľahšie. V prípade, že majú čas rásť, pred pristátím sú potrebné na tretiu. Hydrangea odrezky sa nevyžadujú. Môžu byť prerušené bezprostredne pred pristátím.

  Malo by byť pripravené boxy zo zeme, ihličnaté vhodné.

  Odrezky sú zasadené na 5-7 centimetrov od seba a prehĺbiť na 2 centimetre. Treba mať na pamäti, že frézy listov umiestnených nižšie by mali byť nad zemou. Zdvihové odrezky nestojí za to, pretože to môže vytvoriť podmienky pre ich vysielanie. Okrem toho by sa mala monitorovať teplota vzduchu, ktorá by sa nemala zostúpiť pod +14 stupňov. So vhodnými udalosťami vykonanými po niekoľkých týždňoch bude možné zasadiť sadenice pre otvorený základný náter alebo miesto v samostatných nádobách.

  Kaplnky

  Hydrangea „Madzhal Sweet Summer“ je veľmi výhodné znásobiť pomocou tavenia. Ak je materský bush dosť objemný, môžete získať veľa nových. Pre toto, mladé prasiatka sa opierajú o zem, fixované v špeciálne pripravených zákopoch a zaspávajú Zem. Na konci konania, musíme naliať. Koreňový systém by sa mal začať vyvíjať približne za mesiac.

  Ako satovať?

  Pohodlnejšia Táto odroda sa bude cítiť na úrodnej a kyslej pôde. Je to zimné, ale veľmi zle toleruje deficit vlhkosti. A tiež by ste sa mali vyhýbať miestam na otvorenom slnku, je lepšie si vybrať rozptýlené svetlo alebo polovicu. Zloženie pôdy si zaslúži osobitnú pozornosť. O jej príprave by sa mal myslieť vopred.

  Najlepšie je použiť zmes humusu, chernozem, riečny piesok a rašeliny. Odborníci neodporúčajú aplikovať hnoju z dôvodu, že je schopný znížiť kyslosť pôdy. Preto listy začínajú košeľu. Budeme voliteľné pridanie kŕmenia, ako je superfosfát, močovina a sulfát draslík. Ak je to možné, môžete použiť rašelinu a bažinu v rovnakých pomeroch.

  Pre semenáčku je potrebné pripraviť pristátie dobre. Po umiestnení Hydrangea vnútri je posypaná pripravenou pôdou. Potom sa vykonáva zavlažovanie. Treba poznamenať, že nadbytok vápna vo vode negatívne ovplyvňuje kyslosť pôdy, preto by mala byť odmietnutá takejto tekutiny. Je lepšie použiť skreslené alebo dažďovú vodu.

  Blossoming ker začína 4-5 rokov po pristátí. Pred týmto obdobím sa transplantácia rastliny ešte nevyhovuje, aj keď bez potreby je lepšie. Kríky by mali byť umiestnené vo vzdialenosti 1,5-2 metrov od seba. Ak hovoríme o severných zemepisných šírkach, pristátie by sa malo vynaložiť na jar, takže cez letné rastliny sa podarí rásť a prispôsobiť sa novým podmienkam. V južných regiónoch nie je nevyhnutným predpokladom.

  Dôležitý! Mulčovací postup je veľmi dôležitý pre sadenice. Pre ňu môžete použiť kompost alebo rašelinu. Na jar musí byť zakorenené kópie naplnené močovinou.

  Ako sa starať?

  Starostlivosť o túto odrodu nepredstavuje osobitné ťažkosti. Je potrebné dodržiavať hlavné odporúčania záhradkárov. Postupy, ako sú včasné zavlažovanie, kŕmenie a orezávanie. „Madgické sladké leto“, ako iné Hydrangeas, je rastlina milujúci vlhkosť. To znamená, že v priebehu sezóny bude potrebovať zalievanie. Ak je kvet pestovaný v hrnci, nasleduje to, keď sa Zem mierne rozsvieti. Treba sa vyhnúť úplnému sušeniu.

  Vodná voda by mala byť obhajovaná, ale je najlepšie používať dažďa alebo taam. Závod pre dospelých je potrebná pravidelne 1 krát za 2-3 dni v dopoludňajších hodinách alebo večerných hodinách. Každý bude vyžadovať aspoň 20 litrov vody. Odtok Listy vlhkosti pomôže striekať, môže sa konať týždenne.

  Krmivo Rastlina je najlepšie po zavlažovaní. Minerálne a organické kompozície budú lepšie pomáhať vo forme tekutiny. Prvé krmivo sa vykonáva na začiatku jari, následné – v lete. S prebytkom vápna v pôde, musíte pridať piliny, ihličnaté ihly alebo peat. Ak chcete urýchliť kvety, pomôže postrek Gibberlin.

  Po páde listov by sa malo uskutočniť Hydrangea Srezing. Nielen vysušené a poškodené výhonky sú odstránené, ale aj sušené kvetenstvo. V marci budú v minulom roku potrebné znížiť až 4-5 obličiek.

  A trvalky sú odstránené, namiesto toho, ktorý konop. Rastlina sa vráti do budúceho leta.

  Choroby a škodcov

  Napriek tomu, že takmer všetky hydrangea odrody sú odolné voči útokom hmyzom a infekčnými chorobami, niektoré z nich môžu dodávať záhradníkov veľa nepríjemných minút. Dôvodom môže byť choroba úzko usporiadaných kultúr alebo porušenia pravidiel starostlivosti. Zvážte hlavné.

  • Často ovplyvňuje Hydrangea Cobweb Tick. On nielen zamocenňuje rastlinu s tenkou klasom, ale aj umiestneným pod listom, saje z toho. Zelení začína žltej, potom, čo zaschol a klesá. Treba poznamenať, že tento škodca sa cíti najpohodlnejší s horúcim počasím a vysokou vlhkosťou. Bojujte na to, použite drogu „TIOFOS“.

  • S mokrými, ale studenými počasie kríky môžu trpieť falošným trámbou. Sa prejavuje cez žltkastými škvrnami, ktoré postupne stmavnú. V tomto prípade sa musí hydrangea liečiť špeciálnym zložením, pre ktorý bude potrebný zelený mydlo, malá meďná para a vodný vedro.

  • Nebezpečné pre hydrangea a chlorózu. Jeho dôvodom je nedostatok železa v pôde. Spôsobuje chorobu nadbytočného vápna alebo humusu v pôde. Chloróza sa prejavuje žltnutím listov, zatiaľ čo telá nemenia svoju farbu, zostávajú zelenú. Pomôže, keď dusíkový draslík rozvedený v pomere 40 gramov na vodnom veže. Po niekoľkých dňoch sa spracovanie musí opakovať s použitím sily železa namiesto draslíka v rovnakom pomere.

  • TLL najčastejšie úvahy Hydrangea rastie v interiéri. Môžete sa zbaviť s použitím anabazínového roztoku sulfátu.

  Použitie v krajinnom dizajne

  Hydrangea „madgické sladké leto“ je skvelé pre slobodné pristátie. Nebude však zlé pozrieť sa na skupinu, napríklad pri vytváraní tratí alebo plotov. Avšak, jas úplne umožňuje upozorniť na nezávislé inštancie. Vynikajúca kombinovaná rastlina s kvetmi, ako sú harmomiles, ruže a ľalia. Výhodne zdôrazňuje krásu Lilac a TUI.

  Hydrangea sa často poskytuje v krajine mestských parkov a štvorcov. Jej Bush môže byť obklopený rôznymi farbami, vrátane lúky, ktorá bude vyzerať veľkolepé a nezvyčajné.

  O tom, ako vyzerá Hydrangea a ako sa o ňu starať, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár