Hydrangea „Nekonečné leto“: popis, pristátie a starostlivosť

Hydrangea – jedna z najobľúbenejších záhradných plodín. Dokonale rastie v strednom pruhu Ruska, stáva sa skutočnou dekoráciou domácich pozemkov. Počas rokov výberu boli odvodené mnohé odrody Hydrangea, ale niektoré používajú špeciálnu lásku od záhradkárov. Medzi nimi „nekonečné leto“. Prečo Gradder dostal taký poetický názov a aké funkcie jeho kultivácie povie článok.

Zvláštnosť

Stupeň nekonečné leto alebo „večné leto“ sa objavili v USA. V 80. rokoch minulého storočia bola v tejto krajine vydaná abnormálne studená zima. V jednom z chovateľov sa stratil veľký počet kultúr v dôsledku zániku. Avšak na jar v susednej záhrade, zamestnanci organizácie všimli Hydrangea, ktorá vyzerala skvelá a kvitnú, napriek skúseným mrazom.

Závod vzal na vedomie. Po niekoľkých rokoch, odborníci pristáli stopku tohto kríka v škôlke. Kvetina sa ukázala byť krásna a zdravá. Nízke teploty, ktoré tiež preniesol celkom vytrvalý.

Asi 20 rokov sa snažili zlepšiť charakteristiky kultúry ešte viac. V roku 2000 bolo oficiálne oznámené o vzniku novej odrody, hoci práca sa dnes vykonáva. Hlavnou úlohou je zvýšenie odrody odolného voči mrazu. Špecialisti a nad dekoratívnymi vlastnosťami pracujú, aj keď krása rastliny nepodlieha pochybnostiam.

Najzaujímavejšou vlastnosťou odvodenej odrody možno považovať za schopnosť kvitnúť re. Toto je presne spôsobené jeho menom. Zatiaľ čo niektoré kultúry strácajú okvetné lístky, premenia sa na obyčajných zelení do budúceho roka, tento typ Hydrangea nemôže potešiť záhradník s sviežou jasným „klobúkom“ farieb. Zároveň sa môže farba lístkov líšiť v závislosti od zloženia pôdy. Takáto mutácia robí kultúru ešte zaujímavejšia a žiaduce pre mnoho Dachensonov.

Opis odrody by sa mal začať so skutočnosťou, že je to veľká, dosť vysoká Hydrangea. Kultúra môže rásť až dva alebo viac. Strieľa silné, flexibilné. Tmavo zelené listy, matné, majú zuby okolo okrajov. Zelené stonky mladých rastlín, keď rastú stmavnú. A tiež vytvoril zvláštnu kôru. Bush sa získa zaoblený a elegantný, hoci jeho priemer môže dosiahnuť až jeden a pol metrov.

Kvitnúce „večné leto“ začína pre druhý rok života, než málo stupňov sa môže pochváliť. Kvetenstvo sa získajú luxusný, veľký, sférický tvar. Môže dosiahnuť priemer 15 cm. Farebné lístky môžu byť ružovo alebo jemne modré. Tieň je nastaviteľný zmenou pH pôdy.

Ružové kvetinové „čiapky“ sa získajú pestovaním puzdra v alkalickej zemi. Modro-modré kvety sú vytvorené v kyslej pôde obohatenej hliníkom.

Rastlín trvalky. S správnou starostlivosťou je dobre tolerovať zimu a vytvára nové výhonky na jar. Kvety sa na nich objavia a na minuloročných stonkách. Bush kvitne každých 6 týždňov, takže v jednom lete sa púčiky objavujú dvakrát, a niekedy trikrát.

K dnešnému dňu bolo na základe tejto odrody vytvorené niekoľko nových typov hydrangeas.

 • Nekonečné letné Bloom Star – Vysoký krík (až dva metre) s modrými sterilnými kvetmi. Kvety Bush 2-3 krát počas leta. Kvitnúce začína v júni a končí len nástupom mrazov.

 • Nekonečné letné červenajúce nevesta – viac kompaktnejšia odroda. Maximálna výška BUSH – 1,2 m. Poľské kvety. Najprv sú snehovo biele. Oko sa stáva jemnou ružovou (ak je v pôde alkali). Ak je pôda kyslá, okvetné lístky sú natreté v bledom modrom tóne.

 • Nekonečné leto twist-n-výkrik – môže tiež rásť až 1,2 m. Kvety v centre kvetenstva sú malé. Sú plodní. Na okrajoch sú umiestnené väčšie sterilné kvety. Vzhľad v závode je veľmi veľkolepý. V závislosti od úrovne pôdy sa farba môže líšiť od ružových a fialových tónov na modrú s fialovým odtieňom a neba modrými odtieňmi.

Ako zasadiť?

Táto trieda rastie dobre v oblastiach, kde sa slnko objaví v dopoludňajších hodinách alebo večer. Na poludnie na mieste pristátia by malo byť ľahkým tieňom. Je tiež žiaduce vybrať si miesto chránené pred návrhmi.

Pôda musí byť kyslá alebo slabo kyselina. Lipenter Pôda nie je vhodná na pristátie. A tiež stojí za to vyhnúť sa nadmernej akumulácii vlhkosti v koreňoch rastliny. Na základe tohto kríka by sa nemal vysadiť v nížine. Najlepšie miesto – na rovnom povrchu alebo malej výške.

Pristátie nekonečného leta sa vykonáva podľa konkrétnej schémy.

 • Oblasť zvýraznená pod kvetinou je opitý, buriny sú odstránené.
 • Pôda obohatená o organitnicea (kompost, rašelina, trávnik, humus).
 • Strieľať jamku. Malo by sa to urobiť priestranné k koreňom kultúry voľne umiestnených do vybrania.
 • Na spodnej strane jamiek sú umiestnené drenážnu vrstvu. Môže to byť napríklad malé kamienky. Takéto opatrenie zabráni stagnácii vlhkosti.
 • Dobre rozliate čistú vodu. Rastlina by mala byť umiestnená len vo vlhkej pôde.
 • Kultúra jemne znížila, narovnajte korene.
 • Vysadená rastlina zaspávame živnou zmesou. Potom pôda mierne tamper a napojená.
 • Dajte mulčovať. Môžete použiť ihličnatý opad alebo drvený ihličnatý bór. Mulčová vrstva by mala byť asi 8 cm. Tým sa zachová optimálna úroveň vlhkosti pôdy a zníži pravdepodobnosť klíčenia burín.

Ako sa starať?

Starostlivosť o hydrogeness „Večné leto“ je celkom jednoduché. Po prvé, Bush musí byť pravidelne čistá mäkká voda. Najmä pôdna vlhkosť je dôležitá pre mladých, novo vysadených exemplárov. Dospelé rastliny potrebujú dva vedrá tekutiny týždenne.

Krmivo je potrebná viac ako dvakrát mesačne. Je žiaduce striedavé minerálne formulácie s organickým. Komplexné lieky by mali byť bohaté na draslík. Užitočné pre Hydrangea a Superfosfát. „Rehain“ s hnojivami nestojí za to. Ich prebytok vyvoláva rýchly rast kríka, ktorý negatívne ovplyvňuje kvitnutie kultúry.

A tiež nemôže oplodniť kultúru popola.

S pomocou prídavných látok zavedených do pôdy, môžete ovplyvniť farbu nekonečného leta. Prvýkrát sú okvetné lístky Hydrangea natreté v ružovom. Ak chcete, s re-blossom, stanú sa modrými, po prvej vlne (keď sa Bush premýšľal) pridá sa síran amónny do pôdy.

Ďalším potrebným postupom je periodické uvoľnenie. Mal by sa kombinovať s likvidáciou burín. S týmto spôsobom nezvyšujete estetiku záhrady, ale aj doručovanie kríka z „konkurentov“, ktoré sú prevzaté z pôdnej vlhkosti a užitočných látok.

Pokiaľ ide o orezávanie nekonečného leta, na jeseň, šokované suché, zlomené a staré stonky. Zvyšok kríka je vystavený malým teratívnym orezávaním. Sušené kvetenstvo rezané na prvé obličky. To umožňuje, aby sa Brušky objavili v budúcom roku. Ak trávite radikálnejšie orezávanie, kvetinové obličky nebudú položené.

Hlavným bodom je prístrešok Hydrangea. Napriek tomu, že stupeň je odolná voči nízkym teplotám, bez toho, aby to nestalo. Pred spustením mrazov je potrebné vložiť izolovanú vrstvu na Zemi. Môžete použiť faneur, dosky alebo tesný lepenka. Potom výhonky musia byť opatrní na zem. Bush je pokrytý priedušným materiálom a posypané suchým listom. Konštrukcia je fixovaná pomocou kovových oblúkov. V opačnom prípade vietor bude riadiť aj na sneženie.

S nástupom tepla musí prístrešok okamžite odstrániť. V opačnom prípade sa Bush môže kultivovať v dôsledku vlhkosti vyhrievaného slnečným svetlom. Ak sa vo vašom regióne na jar, sú pozorované nočné mrazy, prístrešok sa môže postupne odstrániť.

Výhonky nemusia zvýšiť. Po niekoľkých dňoch budú mať správnu pozíciu. Keď sa Bush zotavuje z zimovania, mali by ste skontrolovať prítomnosť mrazených výhonkov. Napriek útulku sa to stane. Pri zistení poškodených miestach sa musia ozdobiť. Neľutujte ich. V tomto prípade musí byť prerezávanie maximálne (na miesto, kde je kmeň už zdravý). V opačnom prípade môže rastlina začať hnilobu.

Choroby a škodcov

Táto trieda má imunitu proti impulznému rose. Toto je jedna z jeho veľkej dôstojnosti. Falošná verzia ochorenia sa však môže stále objaviť. V tomto prípade je problém riešený liekmi obsahujúcimi meď.

A rastlina môže zasiahnuť druhú nepríjemnú chorobu – chloróza. Ak ste vodu nekonečné leto bush s veľkým obsahom alkálií a chlórom, bude chorý. Aby sa zabránilo možným problémom, dažďová voda by mala byť použitá na zavlažovanie. V extrémnom prípade môžete brániť tekutinu pod kohútikom a mierne okysliť. Pre to používajú citrónovú šťavu alebo ocot.

Pokiaľ ide o škodcov, hlavný nepriateľ kvetu môže byť nazývaný web tick. Ak sa deteguje hmyz, spôsob striekania kríka vhodnými chemikáliami.

Použitie v krajinnom dizajne

Neuveriteľná krása vám umožňuje široko používať Hydrangea „Infinite Leto“ v dekorácii záhrad. Kríky luxusne sa pozerajú do slobodných pristátí av skupinových kompozíciách. Rastliny sú často umiestnené v blízkosti domu, aby mohli obdivovať kvitnúce z okna. Vo veľkých oblastiach môžete pristáť kultúru v blízkosti rekreačných oblastí, turistických chodníkov, arbors. Môžete pristáť nejaké kríky pozdĺž steny, zdobenie farieb budovy. Dobré riešenie – vytvorenie živého živých plotov vo vhodnom mieste.

Na kvetinových lôžok môže byť kultúra kombinovaná s inými farbami. Je možné podniknúť iného typu Hydrangea do spoločnosti „nekonečné leto“, napríklad so snehovými bielymi lístkami. A môžete obklopiť krík zelenými plameňmi, takže nekonečné leto sa stalo stredom zloženia. Hlavnou vecou je dodržiavať dostatočnú vzdialenosť medzi pristátiami, aby sa všetky rastliny cítili.

Ak žijete v teréne s drsnými zimami, môžete ozdobiť Hydrangea tejto odrody Niektoré uzavreté izby (LOGGIA, TERRAŤ, Patio). Kultúra dobre rastie v kontajneroch.

Ako zasadiť a starostlivosť o Hortensia „Infinite Summer“, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár