Hydrangea Rôzne „Pinky Vini“: popis, pristátie a starostlivosť

Záhrada, utopenie vo farbách luxusnej pinky Winky Hydrangea, Enchants na prvý pohľad. Mnoho krajinných dizajnérov sú veľmi veľtrh, aby verili, že tento elegantný ker zdobený plakov z bielych-ruže voňavé farby je schopný drasticky transformovať akékoľvek naudal územie. Zvážte, kto je stupeň hydrughov „Pinki Winks“, aké sú podmienky pre ich kultiváciu, ako propagovať tieto rastliny a starostlivosť o ne.

Popis

Rôzne Hydrangea odroda Pinky Winky – Vypracovanie viacročného ker, ktorého výška môže dosiahnuť 2-2,5 metra. Závod má kompaktné zaoblené korunky, elastické a silné vetvy, ako sa. Počas obdobia kvitnutia na sivých hnedých výhonkoch Hydrangea tejto odrody sa vytvoria svieži kužeľové kvetenstvo (belties), pokryté malými voňavými kvetmi.

Originálne kvety majú Bielivá sfarbenie, s časom nahradením nasýtenej ružovej. Priemerná dĺžka kvetenstva v Hydrangea tejto odrody je asi 30 centimetrov.

Suché kvetenstvo rastlín Mnohé záhradkári nerešia. V chladnom období dávajú nebezpečenstvu puzdra veľmi originálny vzhľad.

Kroviny pokrývajú veľké šťavnaté zelené listy eliptického tvaru, s špicatý vrchol. Na jeseň lístia Hydrangea „Pinkie Vinki“ získava červeno-odtieň, ktorá dáva rastline špeciálnu dekoratívnosť. Popularita tejto Hydrangea záhradníkov a krajinných dizajnérov je spôsobená jeho hojným, kontinuálnym a dlhým kvetom. Blossom začína v druhej polovici júna a pokračuje až do októbra.

Pre hydrangeľu opísanej odrody je charakteristická Intenzívne sadzby rastu. V priebehu roka za priaznivých podmienok, krovina strieľa na 20-35 centimetrov. Vzhľadom na túto funkciu si rastliny vyžadujú periodické orezávanie.

Dôležitý! Koreňový systém týchto trvalkov je povrchný, dobre rozvetvený. Táto funkcia určuje zvýšenú potrebu hydrangeasu v častom a pravidelnom zavlažovaní.

Podmienky rastu

Hydrangea odrody „Pinky Vinki“ sa považujú za veľmi atraktívne rastliny. Ich zdravie, vzhľad a kvalita kvitnutia v mnohých smeroch závisia od podmienok, v ktorých sa pestujú. Po plánovaní na zasadiť tento krásny ker na stránke, malo by byť zodpovedný za výber pristávacích miest, ako aj zohľadniť požiadavky závodu na charakteristiky pôdy a osvetlenia.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pri výbere miesta na pristátie Hydrangeasu by ste mali uprednostniť stredne osvetlené rohy záhrady. Je možné ich zasadiť a V miernej polovici,. Je nežiaduce vybrať si vonkajšie miesta na pristátie, kde budú rastliny budú celý deň pod pravým svetlom. Pod popáleninou Slnka, listy a kvety Hydrangeas rýchlo vyhoreli, v dôsledku toho, ktoré kríky strácajú svoju atraktívnosť. So výrazným nedostatkom slnečného žiarenia rastliny pomaly rastú a vyvíjajú sa horšie. Okrem toho nedostatok osvetlenia negatívne ovplyvní kvalitu a trvanie ich kvitnutia. Uzemnenie v silnom tieni, krovy rýchlo stratia svoju dekoratívnosť.

Optimálne miesto pre pristátie Hydrangeas sú také Záhradné rohy, v ktorých budú rastliny chránené pred priamym slnečným svetlom. Môže to byť miesta s ľahkým tieňom padajúcim zo stromov alebo budov. Je dôležité zvážiť typ a parametre pôdy na mieste. Hydrangea, podobne ako väčšina ostatných záhradných plodín Kyslá, slabosť a neutrálne pôdy s vysokým obsahom humusu.

Nie je vhodný pre ich pristávacie ťažké alkalické pôdy s vysokým obsahom hliníka. Napriek tomu, že tieto rastliny uprednostňujú navlhčené pôdy, nemali by byť vysadené na miestach s vysokou hladinou podzemnej vody. V takých oblastiach je Hydrangea často ovplyvnená koreňovým hnilobou a umierajú.

Vzduch a teplota

Jednou z vlastností buggy Hydrangeas je ich odolnosť voči plynom. Schopnosť týchto trvalkov trpieť suterénom vzduchu, umožňuje, aby boli použité ako v mestskej krajine, ako aj v dizajne oblastí nachádzajúcich sa lokálne s nepriaznivou ekológiou. Zároveň sú tieto krásne rastliny zle tolerované. Pre tento dôvod Skúsení záhradníci sú odporúčaní, aby ich mali na nevybavených miestach, kde budú chránené pred silným vetrom.

Prečítajte si viac  Polykarbonátový plot

Ďalšou dôležitou vlastnosťou Hydrangea prezentovanej odrody je Odolnosť proti mrazu. Tieto rastliny sú schopné preniesť zníženie teploty vzduchu na -25 až 26 ° C bez nepríjemných následkov.

Táto kvalita hydrangeas im umožňuje pestovať nielen v teplých južných zemepisných šírkach, ale aj v regiónoch stredného pásu s drsným podnebím.

Ako zasadiť?

Pinky Winky Hydranges Surples, s uzavretým koreňovým systémom, povolené zasadiť v otvorenej zemi od jari na jeseň. Pristátie mladých rastlín s otvoreným koreňovým systémom vykonáva len na jar. Záhradníci so skúsenosťami argumentujú Jar – najvhodnejšie časové pristátie mladých Hydrangeas Grade „Pinkie Vinci“.

Rastliny vysadené na jar, bezpečne zakoreniť na novej miere chladného počasia a ľahšie tolerovať zimovanie. Príprava na pristátie Hydrangea Pinky Winky poskytuje predbežné usporiadanie pristávacích otvorov. Odporúčaná hĺbka otvorov – 0,5 metra, priemer – 0,6 metra. Vzdialenosť medzi jammi by mala byť najmenej 1,5 metra.

V ďalšom štádiu Vylievanie nutričnej pôdy na plnenie. Zdroje sú pripravené z listu humusu, rašeliny, piesku. Okrem pôdy sa odporúča, aby sa uchovávala výživná pôda, určená na pestovanie hydrangeas, rhododendrónov alebo azaly. Pred výsadbou, mladé rastliny starostlivo preskúmať, mierne skrátiť dlhé výhonky, odstrániť poškodené a suché fragmenty koreňov. Miesta poškodenia a škrty sa ošetrujú nasekaným drevom uhlím.

Potom, drží semeno vertikálne, umiestnil ho do jamy, opatrne rozotrite korene a zaspím svoju živnú pôdu. Počas plnenia pristávacieho jedu je koreňový krk rastliny na rovnakej úrovni s povrchom Zeme. Po naplnení jamy je výživná pôda opatrne tumpovaná dlane.

Vytiahnutý Bush je hojne napojený, snaží sa rozmazať pôdu, potom, čo valcovací kruh mulčuje. Mulčík používa slamu, drevené čipy alebo humus. V priebehu niekoľkých dní po pristátí, Hydrangea pravidelne, ale mierne voda, ktorá urýchli proces jeho úpravy na nové podmienky.

Ako sa starať?

Nedodržanie odporúčaní Hydrangee Pinky Winky – hlavným dôvodom oslabenia ich zdravia. Aby sa rastliny cítili dobre, hojne a dlhodobo kvitnúce, musia poskytnúť tieto podmienky:

 • Pravidelné zalievanie;
 • Včasné hnojenie;
 • Tvarovanie orezávania;
 • uvoľnenie a mulčovanie pôdy okolo kríkov.
Prečítajte si viac  Clematis 3 Skupinové orezávanie: Najlepšie odrody a tajomstvo ich kultivácie

Okrem toho mladý hydrangeas tejto odrody potrebujú kompetentnú prípravu na zimu. Napriek odolnosti z mrazu, Tieto trvalky môžu trpieť, ak teplota vzduchu klesne pod 25 ° C.

Zalievanie

Hydrangea odrody „Pinki Winki“ sú pravidelne, pretože nedostatok vlhkosti negatívne ovplyvňuje kvalitu ich kvitnutia. Na jar a jeseň zavlažovania vykonáva 1 krát za 10-14 dní, v lete – 1 krát týždenne. Ak bolo leto horúce a sušie, rastliny sa napájali 2 krát za 7-8 dní.

Na zavlažovanie používajte teplú prašnú vodu. Po postupe je povrch Zeme v bohatom kruhu plytký looser a mulčová slama, rašelinové alebo drevené štiepky. Pri zavlačení je prúd vody nasmerovaný na samotnú základňu kríka. Zavlažované rastliny ráno alebo večerné hodiny, keď je slnko najmenej aktívne.

Podriadený

Tieto krásne miešacie trvalky sa odporúčajú kŕmiť aspoň 4 krát pre vegetačné obdobie. Pravidelné aplikácie hnojív poskytne nádhernú, hojnú a dlhodobú kvitnúce Hydrangea.

 • Prvý podávač stráviť skoro jar, keď sa rastliny začínajú prebudiť po zime. Počas tohto obdobia sú kŕmené ekologickým roztokom podstielky (1 litra na vodnom veže) alebo prevíjanie kravy.
 • Druhýkrát Kríky sa privádzajú počas tvorby púčikov. V tomto štádiu používajte komplexy fosforu-potaš.
 • Tretí subcord sa vykonávajú počas kvitnutia. V tejto dobe, kríky kŕmia zložité minerálne hnojivá. Takže, veľmi dobré výsledky v tomto štádiu vám umožní získať kvapalné hnojivo „Firth of Crystal pre Azales a Hydrates“.
 • Štvrtýkrát Rastliny sa živia koncom leta alebo začiatkom jesene. Ako krmivo sa používajú integrované hnojivá, navrhnuté špeciálne pre hydrangea.

Orezávanie

Intenzívny rast kríkov často vedie k strate ich dekorácie. Tak, že sa to nestane, je potrebné pravidelne čistiť rastliny.

 • Prvé orezávanie Hydrances vykonávajú skoro na jar (pred začiatkom deplorácie), keď obličky obličky. Počas tohto obdobia, všetky staré, poškodené, deformované výhonky, rezanie na samotnú základňu. Mladé zdravé výhonky skrátiť až 5 obličiek, počítanie od základne. Od zrelých výhonkov, len malá časť 5-8 centimetrov listy.
 • Jesenné orezávanie Vykonávajú 2 týždne pred konečným kŕmím. Postup sa vykonáva pri teplote vzduchu nie je vyššia + 10 ° C. V tomto štádiu oslabené, poškodené a zbytočné výhonky. A tiež počas postupu strih a sušené kvetenstvo. Tieto manipulácie vám umožňujú zachovať si výkon závodu, ktorý bude vyžadovaný pre kvitnutie budúci rok.

Príprava na zimu

Mladé rastliny (až do 3 rokov) vyžadujú ochranné usporiadanie na zimu. Takže, že hydrangeas nie je zranený z ťažkých mrazov, ich kríky sú dotiahnuté lanom, ohnúť na zem, štipka s držiakom A SHOPTED BURLAP. Zem okolo Bush voľné a zaspávajú Mulčovacia vrstva 15-20 centimetrov hrubá.

Prečítajte si viac  MOTOBLOCK FORZA MB-105: CHARAKTERISTIKY A VLASTNOSTI PREVÁDZKY

Metódy chovu

Reprodukcia Hydrangea odrôd „Pinkie Winks“ sa vykonáva pomocou nádrže a odrezkov. Obe metódy sú pomerne účinné a ľahko implementované.

 • Pre chov hydratácie Kopanie Je potrebné určiť na jar alebo jeseň na určenie najsilnejšieho, zdravého a elastického úteku na ňom, vypáliť ho na zem a uštepnúť drevený držiak. Cez zátvorky by sa mali naliať vrstvu úrodnej pôdy. V priebehu sezóny miesto, miesto, kde je útek uzavretý, musíte pravidelne vodu. Zakorenenie nádrže sa zvyčajne vyskytuje v priebehu roka. O rok neskôr môže byť root uniknúť a transplantovať na trvalé miesto.
 • Ďalší spôsob chovu Hydrangeas poskytuje Používať Chenkov. Sú zozbierané počas pružiny alebo jesenné orezávanie. Na zakorenenie sa používajú odrezky, ktoré majú aspoň 3 interkozály. Sú zasadené do nádob naplnených voľnou a plodnou pôdou. Pred pristátím sa odrezky uchovávajú v roztoku stimulátora tvorby koreňov („Corneseser“) počas 10-12 hodín.

Odrezky vysadené pod malým uhlom, fúkajú ich do zeme asi dve tretiny. Po pristátí nad kapacitou, improvizovaný skleník orezanej plastovej fľaše alebo plastovej fólie, fixovaný na nosiči rámu. Zakorenené odrezky sú pravidelne napojené a v samotnom skleníku, zvýšená vlhkosť vzduchu. Zvyčajne sa vyžaduje zakorenenie odrezkov 3-4 týždne.

Choroby a škodcov

Hlavným dôvodom poškodenia škodlivých škodcov a kauzálnych látok ochorenia je nedodržanie odporúčaní pre starostlivosť o rastliny. V dôsledku negramotných činností od záhradníka, imunity rastlín oslabuje, začnú root alebo vystaviť inváziu škodcov.

 • V dôsledku príliš častých zavlažovaní sa často rozvíja Hydrangeas Root a sivý hniloba. Ich charakteristické vlastnosti sú na listoch sivé a hnedé škvrny. Liečba zahŕňa odstránenie postihnutých častí rastliny a jeho úplnú liečbu fungicídnych prípravkov („fundazol“).

 • Zahusťovanie rastlín a nedostatok svetla – hlavné príčiny vývoja Ostrý. V tomto prípade sú na listoch hydrangea vytvorené čierne, hnedé, žlté škvrny. Liečba poskytuje odstránenie pacientov s listami a striekaním kríky s liekmi obsahujúcimi meď.

 • Odfarbenie listov alebo vzhľad hnedých malých miest na nich označuje, že Hydrangea utrpel Z pavúka. A tiež pre prítomnosť tohto parazita ukazujú malé klastre na výhonkoch a listoch. Na zničenie kliešťa sú ovplyvnené kríky liečené roztokom mydla a insekticídmi („fytodeter“).

 • Všímavý – Svätý škodca Hydrangea, kŕmiť ich bunkovými šťavami. Kolónie tohto parazita možno detegovať na vnútornej strane listov. Na boj proti škodcom, používame striekanie s mydlovým roztokom, liečba prípravkami „Aktara“, „Akarin“.

 • Hrubé a neekózne busty hydrangeas sú často vystavené invázii Slimák. Tieto škodcovia jedia listy trvalky a vrcholy ich útekov. Slums sa zbierajú manuálne a zničujú. Okrem toho rastliny rozvíjajú molliskids (limacidy) – agresívne chemické drogy, zničenie údajov o škodcov.

O správnej starostlivosti, prerezávanie a reprodukcii Hydrangea Hidezing.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: