Hydrangea „Veľká hviezda“: popis, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

Great Star Hydrangea Stupeň oceňujú záhradkári – rastlina sa vyznačuje neuveriteľne veľkou farbou, ako keby sa vo vzduchu nad neobvyklými kvetenstvami a hviezdy sa podobali ich tvaru. Vďaka čistej farbe lístkov a jemných stoniek na pozadí tmavo zelených listov, vyzerajú obzvlášť efektívne. Aby ste rástli takému luxusného kvetu v mojej záhrade, musíte venovať pozornosť zvláštnosti kultúry kultúry.

Zvláštnosť

„Veľká hviezda“ – pôvodná škála dekoratívnych kríkov odvodených francúzskymi chovateľmi pri používaní divokých druhov rastlín rastie vo východných ázijských krajinách. Opis botanických charakteristík druhu.

 • V prirodzenom médiu dosahujú kríky 10 m na výšku, ale tento echultovaný stupeň rastie nie viac ako 3 m.
 • V priemere je veľkosť kríka až 1,5 m.
 • Koreňový systém je dobre vyvinutý, rozvetvený, široko rastie v rôznych smeroch v povrchovej vrstve Zeme, niekedy vo veľkosti presahuje objem nadzemnej časti.
 • Kríkov vetvičky hladké, rovné a tvrdé, štekať na nich svetlohnedé.
 • Veľké letáky, majú formu oválnej a hlbokej zelenej farby, ktorá s príchodom jesenných zmien na žlto-striebornú.
 • Meteers zasiahnutý ich veľkosťou (25 cm), s farbami dvoch typov sa objavujú na koncoch dlhých vetiev. Niektoré sú plodné, malé, s očarujúcou vôňou, okvetné lístky rýchlo padajú a časom sú tvorené v boxe semien. Vo väčších kvetoch, v priemere dosiahnutia 10 cm, 4 lístkov, mierne ohýbanie do stredu a sú nad malými farbami na dlhých tenkých stonkách. Ich farba môže byť snow-biela alebo modrastá v závislosti od zloženia Zeme.

Rôzne Hydrangea je medové týždne, ale všetky typy tohto ker sa vyznačujú týmito prevažujúcou kvalitou. Ker preferuje svetlé vonkajšie miesta, ale môže rásť na pronted plot.

Stupeň má vysokú zimnú ťažnosť, ale v chladnom čase musí byť chránený, pretože pobočky môžu byť rozbité pod snehom, a s ťažkými mrazmi – drag. Veľká hviezda – kultúra, ktorá je dlhou pečeňou, trvanie jej života je asi 60 rokov.

Šľachtenie

Reprodukcia rozmanitosti kríkov hydrangea je spojená s dvoma hlavnými metódami. Najjednoduchší spôsob je získať reťaz:

 • Na tento účel sú bočné vetvy rastliny orezané a najdôležitejšie sa opatrne ohýbajú pôde, zdvíhajú dopĺňanie;
 • Vzduchové reťaze sú umiestnené v predbežnej malej drážke a fande;
 • na upevnenie používania drôtu, kovových konzol, alebo stlačte kameň.

V celej vegetatívnej sezóne sa vykonáva zavlažovanie a hnojivo pod materskou rastlinou, a spravidla do septembra, útek má čas rozvíjať svoj vlastný koreňový systém. Zimovanie Busha vedľa hlavného kríka a na trvalom mieste sa Hydrangea určí na jarnom čase.

Alternatívne – chov s odrezkami, ktoré sa umožní minúť od jari a do októbra.

 • Optimálny podvozkový materiál – čerstvé vetvy, ale na jar používajú výhonky z minulého roka, aspoň dve miesta pripevnenia listov.
 • Postup sa vykonáva na opuch. Niektorí záhradníci rezali odrezky v júni až júli vo veľkosti 15-20 cm s 3-4 obličkami.
 • Výsadné výhonky nasleduje v kontajneroch so substrátom z piesku a rašeliny v rovnakých pomeroch. Predtým sa spodná časť preruši pod uhlom 45 stupňov a namočí sa v raste stimulanciách. Hĺbka vykládky – 5 cm.
 • Pre rastliny sú v dome vytvorené skleníkové podmienky alebo umiestnené v skleníku. Jedného a pol mesiaca potrebujú na vodu, opatrne navlhčite pôdu a vetranú. Potom môžu byť zakorenené kríky umiestnené v otvorenej pôde.

Metóda semien medzi záhradkárom nie je príliš populárny, pretože trvá veľa času, zároveň neexistuje žiadna záruka, že hydrangea bude rásť so všetkými odrodovými značkami.

Ale ak je túžba, môžete pestovať kríky a semená. Výsadný materiál je siatí v páde vo veľkých krabiciach s pieskovcou peľou pôdou, nie je nula, mierne sklopená zem, pokrýva kroky s filmom a pravidelne zavlažovaný a vetranie. Výhonky sa objavujú po 30 dňoch. Keď vyrastajú, musia byť naočkované do jednotlivých hrncov a periodicky oplodniť dusíkové lieky. Na pristátie v otvorených pozemných rastlinách sa pripravia za 2 roky.

Ako zasadiť?

Pri pristátí, musíte si vybrať dobre osvetlený pozemok a dosť plodnú pôdu. Pokiaľ ide o Great Star Hydrangea, existuje niekoľko dôležitých pravidiel:

 • Rastlina je zle zastrelená na piesočnatej pôde, ale tiež nemá rád nadmerné hydratačné;
 • Vysoký obsah v pôdnych alkaliách môže viesť k smrti kríka;
 • Ak je pôda neutrálna, potom sa môžu stať sa krásne kvety Hydrangea a ich príjemná vôňa bude takmer nepostrehnutá;
 • „Veľká hviezda“ uprednostňuje slabo kyslú alebo kyslú v stredu;
 • Neutralizuje príliš kyslá pôda pre túto rastlinu nemôže byť mazaný vápno, drevený popol alebo dolomitickú zmes.

Najlepšie uskutočnenie krovia je pôda obsahujúca záhradnícku pôdu, rašelinu, nejaký piesok a hlinku, humus s parametrami kyslosti – 6.0. Ak je zem mierne alkalická, kvety môžu získať modrastý odtieň. K substrátu sa tiež pridávajú močovina, prípravky vrátane fosforu, draslíka a dusíka. Môžete pridať zloženie syra.

Postup plánovania:

 • Bush na Bush sa valí 2-násobok objemu koreňov sadenice s hlinenou miestnosťou 15 dní pred umiestnením;
 • Bustice je inštalovaná vertikálne v strede, korene musia byť presne narovnané, potom zaspíte zem, takže koreňový krk zostáva na úrovni zeme;
 • Zem pod štrbinou bohato zavlažovaným, mulčovým dreveným pilinou.

Na základe veľkostí koreňov je kultúra výsadba na trávnikoch alebo v blízkosti domov. A ďaleko od záhradných dráh – po daždi, masívne farby svitania napojené a pobočky pod ich závažnosťou žobranie, pretože ich môžu byť zranení a poškodenia.

Je potrebné vedeli, že nie je možné zasadiť hydrangey v blízkosti kultúr, ktoré majú rovnaký striekajúci koreňový systém umiestnený v hornej vrstve pôdy.

Ako sa starať?

Záhradníci, ktorí nemajú dostatočné skúsenosti v kultivácii tejto triedy Hydrangea, človek musí vedieť, že napriek láske vlhkosti, veľká hviezda nenesie stagnáciu vody. Závod pre dospelých by nemala mať najmenej 10 litrov, letné horúce dni by mali zvýšiť túto sumu. Ak však v suchom období chýba niekoľko dní zavlažovania, rastlina sa neodporúča hojne – takéto ostré kvapky môžu nepriaznivo ovplyvniť stav kroviny.

Systém starostlivosti o rastlín zahŕňa množstvo udalostí. Hydrangea zavlažoval približne 1 krát týždenne, po Zemi v priečnom kruhu, je potrebné vodu, že rastlina v tepla, ktorú potrebujete asi dvakrát za 7 dní. Po zvlhčovaní, uvoľnení a burín. Ak neustále mulčujete pôdu v koreňoch humusu, syra a piliny, potom nie je potrebné uvoľniť ho po každom zavlačení. Namiesto mulčovania, niektorí záhradníci používajú pristávacie plodiny, ako je Seduum alebo Lesoid Flox, priamo v blízkosti prioritného kruhu kroviny.

Aplikácia hnojív je dôležitá pre strávenie každých pol mesiaca, dusík napája kríky až do polovice mája, fosforu a draslíka prispievajú. Pre kŕmenie na jar, bez ktorého normálny vývoj rastliny nie je možný, môžete použiť kompozície špeciálne určené pre tento typ – kvapalný nástroj „Crystal“, Compo alebo hnojivo „Agrikola Aqua“, ktorá obsahuje celý komplex minerálov. Mimoriadne zelené rozprašovanie pomocou EPIN Extra alebo Zircon prípravy bude tiež pomáhať rastline rýchlo rásť, platí pre nové vykládky.

Orezávanie začína o 2 roky kríka, ak je prirodzená forma ponechaná, pružina a jeseň je hygienickým účesom, v ktorom potrebujete odstrániť mŕtve, suché vetvy, ako aj tie výhonky, ktoré rastú vo vnútri, smerom k trupu. Mladé vetvičky tohto roka môžu skrátiť len 1-2 páry obličiek, takže nie na zranenie Hydrangea, omladzujúci pružinové orezávanie je skrátiť všetky výhonky o 5-6 cm.

Hydrangea účes môže byť tvarovanie, a pre to vyberte Bush s hladkým valcom. Najprv štipka bočné vetvy, potom úplne rezané hladko, bez konope. Na viacerých miestach je rastlina zviazaná na podporu, a ročne sa hlavný trup naďalej znižuje, kým nedosiahne výšku 1,5 m. Potom sú vytvorené, Krona a rámové vetvy. Celý postup trvá až 7-8 rokov.

Prípravky na zimu sa skladá z sanitárneho orezávania všetkých, dokonca kvitnúce, kvetenstvo a veže pre ker. Najprv zakryte valcovaciu zónu pomocou listu a rašeliny s vrstvou až 20 cm. Pobočky rastliny môžu byť pozastavené a po páde snehu je potrebné zaspať Hydrangea Sneh. Treba mať na pamäti, že neskoro alebo príliš hustá shellation môže viesť k tomu, že Bush bude vyslovovaný, a to poškodí obličky.

Doba kvitnutia

Hydrangea „Veľká hviezda“ kvitne od polovice leta do októbra. Tak, že tento proces nič nebráni, je dôležité dodržiavať niekoľko požiadaviek.

 • Rastlina nemôže byť vysadená v tieni tak, že kvety nie sú menšie, ale hlavné oblasti, ktoré ušetria z deštruktívneho slnečného žiarenia budú najlepšie riešenie.
 • V období pred tvorbou púčov a počas kvitnutia, kríky potrebujú pravidelné zavlažovanie, žobranie a uvoľnenie pôdy.
 • Pred vznikom farieb je potrebné kŕmiť hydrangea – priniesť 40 g sulfátu draslíka a 50 g superfosfátov do atraktívnej pôdy. Priaznivý účinok má odrezávanie púpava a listy (0,5 litrov 12 litrov).
 • V lete, na podporu kvitnutia kríka, odporúča sa oplodniť koreňovú zónu humus, prepracované kompostom, humusom alebo hnojom.
 • Zohromaní rastliny musia byť viazané na plot, stenu alebo špeciálnu podporu, takže so silným vetrom alebo sprchovým Ťažkým kvetenstvom nerozbila pobočky a trup.

Tieto postupy pomôžu uložiť ker, aby sa kvitnú bohaté a dlhé.

V ďalšom videu sa môžete pozrieť na Hydrangea „Great Star“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár