Číňania Číňania: popis, pristátie a starostlivosť

Čínska karafiáta – populárna záhradná rastlina, pestovaná ako ročná v podnebí stredného prúžku Ruska. V Číne sa tento typ rieky klinčekov pestuje ako dlhodobý formulár, vyskytuje sa vo voľnej prírode v Číne, Kórei, Mongolsko. Nezmysel krása čínskych klinčekov sa zjavuje postupne kvôli nezvyčajnej kombinácii farieb vo farbe lístkov. Okrem toho je táto rastlina nenáročná, široko používaná v krajinnom dizajne a môže vydržať pestovanie v rôznych klimatických zónach. Mnohí sa zaujímajú o to, ako sa majú zasadiť semená čínskych klinčekov, aké pravidlá by sa mali dodržiavať, keď sú sadenice vylúčené, ako pestovať farby v otvorenom mieste, kde sú lepšie na rastliny, ktoré odrody sú najvhodnejšie pre ruské klímy. Na rastlinu a starostlivosť o trvalšiu bylinnú rastlinu, sa neobjavil na komplexné puzzle, stojí za to prečítať všetky potrebné informácie o karafiáte čínštiny.

Zvláštnosť

Dianthus chinensis alebo čínsky karafiát je trvalka trávnaté rastliny, rozšírené v ázijských krajinách. V kultúrnom výbere sa používa už od roku 1702, vďaka ktorej rôzne odrody a hybridy môžu ovplyvniť aj skúsený záhradník. Moderné chovné trendy sú zamerané predovšetkým na prijímanie kompaktných kríkov, zlepšenie trvania kvitnutia, rozširovanie farebného gamutu. V Rusku sa tento druh pestuje ako ročná alebo rastlina s dvojročným cyklom vagóna.

Čo vyzerá karafiát ako čínština? Popis zariadenia vám umožňuje získať pomerne úplný obraz jeho funkcií. Pre čínske klinčeky, prítomnosť nerozvinutých koreňov – začnú rásť a prehĺbiť od druhého roka. Pri pestovaní vo forme ročného dosiahnutia dosiahnutia jeden výsledok bude jednoducho nemožné.

Rastlina má výhľad na kompaktné puzdro s rovnými stonkami, ktoré sa skladá zo samostatných častí spojených uzlov.

Čínska karafiálna výška dosiahne 10-50 cm, v závislosti od odrody a typu. Kvety sú obzvlášť atraktívne, na lístkoch, z ktorých tento druh má charakteristické, rozpoznateľné burgundové prúžky. Karafiáty rafinovali, úzke listy, na koncoch. Niektoré odrody sú skrútené na koncoch.

Podľa typu kvetenstva, čínske karafiáty sú rozdelené do nasledovného:

 • Jednoduché – s päťbodovým whitewashom a podávanou hranou;
 • Terry – pozostáva z viacerých spojov okvetných lístkov;
 • polostatný.

Farba farby sa vyznačuje rôznymi prevažne z dôvodu starostlivosti o plemennú prácu. Biela, ružová, modrá, Lilac, Lilac, červené monofónne odrody sú doplnené dvojfarebnou farbou, ktoré sú kontrastným vekom alebo okrajom okvetného lístka. Priemer šálky sa líši v rozsahu od 1 do 4 cm. Semená má predĺžený tvar, krehký škrupinu, ktorý je ľahký poškodenie neopatrného obehu.

Odrody

Rôzne karafiáty čínske bestie pocity v teplej podnebí, kde môžu byť pestované ako trvalky. V podmienkach stredného jazdného pruhu Ruska a hybridov a odrodové rastliny sa pestujú ako letničky s ročným výsadbou nového semenného materiálu. Zvážte viac z najobľúbenejších odrôd.

 • „Diana Bloumberri“. Rôzne populárne hybridné, vyznačujúce sa nezvyčajnými farbami. Jednoduchý päť najmalejší kvet pohár maľoval v tmavej naplnenej farbe. Rastlina dosahuje výšku 25 cm, slnečnej slnečnej vody, dobre toleruje krátkodobý pokles teploty. Hybridné kvitne v priebehu teplej sezóny, bez prestávky, veľmi dekoratívne.

 • „Minstrel“. Veľmi veľkolepá frotická trieda, ktorá dosahuje výšku 45 cm. Zriedkavé čiernobiele maľovanie okvetných lístkov s charakteristickou podávanou hranou a hranicou poskytuje popularitu rastliny medzi milovníkmi rastúcich kvetov. Ročná vyzerá dobre v obrubníku, kvetinových lôžok, alpské snímky, vhodné na rezanie v kyticiach.

 • „Pestovanie“. Nádherná škála čínskych karafiátov, najmä veľkolepé pri pohľade vďaka pôvodnému dvojfarebnému maľbe okvetných lístkov. Dark Raspberry pozadia skladanie tenký biely cimea, kvetina chesch.

Rozmanitosť bohato tvorí kvety na stojace výhonky až 40 cm vysoké, nenáročné pri odchode, vhodné na opustenie kvetu.

 • Machrov Max. Veľmi veľkolepá odroda, biela, zjednoduchá, fialová alebo burgundová karafiáta s froté štruktúry lístkov, ktoré majú jasne vyslovené pohár okolo okrajov. Pre rastlinu, takmer úplná absencia charakteristickej vône, dlhý kvet od júna do konca augusta. Priemer kvetov je malý – 1-4 cm, niekoľko púčikov sa nachádza na stonke. Táto karafiáta je vhodná na posedenie na pestovanie na parapete, alebo aplikuje sa ako oblúk alebo rabata.

 • „Diana F1 Crmson“. Hybrid v bielej, malinovej, šarlátovi, karamel-ružové, fialové tóny. Patrí do skupiny holandských chovných rastlín, nelíši sa vo vysokých duchoch – výška stoniek je len 20-25 cm. Používa sa na pestovanie v kontajneroch, hraničných pristátiach, v kvetinových lôžok je zvýraznený vo veľkej veľkosti kvetov, ich priemer dosiahne 5-7 cm, a dlhý kvet od júla do októbra.

 • Grace F1 Crimson. Holandský výber hybrid s frotickými kvetmi jasne červenej, s bielym okrajom a tyčinkami. Rastlina dosahuje výšku 25 cm, vhodná na rast hrotov, pristátie na balkóne. Priemer kvetinového pohára je pomerne veľký – dosiahne 8 cm.

 • „Carousel“. Táto rôznorodosť čínskych karafiátov je trpaslík, s kompaktnými uhlovými stonkami a nezvyčajne maľované okvetné lístky kvetov. Sú bieli, s kontrastnou šarlátou strednou. Šálka ​​priemeru dosiahne 6 cm. Okraje kvetu sú zúbkované, jednoduché. Takáto závod je lepšie zvážiť ako pozrelec, pretože malá veľkosť nie je príliš dobrá na pristátie vonku.

Rastúce sadenice

Dodávka Carby Chinese doma je vzatý v prípadoch, keď je potrebné pripraviť sadenice vopred. Skúsená agrotechnika odporúčajú zasiať semená od januára, ak je v regióne pozorovaný skorý príchod jari. V strednom pruhu pre pristátie je lepšie vybrať si koniec februára. Pre siatie akéhokoľvek širokého kontajnera.

Príprava kontajnerov a výsadba semien v nasledujúcom poradí:

 1. Na spodnej strane drenážnej vrstvy s výnimkou vody;
 2. plnenie substrátom – pripravená zmes pre sadenice alebo kompozície na báze záhradnej pôdy, piesku a vermikulítu;
 3. Distribúcia semien – potrebujú rovnomerne rozptyľovať na povrchu pôdy bez toho, aby sa vylial, vyleje sa z nad vermikulitom, ktorý podporuje klíčenie;
 4. Zvlhčovanie pôdy – je lepšie ho postriekať z postrekovača teploty rozprašovania.

Po dokončení pristátia je krabice alebo kontajner umiestnený na parapete, je žiaduce vybrať okná na južnej strane alebo poskytnúť ďalšie podsvietenie a vyhrievané.

Optimálny režim teploty na túto lehotu by mal byť +20 stupňov, je dôležité zachovať dobrú vlhkosť, ale bez pretečenia. Po výskyte výhonkov stojí za to posunúť sadenice na chladnejšie miesto, udržiavanie teploty média v rozsahu + 15- + 17 stupňov Celzia, Čo sa vyhne nadmernému strečke výhonkov.

Transplantácia rastlín v samostatných nádobách sa vykonáva po 2 listoch. V týchto nádržiach sa pestuje až do pristátia pôdy. Aby sa zabezpečil riadny vývoj, je potrebné vypúšťať rastliny v hornej časti hornej časti, takže len 4 spodné ložiská a odrezané opatrne dezinfikovanými nožnicami. Bush teda zvýši hmotnosť bočných výhonkov, ukáže sa, že je hustšia a rozvetvená.

Poslať sadenice na otvorenie pôdy môže len po sérii návratných mrazničiek. V závislosti od regiónu, toto obdobie spadá do mája alebo začiatkom júna, v tomto čase čínske karafiáty môže vytočiť púčiky a pripraviť sa na kvitnutie. 7 dní pred transplantovaním je potrebné začať vytvrdzovanie umiestnením vonkajších sadeníc v dennom období.

Ako zasadiť v otvorenom pozemku?

Výsadba čínskych klinčekov v otvorenej pôde v krajine alebo v dome znamená správny výber stránky, kde rastlina bude dobre rásť a rozvíjať. Optimálnou voľbou bude slnečné alebo mierne rozlišované miesto, nedostatok svetla povedie k napínaniu stonky a slabú tvorbu púčikov. Je dôležité, aby stránka vybraná na pristátie nestanovuje vlhkosť v zemi, pretože to bolí koreňový systém. V severných regiónoch je potrebné starať sa o to, aby bola pôda dosť voľná – piesočnatý, vhodný piesočné pôdy. Tak, že rastlina sa neuskutočňuje na juhu, je lepšie ho zasadiť na hlinku.

Príprava Zeme pod tvorbou kvetinovej záhrady sa odporúča začať vopred. Vzhľadom k tomu, jeseň pôdy je opitý, je vyrobený vo vlhkom alebo komposte v objeme 10 litrov na 1 m². A bude tiež užitočné použiť 0,5 litrov dreveného popola a jazdecké rašeliny na zlepšenie úrodných vlastností. Pestovanie pôdy sa vykoná do hĺbky 20 cm, z neho sú z neho odstránené v procese práce.

Osivo pristátie na pripravenom pozemku je vyrobené na jar, v máji alebo v apríli, ale nie skôr ako pôda zahrieva až +15 stupňov a vzduch je až na +20. Semená sú zapojené na 15 mm. Aby sa zvýšili klíčenie, odporúča sa pre-dok vo vodnom slabo koncentrovanom roztoku roztoku medi alebo jantárového.

Vzdialenosť aspoň 30 cm je odhodlaná medzi jednotlivými pásmi so siatím materiálom.

Pred nástupom do zeme sú drážky položené. Semená sú zmiešané s anthemkulitu, umiestnené v pôde, potom plodiny sprej z postrekovača. Čakanie na klíčenie bude mať asi 3 týždne. Letné karafiáty je možné v regiónoch, kde sa v zime pozorovalo mierne chladné podnebie. S ťažkými mrazmi, semená jednoducho príde.

Je veľmi dôležité chrániť výhonky čínskych klinčekov z negatívnych atmosférických vplyvov. Ona je potrebná prístrešia vo forme mini-skleník, filmy, krycí materiál. Pokrova sa odstráni až po tom, čo sa sadestije. Ďalej je potrebné prerušiť pristátie, keď ich vychádzali z zbytočne slabých výhonkov, zlikvidovaný materiál môže pokračovať v raste v hrnci alebo nádobe. S príchodom druhého listu by vzdialenosť medzi rastlinami mala byť najmenej 10 cm. Po uvoľnení 5 výhonkov je vykonaná opätovné vychystávanie, čo umožňuje odísť medzi rastlinami najmenej 25-30 cm.

Ako sa starať?

Starostlivosť o čínsku karafiu sa vykonáva s prihliadnutím na charakteristiky samotnej rastliny. Stimulovať rast a hojné vetvenie Busha pomáha zovrieť vrcholu. Po kvitnutí musia byť všetky sušené stonky a púčiky orezané. Táto práca sa vykonáva pomocou sekateru, s ústupom zo základne drieku asi 15 cm. Niekedy neskôr, Bush bude znova natáčať.

Uistite sa, že nastavíte zalievanie. Normálne sa vykonáva týždenne, v tepla zvyšuje frekvenciu na 2-3 krát týždenne. S bohatými zrážkami sa neodporúča, aby sa vlhkosť. Proces zavlažovania sa vykonáva výlučne pod koreňom, nie je možné ho dostať na listy alebo púčiky, ktoré môžu vyvolať choroby.

Správna starostlivosť ovplyvňuje intenzitu kvitnutia. Čínska karafiáta potrebuje neustálu údržbu požadovanej úrovne vlhkosti. Zachrániť pôdu pomerne surové pomôže mulčovanie ročnej plochy rastliny. Pravidelná bylina môže byť tiež užitočná.

Pravidelne vyžaduje držanie čínskych klinčekov. Rastlina potrebuje dostatočné množstvo potašových hnojív, komplexov minerálnych prísad. Okrem toho bude užitočné, aby substrát, ktorý zlepšuje výživu koreňov. Hnojiť karafiu potrebnú 1 čas za 2-3 týždne.

Počas obdobia bookonizácie by sa mal pridať do zeme minerálny komplexný podávač.

Zimné klinčeky Číňania ide dobre len v teplých klimatických oblastiach. Pred ním je trvalka narezaný na takmer koreň, takže nie viac ako 10 cm na vrchole pôdy. Ďalej sa vykonáva mulčovanie zostávajúceho orezania suchého lístia, rastlina je pokrytá srdiečkou. Akonáhle sneh spadne, miesto zimu s klinčekmi je posypané s nimi pre dodatočnú ochranu pred chladom.

Metódy chovu

Medzi najobľúbenejšie metódy reprodukcie čínskych klinov možno nájsť nielen naočkovanie. V regiónoch s pohodlnejším podnebím, než je mierne úspešne kultivovať ako trvalky. Vynásobte rastlina pomôže niekoľko spôsobov.

 • Žiarivý. Pre tento postup sú vybrané silné, silné výhonky bez púčov, pričom 3-4 uzly listov. Cutlets rezané mierne pod extrémou. Ďalej sú všetky listy odstránené, okrem najvyššieho. Pristátie sa vykonáva v pre-preškrtnuté v peci, pod prístreškom vo forme mini-skleníka. Zakorenenie trvá približne 21 dní.

 • Reprodukcia s reťazami. Táto metóda je vhodná pre vysokú, až 50 cm vysokú výšku trvalky. Bočný únik rastliny je ohnutý do pôdy, je umiestnený v špeciálne vykopaných otvorov, držiak je upevnený. Starostlivosť o neho ďalej vykonáva ako samostatný bush. Zakorenenie pokračuje asi 1 rok, potom môžete odrezať reťazec čínskych karafiátov z matkyho kríka a rastú oddelene.

 • Reprodukcia rozdelenia kríka. Postup je relevantný pre trvalky, zaisťuje úplné dedičstvo všetkých vlastností materskej rastliny, ale nie je vhodné pre všetky odrody. Môžete len robiť rozdelenie s dobre vyvinutým koreňovým systémom. Postup sa vykonáva na jar, pred začiatkom kvitnutia. Bush musí byť úplne kopať a rozrezať na požadovanom počte častí. Na nových sériách by nemalo byť menej ako 3 výhonky.

 • Zber semien. Pre hybridné rastliny nie je vždy relevantné, pretože eliminuje možnosť plnohodnotného dedičstva vlastností materskej rastliny. Zbierajte semená ročníka pre ďalšie pristátie môže po ich starnutí. Boxy sa objavujú v druhom desaťročí augusta.

Zber sa vykonáva po tom, čo sa ich farba zmení hnedou.

Choroby a škodcov

Čínska karafiáta je prakticky ovplyvnená rôznymi chorobami v dôsledku svojej prirodzenej imunity. Zdroj problémov môže byť len výrazné zhoršenie podmienok rastu. Pre tento druh je mimoriadne nebezpečný na zahusťovanie vykládky, zvýšená pôdna vlhkosť, nadbytok hladín dusíka v pôde, nedostatok draslíka. Aby sa zabránilo hubovým infekciám, je potrebné odstrániť pristátie vedľa karafiácie čínskych tulipánov. Okrem toho sa odporúča zmeniť rastúce miesto kvetov každých 5 rokov, s dlhodobou pestovaním, nezanedbávajte používanie fungicídov v jesennom období.

Dôležitý! Keď sa karafiáty objavia na listoch čínskych suchých úsekov alebo hrdze, postihnuté rastliny podliehajú zničeniu. Zvyšok vykládok je liečený fungicídmi. S webovým kliešťami a inými škodcami by mali byť bojovať s vhodnými insekticídmi.

Použitie v krajinnom dizajne

V krajinnom dizajne čínskej karafiáty sa používa pomerne široký. Dokonca kvetinový záhon len s týmito kvetmi nevyzerajú nadbytok v záhradnom priestore. Avšak oveľa častejšie kvitnúce, ale rastlina nemá ostrú alebo jasnú arómu ozdobiť alpské šmýkačky, slúži ako súčasť obrubníkov, krásne. Klinčeky zasadené okolo kvetinových lôžok vyzerajú menej a expresívne. V hrnci, vázy, kontajnery a pozastavení karafiátov kabíny čínština pestovaných na zdobenie balkónov, terasy, fasády domov. Vyznačuje sa dobrou adaptáciou na rôzne klimatické podmienky av zime môže byť dobre spokojný s oblasťou parapetu. Froté odrody a hybridy sú dokonale tvarované na území terasu alebo krajiny dvore.

   V prípade čínskeho karafiu, ostrova alebo pekáreň pristátie v rámci trávnika. Zvlášť to bude účinne sledovať jasnú zmes farieb alebo dvojfarebných odrôd s pôvodnými farbami sfarbenia. Najvyššie, s stonkami až 50 cm, karafiáty môžu byť použité vo viacvrstvových kompozíciách ako zadných plánom. V kompozíciách v parku sa často používa ako centrálny prvok kvetinových lôžok. Čínske klinčeky zasadené vo veľkých krajinných projektoch ako nenáročná a jasná zložka všeobecného koberca z rastlín. Pri pestovaní na rezanie používajte vysoké odrody s veľkým šálkou kvetu.

   Sofistikovanosť odrôd pekárenských odrôd a odrôd ich farieb umožňuje získať jedinečné kompozície vo váze a záhrade.

   O tom, ako pestovať čínske klinčeky, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: