Čierne ľalia: Najlepšie odrody a vlastnosti ich kultivácie

Čierne kvety Väčšina našich krajanov sú spojené s smútkami a horkosťou. Avšak, v posledných rokoch sa tieň stal populárnym v kvety – kvety tohto Koller sú široko používané ako elektrický prvok v kyticiach. Vo väčšine prípadov sú kompozície zdobené čiernymi ľaliami.

Popis

Skôr ako povedzte o čiernych odrodách ľalie, zameriavame sa na charakteristiky Lily. Na Zemi rastie viac ako 9000 odrôd. Sú konvenčne rozdelené do 8 skupín, najpočetnejšie z nich sú ázijské hybridy. Je to pre nich a zahŕňa čierne ľalia.

Od dávnych čias boli ľalia rozpoznané ako symbol čistoty a nevinnosti. Kvôli jeho dekoratívnej forme, kvety rýchlo získali popularitu v rôznych stranách sveta. Vo Francúzsku boli čítané toľko, že obraz tohto nezvyčajného kvetu bol dokonca umiestnený na vlajky Národnej stráže.

Mimochodom, v preklade z prísloviek starovekého Galova „Liliya“ označuje „biela biela“. To je dôvod, prečo mnohí je ťažké si predstaviť, že ľalia môže byť čierna.

V skutočnosti, kvet čistej čiernej Kolker neexistuje, vo väčšine prípadov má zmiešanú farbu: s modrou, burgundskym alebo fialovým pot.

Čierne ľalia sú zvyčajne charakterizované vysokým rastom, ich dĺžka sa líši od 85 do 110 cm V závislosti od rozmanitosti, zvláštnosti starostlivosti a prirodzených a klimatických podmienok, v ktorých sa kultúra pestuje.

Triediť

Čierny Coleler – Hlavná rozlišujúca vlastnosť Lily Odrody Landini. Táto rastlina je charakterizovaná skutočne gothickou farbou, okvetné lístky majú hlboký, tmavý červený tieň, ale pri určitom osvetlení, dojem takmer čierne. Táto ľalia je jednou z najtemnejších medzi všetkými ľaliami. Napriek nezvyčajnému koloveniu je Landini veľmi obľúbená u záhradníkov a krajinných dizajnérov.

Tieto kvety sú dosť nenáročný a ľahko niesť studenú zimu. Rastliny sú najlepšie vyvinuté na vápno pôdach, nemajú radi stagnáciu vlhkosti, takže nížiny a miesta s vysokou úrovňou podzemnej vody nie sú vhodné na výsadbu: je vytvorená nadmerná vlhkosť, ktorá vedie k rýchlemu vyblednutiu kultúry. Kvety tvaru chalmidu rastú na 8-20 cm, nasmerované dole, smerom nahor a boky. Niekoľko kvetov tvoria rozmazané kvetenstvo.

Čierna Lilia v záhrade vyzerá harmonicky obklopený ružami a pivonkami kontrastných odtieňov. Niektorí záhradníci tvrdia, že „Landini“ vyzerá dobre a sami, ale stále je v kontraste, že tieto rastliny sú obzvlášť bohaté a harmonické.

Medzi „tmavé“ ľalie patria aj nasledujúce odrody.

 • Lily mapira. Táto sférická kultúra nemôže byť nazývaná čistá čierna, je to viac burgundsko, s nasýteným tmavým centrom

 • „Dimenshn“. Kvety tohto ľalia sa pripomínajú tmavý burgundsky zamat, ale v ráme bielych kvetín vyzerajú takmer čierne.

 • „Levie srdce“. Jeden z ich najobľúbenejších druhov záhrady ľalia s jedinečnou farbou. Lilie kvety sa vyznačujú hlbokou tmavou fialovou fialovou, čo sa približuje do centra, sa stáva viac a viac čiernej. V rovnakej dobe, špičky okvetných lístkov zostávajú jasne žlté a stamy majú oranžovú farbu.

 • „Knight Rider“. Ďalší zástupca ázijských nasýtených fialových hybridov. Na slnku, lístky získavajú výrazný bronz. Kvety dosahujú dĺžku 17 cm, ako pravidlo, zozbierané v kvetenstve, pozrite sa na strany a dole.

 • „Čierny princ“ – špeciálny zástupca tmavých hybridov. Výrazným rysom týchto ľalie sú chalmid kvety s kučeravými okvetnými lístkami tmavej maliny, takmer čierne sfarbenie. Každá kvetenstvo obsahuje od 30 do 50 kvetov. „Čierny princ“ má jemnú sofistikovanú arómu.

Pristátie a starostlivosť

Pred plánovaním čiernych ľalie je potrebné odlúpiť zem do hĺbky 30-45 cm, pretože korene rastlín idú hlboko dole. Ak je pôda ílu, potom na zlepšenie chemického zloženia substrátu, riečne piesok a rašelina, inak sa uvádza voda a spôsobiť hnilobný koreňový systém.

Zem je žiaduce pomáhať organizácii: kompostu alebo prepracované. Rýchlosť hnojenia je 1,5-2 lyžica na meter štvorcový. Znížiť úroveň kyslosti pôdy, zriedeného dreva (200 g / kV. m) buď krieda (300-500 g / kV. m).

Čierny ľalia preferuje dobre osvetlené pozemky, takže pri príprave Zeme je potrebné vziať do úvahy výšku susedných rastlín, ako aj múrov a plotov.

Pred nástupom na palubu je potrebné odstrániť všetky sušené korene a poškodené váhy. Práca sa najlepšie robí v prvej dekáde septembra. Bezprostredne pred hobľovaním žiaroviek sa odporúča namočiť do slabého roztoku manganistanu draselného na dezinfekciu a prevenciu plesňových infekcií.

Žiarovky sú zapojené 15-20 cm. Medzi niekoľkými sadesami zanechávajú vzdialenosť 25-30 cm. Majte na pamäti, čierne ľalie sú veľmi rýchlo videli ich dcérskymi žiarovkami, takže každé 3-5 rokov budú musieť rozdeliť a zničiť.

Po pristátí zeme je potrebné naliať a skryť mulčovanie.

Čierna ľalia je veľmi náročná na starostlivosť, pôda okolo závodu musí byť pravidelne dodaná z burín a uvoľniť. Zavlažovanie sa vyžaduje pravidelné, zatiaľ čo voda je lepšie nasmerovať pod koreňom, takže nespadá na stonku a listy rastliny.

Čierne ľalia násobí s tuberkovolom alebo semenami. Prvá metóda sa považuje za najvhodnejšiu a efektívnu, dokonca aj začiatočníkový kvet model sa môže vyrovnať s takouto prácou. Budete musieť len kopať ľalie a rozdeliť hniezdo žiaroviek. Zvážte oddelené hľuzy na zariadenie čo najrýchlejšie. Ak takáto príležitosť chýba, potrebujú byť umiestnené na chladnom mieste a skladovať pri teplote 0-5 stupňov v rieke piesku alebo zabalené mach.

Pozri nižšie.

Bežné choroby

Rovnako ako všetky ostatné záhradné plodiny, čierne ľalie sú niekedy čelia chorobám škodcov a hmyzom. Hlavné nebezpečenstvo pre takéto farby predstavujú nasledujúce ochorenia.

 • Šedý ganil – Táto huba rastie s nástupom jari, poškodzuje zelené kúsky kvetu. Žiarovky zostávajú úplne, takže v ďalšej sezóne, zdravé kvety môžu rásť. Na prevenciu liečby sírou môže byť lily bradenie s bordinovou kvapalinou.
 • Fusarióza – Táto choroba má plesňovú povahu a ničí diagram žiaroviek, čo vedie k spomaleniu rastu a vývoja kvetu. Ak by sa znamenia patológie hľúz mali čo najrýchlejšie korigovať, odstráňte postihnuté fragmenty a asi pol hodiny, aby odolali v riešení „Fundazola“.
 • Korenie – Toto je vírusová infekcia, ktorá je prenesená hmyzom. AIlment spôsobuje ostré zhoršenie stavu zdravia ľalia, ale nezomrie, hoci môže prispieť k ďalšiemu šíreniu vírusu.

Je možné rásť v byte?

Musia narušiť milovníkov domácich rastlín – v krytom terénne úpravy čierne ľalie sa nepoužívajú. Niektoré kvety sa snažia pestovať svoje domovy, ale zakaždým, keď čelí zlyhania. Tieto rastliny ukladajú prísne požiadavky na úroveň vlhkosti a teplotného režimu. V prírodnom prostredí žijú na pobreží morí a oceánov, v tropických horských lesoch, kde sa zvýši vlhkosť, a pôda je bohatá na humus.

  Niektoré čierne ľalie rastú v Savannah: V suchom čase roka umierajú pozemné časti rastliny, ale hneď ako príde dážď obdobie. V dôsledku toho na domácej kultúre si vyžaduje podobné podmienky existencie. Implementovať ho v obytných priestoroch je nereálne, pretože takáto mikroklíma je zničená pre osobu.

  Alternatívne môžu byť čierne ľalie pestovať v skleníkoch – nie je náhoda, že tieto rastliny zdobia najbohatšie a krásne zimné záhrady.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár