Ihla ASTRA: Odrody, odporúčania pre pestovanie

Krásna farba ASTRA možno nájsť takmer na každom pozemku. Koniec koncov, je to najschopnejšia a roztomilá rastlina, ktorá kvitne až k nástupu prvého mrazu. Zvlášť ako záhradníci ihlové astrely.

Popis

Z gréckeho jazyka je slovo „ASTRA“ preložené ako „hviezda“. Minietland Astra je Čína. V Európe sa objavili len v XVII storočia, tam priniesli putovací mních. Po tom, rastlina začala používať na odstránenie širokej škály odrôd, vrátane ihlových ramien. Výška puzdra sa môže líšiť od 10 cm a pol metrov. Najčastejšie listy, ktoré majú výstroj.

Farba okvetných lístkov môže byť odlišná – z jemne bielej až svetlej červenej.

Populárne odrody

Existuje veľký počet odrôd hodnotenia ihly, zvážte najobľúbenejšie.

„Sugar Star“

Táto krásna rastlina so snehovými bielami kvetmi môže pestovať vysoko na 65 centimetrov. Priemer kvetenstva je 15-18 centimetrov. Kvitnúce astron tejto odrody začína v polovici augusta a trvá do konca októbra. Počas tejto doby môže Bush vytvoriť až 15 kvetenstiev. Vďaka svojej kráse, Astra „Sugar Star“ sa používa nielen na vytváranie kvetinových lôžok alebo slatiek, ale aj pre tvorbu kytice.

Takáto ASTRA je lepšia presadiť na slnečnom a otvorenom mieste. Pôda by mala byť ľahká a plodná.

„Unicume Mix“

Tento typ ASTR obsahuje niekoľko odrôd naraz, ktoré sa od seba líšia len s odtieňmi. Výška rastliny dosiahne 60 centimetrov. Jednotlivé kvety, husté, v priemere dosiahne 16 centimetrov. Počas celého obdobia kvitnutia sa môže vytvoriť až 28 kvetov. Odtiene ihla ASTRA „Unicum Mix“ môže mať rôzne: biele, a žlté, a červené, a dokonca fialové.

Najčastejšie sa pestujú, aby vytvorili kytice, pretože môžu stáť vo vode až dva týždne. Okrem toho, takmer všetky ihlové astrely sú dokonale kombinované v kytici s akýmikoľvek zelenými.

Pristátie

ASTRA sa usadil so semenami. Dajte ich priamo v otvorenej pôde alebo visieť na sadenice. Bez ohľadu na to, čo je voľba zvolená, pred výsadbou semien, musíte sa pripraviť. Môžete to urobiť dvoma spôsobmi.

  1. Klíčenie. Na tento účel musia byť semená ASTRA zabalené v mäkkej handričke, a potom stonanie teplej malty. Každý deň je potrebné zvlhčovať handričku striekačkou. Po 7 dňoch musia byť semená presunúť do plastového vrecka a dať do teplého miesta. Po dvoch dňoch ich môžete zavesiť.
  2. Namočiť. Táto možnosť vám umožňuje urýchliť proces výsadby. Stačí namočiť semená počas 8-10 hodín v roztoku kyseliny jantárovej alebo draslíka, po ktorom môžete začať schnúť.

Jesť metóda

Zem musí obsahovať veľké množstvo rašeliny a je tiež potrebné pridať trochu veľkého piesku a humusu. Na dezinfekciu je potrebné vypočítať hotový substrát v rúre 1 hodinu alebo jednoducho vrhnúť horúceho tepelného roztoku.

Hĺbka výsadby musí byť najmenej 7 centimetrov. Je potrebné zaspať varený substrát, je to bohaté naliať, a potom s pomocou bežných špáradlá, aby sa malé vybrania na jeden a pol milióna. V studniach musíte dať buď klíčené alebo zakalené semená, a zhora posypte tenkou vrstvou Zeme.

Ak chcete urýchliť proces klíčenia mierne, kontajner s semenami by mala byť pokrytá sklom alebo filmom. Potom musí byť umiestnený na teplom mieste. Je potrebné pravidelne navlhčiť a vetrajte nádobu so semenami. Dosť bude raz denne.

Po 9-10 dňoch by sa mali objaviť prvé vyhľadávanie. Potom bude potrebné sklo odstrániť a nádoba sa prenesie na chladnejšie miesto. Je potrebné vodu semenáčku ako pôda vysychanie, ale konvergencia nie je dovolené. Keď sa v semenároch objavujú 3-4 listy, musíte sa ponoriť. Môžete zasadiť výhonky buď v pohároch alebo v malých špeciálnych kontajneroch.

V otvorenej pôde musia byť sadeníc vysadzovať len vtedy, keď nie je nočný mráz. Zároveň by však mali mať rastliny 6 listov. Najlepšie je zapojiť sa do výsadby sadeníc po obede, keď slnko už nie je svietiť príliš veľa.

Musíte urobiť malé studne vopred, a potom ich nalejte vodou. Keď sa vlhkosť prejde do zeme, môžete dať semenárky do studní a posypať jeho krajinu rašelinou alebo humusom. Vzdialenosť medzi nízkym Astrami by mala byť najmenej 20 centimetrov, medzi priemerom – až 25 centimetrov a medzi vysoko – až 40 centimetrov.

V otvorenom nátere

Odtokové semená ihneď v zemi môže byť v jarnom čase a neskoro na jeseň. V oboch prípadoch bude klíčenie vysoké.

Je potrebné sa oboznámiť s vlastnosťami jesenného pristátia. Na začiatku októbra musíte pripraviť miesto. Na tento účel musí byť Zem vypnúť, odstrániť všetky korene, a potom, aby dobre vyplašil dobre zlodejom a malým manipuláciou. Ďalej musíte urobiť niekoľko brázdaných hĺbky na dva centimetre. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť najmenej 30 centimetrov.

Potom by mali byť pokryté Agrofiber. Akonáhle prídu prvé mrazy, malo by byť odhalené a dať do semien brázdy. Na vrchole ich potrebujú zaspať suchú zem a nevyhnutne riešiť. Potom musí byť všetko pokryté suchým listom. V apríli sú všetci úhľadne odstránení a oblasť s existovanou astramy opäť pokrýva agrofiber, ktorý bude chrániť výhonky z možných mrazničiek. Odstráňte ho len začiatkom júna.

Jarné pristátie je rozdelené do dvoch etáp. Prvýkrát sú semená zasiate na konci apríla a v druhom – začiatkom mája. To vám umožní zvýšiť šance na výhonky.

Zem, ako v prvom prípade, je tiež potrebné rýchle, a potom urobiť brázdu. Potom musia byť dobre vylievajú vodu a rozkladať varené semená. Interval medzi nimi by mal byť až dva centimetre. Ďalej musí byť všetko naplnené suchým telom s pridaním rašeliny alebo humusu. Aby sa strieľa objavili trochu rýchlejšie, môžu byť pokryté filmom zhora.

Starostlivosť

Ihlové astrely nie sú závislí, ale v určitej starostlivosti stále potrebujú. V prvom rade tieto rastliny potrebujú rear. Je potrebné to urobiť ako sušenie pôdy. Okrem toho je potrebné vykonať uvoľnenie. V prípade, že neexistuje žiadna možnosť pravidelne naliať váš kvetinový list, je najlepšie použiť mulčovač.

Ďalším dôležitým bodom je hnojivo rastliny. Vykonajte podávač, ktorý potrebujete 3-krát za sezónu. Prvýkrát pristúpi hnojivo, keď sa na výhonke objaví 4 listy. Na tento účel je vhodný dusičnan amónny, je to dosť 1 zápas box pre 1 meter štvorcový.

Druhý subkorter padá v čase butonizácie ASTRA. Najčastejšie používal slater alebo superfosfát s rovnakým výpočtom ako prvýkrát. Tretie kŕmenie sa vykonáva v období aktívnych kvitnúcich rastlín.

Okrem toho je potrebné pravidelne urobiť making, takže kvety sú viac svieža a krásne. Dosť na to, aby opustili 5 výhonkov a kvetenstiev na jednom kríku.

Škodcov a chorôb

Najčastejšie acrity sú zarážajúce Tick ​​a vlna. Prvá z nich bude vyriešená na dne listov a krmivo na Aster Juice. V tomto prípade sú listy kĺzanie a potom suché. Bojovať proti nim, najčastejšie používané drogy, ako napríklad „herec“ alebo „Dosiahnutie“. Nespôsobujú smrť včiel a iných užitočných hmyzích.

Najčastejšie sa objavuje na mladých rastlinách, ktoré okamžite spomaľujú svoj rast. Okrem toho, listy začínajú rozpadať spolu s objavenými púčikmi. Ak chcete bojovať proti Tley, musíte použiť karboofos alebo chlórfos drogy.

Ak hovoríme o chorobách, potom niektoré choroby môžu poškodiť.

  • Fusarióza. Toto je hubové ochorenie, ktoré ovplyvňuje nielen púčiky, ale aj všetky rastliny. Ak je rastlina ovplyvnená hubou, je zbytočné bojovať – ​​Astra musí okamžite kopať a popáliť, pretože ešte nie sú žiadne lieky na boj.
  • Septorius je zarážajúci listy rastliny. Ak chcete bojovať, môžete použiť zlodejku alebo medené chlór.
  • Šedá hniloba je pozoruhodné rastliny len v daždivom počasí. Ťažko. Môžete použiť tú istú zlodejovú tekutinu alebo liek „Radomil“ ako profylaktický.

Ihlové antéry môžu byť vysadené aj nováčik záhradníka, pretože táto rastlina nevyžaduje osobitnú pozornosť.

O pestovaní asters semena povie nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: