Japonské borovice: Čo sú a ako ich pestovať?

Japonská borovica – jedinečná ihličnatá rastlina, môže byť nazývaná drevo aj kroviny. Je reprezentovaný v rôznych odrodách a je schopný existovať veľmi dlho, až do 6 storočí. Jeho hlavné funkcie, metódy pestovania a jemnosť starostlivosti považujú v našom článku.

Popis

Treba poznamenať, že tento strom je charakterizovaný schopnosťou rásť veľmi rýchlo. Výška dospelého je od 35 do 75 metrov a valcový priemer môže dosiahnuť 4 metre. Avšak, pre babský terén, nie viac ako 100 centimetrov. Tam je biela a červená japonská borovica. Medzi druhmi rozlišovania multi-barrelovaných a jednobandrových kópií. Spočiatku je kôra hladká, časom to praskne, vyzerajú váhy charakteristické pre takéto stromy.

Japonská borovica miluje slnečné svetlo. Prvé kvety sa objavujú v máji, ale je dosť ťažké si ich všimnúť. Potom sa objavia hrbole, ich tvar a farby môžu byť rôzne, a exotické stromy, ktoré majú žlté, červené, hnedé a fialové výhonky. Muži sú dlhšie, až 15 centimetrov, žená, ktorá sa mierne bliká a menej ako 4 až 8 centimetrov. Medzi semenami možno poznamenať nekultivované a okrídlené. Výhonky sú dosť dlhé a sú ihly, ich životnosť – až 3 roky. Spočiatku sú zelené, ale postupne získavajú sivý-modrý odtieň. Odroda je odolná voči mrazu a cíti sa dobre pri teplotách do -34 stupňov.

Triediť

Táto rastlina má viac ako 30 druhov. Medzi nimi mnoho rozdielov. Toto je priemerná dĺžka života a vzhľad a nevyhnutná starostlivosť. Zvážte najčastejšie.

  • Najznámejší je „glaucy“. Je schopný pestovať až 12 metrov vo výške a až 3,5 metra široké. Má kužeľový tvar a rastie celkom rýchlo, pridáva až 20 centimetrov ročne. Farba kávy – modrastá so striebrom. Pine vyžaduje dobré osvetlenie a premyslený drenážny systém.

  • Zoradiť „Nigisha“ Veľmi časté v Japonsku a je pestované hlavne na dekoratívnych účely. Rastie veľmi pomaly, dosahuje len 4 metre o 30 rokov. Červená varená, s modrým pot. Nie je príliš náročné na rastové podmienky, ale nebude tolerovať alkalickú pôdu. Táto odroda má strednú úroveň odolnosti proti mrazu.

  • Trpasličí stupeň „tempelhof“ Sa líši na svoj vzhľad, má zaokrúhlený tvar koruny. Jeho výhonky sú usporiadané s strapcami a majú modrastý odtieň. Táto trieda rastie celkom rýchlo, až 20 centimetrov ročne. Do 10. veku dosiahne výšku 3 metrov. Netoleruje dlhé sucho, ale je schopný preniesť zníženie teploty na -30 stupňov.

  • Stupeň „Haigomo“ charakterizované pomalým rastom, len pár centimetrov ročne. Dospelý strom rastie až do výšky 40 centimetrov a šírka dosahuje pol metra. Croon široká, jasne zelená. To môže byť zasadené na slnku aj v tieni. Toleruje chlad. Táto odroda sa často používa na dekoratívne účely, čím sa vytvorí akákoľvek zóna.

Dôležitý! V prírodných podmienkach sú japonské borovice prísne prenesené zníženie teploty nad -28 stupňov. Umelo odvodené odrody sú vytrvalé.

Príprava semien

Japonské borovicové semená nemôžu kúpiť v obchode. Ak je to žiaduce, sú pripravené nezávisle. Kužes dozrievajú 2-3 roky. O pripravenosti hovorí o tvorbe pyramídového zahusťovania. Semená sa zbierajú do pripravenej kapacity. Pred vyprázdňovaním určitej odrody by ste mali študovať jeho vlastnosti. Každý môže mať v tomto procese nuansy. Sejací materiál, kým nepoužívate na chladnom mieste, umiestnenie do tkaniny alebo nádoby.

Jedným z najdôležitejších krokov je predbežné spracovanie. S cieľom ich klíčiť, spadnú do vody niekoľko dní. Tí, ktorí sa objavia, sú nevhodné na pristátie, zvyšok bude napučať. Musia sa posunúť v balíku a umiestniť do chladničky teplotou až +4 stupňov. V tomto okamihu sa semená skladujú mesiac, postupne sa pohybujú hore a dole. Pred výsadbou semien sú extrahované.

Mali by byť spracované fungicídom.

Príprava pôdnej a výsadby

Ak sa to považovalo na pestovanie japonského borovice doma, musíte venovať pozornosť tomu, že postup sa vykonáva v kontajneroch. Môžu byť použité na to, aby to urobili sami a kúpiť v obchode. Kapacita by mala byť celok, nemajú praskliny a diery. Pred použitím by sa malo umyť a vysušiť.

Pokiaľ ide o pôdu, sa zmestí špecializovaný substrát. Môžete tiež zmiešať hlinený granulát a humus v pomere 3: 1. Pozemok, kde budú borovice umiestniť, nevyhnutne dezinfekčné s hypotekárnym riešením. A môže byť kalcinovaná v peci pri teplote +100 stupňov.

Ako zasadiť semená a starostlivosť o ne?

Postup by sa mal vykonávať na konci februára alebo začiatkom marca. Pôda zaspí v kontajneri, po ktorej existuje niekoľko drážok. Semená sú stanovené na vzdialenosť 2-3 centimetrov od seba navzájom. Na vrchnej tenkej vrstve zametacie piesok, po ktorom pôda zvlhčí. Výsledkom práce sa stáva kontaktným sklom.

Vetranie by sa malo vykonávať každý deň. V oblasti vlhkosti môžu byť niekedy formované formy, je úhľadne odstránené a pôda spracováva fungicídov. Keď sa objavia klíčky, môžete odstrániť sklo. Ďalej je kontajner inštalovaný na slnečnom, dobre osvetlenom mieste. Pôda by mala pravidelne vlhká. Kŕmenie v tomto období nie sú zárodky potrebné.

Pristátie v otvorenom pozemku

Japonská biela borovica sa dobre prispôsobuje nepriaznivým poveternostným podmienkam. Mali by sa však zohľadniť znaky odrôd. Pôda musí byť mokrá, zatiaľ čo má dobrú drenáž. Pomocník môže tehlové fragmenty alebo ílu.

Pred transplantovaním obce musí byť Zem presná. Hĺbka jamy pod semenníkom by mala byť 1 meter. Pridá sa do dusíka obsahujúceho dusík. Naplňte koreňový systém by mal byť zmesou pôdy, ílu a trávniku s malým pridaním piesku.

Ak stupeň nepredpokladá, že strom bude veľký, vzdialenosť medzi semenáčikmi by mala byť asi 1,5 metra. V prípade vysokých borovíc by mal byť viac ako 4 metre. Predtým, ako sa dostanete z nádoby z kontajnera, musí sa naliať, potom, čo by malo byť starostlivo odstránené so zemou, umiestnené do pristátia fossa a zaspávaj s pripravenou zmesou.

Zavlažovanie a podriadenie

Prvýkrát sa semenádlo po pristátí. Pomôže mu lepšie prispôsobiť sa na novom mieste. Potom sa postup vykonáva v závislosti od počasia. Ak je na ulici teplo, mali by ste sa postarať o častejšiu hydratačnú pôdu. Všeobecne platí, že napájanie vyžaduje japonský borovica približne 1 krát týždenne.

Ak je jar a letný čas suchý počasie, strom by sa mal umývať, odstraňovať prach a nečistoty. Toto sa vykonáva postrekovaním. Použite odporúčanú teplú vodu. Okrem toho, strom nebude poškodiť hnojivá. Mali by byť urobené prvými 2 rokmi po pristátí. V budúcnosti bude borovica schopná poskytnúť živiny. Prispôsobiť komplexné podávače, ktoré je potrebné použiť 2-krát ročne.

Starostlivosť

Voľná ​​pôda v tomto prípade nie je potrebná, najmä pokiaľ ide o skalnatú pôdu. Rastlina je nenáročná a drenáž mu dáva možnosť plne rozvíjať. Ak je pôda fertilná, môže sa po zavlažovaní uvoľniť. Mulčovanie padlého syra tiež neublíži. Preventívne orezávanie je potrebné vykonať na jar, keď sa vytvárajú borovicové puky. Sušené výhonky by mali byť vymazané počas celého roka. Obličky budú potrebovať zovretie. Je potrebné, aby bola Croona správne tvorená. Rast rastlín sa spomalí.

Strom je odolný voči mrazu, ale v regiónoch s drsným podnebím ešte musí byť pripravená na zimu. Ak sú sadenice mladí, s nástupom chladného počasia, ktoré môžu zomrieť. Aby ste sa tomu vyhli, mali by byť pokryté snack alebo burláčinou. Toto sa vykonáva na konci jesene, a je potrebné vyčistiť materiál pozorovateľa len v apríli.

Nestojí za to používať film, pretože kondenzát môže byť vytvorený pod ním, ktorý nebude prospech sadestice.

Reprodukcia

Reprodukčné semená – nie jediný spôsob, ako pestovať japonský borovicový. Môžete to tiež urobiť očkovaním alebo odrezkami. Odrezky nemusia rezať, mali by byť vytiahnuté s kusom dreva. Toto sa vykonáva v jesennom období. Rastlina musí byť spracovaná, po ktorej je umiestnený v kontajneri, kde by mal byť zakorenený.

Vagín sa používa oveľa menej. Máme výlet do obce, ktorý dosiahol vek 3-5 rokov. Ihly, obličky môžu byť ponechané na rezoch len na vrchole.

Odstrániť dlhé výhonky. Závod je uvedený na jar, keď šťava ide.

Ako pestovať japonské borovice bonsai zo semien po dobu 9 dní od dátumu pristátia, pozri v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: