Jemnosti Seckers Seckers na orezávanie vysokých stromov

  Medzi majiteľmi záhrad a záhrad jedným z najdôležitejších problémov je orezávanie vysokých stromov a kríkov. Tieto manipulácie sa vyrábajú na rezanie starých, suchých a chorých vetiev, lisovacích korún a dávajúc záhradu estetického vzhľadu. Hlavným asistentom v tomto prípade je tajomstvo.

  Názory

  Väčšina moderných secuteurs je vybavená dlhou rukoväťou, s ktorou môžu majitelia pozemkov znížiť vetvy stromov priamo zo zeme bez použitia schodov a steplatadder. Výkonnosť práce sa teda zvyšuje, tak menej času a síl sa vynakladajú na odstránenie aj hustých vetiev. Kefové rezačky môžu použiť pre vetvy s priemerom až 5 cm, viac moderných modelov sa s tým vyrovnávajú, vybavené račňovým mechanizmom, ako aj teleskopickou rukoväťou.

  Niekoľko typov Secateurs je izolovaných:

  • Oklamať – zariadenie, v ktorom sú lopatky vysídlené voči sebe navzájom;
  • vytrvalý – keď čepeľ spočíva na pomerne širokom cvallenku.

  Pri výbere vhodného zariadenia je potrebné mať na pamäti, že modely typu motora sú charakterizované oveľa jemnejším princípom práce – v tomto prípade sa deformuje len orezaná časť pobočky.

  Takéto sekulátory môžu byť nazývané univerzálne, pretože sú dobré pre rezanie uschnutých pobočiek a na bývanie. Ale úpravy s kurzmi majú mierne odlišný mechanizmus práce. Zdá sa, že stláčajú vetvu, a preto môžu poškodiť mäkké tkanivá z dreva, pretože takéto výrobky sú lepšie získať na rezanie suchých vetiev stromov a kríkov.

  Cusorates sú často vybavené mechanizmom chrápavého, vďaka ktorým sa môže byť vetva s priemerom až 3 cm orezaná len niekoľkými lismi, zatiaľ čo nie je obzvlášť namáhaním ruky. Takéto zariadenia sú vhodné na použitie fyzicky slabými a staršími ľuďmi, tínedžerov a žien, sú však drahšie.

  Špecialisti sa odporúčajú pre plnohodnotnú záhradu starostlivosti o získanie najmenej 2 verzie SuchKores:

  • Nástroj pre tenké vetvy s priemerom menším ako 12 mm – tieto úlohy zodpovedajú nožom štetcom s predĺženým ostrým nožom;
  • Pre kmene a vetvy viac ako 30 mm – tu je optimálny sprievod s obrábaním ozubeného kolesa.

  Pre ľudí, ktorí sa nemôžu pochváliť veľkou fyzickou silou, je lepšie zastaviť ich výber na sektoroch vo forme záhradných nožníc, je to veľmi ergonomické a zároveň ľahké pracovať v modeli.

  Výber mechanizmu

  Pri výbere bushodeza by sa mala venovať osobitná pozornosť návratu. Všetko je tu jednoduché – čo je jednoduchšie, tým vhodnejšie pracovať s ním. Najviac trvanlivejšie a trvanlivé patria pružiny z taniera sú považované za najviac. Optimálne, takže sú vyrobené zo silného hustého kovu.

  Secuteurs môžu byť tiež mechanické, elektrické, nabíjateľné a benzínové.

  Mechanické práce prostredníctvom nárazu svalového výkonu operátora sú najlacnejšie a technicky primitívne modely, ich výhody sú nepochybné:

  • Produkty môžu mať rôzny výkon, často vybavený mechanizmom chrápania, ktorý prepravuje návrat rotačné pohyby do vracania;
  • Rezací hlava mechanického secuátora má malé rozmery, je to ľahké, vďaka ktorej sa dosiahne zvýšená manévrovateľnosť, takže takéto hnedé umožňujú rezať vetvy aj v najviac ťažkostných oblastiach;
  • Rukoväť takéhoto mechanizmu má obmedzovač tvaru t, ktorý zabraňuje riziku pošmyknutia;
  • Nástroj nie je viazaný na sieť AC – nemusí byť pripojený k výstupe, ani poplatok čas od času.

  Existujú nevýhody, menovite, nízka výkonnosť a intenzita práce. Tieto kefové frézy vám umožňujú odstrániť vetvy do priemeru 5 cm. Elektrické Secuteurs, nasledovné z mena, musia byť všetky pripojené k aktuálnemu zdroju.

  Túto funkciu možno pripísať nedostatkom a medzi výhodami by sa mali prideliť ako:

  • Environmentálna bezpečnosť, nedostatok toxických, kontaminujúcich výfukových atmosférou;
  • Možnosť zvrátenia pracovnej časti je 180 stupňov, vďaka ktorej sa výrazne zlepšuje pokrytie vetiev;
  • Kompaktnosť a dynamické – Tieto vlastnosti vám umožnia pracovať s secitorom aj starších ľudí a adolescentov;
  • Ľahko fungovať;
  • Malá hladina hluku a vibrácie;
  • Výnimočne vysokokvalitný rez, ktorý je spôsobený prítomnosťou reťazovej píly;
  • Pogumovaná rukoväť s ovládacím panelom.

  Elektrické modely sú často vybavené teleskopickým mechanizmom s vysokou nadmorskou výškou, vďaka čom je možné účinne rezať vetvy v nadmorskej výške 5,5 metra a dokonca vyššie. Najmodernejšie modely sú zvyčajne vybavené káblovým strojom, ktorý vám umožní vytiahnuť kábel ako custode.

  Elektrické modely sa nerozlišujú špeciálnymi výkonovými charakteristikami, sú navrhnuté tak, aby rezali vetvy najviac 2,5 cm v priemere. Použitie takéhoto svietidla je niekedy spojené s nízkou úrovňou pohodlia, pretože sieťový kábel je často zmätený v pobočkách a musí to „uvoľniť“.

  Ak je stránka veľká, potom je možné predĺženie dodatočne zakúpené.

  Nabíjateľné modely kombinujú všetky výhody mechanických a elektrických výrobkov. Vyznačujú sa dobrou manévrovateľnosťou a najvyšším výkonom. Zariadenie z batérie je napájané, takže práca môže byť vykonaná autonómne a to sa týka nepochybných výhod modelu.

  Používanie vysoko kvalitných batérií secanders má iné výhody:

  • Prevádzkovateľ sa môže voľne pohybovať na mieste;
  • Ak je to žiaduce, môžete vždy nahradiť „natívnu“ batériu pre silnejší;
  • Zariadenie sa ľahko udržiava;
  • má relatívne nízku hmotnosť;
  • Pracuje takmer ticho.

  Benzínové modely pracujú na kvapalnom palive, sú vybavené dvojtaktným motorom a chladiacim systémom vzduchu, majú miernu hmotnosť. Hlavné ovládacie prvky zariadenia sú umiestnené na ergonomickej rukoväti, tiež zapustené prvky, ktoré zabraňujú náhodnému spusteniu.

  Výhody takýchto sekulátorov zahŕňajú:

  • Pohodlie práce;
  • Zvýšený výkon;
  • Schopnosť znížiť skôr hrubé vetvy a dokonca aj pneumatiky a kmene;
  • možnosť práce v rámci akéhokoľvek sklonu.

  Existujú nevýhody:

  • Počas prevádzky sa rozlišujú škodlivé výfuky;
  • produkuje dosť veľa hluku;
  • Vyžaduje odbornú údržbu.

  Takéto výrobky sú dosť drahé, pretože sú profesionálne vybavenie. Sú zriedka kupujú za prácu na chaty a malé záhradné miesta, hlavným rozsahom ich aplikácie je parkovacie oblasti, štvorce a rezervy.

  Medzi samostatné kategórie secdars patria rezačky na kefy tyče. Sú vybavené podlhovastrannou rukoväťou, v ktorej je kladka namontovaná, zvyšuje prenos na rezné prvky.

  Čo ešte venovalo pozornosť?

  Pri výbere vhodného modelu štátu by ste mali venovať pozornosť niektorým sekundárnym parametrom, ktoré majú dôležitý vplyv na pohodlie práce s nástrojom.

  Hmotnosť

  Tento faktor sa môže stať kľúčom, ak sú záhradníci starší ľudia, tínedžeri alebo Lonely ženy. Mnohé moderné modely majú veľa menej ako 1 kg, čo zvyšuje stupeň pohodlia, ale zároveň zvyšuje náklady na custode. Typicky, cenovka pre takýto tovar presahuje analógy o 15-25%.

  Prítomnosť teleskopickej rukoväte

  Toto je jeden z určujúcich faktorov nákupu. Takéto zariadenie je plastové zariadenie s možnosťou rozšírenia na požadovanú výšku. Takéto rukoväte nemajú absolútne žiadne zásielky a sú vyrobené z trvanlivého materiálu, ktorý znižuje riziko rušenia pri prebiehaní.

  Použitie takéhoto zariadenia značne uľahčuje prevádzku a tiež znižuje celkové trvanie práce.

  Dĺžka základnej rukoväte

  V závislosti od modifikácie sa tento parameter môže pohybovať od 1 do 4 metrov.

  Dlhšie rukoväte by mali byť vybrané v prípadoch, keď váš model neobsahuje teleskopickú rukoväť.

  Maximálny priemer rezania

  Väčšina moderných škrtov lietadiel vytvorí vetvy s hrúbkou až 2,5 cm. Takéto nástroje sú optimálne, ak potrebujete starostlivosť o mladé stromy.

  Nôž

  Toto je veľmi dôležitá úprava, vďaka ktorej je minimalizované riziko zranenia pri orezaní vetiev. V takýchto výrobkoch je lopatka pokrytá, takže počas prenášania sekurcov nebudete schopní poškodiť sami.

  O výbere nástrojov na orezanie stromov nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: