Juniper v Urals: Vhodné odrody, pristátie a starostlivosť

V URALE môžete použiť určité odrody jalovec, ktoré sa cítia dobre v klimatických podmienkach tohto regiónu. Majú rôzne prospešné vlastnosti a používajú sa nielen v dekoratívnom dizajne, ale aj na zber jedlých bobúľ.

Kde borieň rastie?

V prirodzených podmienkach regiónu Ural, rôzne typy jalovec rastú, ktoré sa používajú na navrhovanie mestských parkov, štvorcov. Niektoré z nich sa používajú ako liečivá. Bobule sibírskych a obyčajných veršov, ktorí sú považované za jedlé, rovnako ako jeho pobočky, sa používajú ako výzva pre mäsové jedlá, cestoviny. Tiež známe recepty Juniper Jam a sirup.

V lesoch Urals sa nachádzajú kríky a stromy s výškou až 2 m.

Bežné verzie – najbežnejší pohľad, je to flutter ker. Rastie v listnatých, ihličnatých a zmiešaných lesoch, ale aj v horách Kruglitsa a Jurma.

Verše pre urals

Na pestovanie v podmienkach urálnej klímy budú vhodné rôzne odrody tejto ihličnej kultúry, Celkové vlastnosti, ktoré sú vysokou zimnou ťažkosťou, imunita na suchá a nenáročnosť.

 • Colonid čínsky verzie „modrá šípka“ – Veľká výška stromov do 5 m a s priemerom koruny v 1 m. Závod má krásnu modrú ihlu, vetvy vyrastajú, kultúra sa vyznačuje odolnosťou voči mrazu. Rozsah – Živé životy.

 • Blue Sway Juniper „Maei“ Má výšku 3 m, objem nadzemnej časti – 2 m. Strom sa nebojí s nízkymi teplotmi, uprednostňuje voľnú a ľahkú pôdu.

 • Koronický ker „Arkady“ – rastlina nie je citlivá na plynovitý vzduch, je jemný tolerovať mráz. Má zelenú ihlu svetla. S priemerom koruny 2,5 m výška „Arcadia“ je len 0,5 m. Použitie je spôsobené najmä vytvorením pevne uzavretých skupín pristátia ako hranice.

 • High Juniper „SkyRocket“ Sa líši v úzkej korunke a výške 10 m. Tento zimný výhľad môže byť rezaný. Modré ihly.

 • Trpaslíkové ciele – „Glaucker“ rastie horizontálne vzhľadom na povrch zeme. Toto je krásna dekoratívna rastlina, ktorá môže byť použitá v krajinnom dizajne.

Aj v Urarals môže byť pestovaný „CossAck“ Juniper, dosahuje výšku 1,5 m, s vetvami. Rovnako ako iné druhy rastlín, nie je zlé nosiť mrazivé zimy, odolné voči suchu, bezprecedentné k zloženiu pôdy.

Reprodukcia jalovca

Na riedenie rastlín sa môžu použiť rôzne metódy. S výnimkou rastúcich semien môžu byť použité aj začiatočníkov bez skúseností.

Metóda semien Zabezpečuje zhromažďovanie semien rastlín, ktoré sú vopred dezinfikované v malomgárnom roztoku a potom sa 2 hodiny umiestnia do kvapalného humpatického hnojiva, ktorý slúži ako rast biostimulátora a posilnenie kultúrnej imunity. V máji, teplým počasím, semenami semien vo vonkajšom teréne A pred výskytom výhonkov zvlhčuje zem, neumožňuje to vyschnúť.

Môžete vynásobiť verše s reznými.

 • Na tento účel sú vetvičky dlhé 12 cm s „pätou“, čistí dolnú časť z ihiel a nasiaka sa v roztoku stimulátora pre vývoj koreňov počas 24 hodín.
 • Pôda pre odrezky by mala pozostávať z rašeliny a piesku, je naplnená nádobami, kde sa umiestnia sadenice pre hĺbku 3 cm.
 • Potom musíte naliať rastlinu a zakryť ho filmom. V skleníkových podmienkach bude borievka 1,5 mesiaca, je žiaduce, aby sa teplota udržiavala v miestnosti + 21-22 stupňov.
 • Aby sa zabránilo vzniku formy, každých 5 hodín je potrebné vzduchávať veres, zdvíhanie filmu.
 • Po zakorenení, po 60 dňoch, vetvičky sú transplantované do samostatných kontajnerov. Zatvoriť v otvorenej pôde môžete tri roky staré kríky.

Jednoduchá metóda reprodukcie -. Vhodné je to najnižšie vetvy rastliny, najbližšie k zemi. Na pobočke je šikmý rez, potom ohnite útek do pôdy a upevnenie, zaspávanie. Potom, čo vetva dáva koreň, je odrezaný so záhradnými nožnicami a transplantáciou na iné miesto. Vykonávať postup na jar a do polovice júla.

Môžete prebiehať jednoduchšie a kúpiť mladú rastlinu na pristátie v záhradníckom centre. Bude to môcť správne zasadiť.

Vlastnosti pristátia

Juniper v Urals dobre rastie a vyvíja, ak je to pre ňu vytvorené, podobne ako prirodzené. To znamená, že typy rastlín rastúcich v nížinách nemôžu byť pestované na kopcoch a kopec a horských odrôd – na mokrých pôdach, v dutinách a rokoch. Všeobecne platí, že cievy milujú hojnosť slnka, ale je žiaduce, aby príliš horúce obdobia, aby boli prítomné polčas. Plne v tieni umiestnením rastliny je neprijateľné, pretože stratí svoj jedinečný vzhľad a farbu.

Pôda vhodná pre Sibírsky Juniper – piesok a saddy. Ak je v zemi veľa hliny, musí sa zriediť hrubým pieskom.

Pre obyčajného, ​​CossAck a Stredom ázijské pohľad na deštruktívnu príliš kyslú pôdu rastliny. Vysoká kyslosť môže byť neutralizovaná pomocou dolomitovej múky, kriedy a vápna. Niektoré druhy dávajú prednosť zmesou rašeliny a piesku.

Optimálny čas na výsadbu – jar a chladné počasie, takže môžete začať zasadiť ihneď po roztavení snehu. Ak umiestni závod do zeme neskôr, ihla mladého kríka môže horieť na slnku.

Pristátie leží v nasledujúcich činnostiach.

 • Príprava pristátia sa pripravuje, rozmery, ktorého 1 m x 1 m. Hĺbka jamy by mala mať priemer väčší ako objem koreňov.
 • V spodnej časti jamy, veľké kamienkové, pieskové a rozdrvené tehly, ktoré tvoria odtokovú vrstvu 20 cm. Malý pozemok prekryl.
 • Mladý Bush je spustený v studni, udržiavať vertikálne, opatrne umiestnenie svojho koreňového systému. Pri výseve by mal byť koreňový krk umiestnený na povrchu pôdy, u dospelých kríkov – zdvihol cez pôdu o 10 cm.
 • Na konci, zalievanie výrobkov, počkajte, kým sa voda absorbuje a naleje okolo stonky pilín, maticového plášťa, rašeliny alebo borovicového bóru ako mulčovacej vrstvy 10 cm.

V budúcnosti, že rastlina rýchlo prejde do rastu a zakoreneného, ​​mali by ste jednoducho ísť do ihličnanov na ihličnan.

Ako sa starať?

Juniper Starostlivosť je jednoduchá, ale že rastlina je skvelá a krásne vyzerala, Je potrebné splniť minimálne požiadavky na jeho obsah.

 • Po plánovaní v zemi počas celého roka potrebujú mladé rastliny pravidelné, mierne zavlažovanie pôdy. Viac dospelých, dobre zakorenení, strom je dovolené raz za 3 týždne v lete. Ak bolo vydané horúce obdobie, môžete sa zúčastniť zalievanie.
 • V lete, 1 krát týždenne v dopoludňajších hodinách a večer sa odporúča striekanie koruny teplej vody.
 • Hnojiť stromy a kríky na jar av lete. To využíva komplexné minerálne kŕmenie a organické činidlo, najmä ak rastlina rastie pomaly.
 • S výnimkou odrody skyroquet, Juniper Rôzne typy nepotrebujú dekoratívne orezávanie a môže sa po takomto postupe dokonca chorý. V skutočnosti len sanitárna obriezka suchej a poškodenej vetvy na jar.
 • Mladý borievka na zimu je potrebné zakryť Burlap, chráni pred polevou a spaľovaním ihiel pod slnkom. S teplotou plus na pružine sa poťahový materiál odstráni.

Juniper – rastlina, ktorá sa považuje za dlhú dobu, okrem iných stromov a kríkov, a môže žiť niekoľko sto rokov. S opatrnou a minimálnou starostlivosťou sa krásne a evergreenové very stanú nádhernou dekoráciou akéhokoľvek prichádzajúceho územia.

Na odrodách jalovca nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: