Kamene pre krajinu Design: Decor Ideas

Veľmi často v dizajne krajinného dizajnu sa používajú rôzne kamene. Môžu to byť prirodzené alebo umelé, rôzne farby a veľkosti. Je vďaka použitiu rôznych kamienkov v dizajne rôznych kamienkov, možno dosiahnuť harmonické a krásne zloženie.

K dnešnému dňu je predaj obrovským výberom najviac rôznych kameňov, čo umožňuje stelesniť akékoľvek zaujímavé nápady dekor na pozemku.

Kde sa používajú?

Existuje mnoho nápadov, ako môžete aplikovať rôzne kamene na vytvorenie krajiny dizajnu. Napríklad, môžu byť použité na vytvorenie kvetinových lôžok v krajine, chodníky a stopy, výzdoba fontán, vodopádov, obkladový altánok a steny domu, vytvoriť rybník, rovnako ako sochy pre záhradu. Použitie kameňov je vždy vhodné pri vytváraní alpských diapozitívov a vytvoriť japonský štýl krajiny dizajn – v kombinácii s ihličnanymi a lampy, bude vyzerať veľmi pôsobivé a krásne.

Stále existuje celý súbor ďalších nápadov, kde môžete použiť kamene – pre dizajn lôžok a terasu, ako aj v prípadoch, keď potrebujete zdobiť určité oblasti stránky v blízkosti súkromného domu.

Zobrazenia a veľkosti

Všetky kamene v krajinnom dizajne môžu byť rozdelené do dvoch veľkých skupín – v závislosti od ich pôvodu, môžu byť prirodzené alebo umelé. Je to z tohto kritéria, že náklady na kamene budú závisieť.

Existuje mnoho rôznych kameňov – prirodzené aj umelé – ktoré môžu byť použité na usporiadanie a zdobenie stránky – každý typ materiálu je vhodný pre konkrétny účel.

Prirodzený

Ak chcete použiť prirodzený kameň, aby vaše stránky, v prvom rade musíte navigovať pri výbere odrody na jeho vlastnostiach a charakteristikách.

Najdôležitejšie požiadavky na tento materiál je jeho sila, z ktorej bude závislá trvanlivosť vytvoreného dizajnu. Je tiež dôležité, aby bol prírodný kameň atraktívny vzhľad, potom dizajn, ktorý ste vytvorili, bude krásna a jedinečná.

Podrobnejšie zvážte vlastnosti prírodných kameňov, Ktoré sa často zapájajú do dizajnu krajiny:

 • Žula – Tento kameň má v jeho zložení rôzne zložky: prírodná sľuda, kremeň a spat. Táto odroda sa považuje za univerzálnu a má pomerne širokú škálu používania. Farebné kamene môžu byť odlišné: v graficite, sivých a zelených tónoch. Niekedy môže tiež obsahovať svetelnú ružovú, červenú, oranžovú alebo modrú, červenú, oranžovú alebo modrú. Kameň je veľmi atraktívne externe, a má tiež vynikajúci výkon, čo je dôvod, prečo je hodnota materiálu dostatočne vysoká;

 • Príbuzný – Podobne ako žulová kompozícia, ale iná sa líši. Tento kameň má tiež vysokú pevnosť, môže byť použitý na vytvorenie palubného ploty;

 • Čadič – charakter jej výskytu – sopečná láva. Má porézna štruktúru. Sa stretáva v sivášom, dymových-zelených, popolových odtieňoch. Má rovnakú vysokú silu ako žula. Môže byť použitý na navrhovanie alpskej snímky;

 • Pieskový kameň – Kameň má sedimentárny pôvod, jeho kompozícia obsahuje látky, ako je kremenný a uhličitan. Prítomnosť v zložení železnej rudy robí materiál veľmi odolný. Minerálna farba zahŕňa bielu, červená, béžové, zelené, hnedé a sivé odtiene;

 • Sluha – povaha pôvodu môže byť metamorfný a sediment. Tento prírodný materiál má prekvapivo krásnu rôznorodú farbu v sivej, grafitovej, brancovej, modrej, žltej a červenej odtieňi. Najcennejšie sú tie exempláre, ktoré majú rôzne prírodné vzory;

 • Vápenec – Krásna, ale krátkodobá minerálna. Má sedimentárnu povahu. Jeho nevýhodou je, že to môže ľahko rek. Avšak, v krajine je účinne a kontrastovať, keď je zelená zóna čistená, pretože samotná minerála má krásne zlaté žlté odtiene;

 • Mramorový – kryštálová kamenná štruktúra. Materiál je pomerne trvanlivý, ale stále horší vo svojich vlastnostiach, žuly a Gneiss. Má jasnú farbu, je tiež úplne ľahko spracovávať, čo poskytuje potrebné formy;

 • Porfyry – Vysoko pevné materiály načervenatých odtieňov. Vzhľadom na jeho vlastnosti vhodné na všadeprítomné použitie. Je však ťažké spracovať a drviť;

 • Tuf – kameň s poréznou štruktúrou, nie ťažkými a mäkkými na dotyk. Má jedinečnú vlastnosť, ktorá by absorbovala vlhkosť, ktorá niekedy pri navrhovaní dizajnu krajiny sa to stane.

Umelý

Hlavnou výhodou umelých kameňov je ich nízkym nákladom v porovnaní s prírodným.

Najbežnejšie sú:

 • Tehlový – Tento materiál bol široko populárny pred mnohými rokmi. Môže mať rôzne odtiene, líši sa pri sýtosti farieb. Má dobré charakteristiky, dostatočne trvanlivé a pružné. Vďaka týmto vlastnostiam má širokú popularitu v krajinnom dizajne;

 • Betón – veľmi odolný umelý materiál. Prostredníctvom použitia špeciálnych prísad môžete dosiahnuť rôzne zaujímavé farby.

 • Svetelné kamene možno pripísať samostatnej skupine umelého kameňa vyvinutý najinovatívnejšími technológiami. Zdá sa, že na predaj nie tak dávno, takže dnes sú nečisté, aby sa stretli v krajinnom dizajne, avšak postupne získavajú rastúcu popularitu. Vďaka použitiu tohto typu kameňov si vychutnať krásny krajinný dizajn, bude možné nielen so slnečným svetlom, ale aj v noci. Tento dekor robí atmosféru báječného a útulného.

Existujú tieto typy svetelných kameňov:

 • Dutá kapacita, v ktorej sú vybudované LED. Takéto výrobky sa vyznačujú svojou veľmi dlhou životnosťou – asi desať rokov. Náklady na výrobky sú však pomerne vysoké. Na dennom osvetlení sa kamene vyzerajú ako priesvitné sklenené fragmenty;
 • Plastové výrobky, ktoré sú umiestnené katalyzátory. Takéto zariadenia sú veľmi k dispozícii za cenu, sú ľahko udržiavané – nezávisle nabíjajú počas denného času od solárnej energie. Budete musieť len pravidelne v jednej rovine s kameňmi prachovej vrstvy, je možné to urobiť s pomocou obyčajnej vody, potom, čo nechajte produkt vyschnúť. Okrem toho, plastový kameň je celkom ľahký, a v dennom svetle vyzerá čo najviac na prírodný kameň;
 • Prírodné a umelé kamene môžu byť tiež natreté farby obsahujúcimi fluorescenčné častice. Pomocou tejto metódy, budete nezávisle otočiť akékoľvek konštrukčné prvky v dekor, ktorý bude žiariť v tme. Potom, čo je farba úplne suchá, môžete zakrývať výrobok na vrchole laku, ktorý bude chrániť svetelný povlak z rôznych prírodných vplyvov.

Tvar a veľkosť kameňa je veľmi dôležitá vo vývoji krajiny dizajnu.

Podľa veľkosti môžu byť kamene rozdelené do nasledujúcich skupín:

 • Kamenná drvina – Tento dekoratívny materiál je najobľúbenejší s dizajnérmi, pretože môže byť urobený aj tie najkomplexnejšie povrchy akýchkoľvek foriem. Stone strúhanka sa často používa pri navrhovaní parkov, ako aj pozemkov v súkromných domoch. Na výrobu výpadkov sú vystavené procesu rozdrvenia. Vhodné pre to sú kamene, ako je mramor, kremeň, jasper a iné. Stone Crub – trvanlivý, spoľahlivý, lacný a cenovo dostupný materiál, ktorý je široko zastúpený na trhu v širokej škále farieb;

 • Rieka kamienky – Je vytvorená pod vplyvom vody, ktorá je už dlhá doba vytiahne obyčajné kamene, čo je hladké. Najčastejšie sa aplikuje pri dizajne fontán, vodopádov a rybníkov – tie dekoratívne prvky, v ktorých voda obsahuje. Kamienky majú rôzne veľkosti a farby. Väčšie kamienky sa nazývajú pelety;

 • Blindy a balvany – Vychutnajte si skvelú popularitu a veľmi často používané v krajinnom dizajne. Majú dosť veľké veľkosti, sa líšia v rôznych formách. Slinky majú akútnu formu a balvany – zaoblené, podobne ako riečne kamienky, len veľmi veľké veľkosti. Solds a balvany sa stávajú centrálnymi číslami v zložení a priťahujú hlavnú pozornosť. Sú schopní zdôrazniť moc a krásu prírody;

 • Coblertees – mať zjednodušený tvar a stredné veľkosti;

 • Clusheden – Vytvorí sa počas ťažby rudy. Rozmery a tvar materiálu môžu byť odlišné, bude závisieť od použitej metódy brúsenia.

Ako si vybrať?

Keď je krajina usporiadaná pre oblasť krajiny, je potrebné starostlivo vybrať rôzne kamene na implementáciu každej konkrétnej myšlienky. Počúvajte špecialistické odporúčania a vyberte si tie typy kameňov, ktoré majú potrebné vlastnosti a charakteristiky, v tomto prípade vás dizajn, ktorý ste vytvorili, vám veľmi dlho poteší. Zohľadnite sa pri výbere kameňov, veľkosť vašej krajiny, ak to nie je veľmi veľké, potom sú kamene lepšie vybrať si stredné a malé veľkosti.

Je tiež dôležité vybrať takéto kamene, ktoré esteticky zmestia do celkovej kompozície. Krajina Design Prvky, ktoré ste vyvinuli, by mali byť krásne a štýlové, rovnako ako silné, spoľahlivé a trvanlivé.

Maľovanie a dekor

Vytvorte krajinu dekor z umelého alebo prírodného kameňa nebude veľa práce, bude to schopní urobiť každého, kto si želá svojimi vlastnými rukami, najmä preto, že môžete nájsť veľa pripravených zaujímavých nápadov a riešení.

Napríklad, ak chcete kombinovať kamene s akýmikoľvek rastlinami a kvetmi, môžete použiť bridlicu, žula, ako aj vápencové skaly.

Pri výrobe alpínčanov by nemali byť použité príliš veľa skál, pretože zdôrazní len umelosť vytvorenej snímky. Kameň používaný v alpskom snímke môže byť monofónne aj farby. Všetky dekoratívne kamene môžu byť natreté v správnej farbe, a tak, že farba trvala čo najdlhšie, je potrebné po farbení na dodatočne zakryť povrch lakom.

Ak chcete vytvoriť umelú nádrž na vašich stránkach, môžete použiť žuly a bridlicové skaly pre jeho dizajn, ako aj riečny coblerstone. Ale vápenec a mramor v tejto situácii je lepšie nepoužívať, pretože pod vplyvom vody môžu tieto horniny ovplyvniť zloženie pôdy, ktorá môže mať negatívny vplyv na rastliny.

Pre výstavbu záhradných chodníkov môžete použiť čadič, žula, bridlicu alebo betón. A z používania vápenca a pieskovca v tomto prípade je lepšie odmietnuť, pretože nie sú určené pre veľké zaťaženia a začne rýchlo kolaps.

Pre dekoračné kroky sú schody vhodné takéto kamene ako žula, Gneiss a betón. Je však veľmi dôležité, aby kroky neboli klzké, pre ktoré je potrebné aplikovať špeciálne spracovanie kamenného materiálu.

Veľmi veľkolepý a krásne pozerať na kamenné biele sochy a prvky architektúry – lavičky, vázy, lampy a oveľa viac.

Príklady

A konečne vám prinášame niekoľko príkladov úspešného dizajnu krajiny s rôznymi typmi kameňov.

Originál a nezvyčajné dekoratívne rámovanie pre kvetinové postele s kvetmi a inými rastlinami.

Kamenný dekor umelých rezervoárov.

Štýlová výzdoba suchého prúdu.

Multi-Tier Landscape.

Aké sú možnosti pre dekor z kameňov pre krajinu dizajn, pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: