Karpatsky Bell: Popis, pristátie a starostlivosť

Karpatský zvonček – roztomilý a dotýkajúci sa rastliny, ktorá nikdy neberie. V kultivácii kvetu môže byť veľmi náročná a rozmarná, ale skutky záhradníka s viac ako kráse kvitnutia. Letná kvetina záhrada začne hrať nové farby, keď sú zdobené Karpatské zvončeky. V tomto článku budeme podrobne analyzovať, ako vyzerajú tieto očarujúce kvety a ako sa musia starostlivo starať.

Zvláštnosť

Karpatský zvonček alebo Campaund Karpathian odkazuje na kategóriu trvalých rastlín. Táto nádherná rastlina je svieža a dobrá krídlo, ktorej výška je zvyčajne 20-30 cm. Stav pôdy, správnosť odchodu, objem výsledného slnečného žiarenia má priamy vplyv na veľkosť závodu. Jeden zvon málokedy presahuje 5 cm. Vyznačuje sa charakteristickým tvarom lievika.

Farba tejto rastliny je atraktívna, ponuka a nenápadná. Farebné gamas rôznych odrôd sa líšia. Podarilo sa nám stretnúť modrú, modrú, snehovo bielu a dokonca fialovú peknú. Ako vidíte popis, tieto zelené domáce zvieratá majú pokojné sfarbenie, takže vyzerajú skvele v spoločnosti s viacfarebnými „susedmi“ na stránke.

Na každom základe posudzovanej rastliny, len 1 kvetina. Prvé rozmazané kvety sa zvyčajne objavujú na samom začiatku alebo v polovici júna. Blossom Karpatského zvonu sa ukáže, že je dlhý. Po ukončení tohto obdobia sa na základe závodu vytvorí malá box so semenami. Má formu valec.

Karpatský zvonček by mal byť vysadený v solárnych miestach v záhrade alebo na pozemku. Táto rastlina je suncconive. Musíme zohľadniť úroveň kyslosti pôdy. V kultivácii kvetu môže byť náročná – musí sa zohľadniť každý záhradník, ktorý sa rozhodol zasadiť.

Odrody

Karpatský zvon pochádza z triedy bylinných rastlín. Môže byť vysadený v záhradných kvetinových lôžok a v otvorenej pôde av skleníku. Mnohí ľudia dávajú prednosť udržať Campanula Carpathica doma – je to tiež možné. Pred výsadbou takejto zaujímavej rastliny musíte riadne vyzdvihnúť najvhodnejší stupeň. Ak má oblasť kvetov malých veľkostí, je lepšie uprednostniť rastliny nie príliš veľké veľkosti.

Dovoľte nám zvážiť podrobnejšie niekoľko typov karpatských zvonov, ktoré sa vyskytujú najčastejšie a vychutnávajte si príjemnú popularitu záhradkárov.

 • „Trpaslík“. Trpaslík zvonček, ktorý sa vyznačuje skutočnosťou, že kríky vo forme misy. Kvitne biela a modrá alebo snehová biela. Zvyčajná výška tohto Kusty je 30 cm. „GNOME“ rastie v bujnej a veľkolepom rastline.

 • Modré klipy. Trpaslíka má výšku 20 cm. Kvety dávajú snehovo biele alebo tmavo modré zvončeky. Rastlina vyzerá veľmi krásne, v špeciálnej ťažkej starostlivosti nemusí to, čo to robí populárnym medzi záhradkami.

 • „ALBA“. Očarujúce zelené zviera. Kvety špecifikovanej odrody v zriedkavých prípadoch rastú viac ako 3-4 cm. Rozlišujú sa výraznou bieli farbou.

 • „Cellina“. Táto odroda kvitne krásne kríky s veľkými svetlými modrými kvetmi. Rastlina priťahuje veľa pozornosti v záhrade a vyzerá bohatý.

 • „Isabel“. Kvetina sa dá ľahko stať veľkolepou výzdobou krajinného dizajnu, pretože má bohaté kvetenstvo modrá farba. Vo výške „Isabel“ zvyčajne dosiahne 30 cm.

 • „Biela hviezda“. Jedna z najobľúbenejších odrôd. Najčastejšie je zvolený na pestovanie v strednom prúžku. Je to iné čisté, snow-white sfarbenie. Klietky iných farieb na okvetných lístkoch nie sú všimli.

 • „Carpatenkron“. Špecifikovaná trieda zvonu sa objavila relatívne nedávno. Jeho kvety majú krásnu fialovú farbu.

 • Pearl Deep Blue. Nízka trieda, ktorá sa vzťahuje na najmodernejšie. Lopaty majú takmer dokonalé policufera.

 • Pearl Biela (Pearl White). Veľkolepé vo forme odrody, ktoré sa vyznačuje veľkými snow-white a široko otvorenými kvetmi. Vyznačuje sa malými lístkovými doskami a výškou 25 cm.

 • „Belogorier“. Trvalka s tenkými stonkami. Kvety sú zábavné, majú bielu farbu. Rastlina je nenáročná k charakteristikám pôdy.

Dôležitý! Ak chcete zdobiť pozemok a urobte rôzne zaujímavé motívy v krajinnom dizajne, stojí za to vyzdvihnúť Karpathian Bell Mix.

Pristátie

Je dôležité dodržiavať všetky pravidlá pre výsadbu rastlín v otvorenom pozemku. Stojí za to mať na pamäti, že Karpatský zvon je krehká a zraniteľná kultúra, ktorá sa veľmi bojí návrhov. Potreba kompetentne vybrať najlepšie miesto pre kvetinu. Na tom istom mieste, Bell pásky poteší záhradníci s jej kvetom 5 rokov za predpokladu, že zvolená a pripravená pôdna vrstva je kompetentná.

Podľa záhradkárov, pre opísaný kvet, winctive pristávacie miesto je krajina bohatá na nutričné ​​komponenty. Malo by byť voľné a s dostatočným odlevom kvapalín. Zem musí byť neutrálna alebo slabo alkalická. Príliš kyslé alebo silne zlé pôdy môžu mať veľmi zlý účinok na rizómy farieb.

Nie je vhodný na vylodenie a hlinenú pôdu – v ňom je staging vlhkosti, ktorá v konečnom dôsledku vedie k posilneniu koreňov rastliny. Ideálnym riešením bude úhľadný kvetinový záhon umiestnený na malej výške v oblasti. Ak má druhý plochý povrch, stojí za to vyzdvihnúť miesto s kamenou Zemou. Predtým všetka pôda bude musieť dobre odlúpiť. Vezmite si to lepšie v jarnej sezóne. Len potom, čo je povolené zasadiť rastlinu. Ak je na mieste príliš ťažká pôda, jeho vlastnosti môžu byť lepšie, spájať s pieskom malej frakcie, dokonale vhodnej rieky.

Väčšina kvetinovej vody si vyberie osivo spôsob, ako pristáť za zváženie zvonov. Semená môžu byť zakúpené a zostavené nezávisle. Pripravený sejací materiál musí byť vysadený priamo do pôdy. Pokračovanie na tieto akcie je prípustné až po peknom teple. Prvé stonky môžu byť čakané už po 10-20 dňoch neskôr.

Keď prvé okvetné lístky „vyplnia“ na mladých hľuzovkách, všetky výhonky musia byť starostlivo močení a umiestnené, s odtrhnutím medzeru najmenej 10 cm od susedných pristátí. Odporúča sa predbežne predbežne vybuchnúť zem, pretože semená špecifikovanej pásky sú veľmi malé. Je povolené, aby sa semená a v jesennej sezóne, ak z určitých dôvodov nefungovalo z určitých dôvodov. V chladných obdobiach je optimálny bod pristátia dlhodobého zvončeka 2-3 týždne októbra. V prípade opísaného pristátia sa prvé prasa prejavuje hneď, ako príde sneh, a zem sa zahrieva.

Správna starostlivosť

Karpatský zvon je malý, aby sa trochu dal, zodpovedajúca starostlivosť je stále potrebná. Budeme analyzovať položky, ako voda, hnojenie a rezanie tejto rastliny.

Zalievanie

Je potrebné poskytnúť gramotný pet. Ak ste neustále naliať dažde, potom voda Bell nepotrebuje. Navlhčite pôdu je potrebná výlučne, ak je na nádvorí suché počasie. Je potrebné urobiť správne: pre každý meter štvorcový, nie menej ako 10-20 litrov vody. V zostávajúcom čase, rizómy Karpatského zvončeka je ľahko schopný dostať vlhkosť zo zeme na vlastnú päsť.

Hnojivo

Trvalé zvončeky sa musia dvakrát zaostriť.

 • Prvýkrát musíte urobiť dusíkové hnojivá. Vhodné amoniak Nitra alebo močovina. Prášok alebo granulovaná kompozícia je potrebná na naliatie 15-20 g na štvorcový. M. Tento postup je potrebné vykonať na konci marca. Organické kompozície môžu byť nahradené minerálnem podávaním. Môžete vrhnúť kvetinový záhon s cources alebo infúziou z kuracieho vrhu.

 • Druhýkrát sa vyžaduje, aby sa kŕmenie pridali, keď dôjde k objemovej tvorbe pukov. V štádiu kvitnutia, zvony obzvlášť ťažké pre draslík. Jeho dosť v organických hnojivách, ktoré sú určené špeciálne pre kvitnúce rastliny. 15 g hnojiva sú chované v vedre s vodou, po zbavení postele s kvetinovými armatúrami. Normálna spotreba – 5 l na meter štvorcový. Výmena takýchto zmesí môže slúžiť ako popol (500 g na štvorcový. m).

Orezávanie

Zosúladené farby nevyžadujú orezávanie. Záhradníci však môžu pomôcť kvety vo formácii nie príliš úzke a hromadné a dobre upravené zhonu, ktoré budú môcť uvoľniť oveľa viac púčikov. Na tento účel sa vyžaduje len uhasiť body z hornej časti centrálnych a bočných častí prvej objednávky. Takýto postup bude stimulovať, aby ovplyvnil rast pobočiek na bokoch. Ale potom kvete bude pretrvávať pár týždňov.

 Zimný

A tak, že Bell Tape je smutne prežije mrazivú sezónu, bude dostatok usporiadania nekomplikovaného prístrešia, vyrobené vo forme hriadeľa z fútúry sušených listov. Vhodné rašeliny. Bunda musí byť pripravená, keď prídu trvalé mrazy. Mal by byť odstránený s nástupom skorého jari.

Ako pestovať kvety doma?

Kultivácia Karpatského zvončeka sa môže vykonávať doma. Froté odrody majú približne rovnaké požiadavky pri vykládke a starostlivom procedúr ako domáce zvončeky evaktívneho typu. Pre nich potrebujete vyzdvihnúť pomerne osvetlené slnkom. Svetlo by malo byť rozptýlené. Karpatské zvony sa môžu cítiť pohodlne len vo svetlých odtieňoch.

Ak bude svetlo príliš malé, výhonky kvetov sa začnú natiahnuť (ako keby pri hľadaní Slnka) a kvetu sa výrazne zhoršili alebo úplne prestali.

Rastliny doma musia nevyhnutne pravidelne vody. Vlhkosť pôdy by sa mala vždy kontrolovať. Rovnako dôležité sa postarať o dobrú drenáž. Aj keď hlinená Com bude na krátku dobu vyschnúť, môže vyvolať púčiky sušenie. S nadmernou vlhkosťou je nebezpečná – v mnohých prípadoch vedie k hnaniu koreňového systému rastliny. Karpatské zvončeky zle prepravujú suchý vzduch. Kvôli tomu môže byť naplnené listovými doskami na okrajoch.

Metódy chovu

Vo väčšine prípadov je Karpatský zvon choval. Sa môže uchýliť k zastaveniu alebo rozdeleniu. Pokračovanie na reprodukciu rezov, v jednej sezóne bude môcť získať niekoľko desiatok rôznych farieb. Upokoj sa s týmto postupom odporúčaným v máji alebo začiatkom júna. Vypracovanie takýchto krokov ako:

 1. Z výhonkov vybraných na prípravu odrezkov je potrebné odstrániť všetky kvety a boutons;
 2. Ďalej sú úhľadne narezané na ostrý nôž na malé časti 3-4 cm (aspoň 1, 2 alebo 3 obličky by mali zostať na každej časti);
 3. Umiestniť svoju polovicu, umiestnenú nižšie do roztoku „Elina“ alebo „Korninner“ pol hodiny;
 4. Počas času, kým sa odrezky pripravujú na zakorenenie, kombinujú humus, premyje sa riekou piesku, stláčanie zem (všetky komponenty musia byť 1 časť);
 5. Pripraviť sadenice alebo jeden priestranný kontajner, čerpaný do nej krajiny;
 6. Do pôdy odrezkov (v schéme 5×5 cm);
 7. Rozsudok;
 8. Právanie nádrže alebo šálky polyetylénu, vložené v pomerne osvetlenom mieste (priamo padajúce ultrafialové miesto, nemajú mať sedadlá).

Najjednoduchší spôsob je divízia Karpath Bell. Ale týmto spôsobom to nebude možné získať veľa sadenice, ako v prípade odrezkov. Počas divízie je potrebné vykopať rastliny maternice. Ďalej sú rozdelené do určitého počtu častí. Každá časť musí zostať korene, stopky a listy. Delicious Bustanice na novom, dobre zozbieranom mieste. Najlepší čas na túto metódu – máj alebo september.

Dôležitý! Chov Bell môže byť semená. Ako je uvedené vyššie, môžu byť zhromažďované svojimi vlastnými rukami alebo nákup v špecializovanom záhradnom obchode.

Choroby a škodcov

Campaundul Karpathian sa považuje za rastlinu, ktorá sa môže pochváliť vysokou odolnosťou voči mnohým bežným chorobám. Škodcovia tejto kultúry nie sú príliš nebezpečné. Vo väčšine situácií, záhradníci čelia určitým problémom, keď rastú dlhodobý Bush na jednom mieste viac ako 5 rokov. Príliš dlhý obsah kultúry v jednom vyhradenom mieste nevyhnutne vedie k tomu, že v ňom bude skopírovaná zlá mikroflóra. Nasledujúc, že ​​nebezpečné škodcovia sa objavia.

Zvony sú choré v zriedkavých prípadoch. To sa deje najmä vtedy, keď nádvorie stoja studené alebo príliš vlhké leto – ideálne podmienky pre huby. Ak sa na povrchu plechov alebo kvetov začali objavovať sivasté, hnedé alebo hrdzavé škvrny, potom sa príslušné časti odstránia. Ďalej je potrebné liečiť 0,3% riešením „Fundazola“. Aby sa zabránilo plesňovým ochoreniam, farba by sa mala liečiť 0,2% roztokom špecifikovaného prípravku, pred konštrukciou podlahových zásobníkov na zimnej sezóne, ako aj po jeho čistení.

Nasledujúce škodcovia sú nebezpečné pre dlhodobý zvonček:

 • slimáky;
 • Slums;
 • SLYING PENNIE.

Tieto parazity záhradníci môžu zvážiť voľné oko, takže by mali byť vymazané ručne. Môžete bojovať s uvedenými škodcami inými spôsobmi. Môžete napríklad uchýliť sa k striekaniu rastlín horčica infúzie. Vhodná tinktúra na červenej paprike a cesnaku. Môžete použiť drogy, napríklad, „hrom on slimákov“, „hrom“, „meta“.

Užitočné tipy a odporúčania

Sat Carpathian Bell stojí, Vyzbrojené nasledujúcimi odporúčaniami zo skúsených záhradníkov:

 • Ak chcete vyvolať dobré vetvenie závodu v rôznych smeroch, musia byť vymazané boutonované;
 • Najlepšie miesto pre výsadbu tohto kvetu je alpská šmýkačka;
 • Pri rastúcich zvončekoch v družičkách doma je dôležité sledovať miestnosť, kde sú, teplota nespadla pod +20 stupňov;
 • Nečakajte na rýchle kvitnutie Karpatského zvončeka, ak ho vyrastiete od semien; S touto metódou možno výsledné výsledky očakávať len 3 roky;
 • Vždy potrebujete udržať stav farieb pod kontrolou – aj keď je Karpatský zvon zriedka chorý, ale stále sa to môže stať; V tomto prípade by mali byť čo najskôr prijať opatrenia na jeho zaobchádzanie;
 • Semeno Bellovej pásky sa odporúča, aby sa prijala len v osvedčených miestach a od známych výrobcov, aby bolo dôsledkom zvýšiť rastliny;
 • Nevylejte Karpatský zvonček, prebytočná tekutina nebude prínosom z neho; Prebytočná voda môže provokovať root hnijúce;
 • Ak boli semená v semenároch vysadené doma od februára, potom sa spravidla prijímajú zrelé sadenice v máji; Je dôležité ho presunúť v čase v otvorenej pôde, ale nezabudnite na predbežné vytvrdnutie lopty, takže je pripravený na pouličné podmienky;
 • Ak ste si všimli slimáky na rastlinách, najlepší spôsob, ako sa zbaviť nich, bude manuálne čistenie; Chemické zlúčeniny v tomto prípade nemusia vykazovať špeciálny účinok.

Použitie v krajinnom dizajne

Karpatský zvon je vyznačený veľmi jemným a krásnym vzhľadom. Táto rastlina sa ľahko hodí do akýchkoľvek záhrad a domových oblastí. Môžete ozdobiť graf s rôznymi spôsobmi k tomuto kvetu, napríklad:

 • zdobiť očarujúce alpské diapozitívy;

 • tvoria veľkolepé kvetinové hranice;

 • Vytvorte veľmi svetlé a krásne kompozície s inými farbami rôznych farieb;

 • Oddelené v štýlových vázach.

Na pozadí skalnatých expozícií, uvažovaný zvon vyzerá nádherný v kombinácii s prísnymi rastlinami kompaktných veľkostí. Zelený maznáčik môže byť tiež zasadený pozdĺž oddielov, plotov, chodníkov a skladieb. Na vytvorenie nasýteného a twisterského kvetu, môžete pristáť niekoľko rôznych odrôd naraz. Najúspešnejší susedov Karpatských zvonov budú nasledovné:

 • arnica;
 • Barwin;
 • Smieť;
 • Tvarované;
 • geranium;
 • saxifrage;
 • lobelia;
 • Narcissus;
 • Vlastný.

  Karpatský zvonček môže pristáť vo forme pevného kvetu kvitnutia. V tomto prípade môže kompozícia vytvoriť určitú kresbu. Takéto pridanie stránky mu poskytne skutočne nezvyčajné druhy. Ak chcete vytvoriť podobnú scenériu, musíte mať určité vedomosti a zručnosti.

  Podrobnejšie informácie o Karpatskom Bell, môžete zistiť v videu nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár