Kaukazský mráz kaukazský: popis, pristátie a starostlivosť

Príchod tepla po zimnom mráz značky je najkrajšie, keď príťažstvo ožíva na život, všetko začína zelene a kvitnúť. Predtým, ostatné v prírodných podmienkach av záhrade kvitnú studený kaukazský. Táto rastlina má zaujímavý vzhľad, dostatočne veľké množstvo farieb a je vhodný na zdobenie akéhokoľvek pozemku alebo záhrady. Na pestovanie kultúry sami, musíte poznať jeho vlastnosti, pristátie, nuansy odchodu a mraziacich variantov.

Zvláštnosť

Kaukazská tkanina je rastlina, ktorá je rovnako rastú v prírodných podmienkach aj v záhrade. Táto kultúra patrí do rodiny Intike a má viac ako 20 odrôd. Vzhľadom k tomu, mraznička je trvalka, pestovaná v záhrade je veľmi pohodlné, a skoro kvitnutie robí tento záhradný obľúbený medzi záhradkami.

Aby ste sa zoznámili s touto kvetinou bližšie, musíte ho dobre preskúmať. Kaukazský koreňový systém silný, ale krátke korene, listy nie sú ďaleko od koreňov a majú šírenú štruktúru. Kvety sú vytvorené na stonkách, majú tvar amor, môžu byť reprezentované bielymi, žltými, ružovými, fialovými a fialovými farbami. Okrem toho sú dvojfarebné odrody tejto rastliny chované a niektoré odrody majú froté štruktúry kvetov.

Tkanina rastie v horách Európy a Ázie, na Balkánskom polostrove možno vidieť veľký počet rastlín, Ale v našich zemepisných šírkach je táto kultúra celkom rozšírená. Vzhľadom k skoré kvitnutie, krásny vzhľad, vynikajúce ukazovatele zimnej ťažkostí a odolnosti voči suchu, je Frostil v dopyte, ale ako iné motýľ, je jedovatý.

S náležitou starostlivosťou a používaním prináša táto liečivá tráva veľa výhod a s nadmerným a nekontrolovaným použitím sa stáva dôvodom negatívnych dôsledkov pre osobu.

Medzi najobľúbenejšie odrody a druhy rozlišujú:

  • Frost Black;
  • Orientálne;
  • Kaukazský.

Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky, klimatické a územné preferencie, čas kvitnutia a paleta farieb. Napriek určitým rozdielom je postup výsadby a opustenia podobný.

Ako zasadiť?

Na pristátie handričky kaukazského bola úspešná, musíte si pre ňu vyzdvihnúť vhodné miesto a vybrať správnu vec. Tieto rastliny sa nepáči slnko av otvorenej oblasti zle kvete, keďže v miestach PRIENE možno pozorovať bohaté rast a dlhodobé rozmanité kvitnutie. Značná úloha v procese rastu a rozvoja hrá pôdu, v ktorej bude kvet umiestnený, lepidlo, voľný pozemok s dobrou drenážou je možné považovať za optimálne. Pôda musí mať neutrálnu kyslosť.

Uzavretie odkazuje na mnoho rokov kultúry, takže je potrebné pristáť tak, aby sa nepohyboval nikde v nasledujúcich 5-10 rokoch, Ako zmena umiestnenia sa nepáči. Pre najpohodlnejšie podmienky rastu stojí za zmienku miesta pod pristátím medzi stromami a krídlami, kde pôda bude dostatočne mokrá, a rastliny budú zdieľané z vysokých kultúr.

Ak chcete zasadiť rastlinu, musíte si vybrať správny čas a sezónu, kultúra je najlepšie aklimatizovaná na novom mieste uprostred jari a na začiatku jesene.

V apríli je počasie už celkom stabilné a mrazy sa zvyčajne nestanú, takže všetky zelené výsadby sú s istotou ísť do rastu a začnú kvitnúť, av septembri je to stále veľmi teplé, takže len vysadený Bush je schopný root a pripraviť pre zimu.

Na výsadbu mrazničky je potrebné vykopať otvor s hĺbkou 35 cm, šírka by mala byť približne rovnaká. Kríky nie sú príliš hojné, takže je možné zasadiť ich vo vzdialenosti asi 40 cm od seba navzájom. Frost, pripravený na pôdu, je potrebné umiestniť do pripraveného prehlbovania, dobre založené koreň na drenážnej vrstve, zmiešané od štrku a piesku. Ak chcete poskytnúť kvalitu dobrú dostupnosť a pomôcť rýchlejšie ísť do rastu, na dne jamy sa nalial hnojom, ktorý predstavuje takmer polovicu obsahu pôdy, ktorý je pochovaný Bush.

Po vyplnení jamy s hnojom a hlinenou pôdou a obrábaním pôdy, musíte naliať závod dobre a starostlivo sa o to starať do jedného mesiaca po vystúpení.

Ak boli všetky akcie správne vykonané, kultúra sa rýchlo preberá a po niekoľkých rokoch poteší čoskoro a veľmi krásny kvet.

Ako sa starať?

Careside Kaukazská starostlivosť nie je komplikovaná, ale vyžaduje určité vedomosti. Najdôležitejšie obdobie, keď kultúra potrebuje dodatočnú starostlivosť – toto je čas po pristátí v zemi. Počas mesiaca je potrebné hojne vode vodu, monitorovať svoj stav, žiaru a voľnú pôdu. Je dôležité vyčistiť pôdu zo starých listov na jar, inak sa hniloba môže začať, v lete, aby poskytoval zalievanie podľa potreby a sledovať čistotu záhrady.

Ak poskytujete čistú a voľnú pôdu, ako aj včasné zavlažovanie, potom bude mrazák dlhý a krásny kvet. Ak chcete, aby sa rastliny trvalejšie, musíte dať do pôdneho hnojiva. Najvhodnejší pre Freeznik bude mať kostnú múku a minerálne hnojivá, ktoré sa pridávajú do pôdy 1-2 krát počas celého roka. Potom, čo rastlina dokončí kvet, je potrebné vyliezť na pôdu blízko neho, miešanie s kompostom.

Listy mrazničky sa objavujú až po blikaní rastliny.

Ak chcete stimulovať rýchlejší rast krásnych kožovitých plechov, môžete si stonať stonky po tom, čo kvet bude zasadiť. Zelené kríky potešia oči najviac mrazom, a na jar budú musieť znížiť na nové výhonky, aby boli zdravšie a krásne.

Metódy chovu

Vzhľadom k krásu a veľmi skoro kvitnúce, mnohí záhradníci sa snaží rásť vo svojom vlastnom skrine kaukazského. Aby ste dosiahli silné a zdravé ťahy kvitnú s rôznymi kvetmi, musíte byť schopní správne znásobiť túto kultúru.

Najjednoduchší a najjednoduchší spôsob je použitie semien. Týmto spôsobom vynásobíte mrazničku, musíte zbierať semená, ktoré dozrievajú v strede alebo do konca leta. Takže, aby pevný materiál rýchlo šiel do rastu, musíte ho umiestniť do humusového substrátu.

Semená sú umiestnené v špeciálne pripravenom teréne, ponorené nie viac ako 1,5 cm a zostávajú tam až do jari. Od prvých dní marca sa semená začne „prebudenie“ a klíčia. Akonáhle je 2 alebo viac listov vytvorených na výhonkoch, musia sa spočítať, potom, čo je vysadené na trvalé miesto na otvorenie zeme. Ak urobíte všetko správne, potom klíčky budú rýchlo zakorenené a ísť do rastu a rušné bude šťastné až po 2-3 rokoch.

Ak má sprisahanie dospelé mraky mrazu maliara, rastie tam od 5 rokov, potom ich môžu propagovať rozdelením Busha. Najlepšie je rozdeliť Bush po absolvovaní kvitnutia, umiestnenie rezov súčasne by mali byť liečené skrúteným uhlím.

Výber času na vykonanie tohto postupu, stojí za to zvážiť odrody rastliny. Freeznik Black sa odporúča na jar a východ – na jeseň. Vzhľadom k tomu, že rastlina je považovaná za jedovatú, potom je lepšie pracovať s ním v rukaviciach, inak sa šťava pridelená počas separácie koreňov môže dostať na kožu, takže na ňom popáleniny.

Zalievanie

Zavlažovanie z kaukazského kaukazského by malo byť vykonané podľa potreby. Pri pestovaní v mäkkej klíme s často chôdze dažďov nie je potrebné dodatočne priniesť vlhkosť. Ak kultúra rastie vo veľmi horúcom klimatizácii, potom je potrebné vyhodnotiť stav pôdy: ak je dosť mäkký a vlhký, potom sa nevyžaduje zavlažovanie. Hlavnou vecou nie je umožniť vzhľad hlinenej kôry, ktorá neumožňuje, aby vzduch chodil do koreňov a vyživoval rastlinu.

Do jedného mesiaca po vylodenie v otvorenom teréne sa Bush nalial dostatočnou vodou. Zvyčajne nalial jeden liter vlhkosti pod jednou rastlín. Aby slnko nezachovalo vlhkosť, a kvapky nepokazili listy, bolo na jej denní, odporúča sa večer stráviť zalievanie vo večerných hodinách.

Potreba zavlažovania mrazu maliara bude chýbať od tých, ktorí žijú v podnebí, kde sa v zime spadá veľa snehu, ktorá pije pôdu vo vlhkosti. Presunúť kultúru je nemožná – negatívne ovplyvňuje jeho vývoj a kvitnutie.

Hnojivo

Frost Caucasian – veľmi nenáročný rastlina, ktorá takmer nepotrebuje vlhkosť a ďalšie kŕmenie. Väčšina užitočných a potrebných látok pre seba, dostane sa z pôdy a vody. Ak kultúra rastie v záhrade, potom má zmysel posilniť jeho kvitnutie a pomoc pri vývoji listov, pre ktoré sú vložené prísady do zeme. Najlepšie je pridať kostnú múku a duálny superfosfát do pôdy.

Okrem výroby hnojív v koreňovom systéme môžete použiť extrakčné prísady vo forme stopových prvkov, ktoré sa majú použiť v teplom a suchom dni. Dobre v tvare Bush s násilnými a zdravými lístiami za rok bude bývať blossom, ktorý vyzdobí akýkoľvek pozemok.

S náležitou starostlivosťou ho môžete zachrániť pred chorobami a škodcami, ale ak sa stále objavili, je dôležité, aby sa s nimi rýchlo vyrovnať.

Choroby a škodcov

Najnebezpečnejšie pre rastlinu sú tie škodcov.

  • BROJONOGI MOLLUSKS – Slimáky a slimáky, ktoré absorbujú listy rastliny. Ak sa chcete zbaviť nich, musíte osobne zhromažďovať všetkých zástupcov z kríkov.
  • Pásník Khmelev Talkhy, TL, ktorí poškodzujú listy, ohrozujúce životnú aktivitu celej kultúry. Môžu byť s použitím insekticídov.
  • Myši Jedzte kultúru úplne zničiť. Môžete sa s nimi vyrovnať s návnadou s jedom.

Medzi chorobami, najčastejšie ovplyvňuje mrazu, vyčlenila nasledovné.

  • Spot – Uplatnené listy sú odrezané a spálené a rastlina je liečená pomocou fungicídov.
  • Anthracnose – Brown-čierne škvrny s prstencovým vzorom, ktorý sa objavuje na lístie. Problémové oblasti sú odrezané a kríky sa striekajú liekmi obsahujúcimi meď.
  • Falošné trávnik – Nedostatok rastu nových listov a staré začínajú deformovať a tmavé škvrny sa objavujú na dne. Infikované oblasti sú odrezané a kríky sa striekajú oxychloridom medi alebo „náhľadom“.

Ak sa vám to staráte o neporiadok, potom na ňom nie je žiadna choroba a škodcovia. V prípade ich vzhľadu stojí za to odstrániť príčinu a prehodnotiť spôsob, ako sa starať o kultúru.

O pristátí, starostlivosti, rastúcom a reprodukcii mrazničky, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár