Kde sa používajú a ako sú zadržiavacie steny vytvorené z gabionu?

Vrátenie steny z gabiónov sú veľkolepé štruktúry používané v krajinnom dizajne. S pomocou ich pomoci môžete vykonávať terasu zjazdoviek, zabrániť vyblednutiu voľných a hromadných pôd, vytvoriť jedinečné krajiny. O tom, ako sa steny stien vykonávajú z krabíc a iných typov gabiónov, stojí za to hovoriť podrobnejšie, pretože vytvorenie takýchto štruktúr je celkom na ramene každému zariadeniu alebo vlastníkovi domácností.

Zvláštnosť

Pridržiavacia stena gabión je vynikajúcim riešením pre akúkoľvek dacha alebo krajinu s výškovými rozdielmi, nerovnomernou úľavou alebo príliš voľnou pôdou. Je postavený z prírodného kameňa položeného v špeciálnych snímok sietí. Na dlhú dobu boli gabióny v dopyte výlučne v oblasti pochúťky, ale časom bola táto podporná štruktúra oceňovaná krajinnými dizajnérmi. Základom pre vytvorenie takýchto prvkov vystuženia pôdy je drôt strednej a vysokej tuhosti tkanej vo forme oka. Veľkosti buniek závisia od konštrukčného roztoku a spoločnej architektúry krajiny. Okrem toho je dôležité, aby obsah nemohol byť splnený.

Poznamenávame nasledujúce vlastnosti zadržiavacej steny z gabionu.

 • Vysoká pevnosť a spoľahlivosť. Takéto štruktúry sú schopné odolať významnému tlaku, neopúšťajte monolits v trvanlivosti, ale v prístroji je oveľa jednoduchšie a lacnejšie.
 • Jednoduchá montáž. Často to nemusí ani nepotrebuje základ, ktorý výrazne urýchľuje proces vytvárania zadržiavacej steny. Pri vytváraní nemusí prispôsobiť silné vybavenie, pokazenie krajiny.
 • Univerzálnosť. Môžete vytvoriť gabióny na akomkoľvek type pôdy, terénu.
 • Vplyv externých faktorov neplodnosti. Gabiónové steny prevláda, nie sú deformované pod vplyvom klimatických a poveternostných podmienok. Riziká sú pripojené výlučne s kovovým rámom, ktorý môže v čase stratiť silu v pôsobení korózie.
 • Zachovanie voľného miesta pre rast trávy, farby, mach. Konštruovaná pridržiavacia stena je dobre kombinovaná s inými prvkami záhrady, ktorá sa stáva neoddeliteľnou súčasťou.

Toto sú hlavné funkcie, ktoré sa gabióny používajú ako pridržiavacie steny. Stojí to tiež za to, že Kamene vo vnútri rámu drôtu nie sú pripevnené, zostávajú na mieste pod pôsobením vlastnej závažnosti. Takéto štruktúry sú ľahko demontované alebo nahradené novým. Coblestone, drvená kariéra, sivé kamienky, veľký drvený kameň môže pôsobiť ako plnivo pre gabióny.

S významnou dĺžkou prídržnej steny sa vytvoria ďalšie výstužné oddiely.

Pre čo sa používajú?

Akonáhle bola stena gabionu hlavným prvkom dočasných opevnení. Používa sa vo vojne na ochranu proti útokom nepriateľov, vrátane z mora. Dnes tieto druhy upravených návrhov sú čisto pokojné účely. S tým môžete dosiahnuť nasledujúce výsledky.

 • Usporiadanie rekreačnej oblasti. GABION STENY MÔŽU BYŤ ZÁKLADNOSŤ PRE BEZPEČNOSTI, PLÁNY.

 • Pokrývajúca sprchu pôdy. Tento moment je obzvlášť relevantný, keď výšky kvapky, ak sú na mieste kopce, nábrežie alebo rokliny, existuje tendencia skĺznuť vrstvy pôdy pod vplyvom zrážok.

 • Posilnenie pobrežia. Nájdenie domu alebo chaty v blízkosti nádrže má svoje výhody a nevýhody. Urobte si zostup k vode bezpečnejším, zabraňujú krepovi hlinených brehov a ich erózie pomáhajú gabiónmi postavené ako pridržiavacie steny.

 • Vytvorenie terasy. Ak sú výškové rozdiely výrazne vyslovované, temperament krajiny sa stáva najodôvodnejším riešením s tvorbou niekoľkých úrovní zelených výsadieb alebo budov. Pridržiavacia stena gabión v tomto prípade pomáha k krásnemu prechodom podvodu, robí ich harmonickejšie.

 • Výstavba kamenných záhrad a vertikálnych kvetinových lôžok, oblúkov a oddielov. Takýto prvok plánovania vyzerá veľkolepom pre tehlové alebo monolitické steny, a tiež stojí lacnejšie v stvorení.

 • Vytvorenie plotov a plotov. Zvlášť účinné, takéto riešenie bude na lezeckej oblasti. V tomto prípade sa časť svahu posilní gabiónmi a v hornej časti sa zriaďuje bezpečnosť steny. Okrem toho je takýto dizajn ohňovzdorný, vhodný na vytvorenie zóny Mangala alebo letná kuchyňa, ktorá ju oddeľuje pred drevenými budovami na stránke.

 • Tvorba umelých vodopádov. S pomocou gabiónov môžete vytvoriť nádherné kompozície s vodou, bez toho, aby sa obávali, že časom budú trpieť pod vplyvom vonkajších faktorov.

Názory

Zadržané steny z gabiónov sú rozdelené na druhy, ktoré určujú zložitosť zariadenia ich dizajnu a umiestnenia v okolitej krajine. K dispozícii sú 3 hlavné typy:

 • valcový;
 • boxed;
 • plochý.

Každý z nich má svoje vlastné vlastnosti, že stojí za to zvážiť viac. Hlavné rozdiely sú vo výške a polohe gabionu vo vesmíre.

„Jumbo“

Vrátenie stien z boxových gabiónov sa označuje ako najväčšie rozmery. Tu používa mriežku so šesťhrannými alebo obdĺžnikovými bunkami. Dizajny sami dostanú do šírky 2 m s výškou až 100 cm a dĺžka v 6 m. Horná časť má veko pevné s drôtom. Vo vnútri kvôli veľkým rozmerom sú nainštalované ďalšie prepojky – membrány. Gabióny z boxových buniek môžu byť pripojené zváranou metódou z voľby rigidnej mriežky.

Pri zachovaní stien s vysokou výškou sú takéto štruktúry namontované v niekoľkých úrovniach. Nižšia bude najširšia, druhá je zvyčajne zúženie 0,5 m. Distribúcia šírky s hornou vrstvou dosahuje 1-1,5 m.

Valcový

Tieto gabionové steny sa tiež týkajú „tašky“. Rozsah ich uplatňovania je obmedzený najmä vytvorením základov počas výstavby v podmienkach záplav. Takéto gabióny sú pružnejšie, ale v krajinnom dizajne nie je ich používanie príliš vhodné. Avšak, oni sa úspešne používajú na posilnenie strmých svahov.

Plochý

Tento typ dizajnu je známy „Renault Matrace“. Hlavným rozdielom týchto zadržiavacích stien bude malá výška: od 17 do 30 cm. Používajú sa na nerovnomerné povrchy, ktoré vytvoria harmonickejšiu a atraktívnu krajinu.

Ploché gabióny sa často používajú ako základ pre zadržiavanie stien z iných materiálov, ako aj pri posilňovaní roklín a pobrežných zón.

Technická konštrukcia

Rovnako ako pridržiavacie steny z prírodného kameňa, gabióny sú celkom ľahko postavené, atraktívne vyzerať. Poradie ich tvorby bude nasledujúce.

 1. Výpočet a merania. Na vytvorenie pridržiavacej steny je potrebné určiť jeho dĺžku, šírku a výšku. Vykonajte tiež značku na zemi. Pri plnení nadácie a kopania výkopu príde.
 2. Tvorba malého základu. Pre steny menšie ako 1 m vysoké sú voliteľné. Pre všetky ostatné, výkop je vytvorený s hĺbkou 30-40 cm a šírkou 2-3 krát väčšie ako habion. Vankúš je naskladaný na dne rozdrveného kameňa, prebieha výplň betónu. Od okraja výkopu na pásku nadácie by mali zostať 15 cm.
 3. Nastavenie kontajnerov. Medzi sebou, sú upevnené skrúteným drôtom alebo rovnátkami a špeciálnou gabionskou zošívačkou, analogicky s konštrukčnými vystužujúcimi rámami. Pripravené gabióny sa dodávajú vo forme panelov, ktoré sú usporiadané a upevnené medzi sebou na mieste v miestach kontaktu okrajov. Membrány (vnútorné jumpery) sú naposledy pripojené.
 4. Zlyhanie kameňov. Postupne sa vykonáva. Predná časť je vyrobená na vyplnenie najväčších materiálov, ležať ich umelecky, v číre sekvencii. Je lepšie použiť žulový drvený kameň, kamienky. Pozadie je naplnené štrkom alebo sutinou, bez negatívneho účinku na pevnosť a trvanlivosť dizajnu.

Pri inštalácii gabiónov môžu byť upevnené na zemi s kotvami a krúžkami. V spodnej časti riadku sa odporúča použiť aj spoľahlivé svorky.

Krásne príklady

Veľkolepá kombinácia prírodného a umelého kameňa v krajine pobrežnej zóny. Gabióny tu hrajú úlohu pridržiavacej steny pre svah, ale zároveň harmonicky zarámte cestu a zostup do vody.

Nízka pridržiavacia stena gabiónov vyzerá dobre v kombinácii s hladkým zeleným trávnikom. Terracement vykonávaný v takomto rámovaní vizuálne úrovne úľavu okolitej krajiny, robí to harmonickejšie.

Pridržiavacia stena gabionu sa môže dobre zmeniť na skutočné šperky miestnej oblasti. S pomocou spoľahlivého dizajnu sú vybudované výškové rozdiely, zosuvnú pôdu sú vylúčené. V rovnakej dobe, dom sa ľahko zmení na skutočnú pevnosť s útulnou terasou pre rekreáciu.

Ako urobiť prídržnú stenu z gabiónov, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár