Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Na každom letnej chate môžete vidieť jarné pôvabné hlavy voňavých kvetov biela, žltá, ružová, oranžová gama. Na pozadí nahej čiernej krajiny tieto kvety vyzerajú fantasticky krásne. Toto je Narcissus – Rannetická rastlina Amarilickej rodiny. Kopanie žiaroviek – jedna z hlavných zložiek starostlivosti o tento nádherný kvet.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Zvláštnosť

Pred mnohými storočiami Narcissus bol symbolom krásy. Ľudia si ocenili elegantnú siluetu siluetu Narcissu a jeho jedinečného kúzla. V súčasnosti je tu asi 30 tisíc odrôd tejto rastliny.

Včasné odrody kvitnú v apríli, neskoro – na začiatku leta. Narcissus Lukovitsa Multi-Ročný, Na rozdiel od Klumba – Tulip. Po dobu 4 rokov rastie, zvyšuje veľkosť, resprostredkovateľa, samotný kvet a rok sa stáva čoraz viac a viac.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

V dôsledku toho, bez špeciálnych potrieb každý rok, kopanie a transplantácia Narciss. Ak to urobíte, kvety sú rozdrvené a oslabené.

Môžete ich predčasne vykopať za takýchto okolností:

 • Ak potrebujete zvýšiť počet kríkov;
 • Ak si všimnete príznaky chorôb na vašich rastlinách;
 • Ak narcisy začali kvitnúť vo veľmi malých kvetoch, pretože konkrétne preplnené (niektoré odrody narcisov tvoria až 6 dcérskych spoločností za sezónu).

Ale zároveň je potrebné vziať do úvahy, že niektoré odrody narcisov po transplantácii môžu zažiť takéto stres, že nebudú kvitnúť dva roky, „urazený“ na vás.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

No, ak sú vaše rastliny zdravé, kvitnú dobre, pristátie nie sú zhrubnuté a nemusíte ich naliehavo reprodukovať, nedotýkajte sa ich do 4-5 rokov. Faktom je, že v týchto rokoch, narcisy dávajú toľko detí, že sa stáva veľmi úzko, nie je dostatok výživy, neexistuje žiadny voľný priestor pre rast a rozvoj; Rastliny prestanú kvitnúť. Ak chcete vytvoriť narcisovšie pohodlnejšie podmienky pre život, po tom všetkom potrebujú ich dakcielovať.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Príznaky pripravenosti Lukovitz

Takže, prešlo 5 rokov po nadobudnutí a prvé pristátie Narcissu, a ste sa rozhodli ich transplantovať. Čas kopania žiarovky závisí od klimatických podmienok, v ktorých žijete, rovnako ako z rôznych Narcissus. Je jasné že Bežecké druhy budú musieť kopať skôr ako neskôr. V južných regiónoch, kde je klíma suchá a horúca, je možné na konci júna začať špinavé narcis. V strednom pruhu – v polovici júla. V severných regiónoch – nie skôr ako začiatok augusta.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Keď si obľúbené položky vašej záhrady skončili, prosím, s ich kvitnutím, zabaliť semien boxy pliesť pre nich tak, že všetky sily kvetinových životných síl nešli do tvorby semien.

No, potom sa vráťte k trpezlivosti a počkajte na úplné korenie listov, pretože dekoratívnosť narcisov môže byť pokazená vzhľadením vašich kvetinových lôžok.

Zamaskovať ich s krásnymi a dekoratívnymi ročikmi.

Vyžarované alebo žlté listy narcisov a kvetov v žiadnom prípade odrezali, pretože s pomocou nich žiarovka dostane zásobovanie živín, ktoré je potrebné pre rezerváciu púčikov. Z vyblednutých listov, môžete urobiť „účes“ narcance, napríklad brzdiť v pigtails. Uniká sa váš kvetinový záhon.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Nastavte svoje rastliny bezprostredne po kvitnutí, pomôže sa žiarovka, aby sa stala silnejšou, silnejšou a ležal zdravé kvetinové obličky. Akonáhle sú listy úplne sušené, môžete začať kopať podľa NARAFFODILS. Najčastejšie je čas – stredné leto. Ak je počasie horúce, suché, potom vykopať žiarovky už v polovici júna. A ak sa leto dostal v pohode a daždivé, potom trvanie kopania pre transplantáciu sa môže natiahnuť až do konca júla, za predpokladu, že vaše kvety rastú v otvorenej zemi.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Snažte sa neskoro s kopaním narcisov z dvoch jednoduchých dôvodov. Prvý – mladý jemný korene začne rásť v Lukoovchi a, kopanie, môžete ich poškodiť. Druhý dôvod – vyblednutie a sušenie lístia skôr alebo neskôr bude úplne oddelené od žiaroviek a nájsť ich v pôde bude veľmi problematické (za predpokladu, že vaše kvety nie sú zasadené v špeciálnych košoch pre žiarky).

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Krok za krokom

Že žiarovky neboli poškodené v procese kopania, potrebné sledovať konkrétnu inštrukciu.

 • Proces vykopávok narcisov by sa mal vyrábať výlučne v suchom počasí.
 • Úhľadne s pomocou záhradnej nožov alebo vidlíc je potrebné kopať žiarovky, snaží sa ich poškodiť. Naliať rastliny s nejakou pôdnou rezervou, aby sa nezradili ani malé korene.
 • Vyberte si z pôdy, ktorú potrebujete nielen veľké, ale aj najmenšie žiarovky. Dbajte na to, aby sa rastliny zostali v zemi. Okamžite odmietnete pacientov, pomaly, bez ľútosti, hodte ich, pretože môžu infikovať zdravé rastliny.
 • Rezanie by nemali byť úplne bezpečné listy. Umývacie žiarovky nepotrebujú, hoci niektoré výrobky kvetov praktizuje. Raz na priateľa žiaroviek, aby ich vyčistil zo zeme, v žiadnom prípade nemôže. Ruky môžu byť odstránené len rastúcou vrstvou pôdy. Nerešpektujte korene.
 • Môžete ich vysušiť, znášať v jednej vrstve na mieste, chránenej pred slnkom, aby sa zabránilo spaľovaniu. Sušené čas by nemali trvať viac ako 3 týždne. Zároveň potrebujete chrániť žiarovky Narcissu z invázie na Narffodil muchy, z toho, ktoré larvy bude veľmi ťažké zbaviť sa.
 • Ďalej je potrebné potriasť zostávajúcu pôdu z žiaroviek, snaží sa ich poškodiť. Opatrne odstráňte suché horné váhy, v žiadnom prípade hanbu žiarovky na biele zvyšky. Teraz môžete znížiť suché korene.
 • Potom oddeľte deti. Zaokrúhlená dcéra, spravidla, je ľahko zaostávať za materskou rastlinou a byt sa oddelia s určitým úsilím. Nemusím prelomiť. Ak je to však, integrita žiarovky bola porušená, pustil si želanie, aby sa zabránilo vysielaniu. Dcéry najmenších žiaroviek by nemali vyhodiť. Udržujte ich okrem veľkého. Následne bude potrebné ich zasadiť oddelene a rásť niekoľko rokov až do okamihu kvitnutia.
 • Zoradiť veľké žiarovky z malých. Kalibrácia žiaroviek je voliteľná, ale výrazne vám zjednodušuje následnú výsadbu, pretože žiarovky rôznych veľkostí budú musieť zasadiť v rôznych hĺbkach.
 • Šíriť ich na odrodové funkcie (farba, tvar, čas kvitnutia). Ak máte veľa rôznych druhov narcisov, vytvorte značky alebo nápisy s nápismi, aby nezabudli, kde ste sa uložili.
 • Poškodené a boľavé miesta sú nemilosrdne odrezané s dezinfikovaným ostrým nožom, potom postrekli umiestnenie úsekov izolačného uhlia alebo popola, aby vytvorili ochrannú kôru.
 • Dezinfikujte žiarovky. Aby to bolo 20-30 minút, držia ich v slabom riešení mangánu alebo 0,2% roztoku Fundazola.
 • Opäť si ich šíri znova, poskytujte ochranu pred parazitmi slnka a cibule.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Po takýchto nekomplikovaných manipuláciách narcisských žiaroviek môžete bezpečne odstrániť.

Tipy na ukladanie

Narkisské žiarovky by mali byť uchovávané na suchých chladných miestach, napríklad v stodole, suteréne, suchej pivnici. Skladovacia teplota by mala byť asi 20 stupňov Celzia, bez ostrých kvapiek. Nesnažte sa držať Narcissu žiarovky pred pristátím na pád v chladničke, aj keď na prvý pohľad sú vhodný: chladné a tmavé. Vlhkosť vzduchu v chladničke je taká vysoká, že narcodils sa rýchlo klíčia a stanú nevhodné na pristátie v otvorenom pozemku.

Každá vydutá je potrebné zabezpečiť prístup vzduchu, takže ich musíte rozložiť v jednej vrstve. Ak je výsadný materiál veľmi, potom môžu byť žiarovky umiestnené v dvoch vrstvách, ktoré sa odtienú vrstvu novín alebo papiera medzi nimi. Už nie je potrebné urobiť, pretože sťažuje prácu s pristávacím materiálom.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Vhodné sú najlepšie pre skladovanie žiaroviek kartónových krabíc alebo drevených boxov. V žiadnom prípade nepoužívajte balíky celofánu, plastové, plastové alebo sklenené nádoby. Bobrovky, ktoré ste tak starostlivo držali, sa môžu len otáčať.

Ďalej, pravidelne preskúmať váš pristávací materiál. Poraziť každý objem, skontrolujte ho na všetkých stranách. Ak ste zistili pacientov alebo fúkaním žiaroviek, odhadzujte ich, inak sa z nich môže infikovať zdravé rastliny.

Úroveň vlhkosti počas skladovania by mala byť približne 70%. Je dôležité monitorovať, že to nie je veľmi vysoké alebo mimoriadne nízke. Ak sa vzduch v miestnosti, kde sa žiarovky skladujú, veľmi suché, splash od času s vodou okolo výsadbového materiálu. Pravidelne vykonávať miestnosť, ak nie je v ňom poskytnutá automatická ventilácia, pretože pri skladovaní žiaroviek je malé množstvo plynu.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

A ak sa potláča, narcis sa začne hnilobiť.

Dropsy Narcissian žiarovky aktívne pokračujú vo svojich živobytie: rastú, dýchať, tvoria kvetinové obličky. Preto musia byť uložené, kým pristátie nie je dlhšie ako tri mesiace.

Optimálny čas pristátia – koniec augusta a začiatok septembra. Neodporúča sa ich zasadiť príliš skoro, pretože rastlina sa dotýka rastu a nebude sa dobre starať. Tiež to nie je tiež potrebné, pretože Narcisov nebude mať korene na vytvorenie a rýchle rastliny zomrú.

Pre pristátie narcisov si vyberte také miesto vo vašej záhrade, na ktorom voda nebude zachytiť počas dažďa počas dažďa.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Inými slovami, nemalo by byť nízke, rovnako ako v prípade, že je odvodnenie žiaroviek zomrieť z veľkého množstva vlhkosti.

Ak chcete Narciss, aby vás potešil svoj kvet čo najdlhšie, pristane ich pod stromami v tienistých miestach. Tam ich farba sa prejaví vo všetkých jeho sláve, nebude vyblednúť z jasného jarného slnka a kvitnúť, že budú veľmi dlhé.

Pripravte si studne, hĺbka každej z nich by mala byť trojnásobná výška žiaroviek. To znamená, že ak je výška bulwhi zdola na vrchol 5 centimetrov, potom musí dobre vykopať hĺbku 15 centimetrov. Teraz je potrebné nalejte malý piesok do spodnej časti, aby ste zabezpečili drenáž, potom zaspať s slabou pôdou.

Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

Pre zimu môžete zakryť kvetinový záhon s narcisským lístkom alebo suchou trávou.

Dodržiavanie pravidiel uvedených v tomto článku, môžete obdivovať úžasné narciss od začiatku jari na začiatok leta a získať radosť nielen z kontemplácie, ale aj z procesu starostlivosti o vaše hovädzie domácich miláčikov.

O tom, kedy a ako kopať narciss, pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár