Koľko borovíc rastie, ako urýchliť a zastaviť rast?

  Borovica – krásna ihličnan, ktorá zdobí prírodné krajiny aj parky, štvorce a záhradné miesta. Dokonca aj jednoduchý záhradník na rast, nebude veľa ťažkostí, ale že rastlina nezomrie a pokračuje v potešení majiteľa po mnoho rokov, musíte počúvať radu skúsených špecialistov.

  Tempo rastu

  Rusko má asi 16 druhov borovíc. Títo chlapci rastú relatívne rýchlo a rast od 2 do 20 metrov na výšku. Ročný nárast CM závisí od typu závodu, ale najväčší počet centimetrov je pozorovaný v počiatočnom štádiu vývoja dreva. Neskôr, počnúc piatym rokom života, sadením, zvýšenie výšky nie je tak pôsobivé. Zvážte hlavné obdobia života borovice a zodpovedajúcu mieru rastu.

  Z výhonkov do 5 rokov

  Tiny Etrout Veľkosť 5 cm – toto je celý rok života mladý borovica. Jemné rastliny neboli vôbec nervózne a potrebujú osobitnú starostlivosť. V prvých rokoch života sa borovica odporúča pravidelne vodu a exponáte na slnku, ako v tieni výhonkov je nepravdepodobné, že sa dobre rozvíja. Koreňový systém je stále jemný a rýchlejší, takže dva roky sadeníc sa nedotýkajú.

  V treťom roku sú klíčky transplantované, aby vyvolali rast koreňového systému. Kým zúčtovanie koreňov mladých borovíc, rýchlejšie a zle prispôsobené životu v otvorenej pôde. Semenáčik semien vo vzdialenosti 20 cm od seba navzájom. Po transplantovaní ich ročného zvýšenia by malo byť asi 15 cm.

  Pred splatnosťou sú stále ďaleko, pretože budú pripravení len vo veku 4 rokov, keď dosiahnu výšku 0,5 m. Za päť rokov sa sadenice dosahujú veľkosť 80-90 cm

  Od 5 rokov do 50 rokov

  Väčšina borovíc rýchlo rastú plemená. Je potrebné vziať do úvahy pri výbere stromu pre váš domáci pozemok, pretože niektoré kópie už vo veku 20-30 sú schopné stať sa reálnymi obri.

  Od 5 do 10 rokov mnoho borovíc dáva dôstojný nárast: asi 0,5 m na výšku. Staršie exempláre a ďalšie – vyrastajú až 1 m na výšku. Po začiatku plodovania sa rast stromu spomaľuje. Po 30-50 rokoch, stromy začínajú rásť horšie ako výška a koruna sa stáva šírenejšou. Mnohé druhy rastú na 300 rokov alebo viac, bez zníženia miery rastu. Registrovaní rekordníci medzi plemena, ktorý žil 5 tisíc rokov. Preto pre krajinný dizajn malého priestoru je lepšie venovať pozornosť trpasličím druhom tohto plemena. Napríklad, Horský borovicový „gnome“ má pyramídovú korunu až 2 m vysoká.

  Čo je ovplyvnené?

  Po prvé, rýchlosť rastu ovplyvňuje plemeno borovice. Existuje rýchlejšie kópie ako borovicový obyčajný a weimutov, a žiadne rastúce druhy – cédrový borovicový „prísny“.

  Rastúci a vývoj dreva je veľmi ovplyvnený rastúcimi podmienkami, hoci borovica sa považuje za jednu z najschopnejších rastlín. Ak si ponecháte borovice v tieni, potom v prvom rade poskytne vyššiu mieru rastu, ale potom sa znížia. Je tiež nemožné opustiť mladé rastliny bez zavlažovania. Absencia náležitého množstva vlhkosti vedie k zastaveniu rastu a vývoja dreva.

  Pri určovaní miesta pristátia stojí za to zvážiť optimálnu vzdialenosť od iných rastlín. V tieni a na blízkej strane borovice nebude rásť tak produktívne, ako by mohli. Dobrí susedia budú breza, jedinca.

  Pri transplantovaní sadeníc a veľkých chovateľov môže dôjsť k dočasnému zastaveniu nárastu. Borovica teda kompenzuje poškodenie koreňového systému a namiesto straty pestujú nové korene. V prvých piatich rokoch života je vhodné pokryť šupáce sweetheaval alebo agrofrixu na zimu, aby sa zabránilo omrmovaniu a valcovaniu v snehu.

  O priemernej dĺžke života borovice a jeho rast ovplyvňuje úroveň podzemnej vody. Ak je vyšší ako 2 m od povrchu, zhoršuje prevzdušňovanie koreňov, ktoré priamo ovplyvňujú rast stromu.

  Dobrý vývoj rastlín tiež poskytuje optimálnu kompozíciu nerastných surovín. Dostatočné množstvo mikroúlementov užitočných pre borovice môže spôsobiť dobrú rýchlosť rastu časovača.

  Mnohé klimatické podmienky majú tiež negatívny vplyv na rast borovíc. Napríklad, drsné teplotné rozdiely, zvýšená vlhkosť, silné vetry a iné faktory.

  Pre vývoj borovice a trvanlivosť stromu, silný negatívny vplyv poskytuje rôzne škodcov. Je potrebné pravidelne kontrolovať hlaveň a korunku ihličnanov, aby ste si všimli hovoriace znaky v čase.

  Ako predstierať?

  Je ľahké pestovať borovice, ale musíte vedieť, že v prvých dvoch rokoch života rastliny musí hnojiť. S nutričnými živinami, borovica stráca atraktívny vzhľad: ihla môže dostať žlté a rozpadať sa. Okrem straty dekoratívnych vlastností môže strom zastaviť svoju výšku. Ak chcete vrátiť krásu krásy a rozvoja schopnosti, musí byť rastlina vyzdvihnúť. Na tieto účely budú nasledujúce možnosti.

  • S cieľom urýchliť rast mladej rastliny by sa mal urobiť v pôde prepracovaného kompostu alebo biologického humusu. Pri výbere univerzálneho hnojiva pre borovice venujte pozornosť zloženiu: Mal by obsahovať aspoň 10 prvkov. Pre mladé rastliny je lepšie použiť kŕmenie kvapaliny: rýchlo sa vstrebávajú ako granulované.
  • Dobrý rastový urýchľovač pre borovice sú prípravky ako epína a zirkón. Mobilizujú rastlinu a na úkor svojich vnútorných rezerv urýchliť rast. Takéto riešenia však môžu vyčerpať rastlinu, takže sa odporúča ich priviesť do komplexu s prísadami vitamínov a minerálnych látok.
  • Pre borovice žijúce na chudobných pôdach sa vyžaduje podávač koreňa. Tradične, je podaná na jar alebo jeseň. Aj dobre ovplyvňuje rast a rozvoj rastlinných injekcií imunostimulantov a rastových stimulancií.
  • Univerzálne hnojivo, ktoré ovplyvní rast a vývoj borovice v pozitívnom smere, možno pripísať „zelenému chlapovi“. Hnojivo prispieva okolo trupu od výpočtu 25 g na meter kubický.
  • Tam je tiež liek s rovnakým názvom – ihličnatý aktivátor rastu. Pomáha stať sa silnejším stromom, a tiež vytvára predpoklady pre rozvoj užitočných mikrobiotes v oblasti borovicovej rastovej zóny. Stáva sa to v kvapaline a suchom.

  Je dôležité, aby ste sa spojili rastlina, pretože nadbytok minerálov spôsobí stres na borovice a strom je oveľa horší ako zimovanie. Borovice staršie ako bienálny vek zvyčajne nie je kŕmenie, pretože sa stanú veľmi nenáročný v starostlivosti. Na zlepšenie rastúcich podmienok nie sú borovice vyčistiť svoje borovice, pretože tvorí ochrannú vrstvu na povrchu Zeme a užitočné látky a mikrobiota sa v ňom hromadia.

  Ako zastaviť rast?

  Zvýšenie borovicovej výšky sa môže stať skutočným problémom, pretože strom veľmi rýchlo rastie, a to nie je vždy dobré, najmä pre oblasť malej krajiny. Obmedziť rast stromu je celkom možné, ak viete, ako to urobiť správne. Získajte prázdnu korunu a kratší trup môže byť použitý úpravou centrálneho úteku.

  Nastavenie rastu borovice je vyrobené jednoducho – štiepenie horného úteku, ľudia nazývali sviečku. Môžete to urobiť v sadenikoch, ktoré už vytvorili 3 pobočky. Veľmi mladé rastliny by sa mali uhasiť len v prípadoch extrémnej potreby, a je lepšie počkať, kým nie sú 4-5 rokov veku. Postup sa vykonáva na jar alebo na jeseň.

  O tom, ako sa starať o borovice, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: