Koľko žije OAK?

  „City-starý dub“ – tento výraz je dobrý pre každého. Je veľmi často používané v blahoželám, chcú človeka na mnoho rokov života. A nie je prekvapujúce, pretože dub je jedným z mála predstaviteľov flóry, ktorý je charakterizovaný nielen silou, silou, výškou, veľkosťou, ale aj dlhšou životnosťou. Vek tohto obra môže prekročiť sto rokov.

  Mnohí ľudia majú záujem o otázku, ako starý dub môže žiť a rásť. V tomto článku sme sa rozhodli povedať všetko o tejto dlhej pečeni.

  Koľko rokov rastie Oak?

  Oak sa stal stromom, ktorý bol opakovane napísaný v rôznych legiendoch a legendách. Vždy bol považovaný za zdroj energie a silu našich predkov. Takže dnes je strom rastie v rôznych častiach sveta (najmä jeho obyvateľstvo je skvelé v Rusku), neprestáva prekvapiť vo svojej veľkosti.

  Vzhľadom k tomu, že veda a technológia sú v súčasnosti veľmi dobre rozvinuté, vedec sa podarilo preukázať Trvanie života a dubového rastu sa pohybuje od 300 do 500 rokov. Jeho prvých 100 rokov, strom rýchlo rastie a maximalizuje výšku čo najviac, a počas zvyšku života, jeho koruna bude rásť a hrubšie sa stáva.

  Priemerná dĺžka života stromu môže byť odlišná, mnoho rôznych faktorov to ovplyvňuje. Uvádzame hlavné.

  • Štátne prostredie. Muž a jeho aktivity, ktoré sa opakovane stávajú príčinou rôznych technických a prírodných katastrof, majú veľmi veľký vplyv na existenciu rastliny.
  • Vodné zdroje a slnečné svetlo. Dub, ako každý iný zástupca rodiny flóry, potrebuje slnečné svetlo a vodu. Ak ich dostane do vyváženého množstva v správny čas, cíti sa skvele a prosperuje. V inom prípade, napríklad na vysokej úrovni vlhkosti a nedostatku slnka (alebo naopak), strom začne vyblednúť, suchý.

  Treba poznamenať, že stav pôdy, v ktorom rastie aj na dĺžke života stromu. V súčasnosti je relevantné Problém pôdnej mokrôstky, vznikli aj kvôli ľudskému životu. Konštantná úprava pôdy, inštalácia zavlažovacích systémov vedie k tomu, že predtým zdravé a úplné živiny a stopové prvky začne zomrieť. A s ním zomrie a všetka vegetácia. Dokonca aj dub, bez ohľadu na to, aká veľká a silná je, nemôže prežiť v takomto médiu.

  Boli zistené početné štúdie, že duby v súčasnosti rastú na Zemi, pričom približne 2 tisíc rokov. A vedci tvrdia, že existuje niekoľko kópií dospelých stromov, ktoré sú už asi 5 tisíc rokov. Vekové rastliny sú považované za potomkov prvého a najstaršieho dubov. Bohužiaľ, presný vek určovania dnes nie je možný, existujú len predpoklady.

  Z vyššie uvedeného, ​​možno ho uzavrieť Strom s podmienkami, ktoré pre neho priaznivé môže žiť veľmi dlho, dokonca aj niekoľko tisícročí. V priemere, samozrejme, vzhľadom na súčasný stav ekológie a životného prostredia, toto číslo nepresahuje značku 300 rokov. Je škoda, že osoba nemá čas zastaviť a premýšľať o tom, čo obrovská škoda prináša všetko na obklopenie, dokonca aj takýchto gigantov ako dubov.

  Priemerná dĺžka života v Rusku

  Rusko je územie biotopu veľkého počtu druhov dubov, ktoré sú v súčasnosti okolo 600. Najčastejšie nájdeme dusný dub, ktorý dokonale bál a zvykol na najťažšiu klímu. Tento druh sa vyznačuje odolnosťou voči rôznym atmosférickým katastrofám, meniacimi sa poveternostnými podmienkami. Je to pokojné a ľahko tolerovať sucho, teplotný režim kvapky.

  Priemerná dĺžka života v Ruskej federácii sa pohybuje v priemere od 300 do 400 rokov. Ak boli podmienky priaznivo, a na strom nie je žiadny negatívny vplyv, môže žiť 2 tisíc rokov.

  Staršie stromy

  Ako už bolo spomenuté, dnes existuje asi 600 druhov dubov na svete. Každý typ je jedinečný, sa líši podľa veľkosti aj vzhľadu, a čo je najdôležitejšie – priemerná dĺžka života. Samozrejme, záznam a rozprávanie o všetkých typoch dubov nie je možnosť, ale spomeniete najstaršie stromy.

  Zoznámte sa s dlhými dubmi, ktorí ohromujú predstavivosť človeka s ich veľkosťou a vekom. Treba poznamenať, že niektoré z najstarších stromov stále rastú a fungujú, ale iní žijú v legendách, legendách a príbehoch našich predkov.

  Mamvínsky

  Toto je najstarší dub, ktorý je dnes známy. Jeho vlasť je palestínska autonómia v meste Hebron. Vedci to zistili Jeho vek je asi 5 tisíc rokov.

  História mamvrijských dubových koreňov hlboko ide do biblických čias. S týmto obrom pletené mnoho biblických príbehov. Bolo to pod týmto stromom, ktorý sa konal Abrahám a Boha.

  Vzhľadom k tomu, tento obiel sa často označuje v Biblii, už dlho hľadali ho a chceli sa v hotovosti. V XIX storočí bol dubový duchom Anthony, ktorý patril k Ruskej ortodoxnej cirkvi. Odvtedy, za týmto zázrakom prírody bol neustálym súdom.

  Ľudia vytvorili názor, ktorý začal nakoniec zavolať proroctvo. Tam je taká viera: keď „mamvrian gigant“ zomrie, príde apokalypsa. V roku 2019 bol hrozný – strom, ktorý na dlhý čas vysušil, sa zrútil.

  Ale našťastie, na mieste, kde dub-long-žil, vyklížil niekoľko mladých výhonkov, budú nástupcovia druhu.

  Stelmushsky

  Stelmuzhsky dub rastie v Litve, ktorej výška je 23 metrov, trunk Girth 13,5 metra.

  Strom je veľmi starý. Podľa niektorých informácií, môžeme to konštatovať Stelmuhuya oak asi 2 tisíc rokov. Často sa zmienil v starovekých rukopisoch pohanov, kde napísali o obetiach bohov v blízkosti dubov, a pod jeho korunou bol staroveký pohanský chrám postavený za tie isté obete

  Bohužiaľ, ale v súčasnosti je stav dlho-žil nie je veľmi dobrý – jeho jadro plne otočené.

  Granitsky

  Žula obec, ktorá sa nachádza v Bulharsku, je hrdým majiteľom iného Raritetu, ktorý je známy celým svetom. Už 17. storočia v obci je dub, ktorý sa nazýva gigantický. Obrie Výška 23,5 metra.

  Strom vo veľkej cti od miestnych obyvateľov. Ľudia poznajú históriu dubu, rešpektujú ju, pretože založené na historických údajoch je možné vyvodiť závery, že gigantický dub bol členom mnohých historických dôležitých bodov. V súčasnosti je nažive. Obyvatelia obce aktívne zbierajú svoje ovocie, žaluďy a snažia sa z nich pestovať mladé výhonky, pretože každý chápe, že skôr alebo neskôr zomrie obrovský dub.

  Vedci, ktorí vyšetrovali štát bulharského obra, dospeli k záveru, že 70% trupu už zomrelo.

  „Oak-kaplnka“

  Obyvatelia obce Alluville Belfoss, ktorý vo Francúzsku už boli v celom Viac ako tisíc rokov sú brankárov jednej z najstarších dubov na svete, ktorého meno „Oak-kaplnka“. Výška stromu je momentálne 18 metrov, kmeň v Girh – 16 metrov. Kmeň stromu je taký veľký, že dve kaplnky vložia do nej – poustevní a matka Božieho. Boli vytvorené rukami muža späť do XVII storočia.

  Táto nezvyčajná skutočnosť bola dôvodom, prečo sa dav turistov prichádza ročne na strom. Ak sa chcete dostať do kaplnky, musíte stúpať cez skrutkové schodisko, čo je tiež v dubovom bareli.

  Zástancov pútnickej a katolíckej cirkvi každoročne oslavujú v blízkosti Dub Holiday Ascension.

  „Bogatyr Tavrida“

  Samozrejme, taký krásny kútik sveta, ako je Krym, príroda a zeleninový svet, z ktorej úžasné predstavivosť, tiež drží jeden z divov na svojom území. V Simferopole, 700 rokov, „Bogatyr Tavrida“ rastie – botanická pamiatka povahy polostrova.

  Tento dub má zaujímavú bohatú históriu. Predpokladá sa, že jeho prvé výhonky sa objavili v čase, keď bol postavený slávna mešita Kebir Jami. A tiež nezabudnite, že táto dlhá pečeň bola spomenutá a. S. Pushkin v najväčšej báseň „Ruslan a Lyudmila“.

  A Lukoorier a zelený dub – všetko je o „Bogatyr Taurida“.

  Pesák

  V Ruskej federácii sú v regióne Belgorod, obec Appleko, na ktorej území Už 550 rokov Pansky dub rastie. Je to veľmi vysoké – stúpa o 35 metrov, ale v obvode nie je veľmi široký – len 5,5 metra.

  Mnohé legendy sú spojené s tým, v ktorom sa uvádza, že v XVII storočí, keď došlo k hromadnému odlesňovaniu lesov na výstavbu pevností, nedotkol sa len Pansky dub. Už potom spôsobil obdiv.

  V niektorých historických rukopisoch sa uvádza, že cisár Peter I samotný navštívil dlhé pečene. Pravdepodobne miloval relaxovať pod jeho nádhernou korunou.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: