Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Záhradníci a majitelia pozemkov často pristane na svojich územiach. Tento strom je stálezelený a vyzerá veľmi reprezentatívny. S ním môžete vybaviť rekreačný roh, zdobiť územie alebo vytvoriť úhľadnú živú výšku. Thuja je považovaná za kráľovskú rastlinu, pretože v dávnych časoch rástla v kráľovských záhradách a bol použitý na vytvorenie krásnych a originálnych figúr.

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Priemerná miera rastu rôznych typov a odrôd

Rôzne typy a odrody TUI majú iný ročný nárast. Zvážte najrýchlejšie rastúce z nich. Po prvé, musíte povedať o platovej triede Brabant, ako nepochybný vodca medzi všetkými druhmi. Jeho výška je až 20 m a priemer koruny v spodnom mieste – až 4 m. Ročne rastie až 40 centimetrov na zväčšenie a až 15 centimetrov. Strom má veľký smaragdový žuť. Rastlina rastliny lepšie v slnečných oblastiach, avšak je to tiež povolené svetlo tieň. Táto odroda je odolná voči mrazu. Zlatý Brabant sa vyznačuje prítomnosťou žltej v ihličkách.

Odroda stĺpca tiež odkazuje na rýchle pestovanie. Ročný nárast je približne rovnaký ako BRABANT. Výška stromu môže dosiahnuť 10 m a priemer koruny je 1,5 m. Rastlina sa vzťahuje na zimu Hardy, môže rásť na základe akéhokoľvek druhu.

Farba v priebehu času sa nemení.

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

FASTIGIATIGIAT DOSTROČENSTVO DO 15 M A DO 3 M STYLING. Jeho veľkosti sa môže každý rok zvýšiť o 30 centimetrov na výšku a 5 centimetrov široký. Ihly sú dosť mäkké a veľmi príjemné pachy. Strom môže žiť asi 200 rokov, je nenáročný a odolný voči mrazu.

Stupeň obratu TUI sa tiež nazýva skladaný. Maximálna výška rastliny je približne 15 m, môže pridať až 30 centimetrov ročne, šírka – až 5 m. Tmavé zelené ihly sa vyznačujú prítomnosťou svetelných škvŕn. Vôňa je veľmi silná a vytrvala. Rastlina je odolná voči mrazu, naopak, naopak, transfery veľmi zlé.

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Existujú typy Tui, ktoré vyzerajú menej krásne, ale zároveň rastú dostatočne dlhé, pridá len 5-10 centimetrov ročne. Ak však ročný maximálny nárast nie je rozhodujúcim faktorom, sú tiež hodní pozornosti. Smaragd dosiahne 5 metrov vysokých a veľmi podobných cypress. Smaragdová ihla nemení tieň po celý rok. Strom toleruje zmenu klimatických podmienok veľmi dobre, takže sa teší širokú popularitu v našej krajine.

History odroda môže byť pripisovaná kríkom. Má sférický tvar. Ihla mení svoju farbu v priebehu roka, v lete je zelená, v zime je tiež bronz. Výška je zvyčajne rovná šírke a môže dosiahnuť 80 centimetrov. Nežiaduce na výsadbu, dobre sa cíti ako na slnku av tieni. Zlatý lesklý stupeň je trpaslík. Koruna v tvare lopty dosahuje výšku 1 m a o niečo viac na šírke. Ihla má zelenú farbu, jasnejšie na tipoch. V zime, Thuja získava medený odtieň.

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Riešenie Ringold sa vyznačuje tým, že pôvodne má tvar lopty, Ale časom sa stane kuconom. Šupinatá ihiel získava zlatú chlad na slnku v teplej sezóne, stáva sa bronzom. Veľmi úctivo sa vzťahuje na umiestnenie, nebude schopný plne rozvíjať v tieni.

A nakoniec, Thuja Rôzne zemegule je veľká veľkosť gule až 2 m. Farba sa mení po celý rok, v zime je hnedá, v jarnom období, šaláte a v lete zelenej.

Toleruje Frost dobre, avšak pre zimu je potrebná podväzok pobočky, inak je riziko ich trhania pod váhou snehového krytu.

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Ako pestovať veľký veľký?

Záhradníci často vznikajú otázku, čo robiť, ak chcete urýchliť rast vozidla na pozemku. Existuje niekoľko spôsobov. Môžete použiť aktivátory a rastové stimulanty, ale najlepší urýchľovač je kompetentná starostlivosť a včasné kŕmenie. V strednom pruhu našej krajiny, strom zriedka rastie vyšší ako 4-6 metrov. V teplých oblastiach sa však tento indikátor zvyšuje na 20 metrov.

Thuja je nenáročný rastlina, môže sa cítiť pohodlne na rôznych typoch pôdy, Prakticky sa nebojí škodcov a pokojne prenáša vplyv nízkych teplôt. Miluje svetlo, ale môže rásť v tieni, je však potrebné pripomenúť, že absencia slnka povedie k asymetrickej tvorbe koruny a znižuje jeho hustotu.

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

ŠPECIÁLNE CEZPEČNOSTI DOPRAVA NAPOJENIA VÝKONNOSTI V ŠPECIÁLNOM BODE. Môžu byť od 30 cm do 5 m vysoké. Pristátie sa vykonáva hlavne na jar, takže Thuja upevnená a získaná silu v lete. Pre lepší rast a zakorenenie, rastlina musí byť bohaté. Rýchlejšie ako Thuja rastie na úrodnej pôde. Je dôležité zabezpečiť dobrú drenáž, najmä v prípadoch s hlinitou a vlhkou zemou. Ak sa to nerobí, strom zmení farbu a jeho koruna bude zriedkavejšia.

Okolie s veľkými stromami – nie najlepší nápad. To povedie k nedostatku živín získaných z pôdy a ovplyvní aj rast. Thuja vlhkosť, preto by sa mulchový postup nemal zamietnuť. Pestovať tento krásny strom môže byť vyrobený z vetvičiek, odrezkov a semien. Pokiaľ ide o semená, je to veľmi časovo náročný a dlhý postup, ktorý môže trvať od 2 do 6 rokov, takže pre rýchlejší vzhľad tejto majestátnej rastliny na jeho stránke sa odporúča používať iné metódy.

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Ako zastaviť rast výšky?

Aby rastlina dobre rastú a vyvíja, je potrebné vykonať obloženie. Nie je to príliš komplikovaný postup, hlavná vec je správne a starostlivo vykonať. Je možné ho vykonávať takmer so všetkými typmi TUI. Je to prerezávanie, ktoré pomôže, ak je to potrebné, spomaliť rast stromu na výšku. Stačí len orezať vrchol. V tomto prípade sa rastlina vyvíja v obvode.

Záhradníci by sa nemali zabudnúť, že po postupe bude vyžadovať jeho pravidelné úpravy. A je potrebné ju vykonať včas, pretože vo veľmi veľkých intervaloch pobočiek bude výrazne rásť a vzniknú ich hmotnosťou, všeobecná forma bude rozbitá. Okrem toho, pri rezaní, môže dôjsť k situácii, keď sa zdajú medzery v korune z dreva v dôsledku nesúladu. Postup by sa mal vykonávať ročne. Vo svojom kurze sa vytvorí nielen vzhľad stromu, ale sú odstránené suché a poškodené časti.

Koľko Thuza rastie a ako rýchlo?

Je však potrebné vziať do úvahy, že orezávacie vetvy viac ako jedna tretina je neplatná, Thua bude vyzerať zle a nesprávne rastú.

Ako rýchlo pestovať TUI, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár