Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Kolunov Fiskars vyrobený fínskou spoločnosťou rovnakého mena, vychutnať si obrovský dopyt medzi Rusmi. Popularita náradia je spôsobená vysokou pracovnou vlastnosťou nástroja, moderného vzhľadu a dlhej životnosti.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Zvláštnosť

Colon Fiskars je sekerou novej generácie, ktorej charakteristickým znakom je prítomnosť teflónového povlaku na čepeli. Vďaka takémuto povlaku sa stĺpec vyznačuje dlhou životnosťou, vysokou pevnosťou a absolútnou odolnosťou voči korózii. Okrem, Teflón má skôr nízky koeficient trenia, v dôsledku toho, ktorého zostane dlhý čas ostrý a ľahko vstupuje do dreveného vlákna. Nasledujúci rozlišovací majetok fínskych výrobkov je vynikajúca funkčnosť, ergonomické formy a atraktívny vzhľad nástrojov. Vďaka trojrozmernej rukoväti vybavenej dotykmi sa zabavenie nápravy získava veľmi pohodlné, pretože ruky sú počas prevádzky menej unavené.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Rukoväť sekeru je vyrobená zo supermoderného kompozitného materiálu FIBERCOMP a je pokrytý elastickým elastickým materiálom SoftGrip. Oba produkty sú dokonale prenesené ako extrémne nízke aj vysoké teploty, pričom si zachovávajú ich počiatočné formy a prevádzkové charakteristiky. BLagodarový povlak softgrip rukoväť dokonale odpisuje a čiastočne zastaví vplyv vibrácií nárazov, vyplývajúce z kontaktu Kolun s pracovným materiálom. Stlačením nápravy v sekere sa vyskytuje odlievaním a vykonáva sa pod vysokým tlakom. To zaručuje vysokú spoľahlivosť spojenia oboch častí a úplne eliminuje, že „hlava“ letí počas prevádzky. Ďalšou dôležitou vlastnosťou Fiskars Kolunov je posunutá do hrobu nožov. To výrazne zlepšuje bezpečnosť prevádzky a prispieva k rovnomernejšej distribúcii sily dreva.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Výhody a nevýhody

Vysoké nároky Kolunov Fiskars Globálny trh spôsobuje množstvo dôležitých výhod tohto nástroja.

 • Vďaka postupu dvojitého vytvrdzovania Kolun čepeľ je veľmi silná, čo vám umožňuje pracovať s drevom akékoľvek plemená, bez strachu z poškodenia pracovného povrchu nástroja. Okrem toho teflónový povlak, štvrtiny znížené trenie, umožňuje jednoducho odstrániť stĺpec z akéhokoľvek, dokonca aj najužšieho rozdelenia dreva.
 • Koluny sa líšia pomerne dlhou životnosťou a môže byť použitá 10 rokov alebo viac. Je to spôsobené spôsobeným spôsobom písania, ako aj používanie iba vysoko kvalitných moderných surovín.
 • V porovnaní s väčšinou kovaných analógov vybavených drevenými osami sa modely Fiskars vyznačujú nízkou hmotnosťou a vyváženým zariadením. V procese rozvoja Kolunov, všetky jemnosti procesu varenia palivového dreva sa zohľadnili a najbezpečnejší návrh bol vytvorený na použitie.
 • Všetky Koluny Fiskars sú vybavené ochranným plastovým puzdrom, spoľahlivo zatvárajúcim čepeľou. To robí nástroj úplne bezpečný pri preprave a uskladnení.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Súdiac početné recenzie, technické chyby v Kolunov Fiskars neboli nájdené, A jedinými spotrebiteľmi mínus sa v porovnaní s domácimi vyrazenými modelmi považujú. Vďaka pohodliu používania a trvanlivosti sa však produkt nakoniec vyplatí.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

LineUp

Rozsah Koisons Fiskars sa skladá z veľkého počtu moderných modelov, z ktorých každý je veľmi silný a trvanlivý. Niektoré z nich sú však uvedené v recenzie zákazníkov oveľa častejšie, pretože to stojí za to zvážiť ich starostlivé.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

 • Model Fiskars X11-S 1015640 Je to jedna z najjednoduchších v rodine Kolunov Fiskars a váži len 1,2 kg. Dĺžka výrobku je 49,1 cm, šírka – 19,6 cm. Dvojitá spevnená oceľová čepeľ pokrytá antikresom make-upu a uzavretý v plastovom ochrannom puzdre. Nástroj je určený na rozdelené pruhy nepresahujúce v priemere 20 cm, a napriek svojej malej hmotnosti je dobre odstránená z dreva. Potrubie je tradične vyrobené z high-tech fibercomp a pokryté mäkkou absorbujúcou nárazom. Náklady na tento model sa môžu líšiť v závislosti od dodávateľa, ale v priemere predstavuje 2900-3000 rubľov.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

 • Model Fiskars X27-XXL 122503 reprezentovaný najsilnejším a ťažkým nástrojom z celého rozsahu Kolunov. Produkt je určený na profesionálne použitie a vyznačuje sa ergonomickým, uvažovaným do najmenšieho detailu, konštrukcie, ktorá môže znateľne znížiť zaťaženie na ruky a späť. Kolunova čepeľ je vystavená dvojitému vytvrdzovaniu a má zaoblený tvar. Modely s takýmito konfiguráciou sa správajú oveľa lepšie ako analógy s priamou čepeľou a nie sú uviaznuté v úzkych oblastiach dreva. „Hlava“ má teflónový povlak a je pripojený k optickej metóde krimpovania. Nedovoľuje, aby to skĺzol, keď za žiadnych okolností neexistuje žiadna nehoda. Rukoväť má dvojzložkový výkon a je vybavený vrstvou absorbujúcou šokom. Výrobok sa rozlišuje pomerne veľkými rozmermi a je určený na prácu so združením s priemerom viac ako 30 cm. Kolun hmotnosť je 2,56 kg a celková dĺžka je 91,5 cm. Náklady na Fiskars X27-XXL 122503 sa tiež líšia v závislosti od predajcu a v priemere je 5 200 rubľov.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

 • Model Fiskars X25-XL 1015643 (122483), Podobne ako predchádzajúci výrobok odkazuje na kategóriu obzvlášť výkonných kisunov a váži 2,4 kg. Nástroj je navrhnutý tak, aby pracoval s hrubými pruhmi s priemerom 30 cm a viac a môže byť použitý pre profesionálne aktivity a ako domáci asistent. Celková dĺžka výrobku je 72,5 cm, šírka čepele – 23 cm. Stojaci Colong 4 950 rubľov.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

 • Model Fiskars Solid A19 122142 označuje priemernú hmotnostnú kategóriu AX a váži 1,72 kg. Hlavným účelom náradia je drevárska billet, avšak kvôli zaoblenej forme čepele a jeho dostatočne ostré hrany s jeho pomocou, môžete rýchlo a ľahko znížiť strom média strom. Týka sa to výrobku na vypúšťanie univerzálnych a výrazne rozširuje rozsah jeho používania. „Head“ nástroja sa ľahko vytiahne z dreva a podlhovastá rukoväť v prípade Blance nedovoľuje, aby sa čepeľ stal v nohe a uviazol v zemi. Okrem toho, koniec leptania je vybavený výstupným výstupkom, ktorý nedovoľuje, aby Kolun vykĺzla z rúk počas šoku alebo šoku. Dĺžka Fiskars Solid A19 122142 Model je 72 cm, cena dosiahne 2 160 rubľov.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

 • Modely Fiskars X17 Rozdelenie AX a Fiskars X21-L 129047 sú ľahké variant sekeru a majú pracovať s čiarami s priemerom až 20 cm. Dĺžka prvého produktu je 60 cm, hmotnosť dosahuje 1,5 kg. Druhý stĺpec má dĺžku 75 cm a váži 1,6 kg. Tam je 3 300 a 4 360 rubľov nástrojov, resp.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Kritériá voľby

Pri nákupe Kolunu musíte venovať pozornosť viacerým dôležitým technickým charakteristikám výrobku.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

 • Hlavným kritériom je hmotnosť. Je to spôsobené tým, že tyč palivového dreva je veľmi časovo náročný proces a práca s ťažkým nástrojom spôsobuje rýchlu únavu. Avšak príliš svetlo Kolun nie je možné. V opačnom prípade sa sila fúzií aplikovaných na nich nemusí stačiť na rozdelenie dreva. Optimálne pre Kolun je hmotnosť 2-2,5 kg. Takýto nástroj je vhodný na prick kracky strednej a veľkej veľkosti, pri dlhodobom udržaní účinnosti. Je v tomto rozsahu, že sa nachádzajú modely produkované Fiskarsom, ktoré ich odlišuje pred masívnymi 3 a 4 kgourogramom Colunovi ostatné firmy.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

 • Nasledujúce kritérium výberu je nôž. Kolunov Fiskars sú rozdelené podľa tejto funkcie pre 2 kategórie. Prvý je reprezentovaný takzvanou nožovou čepeľou určenou na prácu so suchým drevom. V surových jazdných pruhoch sú takéto modely často uviaznuté, pretože mnohí spotrebitelia veria, že noža upevnená a začína ho zaostriť. V dôsledku toho sa ukáže len horšie a efektívne rozdelenie kocks nie je možné dosiahnuť. V tomto prípade len posilnenie ranu alebo aplikácie druhého štrajku, po ktorom je zvyčajne rozdelená dobre. Druhý typ je reprezentovaný nožov v tvare klinov, ktoré sú navrhnuté tak, aby pracovali so surovým drevom a mali sa líšiť v bluvom širokom blade. Tento formulár umožňuje, aby niekoľko fúzií účinne rozdeliť hrubé pruhy. Klinové lopatky nepotrebujú brúsenie a mali by vždy zostať hlúpy. V opačnom prípade budú uviaznuté v mokrom dreve a efektívnosť práce sa zníži.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

 • Ďalšou dôležitou funkciou, ktorá je potrebné zaplatiť pri nákupe, je dĺžka rukoväte. Tento parameter má priamy vplyv na silu vplyvu a bezpečnosti. Aby ste neurobili chybu pri výbere dĺžky, musíte si vziať stĺpec a pripojiť ho k vašej ruke. Optimálne sa považuje za dĺžku ramena na zápästie. Mimochodom, skúsený spôsob sa môže rozhodnúť s vážením. Na to je sekera vzatá do pravej ruky na koniec sekeru a na chvíľu. Potom na ľavej strane podporuje pravý lakel a pokúste sa zdvihnúť rukoväť vertikálne. Ak to zlyhá, mali by ste zvoliť ľahší stĺpec.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Prečítajte si viac o tom, ako si vybrať správne Fiskars Colon sa dozviete z nasledujúceho videa.

Napriek vysokým nákladom, Kolun Fiskars postupne vytesňuje tradičné masívne modely s drevenými pevnými látkami, ktoré potvrdzujú rastúci dopyt a schvaľovanie odpovedí na internete.

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Koluna Fiskars: modely a ich vlastnosti

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár