Kritériá pre výber výstavby dvojkolesového vozidla

Krásne je známym atribútom budovania záhrady, bez ktorého nie je možné predložiť vážnu prácu. Jej funkcie sú jednoduché – pomoc v doprave na území staveniska alebo natívnej (chaty) stránok širokej škály nákladu.

História

Názov inventára pochádza z starovekého slovanského slovesa „Tagging“ (vpravo, carry). V 80-tych rokoch sa objavila slangová forma tohto slova, označovala auto. To znamená, že obraz druhu vozidla (dopravník) na kolesách a tela. Je to tieto základné prvky dizajnu po celé desaťročia zostávajú nezmenené. Ale s kolesá za celú dobu ich existencie boli nejaké zmeny.

V najjednoduchšom dizajne, auto bol trojuholníkový drevený dizajn s jedným kolesom vpredu a druh nákladnej platformy z dosiek, koncoch truhiel odlišných od kolesa sa stali držadlami. Potreba prepravy rôznorodejšieho tovaru vytvorila rôzne tvary nákladných tankov – boxy a žľaby. Zvýšená koľajová kapacita potrebná na vedenie pozornosti kolies.

V niektorých možnostiach začal na boky nákladného tela umiestniť koleg. Pozorovanie stability, takýto vozík stratil manévrovateľnosť, trvalo pre ňu pomerne hladký a široký povrch. Taký luxus v podmienkach stavby alebo záhradný pozemok bol dosť ťažký. Takéto vozíky boli vyrobené s jedným dychom na konci, priečny priečník bol na ňom upevnený, ktorý skutočne predstavoval, že rukoväť, boli autá a dvoma rukoväťami, pripevnené na telo tela.

Zariadenie

Moderné auto – toto je výsledok mnohých skúšok a chýb. Jeho hlavné konštrukčné prvky sú nasledovné:

  • Ohnutý rám vyrobený z oceľového potrubia s priemerom do 40 mm, otočenie na rukoväte; Často sú ohyby rámu zálohy, ktoré držia koliesko vo vertikálnej polohe počas nakladania (vykladanie);
  • jeden alebo dve kolesá umiestnené pod telom;
  • Nákladné telo môže byť pevné alebo namontované z jednotlivých prvkov; Materiál môže byť drevený (preglejkový), kov alebo plast a tvar tela môže byť iný – tuhý kov alebo plastová verzia má hladké obvody a označuje sa ako žľab, a prefabrikované telo je krabica, ktorá je zostavená v rôznych spôsobov jednotlivých prvkov.

Prečo potrebujú?

Ako vyplýva z popisu zariadenia, koliesko je jednoduchým a spoľahlivým manuálnym dopravníkom. Príroda oslobodená ruky. Vždy v priebehu svojej histórie, ľudia niesli niečo v rukách. Objemy a hmotnosť prevedených sa stala vyššou, pretože sa stala druhom podpory stimulu k technickým riešeniam. Áno, teraz ľudia pohybujú milióny ton rôznych tovarov pre veľké vzdialenosti, ale potreba univerzálneho manuálneho dopravníka nezmizne. A uspokojí auto.

Moderný stavebný bar je veľmi spoľahlivý dizajn, s ktorým môžete úspešne presunúť tovar na neuveriteľné 350 kg vážiace. Pred 100 rokmi by bolo potrebné urobiť koňa alebo osla. Tvar tela vám umožní naplniť hromadným nákladom, napríklad pieskom, v žiadnom menej úžasnom objeme – 100-120 litrov. Ak sa domnievame, že existuje asi 10 litrov v vedcovi, a to bude vážiť na 20 kg až 20 kg, si dokážete predstaviť, aké sa očakáva, že náklady práce budú mať rovnaký objem vedier.

Samozrejme, keď majetok v panstve čaká na prácu tucet mladých zdravých pevností roľníkov, ako sa to stalo s majiteľmi cieľa v priebehu storočí, prítomnosť takéhoto dopravníka môže byť irelevantná, ale ak všetko musí Robte alebo sily svojich domácností, dôstojnosť automobilov je zrejmá.

Odrody

Moderné autá môžu byť rozdelené do dvoch skupín.

  • Záhrada. Sú ľahké v plnom zmysle slova, ich nosnosť je nižšia a konštrukčné prvky tenšie. Kolesá môžu mať ihly, častejšie záhradné autá majú len jedno koleso, niekedy môže byť pár kolies. Jadro plastové alebo tenké plechovky. Tento dopravník môže úspešne používať starším milencom záhradníckej a záhradnej práce počas prepravy sadeníc, sadeníc, zber z lôžok, vodných nádrží na zavlažovanie alebo riešenie pre pestovanie rastlín z škodcov.

  • Výstavba. Takéto vozidlá majú ťažší dizajn, ktorý im umožňuje používať ich na prepravu ťažkých zaťažení. Sú určené, samozrejme, pre zdravý muž. Dokonca aj prázdna konštrukcia dvojkolesového vystuženého vozidla je vážny agregát, ktorý je viac. Ako kapacita nákladu sa používa pečiatkovaný oceľový žľab s hrúbkou steny najmenej 0,8 mm, s skoseným predným okrajom, ktorý uľahčuje vyloženie. Je to pre veľké stavebné nádrže, ktoré je 2-kolesový okruh bežný a vystužený rám z potrubia s priemerom do 40 mm. Priemer kolesa zriedka presahuje 30 cm, pre konštrukciu sa vyznačuje skôr veľkým šírkou kolesa. Môžu byť obaja s kamerou a bezdušom.

Najviac záťažové zdvíhanie sú odlievané pneumatiky a oceľové zvárané RIM nainštalované na ložiskách.

Napriek zdanlivosti jednoduchosti a nenáročnosti môžu byť autá dosť drahé. Dokonca aj najznámejší výrobcovia sú zapojení do vydania tohto inventára, avšak v tomto prípade, cena výrobku neznamená žiadne ultra-moderné know-how, často musí preplatiť pre značku slávy. Autá zo slávnych európskych firiem, najmä z francúzskej značky Heemmerlin, môžu stáť až 7 tisíc rubľov. Celkom vysoko kvalitné čínske a ruské náprotivky v cene do 4 tisíc rubľov.

Tipy na výber

Najdôležitejším kritériom výberu by malo byť spoľahlivosť. Odporúča sa skontrolovať zvárané spojenia, musia byť dobre spracované. Rám z tenkej rúry sa postupne dostane. Je lepšie okamžite vybrať silné rukoväte. Gumové alebo plastové povlaky by nemali rolovať.

Pred nákupom „Tracing“ je dôležité, či sú rukoväte dostatočne pohodlne umiestnené, ako je hmotnosť distribuovaná. Majte dobré auto, hlavná záťaž padá na kolesá. Takýto dopravník je pohodlný v riadení, ktorý sa neprepne pri nakladaní a nepreťažuje ruky a späť počas prepravy. Výber kolesá pre stavebné práce, je lepšie okamžite získať spoľahlivý dvojkolesový model, určený pre veľkú hmotnosť nákladu prepravovaného, ​​inak nevyhnutné prekážky v procese ľahkých vozidiel povedú k jeho rýchlemu členeniu a potrebu re -Pracovať.

Ak nemáte cicať a kúpiť vystuženú konštrukciu vojen najmenej 100 litrov, môžete získať univerzálne vozidlo. Môže byť použitý nielen na stavenisku, ale aj v záhrade, zvládanie prepravy ťažkých stavebných materiálov a stavebných odpadkov. Váš dopravník sa stane vynikajúcim asistentom a v záhradníctve, ktoré nemožno povedať o špecializovanom záhradnícke koliesko, je ťažké ho používať na stavenisku v dôsledku nízkej nosnosti. Nedávno sa objavili univerzálne záhradnícke modely.

Sú oveľa silnejšie ako záhrada, ale aj trochu horšie ako stavba, pretože to môžu priniesť, predovšetkým kolesá.

Vykorisťovanie

V procese práce je dôležité nepreťažiť rávol, ktorý umožní rozšíriť životnosť ložísk a kolies. V niektorých prípadoch môže preťaženie spôsobiť kmeň alebo zlomenie rámu a nákladného korytu. Že také jednoduché a spoľahlivé vozidlo slúžilo na dlhú dobu, za ním, pokiaľ ide o akýkoľvek iný inventár, je dôležitý. Je lepšie umiestniť koliesko, aby sa zvrátil z nečistôt, cementu a iných stavebných zmesí, čo zníži riziko korózie.

Musíte skontrolovať tlak vzduchu v pneumatikách. Otočte zaťaženie na spustených kolesách sú neprijateľné.

O tom, ako urobiť dvojkolesový stavebný vozík s vlastnými rukami, môžete sa dozvedieť viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: